Elena. Fałszywy trop

Must Read
2023-02-28
2023-02-28
Miłosz Urban

Książka bardzo mi się podobała i przyjemnie mi się ją czytało . Z całego serca polecam całą serię książek ,,Elena".💗

Zdarza się, że to, co wydaje się oczywiste okazuje się nieprawdziwe. Mimo że wszystko składa się w logiczną całość, elementy wydają się do siebie pasować jak ulał, to bliższe przyjrzenie się sprawie i zwrócenie uwagi na niuanse pokazują, że rzeczywistość jest zupełnie inna niż się wydawało.

Elena z przyjaciółmi była przekonana, że wie kto ponosi odpowiedzialność za brutalne ataki na zwierzęta w okolicy. Wszystko wskazywało na to, że to pies nowej najemczyni, łudząco podobny do wilka. A jednak pozory mogą mylić...

"Elena. Fałszywy trop" Neli Neuhaus to pełna zwrotów akcji powieść o wielkiej miłości do zwierząt, głębokiej przyjaźni, poczuciu sprawiedliwości i silnej wspólnocie, o pierwszych miłościach i trudnych relacjach. Autorka zwraca uwagę nie tylko na kwestię pochopnych i niesłusznych oskarżeń, ale także na sprawę hodowli niebezpiecznych ras czy odpowiedzialności ludzi za zwierzęta. Wielką rolę odgrywają w tej serii relacje pomiędzy bohaterami, które dodają fabule dodatkowej wyrazistości.

"Fałszywy trop" to już 6 tom serii, którą zachwycą się wszystkie fanki koni, ale to świetne powieści dla wszystkich młodych ludzi. Pełne dynamizmu, trudnych tematów, skomplikowanych relacji i wątków bliskich młodzieży. Sprawnie napisana szybko i z lekkością się czyta. Lecz należy mieć baczenie na opisy brutalnych ataków na zwierzęta, dla niektórych mogą być zbyt dosłowne.

Lubię tę serię i polecam.

Elena z przyjaciółmi była przekonana, że wie kto ponosi odpowiedzialność za...

Jeśli lubicie książki o przyjaźni, pasji i koniach to zdecydowanie seria "Elena" przypadnie Wam do gustu.

Całkiem niedawno do księgarń trafił już 6 tom tej młodzieżowej powieści "Elena. Fałszywy trop".

Rodzina głównej bohaterki prowadzi szkołę nauki jazdy konnej, więc i ona miłość do zwierząt ma we krwi. Nic więc dziwnego, że podczas przejażdżki po lesie z przyjaciółką, kiedy natrafiają na sarnę zaatakowaną przez jakieś zwierzę, Elena bez chwili namysłu rusza jej na ratunek. Po rozmowie z leśniczym dowiadują się, że to nie pierwszy taki przypadek w ostatnim czasie. Elena obawia się o swoje konie i wspólnie z przyjaciółmi postanawia przeprowadzić śledztwo, by dowiedzieć się czym jest tajemnicze zwierzę.

To lekka opowieść, która wciąga. Myślę, że zarówno ta książka i cała seria spodoba się nastolatkom. Nie zabraknie tu przyjacielskich relacji, miłosnych rozterek, przygody i tajemnicy oraz oczywiście koni 🐎

🐎Tej serii nigdy nie mam dość!!!
Choć ta historia jest skierowana do młodych osób,to mnie ona zachwyca i chętnie czytam kolejne tomy.Pozwala mi zrozumieć miłość do koni-ich sposobu opieki oraz miłości do tych zwierząt.
Elena potrafi zaczarować każdego.Przez dorosłe podejście do spraw jest w stanie przekonać każdego do swojej racji.Wzbudza pozytywne nastawienie do otaczających osób,pokazując swoją mądrość.

🧲W tej części możemy obserwować śledztwo tajemniczego zwierzaka,który wygląda jak wilk.Następujące zdarzenia powodują niepokój i lęk.A odkrycie prawdy jest bardzo trudne i zagmatwane.Jednak Elena potrafi siłą dedukcji poznać odpowiedzi na nurtujące ją pytania.

🧲Powieść jest także obrazem prawdziwej przyjaźni,nowej miłości po trudnym rozstaniu z pierwszym chłopakiem,opieką konni wraz z jazdą w teren oraz pokazaniem swoich zdolności w celu pomocy zwierzętom.

🧲Idealna lektura dla młodych osob(i nie tylko),którzy kochają konie oraz inne zwierzęta.Oraz dla tych,co lubią odkrywać trudne tajemnice.
➡️Zdecydowanie polecam

🐎Tej serii nigdy nie mam dość!!!

• Wydawnictwo Must Read
  • Niemiecki autor