Vicious Queen

Okładka książki Vicious Queen Claudia Lymari, Becca Steele
Okładka książki Vicious Queen
Claudia LymariBecca Steele Wydawnictwo: Niegrzeczne książki Cykl: Boneyard Kings (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Boneyard Kings (tom 2)
Niegrzeczne książki
2023-10-11
2023-10-11
2022-03-07
Elżbieta Pawlik
Przemoc 18+ Przyjaciele Trauma z przeszłości Reverse harem MMMF

Okładka książki Ruthless Kingdom Claudia Lymari, Becca Steele
Ruthless Kingdom Claudia Lymari, Bec...
Okładka książki Merciless Kings Claudia Lymari, Becca Steele
Merciless Kings Claudia Lymari, Bec...

Pochłonęłam 3 części w 3 dni 😂
Wątek tajemnicy sprawia, że nasi bohaterowie się do siebie zbliżają. Jednak jest to poprowadzone bardzo szybko i wg mnie Everly nie dała sobie czasu na pewne warunki? Lub stabilne miejsce w świecie Królów Cmentarzyska?
Co do scen spicy? Musiałam sobie nawet wyszukać w internecie jak niektóre "przyrządy" wyglądają 😂
Czytałam dalej, aby rozwiązać już wszystkie zagadki i sprawę ciągnącą się od 1 części a nawet od dzieciństwa chłopaków.

Pochłonęłam 3 części w 3 dni 😂
Czytałam dalej, aby...

Cykl Boneyard Kings trzytomowa opowieść o Everly Walker studentce Uniwersytetu Blackstone, która po śmierci rodziców przeprowadziła się z Anglii do Stanów Zjednoczonych, by zamieszkać z wujem. Dziewczyna poznaje trzech intrygujących studentów, którzy w środowisku akademickim są postrzegani jako niebezpieczni i nazywani Królami Cmentarzyska.

Historia opisana jest z perspektywy czterech głównych bohaterów, co nie tylko pozwala czytelnikowi lepiej ich poznać, ale przeplatać autorkom retrospekcje z dzieciństwa, które nieco tłumaczą niektóre z zachowań postaci. Poszczególne rozdziały tworzą spójną całość.

Książki pełne są scen erotycznych i wulgarnego języka. Głównym wątkiem jest kontrowersyjna relacja głównych bohaterów oraz mroczna tajemnica w tle. I tylko ta tajemnica przekonała mnie do przeczytania wszystkich trzech tomów.
I nawet nie zniechęcały mnie zbyt częste, mocne sceny erotyczne, ale postawa głównej bohaterki „Everrrrly” i jej zachowanie, gdy tylko Królowie Cmentarzyska pojawiali się w pobliżu.

Jeśli lubisz erotyki z motywem dark romance i reverse harem to te książki mogą przypaść Ci do gustu

Historia opisana jest z...

Ten tom w żaden sposób nie ratuje tej serii. Mam nawet wrażenie, że jest gorszy o 1 tomu (ktory tez nie zachwycal). Non stop podczas czytania miałam wrazenie, że czytam tandetną nowelkę z wattpada napisaną przez totalnie niedoświadczoną i niedojrzałą nastolatkę. Bohaterowie sa płascy jak naleśnik, dialgi prostackie, fabuła nawina i tragicznie skonstruowana. A pikantne sceny to jakis kabaret. Już nawet nie wspomnę o totalnej tempocie głównej bohaterki. Ta książka w żaden sposb nie zachwyca czytelnika, nawet odrobinę.

