Elena. Tajemnica stadniny

Must Read
2022-09-28
2015-03-01
Anna i Miłosz Urbanowie

Elena na zaproszenie jednej z klientek stadniny "Kosy" jedzie na lato do Ameryki. Może wziąć z sobą przyjaciółkę i wybiera Melike. Dziewczyna jest bardzo podekscytowana wyjazdem, lecz w miarę jak zbliża się termin wylotu zaczyna się denerwować i wątpić czy to ma sens. Na szczęście może liczyć na wsparcie Melike, która w przeciwieństwie do niej już nie raz leciała samolotem.

Nastolatki zwiedzają Nowy Jork, miasto robi na nich wielkie wrażenie a Elena ma szansę wykazać się przed babcią Barbarą.

W stadninie Oaktree dziewczyny mają okazję zobaczyć jak wygląda jazda w stylu western i próbują swoich sił w tej konkurencji. Okazuje się to sporym wyzwaniem, bo ten styl jazdy jest bardzo odmienny od angielskiego.

W Ameryce wszystko jest inne. Wymyślne imiona koni, styl jazdy, ciężar siodła. A także podejście do zdrowia zwierząt, które mają przede wszystkim przynosić zyski.

Tim i Niklas robią dziewczynom niespodziankę.

Młodzi jeźdźcy, z pomocą dzieci właścicielki Quintano, Joany i niepełnosprawnego Luke'a, postanawiają zdemaskować hodowcę, który stosuje drastyczne metody treningu koni.

Elena i Melike nie umieją patrzeć bezczynnie kiedy zwierzętom dzieje się krzywda. Po raz kolejny przez dobre intencje wpadną w kłopoty, ale rodzice za oceanem nie muszą o tym wiedzieć, prawda?

Nadchodzą cowgirls!

Zawsze gdy sięgam po kolejny tom przygód Eleny wiem, że czekają mnie cudowne konie, wspaniałe przygody, ale też tajemnice, intrygi i rozterki wieku dorastania. Tom czwarty tej serii, czyli "Tajemnica stadniny" był dla mnie wszystkim czego oczekiwałam, ale też dostarczył o wiele więcej nowych wrażeń, nowych bohaterów oraz całkowitą zmianę otoczenia.
Na zaproszenie Brendy, czyli nowej właścicielki konika Quintano, Elena wraz z przyjaciółką Melike wyjeżdżają na sześć tygodni do Stanów Zjednoczonych, aby pomóc w pracy na ogromnej farmie i nauczyć się jazdy w stylu western. Z początku dziewczyny są oszołomione wielkością stadniny Oaktree, opieką nad końmi i zupełnie nowym stylem jeździeckim, jednak ich dociekliwość, talent do pakowania się w kłopoty oraz troska o dobro zwierząt i upór sprawiają, że po raz kolejny lądują w samym środku poważnej intrygi i bardzo brudnych interesów.

Ogromnie spodobała mi się zmiana otoczenia. Chociaż rodzinna, niemiecka farma rodziny Eleny jest miejscem, które bardzo polubiłam, taki zabieg dodał serii powiewu świeżości i wprowadził zupełnie nowe jeździeckie elementy, a także intrygujących bohaterów. Od "Tajemnicy stadniny" nie mogłam się oderwać, a miejscami trudno było mi opanować emocje takie jak złość, smutek czy strach. Nele Neuchaus w tej części swojej serii poruszyła bardzo ważną kwestię dotyczącą odpowiedniego traktowania koni, co przełożyć można na hodowlę różnych innych gatunków zwierząt. Dla bardzo empatycznego czytelnika lektura tego tomu z pewnością będzie bardzo emocjonującą i chwilami trudną przygodą, jednak tak właśnie wygląda rzeczywistość kiedy miłość do zwierząt staje się biznesem.

Świetna książka, którą można przeczytać jednym tchem! Emocje, intrygi, przygoda, konie, przyjaźń i zagadki do rozwiązania!
Już kiedyś pisałam o tym, że uwielbiam serię "Elena" , więc chyba nie będzie zaskoczeniem to, że z niecierpliwością czekam na kolejny tom od wydawnictwa must read!

Na zaproszenie Brendy,...

