Brakujące ogniwo

Małgorzata Matwij Wydawnictwo: Dlaczemu literatura obyczajowa, romans
Dlaczemu
2023-08-16
2023-08-16

Macie ochotę wybrać się w literacką podróż do Afryki? Jeśli tak, to zapraszam serdecznie do przeczytania recenzji. ❤️
Przygodę z twórczością Małgorzaty Matwij rozpoczęłam od jej debiutanckiej książki "Madame Blanche". 📝☕🌷
Powieść wywarła na mnie bardzo dobre wrażenie
i zostawiła otwarte zakończenie, dlatego też z przyjemnością sięgnęłam po jej kontynuację pt. "Brakujące ogniwo". 🌷
Główna bohaterka Anna nie może zapomnieć o poznanym przypadkowo przez Internet młodym Afrykańczyku.
Tomsy ją intryguje, ciekawi, inspiruje... Po rozstaniu ze swoim partnerem Wojtkiem decyduje się więc wyruszyć na Wybrzeże Kości Słoniowej, aby go odnaleźć. 🇨🇮
"Anna nie wierzyła w przypadkowe spotkania ludzi. Na drodze jej życia stanął czarnoskóry chłopak i głęboko wierzyła, że stało się tak w jakimś konkretnym celu. Był jak brakujące ogniwo, które pozwoliło jej na głębsze poznanie siebie i swoich pragnień."
Muszę przyznać, że jej decyzja bardzo mnie zaskoczyła ze względu na to, że taka samotna wyprawa na Czarny Ląd niesie ze sobą wiele niebezpieczeństw... 🌷
Na szczęście kobieta zwraca się o pomoc do dawnego znajomego doświadczonego podróżnika Marcina, który po uzgodnieniu wynagrodzenia postanowia towarzyszyć jej w tej wyprawie.
Traf chce, że były partner kobiety także wyrusza do Afryki - na zorganizowaną wycieczkę do Kenii 🇰🇪,
a Anna podczas pakowania znajduje przypadkowo małą podniszczoną czarno - białą fotografię, przedstawiającą misjonarza z młodą, czarnoskórą dziewczyną...
Brzmi bardzo ciekawie, prawda? Otóż to! To tylko zarys fabuły, w powieści dostaniecie o wiele więcej! 🌷🌷🌷
Małgorzata Matwij napisała świetną, pełną emocji powieść, która skłania do refleksji i zadumy nad życiem.❤️
Czy my tzw. Biali nie czujemy się przypadkiem lepsi od biednych mieszkańców Afryki?
Przecież oni tak jak my myślą i czują, mają własne marzenia i plany, które chcą realizować. Mają swoją godność i nie chcą wyciągać jedynie ręki po skromną jałmużnę. Jeśli już, to potrzebują długofalowej i zorganizowanej pomocy. 🌷

Pisarka serwuje czytelnikowi wiele przygód, zagadek i pełną zwrotów akcję. Mamy okazję poznać bliżej Czarny Ląd, przyjrzeć się mentalności jego mieszkańców i chłonąć jego piękno wszystkimi zmysłami.💚
Jestem ciekawa, jak Wy odbierzecie decyzję Anny
i czy odważylibyście się na taką wyprawę?
Na koniec zostawiam Wam cytat, który zapadł mi w pamięć.
"Błąd jest wpisany w ludzki gen, ale nie można się zatrzymywać w życiu, należy iść do przodu bez względu na wszystko i wierzyć, że jesteśmy stworzeni do czegoś lepszego, a kiedy zamykają się jedne drzwi, otwierają się drugie. Kiedy kończy się jedna droga, przed nami pojawiają się kolejne. To od nas zależy, którą drogę wybierzemy. Nie zawsze ta, która jest szybsza, jest lepsza. Na tych mniej uczęszczanych, wolniejszych, mamy możliwość doświadczyć o wiele więcej i zrozumieć więcej."
Serdecznie polecam! 💙😘

Powieść wywarła na mnie bardzo dobre wrażenie

"Anna nie wierzyła w przypadkowe spotkania ludzi. Na drodze jej życia stanął czarnoskóry chłopak i głęboko wierzyła, że stało się tak w jakimś konkretnym celu. Był jak brakujące ogniwo, które pozwoliło jej na głębsze poznanie siebie i swoich pragnień".

Anna po rozstaniu z Wojtkiem postanowiła coś zmienić w swoim życiu. Wyrusza do Afryki z pragnieniem odnalezienia Tomsy'ego i poznaniem prawdy. W podróży kobiecie postanowił towarzyszyć Marcin, podróżnik i przewodnik. Jest to jej podróż życia, w której kobieta pozna samą siebie. Jakie jest jej zdziwienie gdy dowiaduje się iż Wojtek również wyrusza do Afryki. Ich ponowne spotkanie jest nieuniknione. A co z tego wyniknie? Czy uda się jej odnaleźć chłopaka i odkryć prawdę o nim? Co jeszcze może spotkać ją w tym obcym świecie?

Jest to kontynuacja książki "Madame Blanche". Tu mamy wiele odpowiedzi, które nasuwają się po przeczytaniu pierwszej części. Byłam bardzo ciekawa czy Anna odnajdzie Tomsy'ego, jakie będzie ich pierwsze spotkanie i czy to co chłopak mówił to była szczera prawda?

Autorka zabrała mnie w podróż przez kraj, który jest piękny i straszny jednocześnie. Pokazuje świat w którym ludzie muszą funkcjonować chociaż nie mają niczego. Dała tym historię pełną przygód i nieoczekiwanych zwrotów, które porywają już od samego początku. Pokazała, że każdy dzień jest ważny. Anna zmieniła coś w sobie i spojrzała inaczej na otoczenie tak samo jak Wojtek. Z perspektywy Tomsy'ego Anna była dla niego darem od losu. A pierwsze spotkanie bardzo zaskakujące. Autorka cudownie nakreśliła uczucia jakimi chłopak darzył kobietę, jaki był szczęśliwy. Czytając uśmiech zagościł na mojej twarzy nie jeden raz. Bardzo przyjemnie spędziłam czas z tą książką.

• Na domowej półeczce
  • Samodzielne
  • Żelazna lista

Dodaj cytat z książki Brakujące ogniwo