Jestem chyba totalną masochostką bo zamierzam przeczytać 3 tom 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️

Po dobrym wrażeniu, jaki wywarł na mnie pierwszy tom oczekiwałam po kontynuacji czegoś więcej. Myślałam, że stanowi on delikatny, choć nieco szokujący wstęp do dalszego szaleństwa – wszystko na to wskazywało. Niestety, w drugim tomie nie wydarzyło się nic, czego bym się już nie spodziewała. Oczekiwałam więcej akcji i mroku, a przede wszystkim skomplikowania fabuły i zagłębienia się w psychikę bohaterów. Liczyłam na to, że poznamy lepiej każdego bohatera z osobna i owszem dostaliśmy sporo retrospekcji z dzieciństwa, ale Królowie zlewali mi się w jedno. Może z wyjątkiem Sainta, który rzucał od czapy obrzydliwymi tekstami <3

Uważam, że autorki nie udźwignęły motywu reverse harem i nie dały wystarczającego pola do popisu wszystkim trzem mężczyznom – byłoby to możliwe, gdyby przykładowo każdy tom bardziej skupiał się na jednym z nich lub gdyby były po prostu dłuższe.

Pierwszy tom skończył cliffhangerem, ten również, ale już nie trzęsie mnie, żeby przeczytać ostatnią część. Wszystkie tomy są bardzo krótkie i moim zdaniem w takiej formie z powodzeniem można było zamknąć historię w jednej książce. Mimo że drugi tom miał tylko 234 strony zmęczyłam się czytając go, głównie przez niezbyt głębokie i niewiele wnoszące rozmyślania Everly.

A właśnie, Everly. Określana przez siebie i innych jako królowa, która nie będzie pionkiem, a właśnie tym jest. Jak powracał motyw szachów parskałam śmiechem. Nie jestem w stanie pojąć, na czym polega jej magnetyzm, którym tak przyciąga do siebie Króli, bo oprócz wysokiego libido jest po prostu nijaka i bezbarwna. Nie wierzę w głębię ich relacji. Jeśli chodzi o sceny łóżkowe są dość szokujące i dla niektórych mogą być odstręczające. Ja mam na to bardzo wysoką tolerancję, i to jedna z niewielu rzeczy, które podobały mi się w tym tomie.

Kolejna część, która nie ujęła mnie niczym szczególnym. Mamy znowu nie do końca rozwiązaną tajemnicę, dziewczynę, która nagle wchodzi w zmowę z mężczyznami, którzy spełniają z nią swoje fantazje seksualne. Według mnie powinny to być maksymalnie dwie książki a nie rozłożone na trzy. Jedyne co mnie ciekawi to jak zakończy się cała seria i tajemnicze zniknięcia ludzi "gorszego sortu". Nie ma nawet zbytnio co napisać o tych książkach :)

Po przeczytaniu pierwszego tomu od razu sięgałam po drugi. Zakończenie było tak spektakularne, że po prostu nie mogłam czekać.
Drugi tom serii „Boneyard Kings” daje nam trochę więcej niż pierwszy. Wątki rozpoczęte w pierwszym tomie, wszelkie tajemnice oraz pytania, które z każdą przeczytaną stroną tylko się namnażały mają swoje odpowiedź i uzasadnienie właśnie w „Vicious Queen”. Myślę, że gdyby połączyć oba tomy to właśnie tu zaczęłaby się cała akcja, a tamto byłby dobrym wprowadzeniem do niej.

Co mogę powiedzieć, no nie zabrakło emocji. Mimo tego, że druga część jest równie krótka co pierwsza, to nadal dostarcza mnóstwa wrażeń, a nawet i więcej ponieważ tu mamy więcej ogrania oraz więcej mroku.
W tej części cała czwórka zaczyna „współpracować”, a to możecie mi wierzyć na słowo jest istnym szaleństwem!

Oczywiście i w tym tomie autorki miażdżą czytelnika zakończeniem. Niedosyt jaki pozostaje po przeczytaniu wręcz zmusza do natychmiastowego sięgnięcia po tom trzeci, a tam nie wiem co mnie jeszcze czeka, ale mogę zakładać, że emocje sięgną zenitu.

