Elena. Zawody i rozterki

Must Read
2022-09-28
2014-06-30
Miłosz Urban, Anna Urban

Czytałam ja już jakiś czas temu ale dalej uważam ,że książka bardzo warta polecenia.

Tytuł można rozumieć dwojako, bo mamy tu zarówno pierwsze miłosne rozczarowania, jak i przygotowania do rywalizacji w jeździe konnej.

Po pięknym lecie, w trakcie którego zawiązały się nowe przyjaźnie paczka przyjaciół Eleny się rozpada. Dziewczyna przestaje dogadywać się z Timem. W tym samym czasie na horyzoncie pojawia się nowy zawodnik. Niklas Schutze to kolejny nastolatek trenujący w stadninie "Kosy".

Elena spotyka się z Niklasem na gruncie przyjacielskim, dobrze się dogadują. Melike nie rozumie sytuacji, odsuwa się od przyjaciółki. Zdaje się, że nasza bohaterka zostanie sama. W rozpaczy podejmuje niemądrą decyzję, przez co trafia do szpitala.

W pewnym momencie zrobiło się zbyt spokojnie a znając wcześniejsze części miałam przeczucie, że zaraz coś wybuchnie, i nie pomyliłam się.

Tak jak w poprzednich tomach, i tu pod koniec akcja się zagęszcza i robi się niebezpiecznie. Młodzi zawodnicy wykazują się nadzwyczajną dojrzałością i odpowiedzialnością. Warto uczyć się pierwszej pomocy, nigdy nie wiadomo kiedy może się przydać.

Cała seria liczy pięć tomów. Jestem ciekawa co wydarzy się w dwóch następnych. Polecam ten cykl nie tylko młodym czytelnikom.

Książki, których bohaterką jest nastoletnia Elena, to połączenie opowieści o nastolatkach, prawdziwym życiu pełnym wzlotów, upadków oraz intryg, a to wszystko kręci się dodatkowo wśród koni, które są ważnym elementem całej fabuły.
Trzecia część nie odstaje od dwóch pierwszych. Elena osiąga coraz większe sukcesy w zawodach, jej życie prywatne pełne zawirowań i niepewności w końcu zaczęło się układać, sytuacja finansowa rodziny się ustabilizowała, można pomyśleć, że wszystko zmierza ku lepszemu... Nic bardziej mylnego. Z pozoru błahe nieporozumienia okazują się największym wrogiem Eleny, rujnując to co udało jej się zbudować, a nieustanne zawody w skokach wpływają na jej życie osobiste, tymczasem intryganci tylko czekają, aby namieszać... To będzie trudny czas

ksiazkowybajzel
Spolier alert!
Po niezwykle emocjonującym lecie, wydaje się, że życie Eleny w końcu się ustabilizuje. Jej związek z Timem przetrwał zawirowania, rodzinna stadnina „Kosy” w końcu wychodzi z problemów finansowych, a sama dziewczyna wydaje się szczęśliwa jak nigdy dotąd. Bardzo szybko okaże się, że nastolatka musi mierzyć się z kolejnymi problemami. W jej dotąd udanym związku zaczynają pojawiać się problemy. Tim jest wycofany, cichy, czasem zdaje się nie zwracać na dziewczynę uwagi. W tym samym czasie odbywają się zawody jeździeckie, w których startuje przystojny siedemnastolatek Niklas. Jego znajomość z Eleną rodzi liczne plotki… Jak tym razem młoda dziewczyna poradzi sobie z piętrzącymi się problemami?

„Zawody i rozterki” to trzeci tom przygód Eleny i podobnie jak pozostałe książki, jest to powieść lekka i przyjemna w odbiorze, skierowana przede wszystkim do nastolatek. Czyta się ją bardzo szybko, akcja jest wartka i wciągająca. Myślę, że kolejna część serii przypadnie wam do gustu – niezależnie od tego, czy związani jesteście z końmi.

ksiazkowybajzel
Spolier alert!

Stadnina koni ma już za sobą burzliwe lato, a kłopoty finansowe zaczynają odchodzić w zapomnienie. Wszystko zaczyna się układać tak, jak Elena sobie wymarzyła. Nawet jej związek z Timem wytrzymał próbę czasu, jak i inne przeciwności, które postawił im na drodze los. Istna sielanka niestety nie trwa długo, a miłość młodych zostaje wystawiona na próbę. Tuż przed balem jeździeckim chłopak wystawia Elenę do wiatru. Od tego czasu, przestaje zwracać na nią uwagę, co piętrzy przypuszczenia w jej umyśle. Dodatkowo pojawia się nowa osoba – Niklas. Jest sławą, która roli karierę w jeździectwie. Tylko i tu do gry wkracza Ariane. Oleju do oliwy zaczynają dolewać krążące plotki o Elenie, co mocno wpływa na jej samopoczucie.
Kto tym razem próbuje zaszkodzić dziewczynie?
Dlaczego Tim odwrócił się od niej?
Kto stoi za całym tym galimatiasem?
To już trzecia część niesamowitych przygód Eleny. Jak i w poprzednich tomach, mogliśmy przyglądać się szczegółowo opisanym scenom, w których główną rolę odgrywają konie. Jednakże postać siedemnastolatka dość mocno zaburzy ład i spokój w ich otoczeniu. Dziewczyna nie spostrzeże, kiedy Niklas zacznie wpływać na jej psychikę… Tym razem nie mieliśmy już tak wielu radosnych scen. Miałam wrażenie, że tym razem dominował tu smutek. Moje odczucie pogłębiło, kiedy skończyłam lekturę ☹
Seria „Elena” to bardzo mądry i pouczający zbiór książek, opisujący piekielnie ciekawą bohaterkę. I choć mogłoby się wydawać, że od dziecka nie będziemy mogli się niczego nauczyć, to autorka bardzo szybko sprowadzi nas na ziemie i udowodni, że to właśnie od nich, uczymy się najwięcej.

