Merciless Kings

Okładka książki Merciless Kings Claudia Lymari, Becca Steele
Okładka książki Merciless Kings
Claudia LymariBecca Steele Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece Cykl: Boneyard Kings (tom 1) Seria: Niegrzeczne Książeczki literatura obyczajowa, romans
Boneyard Kings (tom 1)
2021-12-07
Elżbieta Pawlik
Przemoc Reverse harem MMMF Traumq z przeszłości Spisek 18+

Okładka książki Ruthless Kingdom Claudia Lymari, Becca Steele
Ruthless Kingdom Claudia Lymari, Bec...
Okładka książki Vicious Queen Claudia Lymari, Becca Steele
Vicious Queen Claudia Lymari, Bec...

Okładka książki Vicious Queen Claudia Lymari, Becca Steele
Vicious Queen Claudia Lymari, Bec...
Okładka książki Ruthless Kingdom Claudia Lymari, Becca Steele
Ruthless Kingdom Claudia Lymari, Bec...

Ta książka to jakiś fenomen. Jest dość przewidywalna w schematach, wulgarna i prostacka. A mimo to przeczytałam ją w kilka godzin. Wątek ukrytego motywu Królów Cmentarzyska mocno mnie wciągnął. Natomiast reszta książki kręci się już tylko wokół jednego... Czasem widocznie człowiek potrzebuje się schamić, a ta książka jest do tego idealna.

W sumie oprócz spicy scen stojących na pograniczy gwałtu nie ma tu za dużo fabuły. Jest niby historia braci, ale jej szczątkowy zarys nawet nie pozwala się czytelnikowi nią nadto zainteresować. Trylogii nie dokończę, nużące dosyć

Pochłonęłam 3 części w 3 dni 😂
Nie jest to wybitnie napisana historia, ale czyta się szybko, ponieważ książki są krótkie.
Od początku naszą bohaterkę ciągnie do Królów Cmentarzyska, którzy łaskawie i przyjemnie jej nie traktują..
Dodatkowo mamy początek wątku owianego tajemnicą, który rozwija się w dalszych częściach i właśnie przez niego sięgnęłam po ciąg dalszy.

Pochłonęłam 3 części w 3 dni 😂

Do przeczytania pierwszego tomu zachęciła mnie mroczna, piękna okładka. Wyobrażałam sobie, że historia w nim opisana będzie równie mroczna, tajemnicza i z choć odrobiną fantastyki. Niestety na wyobrażeniach się skończyło.

Książka pełna jest scen erotycznych i wulgarnego języka. Głównym wątkiem jest kontrowersyjna relacja głównych bohaterów oraz mroczna tajemnica w tle. I tylko ta tajemnica przekonała mnie do przeczytania wszystkich trzech tomów.
I nawet nie zniechęcały mnie zbyt częste, mocne sceny erotyczne, ale postawa głównej bohaterki „Everrrrly” i jej zachowanie, gdy tylko Królowie Cmentarzyska pojawiali się w pobliżu.

Uwielbiam motyw odwróconego haremu w ksiażkach. Niestety ta wg mnie jest kiepska. Książka bardzo dużo traci na tym, że została rozwleczona na 3 tomy. Uważam, że przez to nie została dopracowana, duzo jej brakuje. Postacie sa płaskie, dialogi prostackie i nijakie, fabuła kuleje a pikantne sceny to jakaś porażka. Cały czas jak ją czytałam odnosiłam wrażenie, że czytam kiepsko napisane opowiadanie z wattpada autorstwa napalonej i niedoświadczonej nastolatki:/

Mój ulubiony typ głównej bohaterki - lebioda.
Książka krótka a zakończenie nierozstrzygnięte, więc można czytać dalej, ale bez większej przyjemności.

Mój ulubiony typ głównej bohaterki - lebioda.

Mam sprzeczne uczucia co do tej książki :) Wyszłam spoza strefy swojego komfortu, kiedyś czytałam serię All The Pretty Things i mocniejsze sceny... omijałam. Tutaj? Przeczytałam z wypiekami na twarzy i do końca mi się one nie podobały... Były chyba zbyt obsceniczne. Mimo tego chcę sięgnąć po kolejną część i dowiedzieć się, czemu Królowie Cmentarzyska uwzięli się na Bogu ducha winną Everly. Pierwsza część za dużo nie wyjaśnia, wiadomo, że chodzi o jakąś tajemnicę związaną z dziekanem - wujem Everly. Jednak nie do końca można zrozumieć motyw mężczyzn...

Książka napisana prosto, ma krótkie rozdziały, ale jest też mocno... popieprzona :) Zastanawiałam się nawet czy wiek +18 jest dobry?

