Naciągacze

Seria: Pi
Wydawnictwo: Albatros
Matchstick Men
8373592083

Roy i Frankie są oszustami, którzy żyją z robienia przekrętów. Roy jest perfekcjonistą, cierpi na nerwicę natręctw, ma obsesję na punkcie czystości i porządku, boi się bliskiego kontaktu z ludżmi. Otwiera się dopiero pod wpływem czternastoletniej córki, odnalezionej po latach. Roy nawiązuje bliski kontakt z Angelą, stopniowo uspokaja się, nabiera radości życia. Jego wspólnik namawia go na ostatni numer, do którego, na jej usilne życzenie, Roy wciąga Angelę. Ale sprawy przyjmują nieoczekiwany obrót. Kto teraz okaże się prawdziwym naciągaczem, a kto ofiarą? W filmie zrealizowanym przez Ridleya Scotta na podstawie książki główne role zagrali Nicholas Cage, Alison Lohman i Sam Rockwell.

źródło opisu: Wydawnictwo Albatros, 2005

źródło okładki: http://www.wydawnictwoalbatros.com

ZARAZA | 2015-09-21
Przeczytana: wrzesień 2015

Na początku chciałam zaznaczyć, że nigdy nie widziałam ekranizacji. Ale po przeczytaniu powieści zamierzam obejrzeć. Zaznaczam to po to, aby podkreślić, że zakończenie było dla mnie kompletnym zaskoczeniem. Zaczęłam od końca, ale niech tak będzie. Najbardziej podobały mi się właśnie zaskakujące ostatnie strony, motyw przekrętów i kreacja głównego bohatera. Powieść bardzo krótka, ciekawa, wciągająca, można usiąść w fotelu wieczorem i nie wstać dopóki się nie skończy. Polecam, powieść bardzo ciekawa, zajmująca i satysfakcjonująca.

zielony_kot | 2012-07-09
Przeczytana: 08 lipca 2012

Jest to ciepła, wciągająca historia o ludziach, którzy zarabiali na życie w dość nietypowy sposób. Przedstawia losy dwóch przyjaciół i partnerów w interesach, Roya i Franka, którzy są mistrzami rozmaitych przekrętów; nikt tak, jak oni, nie oszukuje i nie naciąga ludzi.

Ale, choć wspólników jest dwóch, to cała uwaga skupia się na Royu- on jest podporą każdej akcji, rozpozna każdy przekręt i nie da się go przechytrzyć. Jest też facetem z problemami- rozwodnik, w głębokiej depresji, z nerwicą natręctw.

Jego życie toczy się w miarę normalnie aż do dnia, w którym jego psychiatra się przeprowadza a Roy zostaje sam ze swoimi dolegliwościami. Wtedy wszystko się zmienia. Frank znajduje mu nowego psychiatrę, ten z kolei odnajduje jego nieletnią córkę, Angelę, a ona wywraca całe ich życie do góry nogami. Jej obecność wpływa na interesy wspólników, zwłaszcza wtedy, gdy Roy zaczyna uczyć córkę swoich sztuczek i wciągać w przekręty.
Mężczyzna pokochał Angelę tak bardzo, że postanawia...

comique | 2014-02-17
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, 2014
Przeczytana: 17 lutego 2014

Wciągająca fabuła, przeczytałam ją jednym tchem! Lubię takie historie o przekrętach. Jestem zadowolona z zakończenia (choć bardzo smutno mi, że tak potraktowano Roy'a), bo myślałam, że znowu będzie nudne, szczęśliwe zakończenie, a tu niespodzianka!
Polecam ;-)

Jolantino | 2012-05-28
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 22 maja 2012

Zaczynając od tyłu, zakończenie zupełnie mnie zaskoczyło. Licząc na szczęśliwy koniec, brutalnie otrząśnięto mnie z marzeń. Książka bardzo wciągająca. Jednak to okropne zakończenie ciągle mi nie daje spokoju.

Ziutka | 2015-11-11
Przeczytana: 10 listopada 2015

Jak dla mnie pozycja lekka i przyjemna, ale z zaskakującym zakończeniem. Polecam

Adriana | 2014-03-16

Zacznę nietypowo, któż z nas nie widział filmu Naciągacze z Nicholasem Cagem w głównej roli? (http://www.filmweb.pl/Naciagacze) Tak, tak, film powstał na podstawie wydanej książki przez Pana Garcia. Zwracając uwagę na oceny w serwisach, książka cieszy się mniejszym zainteresowaniem niż film. Książkę przeczytało ok. 80 osób(na tym serwisie), a film obejrzało ok 30 000 tys. Ludzi (serwis filmweb). Czyżby film, który został wyreżyserowany genialnie, nie przyciągnął szerszej grupy ludzi do przeczytania tej książki? Jestem ogromnie zdziwiona, gdyż rzadko sięgam po jakiekolwiek książki z innego gatunku niż fantastyka, ale któż przeszedłby obojętnie obok książki którą sprzedawali po 2.99? No właśnie, ja też nie.

Książka ta zaciągnie Cię w świat oszustw i to tak dobrych przekrętów, że sama zaczynam się zastanawiać nad tym, czy naprawdę wszędzie gdzie nie pójdziemy, ktoś chce nas oskubać z pieniędzy? Sztuczki karciane, zaliczkowe, a nawet i grube przekręty długoterminowe. Najważniejsze...

Martini | 2014-01-22
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2013
Przeczytana: 2013 rok

Czyta się szybko, w ciekawy sposób ukazane zaburzenia obsesyjno kompulsywne. Historia naciągaczy, którzy żyją z przekrętów. Bardzo ciekawe i zaskakujące zakończenie.

blackpearl | 2011-07-23
Przeczytana: 22 lipca 2011

ma zaskakujące zakończenie,ale mnie osobiście nie powaliła ;)

dorato | 2013-11-03

Dałem za nią dychę a jest warta co najmniej przekrętu na 20$ :D

Michal | 2014-03-08
Przeczytana: 07 marca 2014

łatwa, lekka i przyjemna.. dobra rozrywka na wieczór