Sojusz Piłsudski-Hitler

Wydawnictwo: Janusz Choiński
978-83-925991-2-8
historyczna
Łukasz Kuć

Praca, przedstawiająca w nowym świetle wydarzenia poprzedzające wybuch II wojny światowej. Autor uważa, że okres ten, wraz z pierwszymi dwoma latami okupacji bolszewickiej we wschodniej części Rzeczypospolitej, jest najbardziej zakłamaną częścią historii XX wieku. Niezgodnie ze stanem faktycznym przedstawiane są: wzajemne stosunki Piłsudski-Hitler, preferencje polityczne Związku Sowieckiego,...

Niezgodnie ze stanem faktycznym przedstawiane są: wzajemne stosunki Piłsudski-Hitler, preferencje polityczne Związku Sowieckiego, motywy postępowania Józefa Becka, stojące w sprzeczności z polityką Londynu i Paryża naciski amerykańskiego establishmentu na usztywnienie stanowiska Warszawy wobec żądań Berlina.

Łukasz | 2015-02-23
Przeczytana: 23 lutego 2015

Książka Pana Choińskiego zawiera interesujące i dające wiele do myślenia rozważania autora odnośnie międzywojennej Polski. Biorąc pod uwagę ówcześnie przyjęte przez historyków fakty i tezy jest ona w pewnym stopniu kontrowersyjna. Z drugiej jednak strony, swoje przemyślenia, autor opiera na kolejno przytaczanych wypowiedziach, relacjach i wspomnieniach osobistości, które w tamtym okresie kreowały nie tylko polską, ale również międzynarodową polityką. Dzieło to zasługuje na uwagę, szczególnie osób, którym dobrze znana jest twórczość Pana Piotra Zychowicza. Należy jednocześnie pamiętać, iż książka "Sojusz Piłsudski-Hitler" jest wycinkiem szerszych rozważań autora podjętych w publikacji "Europa 1933 - 1939. Zaczarowane koło zaprzeczeń".

Piłsudczyk86 | 2018-02-17
Pm987 | 2015-09-12