❀ʀᴇᴄᴇɴᴢᴊᴀ „ᴠɪᴄɪᴏᴜs ǫᴜᴇᴇɴ” ᴄ.ʟʏᴍᴀʀɪ, ʙᴇᴄᴄᴀ sᴛᴇᴇʟᴇ❀

„ᴢ̇ʏᴌᴀ sᴏʙɪᴇ ᴋɪᴇ­ᴅʏś ᴍᴀᴌᴀ ᴅᴢɪᴇᴡ­ᴄᴢʏɴ­ᴋᴀ ᴢ ᴏᴄᴢᴀ­ᴍɪ ᴘᴇᴌ­ɴʏ­ᴍɪ ɴᴀ­ᴅᴢɪᴇɪ. ᴊᴇᴊ śᴡɪᴀᴛ ʙʏᴌ ɪᴅᴇᴀʟɴʏ, ᴀ ᴋᴀᴢ̇ᴅʏ ᴅᴢɪᴇɴ́ ᴊᴀsɴʏ ɪ ᴘɪᴇ̨ᴋ­ɴʏ. ᴍᴀ­ʀᴢʏ­ᴌᴀ ᴏ ᴅᴏ­sᴋᴏ­ɴᴀ­ᴌʏᴍ ᴋʀᴏ́­ʟᴇ­sᴛᴡɪᴇ, ᴢᴀᴍᴋᴜ ɪ ᴋʀᴏ́ʟᴇᴡɪᴄᴢᴜ, ɴɪᴇ ᴍᴀᴊᴀ̨ᴄ ᴘᴏ­ᴊᴇ̨­ᴄɪᴀ, ᴢ̇ᴇ ᴊᴇᴊ ʟᴏs ᴢᴏsᴛᴀᴌ ᴊᴜᴢ̇ ᴘʀᴢᴇ­sᴀ̨­ᴅᴢᴏ­ɴʏ.

ʀᴀᴢ… ᴅᴡᴀ… ᴛʀᴢʏ.

[...] ᴍᴀᴌᴀ ᴅᴢɪᴇᴡ­ᴄᴢʏɴ­ᴋᴀ ᴅᴏ­ʀᴏ­sᴌᴀ ɪ ᴢᴀ­ᴘᴏ­ᴍɴɪᴀ­ᴌᴀ ᴏ ᴢᴀᴍᴋᴜ ɪ ᴋʀᴏ́ʟᴇ­ᴡɪ­ᴄᴢᴜ ᴢ ᴍᴀ­ʀᴢᴇɴ́, ᴀᴢ̇ ᴘᴇᴡ­ɴᴇ­ɢᴏ ᴅɴɪᴀ sᴘᴏ­ᴛᴋᴀ­ᴌᴀ ɴɪᴇ ᴊᴇᴅ­ɴᴇ­ɢᴏ, ᴀʟᴇ ᴛʀᴢᴇᴄʜ ᴋʀᴏ́ʟᴏ́ᴡ”.

Trzecie nieszczęście po nią przybyło. Trzej mężczyźni, którzy chcą z jej życia zrobić piekło. Złamać ją i równocześnie dodać odpowiedzi na pytania.

Everly nie wie już, komu może zaufać. Wszystko, co do tej pory wydawało jej się czarno białe, ma odcienie szarości.

Jej wujek, osoba, której ufała najbardziej, po tym, jak zginęli jej rodzice, tak naprawdę skrywa przed nią mroczne sekrety. A tajemnicze spotkanie na cmentarzu rodzi wiele pytań, na które dziewczyna nie zna odpowiedzi.

Natomiast Królowie Cmentarzyska trzymają jej serce w garści. Wydawać by się mogło, że to oni są Ci źli w tej opowieści, lecz prawda, która wyjdzie na jaw, zmieni bieg historii.

Dziewczyna wie, że jeśli chce przetrwać w tym świecie, musi przestać być najsłabszym pionkiem na szachownicy. Stać się tym najsilniejszym. Królową. A razem ze swoimi trzema królami, zmiecie pozostałe pionki raz na zawsze.