To seria, która wciąga i trzyma w czytelnika do ostatniej strony. Miłośnicy koni będą zachwyceni, a jeśli konie nie są Waszą pasją, to i tak jestem pewna, że te książki przypadną do gustu każdemu, kto lubi dobrą powieść.
W czwartej części wiele się dzieje. Po burzliwym okresie, usłanym przeszkodami, Elenie oraz jej najlepszej przyjaciółce udaje się wyjechać do Stanów Zjednoczonych, gdzie będzie ich gościć znana zawodniczka w skokach. Słynna farma, na która trafią dziewczyny odkryje przed nimi nowe pasje i możliwości. Jednocześnie przyjaciółki poznają tajemnice, które mogą przysporzyć wielu problemów, tym którzy okażą się zbyt ciekawscy. Udane do tej pory wakacje zmienia się w historię rodem z filmu akcji.

„Tajemnica stadniny” to kolejna część przygód Eleny. Tym razem młoda zawodniczka oraz jej najlepsza przyjaciółka wyruszają do Stanów Zjednoczonych, gdzie poznają tajniki jazdy konnej w stylu western, który w Europie cieszy się znacznie mniejszą popularnością niż styl klasyczny. W stajni Oakthree wszystko jest zachwycające. Dziewczyny są pod ogromnym wrażeniem. Jednak już wkrótce okaże się, że stadnina skrywa swoje mroczne tajemnice i nie wszystko jest takie, jakie mogłoby się wydawać.

Jak zwykle Nele Neuhaus zapewnia czytelnikowi świetną rozrywkę. Główna bohaterka jest coraz dojrzalsza, ale pomimo faktu, że jej poglądy i sposób rozumowania zmieniają się, lektura wciąż jest lekka i bardzo przyjemna w odbiorze. Nie brakuje tutaj wartkiej fabuły oraz niespodziewanych zwrotów akcji. Tak jak pozostałe tomy z serii, polecam każdej nastolatce, nie tylko tej, która interesuje się końmi.

IG: co_my_dzis

Dziś kolejna część przygód z końmi, sercowych zawirowań i rodzinnych konfliktów rodem z Romea i Julii od wydawnictwa @mediarodzina.wydawnictwo w czwartek części serii Elena:
Elena. Tajemnica stadniny- Nele Neuhaus

Książka w przepięknej graficznie okladce. Ta część napisana w równie przyjemny sposób i przede wszystkim, moim zdaniem dopasowany do odbiorców w wieku nastu lat. Czyta się ją lekko. Na pewno cała seria świetnie nadaje się dla młodzieży lubiącej książki w której znajdziecie przyjaźń, miłość i zwierzęta. Dla dorosłych czytelników książka może być nieco infantylna, ale nie zmienia to faktu że czyta się bardzo lekko i przyjemnie.
Autorka w tej części pokazuje młodzieży, że nie zawsze wszystko, co wydaje nam się piękne, zachwycające, wręcz idealne, na prawdę takie jest. Główna myśl, którą warto zapamiętać po przeczytaniu książki to to, że czasem za największymi problemami i ciemnymi interesami, stoi fasada z uśmiechów i samych pozytywnych osób, często tylko na pokaz.

Jeśli jeszcze wasi nastolatkowie nie mają planów czytelniczych na jesień, podsunie im powyższa propozycje, chociaż polecam zacząć od pierwszej części 😉

IG: co_my_dzis

Elena. Tajemnica stadniny- Nele Neuhaus

Z czym kojarzą Wam się konie?
Czy jest to jedynie drogie hobby, czy może dostrzegacie w nich coś więcej?
Elena wraz z Melike wyrusza w sześciotygodniową podróż do… Stanów!
Ta niesamowita przygodna niesie ze sobą moc wrażeń, jak i szereg nowych doświadczeń, którym dziewczyny z przyjemnością się poddadzą. Dzięki przychylności nowej właścicielki Quintano – Brendy Murray, staną przed całkiem nowym stylem jeździeckim, goszcząc w szeregach niesamowicie drogich koni.
Nowe otoczenie zachwyci dziewczęta, lecz dzięki detektywistycznemu nosowi Eleny, szybko spostrzegą, iż na farmie Oakthree nie wszystko jest takie, jak wydawało się na pierwszy rzut oka.
Co tym razem wywęszy czujny nos nastoletniej Pani Detektyw?
Czy Quintano może grozić niebezpieczeństwo?