Dziękuję za egzemplarz recenzencki 🤎

IG: co_my_dzis

Lubicie serię z tematyką miłosna w roli głównej?

Jeśli tak to razem z wydawnictwem @mustread.wydawnictwo zapraszam Was do trzeciej części historii młodych ludzi:
Elena. Zawody i rozterki- Nele Neuhaus

Żałuję że nie mam dwóch pierwszych części bo coś czuję, że powstanie z tego całkiem miła i lekka seria o młodych ludziach, zawodach miłosnych i przyjaźni z piękną scenerią stadniny w tle.
Warto zaznaczyć, że lektura jest raczej przeznaczona dla nastoletnich czytelników.
Z pobierznie przeczytanych recenzji z pierwszych tomów rozeznalam się lekko w akcji i na początku bałam się, że się zanudze przy tej lekturze. Ale na szczęście nie było tak źle. Książka jest bardzo lekka w odbiorze, czyta się szybko i przyjemnie. Słownictwo i sposób pisania zdecydowanie zadowoli młodsze pokolenie. Cała historia nakreślona jako nowoczesna wersja Romea i Julii.
Bardzo spodobał mi się słowniczek na końcu książki, wyjaśniający terminy jeździeckie używane w książce.
Jeśli macie nastolatki w domu, które lubią romansowe klimaty, to zdecydowanie ta seria przypadnie im do gustu, jednak polecam zacząć od pierwszej części😉
Na pewno świetnie się sprawdzi na jesienne i zimowe wieczory, zamiast elektroniki.

W tej części Po bardzo udanym lecie bohaterowie muszą stanąć przed kolejnymi rzeciwnosciami losu. Miłość Eleny i Tina przechodzi wielką próbę. Ale nie tylko to spędza sen z powiek głównej bohaterce. Ludzie zaczynają się od niej odwracać, a jej życie staje pod znakiem zapytania.
Ciekawi jak potoczą się losy bohaterów?
Zapraszam do czytania 🥰

IG: co_my_dzis

Lubicie serię z tematyką miłosna w roli głównej?

Elena. Zawody i rozterki- Nele Neuhaus

Trzeci tom lubianej serii Elena, która ukazuje się w nowej szacie graficznej.
Minęło burzliwe lato. Stadnina „Kosy” pokonała trudności finansowe. Miłość Eleny i Tima okazała się silniejsza niż nienawiść dzieląca ich rodziny. Nagle jednak coś kładzie się cieniem na szczęściu młodych ludzi. Tim wystawia Elenę do wiatru przed balem jeździeckim, podczas zawodów nie zwraca na nią uwagi. Na horyzoncie pojawia się młoda gwiazda jeździectwa Niklas, na którego parol zagięła już Ariane.W dodatku o Elenie zaczynają krążyć plotki – wyraźnie ktoś chce jej zaszkodzić. Tylko dlaczego? Wkrótce cały jej świat legnie w gruzach…

Trzeci tom lubianej serii Elena, która ukazuje się w nowej szacie graficznej.

Doskonała książka! Bardzo bardzo polecam :)

Doskonała książka! Bardzo bardzo polecam :)

No i koniec przygód Eleny,Tima.Melike i innych bohaterów bardzo pięknej książki,pięknej i wartościowej.
Miłość Eleny i Tima trwa w najlepsze,do czasów.Gdy pojawia się pewnie 17 latek,który zawraca w głowie Elenie.
Czy związek z Timem przetrwa ?
Autorka znowu,dużo poświęca koniom.
Opisuje zawody,prace w stajniach.
Ten tom jest według mnie,najbardziej poważny.
Czeka nas na koniec pewna tragedia,nie zdradzę więcej.
Ale,wydarzenia są dramatyczne.
To,co może teraz jakiś film na podstawie książek ?
Byłoby super :-)

Czy związek z Timem przetrwa ?
Autorka znowu,dużo poświęca koniom.
Opisuje zawody,prace w stajniach.
Ten tom jest według mnie,najbardziej poważny.
Czeka nas na...

Fajna książka. Ładne ilustracje. Szybko się czyta. Polecam