30 dni z życia Hitlera : Styczeń 1933 roku

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
Hitler's thirty days to power
82-7255-492-7
Hitler
historyczna
Marcin

Nazwisko Hitlera brzmi złowieszczo. Kojarzone jest z okrutną wojną, masowymi morderstwami i totalną przegraną Niemiec. Führer wpłynął na losy milionów ludzi i całych państw. Tak wcale być nie musiało. Przez trzydzieści dni stycznia 1933 roku przyszłość Hitlera, a w konsekwencji i świata, ważyła się: gdyby przeżarty ambicją były kanclerz Niemiec, Papen, zachował się inaczej, gdyby rządzący kanclerz, Schleicher, miał więcej energii i był bardziej przenikliwy, gdyby prezydent Hindenburg był mniej małostkowy... świat w XX wieku wyglądałby inaczej i z innym bagażem wchodzilibyśmy w następne milenium.
30 dni z życia Hitlera to książka opisująca dramatyczne, pełne nagłych zwrotów wydarzenia w Niemczech w styczniu 1933 roku, w wyniku których Hitler został kanclerzem Niemiec.

Piotr | 2015-06-25
erloor | 2014-07-02