„Tajemnica stadniny” to czwarty tom serii pod tytułem „Elena”. Jednak i tym razem nie sposób nam się nudzić. Autorka cały czas dba o to, aby czytelnik nie potrafił oderwać się od książki!
Tym razem nie będziemy już gościć w Niemczech, jednak jak szybko się przekonacie, Elena i za granicą będzie potrafiła twardo stąpać po ziemi, broniąc swoich racji.
W tej części poznamy razem z Elena i Melike styl jeździecki „western”, który znacznie różnił się od tego, na którym skupialiśmy się dotychczas. Dzięki temu autorka zwraca uwagę na to, że ograniczenia i w tej dziedzinie nie są mile widziane 😉
Zauważymy również przemianę, jaka zaszła w dziewczynce na przełomie tych kilku książek. Choć wciąż pozostaje bardzo pracowitą i odpowiedzialną osobą, to jednak z wiekiem jej tok myślenia zmienia się, wyczulając się na wydarzenia, które nie zawsze stoją po stronie prawa.
Nie wiem jak wysądzicie, ale według mnie Elena sprawdziłaby się w roli detektywa. Jej zabójcza przenikliwość, połączona z nieustępliwością, po raz kolejny sprawia, że kilka czworonożnych dusz zostaje ocalonych.
Jest to seria, która pokazuje nam, że nie tylko My Little Pony potrafią wciągnąć. Ukazuje ogrom pracy, jaką trzeba włożyć w hodowlę, a także miłość, bez której ona nie jest możliwa.
Myśle, że nie tylko zainteresuje czytelników w każdym wieku. Ona otworzy oczy wielu ludziom, dla których stadnina byłą wyłącznie domem dla koni.
Dziękuję Wydawnictwu Media Rodzina za tę niesłychaną przygodę.

Z czym kojarzą Wam się konie?
Czy jest to jedynie drogie hobby, czy może dostrzegacie w nich coś więcej?
Elena wraz z Melike wyrusza w sześciotygodniową podróż do… Stanów!

Konie towarzyszą człowiekowi od wieków, były pierwszymi środkami transportu oraz ułatwiały pracę na roli. Dziś te dumne i pełne wdzięku zwierzęta, kojarzą się głównie z kosztowym hobby i rozrywką. Wiele nastolatków przeżywa etap fascynacji światem koni, dlatego niezależnie czy Wasze dziecko trenuje jeździectwo czy tylko posiada kolekcje koników Schleich, zachęcam do lektury książki Nele Nauhaus – Elena, Tajemnica stadniny.

Bohaterką historii jest szesnastoletnia dziewczyna, córka właścicieli stadniny, odnosząca sukcesy w zawodach konnych w skokach. Tajemnica stadniny, to czwarty tom cyklu wydany przez Wydawnictwo Must Read w którym Elena oraz jej przyjaciółka Melike, opuszczają Niemcy, aby skorzystać z zaproszenia do Stanów Zjednoczonych, ze strony nowej właścicielki konia trenowanego przez nastolatkę. Sześciotygodniowy wyjazd jest dla niej okazją do poznania nowego kraju, zupełnie innego stylu jazdy konnej oraz pobytu w otoczeniu oszołamiająco drogich koni. Bystra dziewczyna szybko jednak dostrzega, że cena konia, wcale nie jest równa trosce o jego dobro, a niektórzy kosztem ich zdrowia próbują się w nikczemny sposób bogacić…

Elena to wspaniały cykl dla miłośników koni, w którym można znaleźć wiele fachowych określeń z zakresu budowy ciała konia, sprzętu do jeździectwa, opieki oraz jazdy, czuć profesjonalizm autorki oraz to, że zna temat od podszewki. Książka uświadamia również, że opieka nad takim zwierzęciem, to dużo ciężkiej pracy, w której nie ma przerw. Fabuła jest porywająca i zachęcająca do myślenia, ze hodowla koni to nie tylko blaski, ale i dużo cieni…

Doskonała książka! Bardzo bardzo polecam :)

Doskonała książka! Bardzo bardzo polecam :)

Fajna książka. Krótkie rozdziały. Szybko się czyta. Polecam

Fajna książka. Krótkie rozdziały. Szybko się czyta. Polecam

Książka była bardzo ciekawa i pełna zwrotów akcji (przynajmniej dla mnie)
ALERT bardzo wciągająca .
Polecam.
💗

Książka była bardzo ciekawa i pełna zwrotów akcji (przynajmniej dla mnie)
ALERT bardzo wciągająca .
Polecam.
💗