Po wydarzeniu, które miało miejsce na złomowisku, podczas ucieczki, Everly trafia do szpitala. Niestety wskutek potrącenia, nie pamięta nic od momentu, gdy jechała śledzić wujka. Nie wie, co się dzieje, jest skołowana. Dodatkowo lekarz twierdzi, że po karetkę zadzwonił jej chłopak, Robbie pre­zes brac­twa Alfa Tau Xi. Nie wie skąd, chłopak tam się wziął, twierdząc, że coś ich łączy.

Saint, Mateo i Callum nie spodziewali się, że ich zemsta zajdzie tak daleko. Nie chcieli w żaden sposób fizyczny skrzywdzić dziewczyny. Zwłaszcza teraz gdy zaczęli czuć coś więcej niż tylko nienawiść i chęć vandety.

„ᴢᴇ­ᴍsᴛᴀ ᴍɪᴀᴌᴀ ʙʏᴄ́ sᴌᴏᴅ­ᴋᴀ, ᴀ ɴɪᴇ ᴢᴏ­sᴛᴀ­ᴡɪᴀᴄ́ ɴᴀs ᴢ ᴘᴏᴄᴢᴜ­ᴄɪᴇᴍ ᴡɪɴʏ ɪ ɴᴜᴛᴋᴀ̨ ᴢ̇ᴀʟᴜ. [...] ᴢᴇ­ᴍsᴛᴀ ᴡᴄᴀʟᴇ ɴɪᴇ ʙʏᴌᴀ ᴛᴀᴋᴀ, ᴊᴀᴋ ᴍʏ­śʟᴇ­ʟɪ­śᴍʏ”.

„[...] ʙᴏ ᴄʜᴏᴄ́ ᴡᴍᴀ­ᴡɪᴀ­ʟɪ­śᴍʏ sᴏʙɪᴇ, ᴢ̇ᴇ ᴄʜᴄᴇ­ᴍʏ, ʙʏ ᴇᴠᴇʀ­ʟʏ ᴋʀᴡᴀ­ᴡɪ­ᴌᴀ, ɴɪᴇ sᴀ̨ᴅᴢᴇ̨, ʙʏśᴍʏ ʀᴏ­ᴢᴜ­ᴍɪᴇ­ʟɪ ᴡᴀɢᴇ̨ ᴛʏᴄʜ sᴌᴏ́ᴡ”.

Everly zmieniła się po wypadku. Już nie jest przestraszoną myszką. Teraz chce być na równi z królami. Ale żeby to się stało, muszą wyjaśnić sobie ostatnie wydarzenia. A także pozbyć się zagrożenia.

„– ᴛᴏ ᴏᴢɴᴀ­ᴄᴢᴀ, ᴢ̇ᴇ ᴄᴀᴌᴀ ɴᴀsᴢᴀ ᴄᴢᴡᴏ́ʀ­ᴋᴀ ᴊᴇsᴛ ᴡ ᴛʏᴍ ʀᴀᴢᴇᴍ. ᴛᴏ ᴏᴢɴᴀ­ᴄᴢᴀ, ᴢ̇ᴇ ᴘᴏ­ᴡɪᴇsᴢ ɴᴀᴍ ᴡsᴢʏsᴛ­ᴋᴏ, ᴄᴏ ᴅᴏᴛʏᴄᴢʏ ᴛᴡᴏ­ᴊᴇ­ɢᴏ ᴡᴜᴊᴀ. ᴀ ᴍʏ ᴡ ᴢᴀ­ᴍɪᴀɴ ʙᴇ̨­ᴅᴢɪᴇ­ᴍʏ ᴄɪᴇ̨ ᴄʜʀᴏ­ɴɪᴄ́.