Ugh… sama nie wiem jak ocenić tę książkę, bo targają mną sprzeczne emocje. Z jednej strony mam ochotę dać jej marną 1⭐️ z drugiej trochę korci mnie dać chociaż 3⭐️ ciężko pójść mi w któraś konkretną stronę, bo chociaż trudno mi to przyznać, koniec końców wciągnęła mnie ta książka i… chyba, duże CHYBA, ale jestem ciekawa co będzie dalej… I tak sobie myślę, że jeśli gdzieś znajdę czas to może sięgnę po kolejną część tej serii, ot, tak by zaspokoić tę ciekawość. Nie jest to jednak zdecydowanie książka, którą będę zachwalać pod niebiosa czy z rozrzewnieniem wspominać. Oj nie. 200 stron na tego typu fabułę to jednak według mnie trochę za mało. A przynajmniej odniosłam wrażenie, że zabrakło tu lepszej spójności. Wszystko pędziło za szybko, ciężko było mi nadążyć, zrozumieć, czemu główni bohaterowie uwzięli się na główną bohaterkę. Mam nadzieję, że kolejne tomy to wyjaśniają, ale z drugiej strony co z tego, jeśli to już tutaj w pierwszym tomie, można to było trochę rozwinąć, żeby nabrało to więcej sensu. Pomimo tego, że jestem otwarta na wszelkiego rodzaju książki, to też chyba było tu dla mnie trochę za dużo tej seksualnej przemocy, a główna bohaterka wydaje mi się dość płytka… No cóż, widzę, że jednak ciężko mi pisać o tej książce pozytywne rzeczy 🤪 ale nie spisuję tej serii na straty. Jeśli sięgnę po kolejne tomy to napewno dam wam o tym znać 😉

Krótko co do samej fabuły:
Trzech braci z wyboru - Królowie Cmentarzystka - biorą sobie na cel Everly Walker, bratanice dziekana. Trzech chłopaków, którzy poznali się w bidulu, a teraz studiują na miejscowej uczelni i zarządzają warsztatem i złomowiskiem. Mają cel - złamać Everly, zemścić się (chociaż nie wiadomo za co 😅) w ten sposób na dziekanie. Everly - do tej pory grzeczna i trzymająca się z dala od kłopotów - wpada w ich szpony i niejednokrotnie daje się ponieść ich urokowi. Pomimo, że Everly od początku była dla Calluma, Matteo i Sainta tylko środkiem do zemsty, to jednak dziewczyna zaczyna być drzazga w oku każdego z nich, bowiem panowie zaczynają mieć do niej słabość. Co będzie silniejsze - chęć zemsty czy może potrzeba ochronienia Everly?

Zdecydowanie nie jest to książka dla wszystkich. 18+, a poza tym trzeba mieć jednak mocne nerwy i akceptację a bardzo wulgarnego języka.

Autentycznie potrzebuję terapii po tej lekturze.

Autentycznie potrzebuję terapii po tej lekturze.

„Im bli­żej two­je­go serca ktoś był, tym więk­szą miał moc, by je zła­mać”.

„Lu­dzie przy­wdzie­wa­li maski i do­pó­ki ich życie nie było za­gro­żo­ne, nie po­ka­zy­wa­li swo­jej praw­dzi­wej twa­rzy”.

Patrząc na okładkę pierwszego tomu serii „Boneyard Kings”, miałam jakieś wyobrażenie o tej historii. W końcu żadna z grzecznych, słodkich książek nie otrzymałaby takiej niepokojącej oprawy.

„Merciless kings” to dość krótka książka, i tak naprawdę to dopiero wstęp to całej historii bohaterów. Wstęp niemniej mocno kontrowersyjny i umiejący namieszać w odczuciach osoby, która go czyta - mnie w każdym razie mocno namieszała w głowie. Bo nie mam wątpliwości, że to powieść z tych, co do których nawet jeśli widzisz jej wady, to przez wciągająca i mroczną fabułę nie do końca zwracasz na nie uwagę.

To książka, której fabuła intryguje od pierwszej przeczytanej strony. To opowieść o bohaterach, którzy niosą ze sobą tajemnicę, którą pragnęłam rozwiązać. To bardzo erotyczna, wręcz kontrowersyjna i w niektórych momentach nieco odpychająca historia, ale też taka, gdzie mimo tego wszystkiego, i tak pragniesz, jak najszybciej dotrzeć do końca, by dowiedzieć się więcej.

Co do stylu, w jakim jest napisana - dość prosty, przystępny, momentami nieco surowy, ale też nie brakowało w nim emocji. Widać, że autorki mają pomysł na tę powieść, ale na pytanie, czy idealnie udaje się im ją rozwinąć, odpowiedzą dopiero kolejne tomy, o których opowiem niebawem.

Dziś zachęcam do zapoznania się z pierwszym tomem historii o trzej braciach z wyboru, którzy pragną zemsty i o jednej młodej kobiecie, która wpada w ich sidła.

Dużo wrażeń gwarantowanych! Niemniej proszę pamiętać, że to książka dla dorosłych czytelników, którzy lubią mrok i erotykę!

„Im bli­żej two­je­go serca ktoś był, tym więk­szą miał moc, by je zła­mać”.

• Przeczytane w 2023

Becca Steele Merciless Kings Zobacz więcej