– ᴡᴄʜᴏ­ᴅᴢᴇ̨ ᴡ ᴛᴏ”.

Czy Krolom Cmentarzyska i Everly uda się odkryć tajemnicę? Kto tak naprawdę jest ich wrogiem?

Książka oceniam tak samo, jak poprzednią cześć. Było ciekawie, ale wciąż relacja między bohaterami była taka nijaka. Dla mnie potoczyło się to za szybko. Niektóre wydarzenia mam wrażenie, że nie zostały dokładnie wytłumaczone. Dalej nie umiem przekonać się, jeśli chodzi o postać Everly. Dla mnie jest taka nijaka. Niczym mnie nie potrafiła pozytywnie zaskoczyć. Nie umiem się przekonać do tego czworokąta miłosnego. Dla mnie jest to, aż za dużo.

Jednak końcówka zmiotła mnie z planszy, ale również jeszcze bardziej zachęciła do przeczytania ostatniego tomu trylogii.

Sięgam po niego z nadzieją, że w jakiś sposób doda więcej charakteru tej historii.

❀ʀᴇᴄᴇɴᴢᴊᴀ „ᴠɪᴄɪᴏᴜs ǫᴜᴇᴇɴ” ᴄ.ʟʏᴍᴀʀɪ, ʙᴇᴄᴄᴀ sᴛᴇᴇʟᴇ❀

ʀᴀᴢ… ᴅᴡᴀ… ᴛʀᴢʏ.

[...] ᴍᴀᴌᴀ ᴅᴢɪᴇᴡ­ᴄᴢʏɴ­ᴋᴀ ᴅᴏ­ʀᴏ­sᴌᴀ ɪ ᴢᴀ­ᴘᴏ­ᴍɴɪᴀ­ᴌᴀ...

Jest lepiej niż poprzednio. Trochę więcej akcji ale sceny łóżkowe robią się niesmaczne.

XD (nie wiem na jaki inny komentarz mogę się pokusić, biorąc pod uwagę wszystkie dziwactwa tej książki).

Po zakończeniu pierwszego tomu byłam niezmiernie ciekawa jak potoczą się dalsze losy bohaterów. Myślałam że pierwszy tom był mocny i kontrowersyjny, jednak zdecydowanie totalnie się nie spodziewałam tego co zastałam w kontynuacji. Historia Evelyn oraz Królów Cmentarzyska pochłonęła mnie bez opamiętania, do tego stopnia że nie mogłam się od niej oderwać nawet na chwilę. Moim zdaniem drugi tom był dużo lepszy od pierwszego. Było dużo wspomnień, przez co jesteśmy w stanie poznać tajemnice bohaterów, więcej akcji czy też kontrowersyjnych scen, które tylko wciągają czytelnika w swój tajemniczy, niebezpieczny oraz mroczny świat. Momentami byłam porządnie zszokowana, bo za nic się tego nie spodziewałam co się akurat działo. A takich niespodziewanych akcji było bardzo dużo. Jeżeli chodzi o bohaterów, to widać pewną zmianę jaka przeszli. Jednak moim zdaniem największą zmianę przeszła Evelyn. Dziewczyna stała się bardzie odważna, uparta i próbuje za wszelką cenę odkryć tajemnice skrywaną przed nią i nie tylko. Relacja czwórki bohaterów jest zdecydowanie mocna, kontrowersyjna oraz niebezpieczna. Dlatego książka nie jest dla każdego. Dużo niewiadomych z pierwszego tomu się wyjaśnia jednak, pojawia się dużo więcej nowych, przez co cały czas myślę jak zakończy się ta historia oraz co jeszcze wyjdzie na jaw. Zdecydowanie polecam książkę fanom mocnych, tajemniczych, mrocznych oraz kontrowersyjnych historii, mogę Wam obiecać że nie zastaniecie tu nudy.

• Przeczytane w 2023

Becca Steele Vicious Queen Zobacz więcej