W objęciach prawdy

Małgorzata Matwij Wydawnictwo: Dlaczemu literatura obyczajowa, romans
Dlaczemu
2023-05-31
2023-05-31

Po przeczytaniu pierwszej części od razu sięgnęłam po drugą. I tu ku mojemu zaskoczeniu zrobiło się spokojniej. Co w konsekwencji oznacza, że było bardziej sentymentalnie.

W tej książce przyjrzymy się bliżej rodzinie męża Wiktorii. Po jego śmierci, rodzice pragną poznać wnuczkę i ich synową. Cała masa komplikacji sprawiła, że do tej pory nie stanęli sobie na drodze.
Kiedy zjawiają się rodzice Hugona początkowo dziewczyna nie wie jak ich traktować. Trochę się nasłuchała od męża o matce, więc ma pewne obawy. Część okazuje się prawdą, ale tylko część.
Kolejne tajemnice wychodzą na jaw a autorka coraz bardziej mnie zaskakuje.

Jak dla mnie obie książki super. Ta część bardziej rodzinna, owiana wielkimi tajemnicami. Przeszłość dopada każdego. Co to zmieni w życiu Wiktorii i jej teściów? Czy dziewczyna mimo tyłu ran będzie wreszcie szczęśliwa?

Pozycja emocjonalna, tajemnicza. Intrygi, poświęcenie w przeszłości. Sprawa rodziny z Andaluzji dodaje smaczku całej książce. Aż niemożliwe staje się możliwe.

Koniecznie przeczytajcie.

Polecam 💪💪💪

Kiedy...

Uwielbiam pióro autorki, gdyż nikt tak jak ona nie potrafi trzymać człowieka w ogromnym napięciu do samego końca książki. Nikt tak jak ona nie potrafi ukazać najbardziej bolesnych doświadczeń w taki sposób, że choć my nie doświadczyliśmy tej straty, to i tak czujemy ból postaci. Również każda jej książka zawiera przestrogę, oraz niewesoły obraz sytuacji, kiedy przychodzi nam się zmierzyć z tym, co ukrywaliśmy, a dłużej nie potrafimy utrzymać tego sekretu w sercu.
Nigdy nie chciałabym być na miejscu postaci. Niekiedy marzymy o tym, co jest osiągalne, ale coś sprawia, że mamy w tym temacie pewne ograniczenia. Jednak kiedy to największe z marzeń się spełnia, powinniśmy się cieszyć pełnią siebie. Nasza postać nie ma jednak tak dobrze, bowiem gdy dostaje szczęście, los z niej drwi i odbiera inna miłość. Nie w sposób jest przeliczyć tego, co powinno być jej radością, gdyż na równi odebrano jej to samo, co w zamian dostała. Przeszłość ciągnie się za postaciami niczym najgorsza burza, która nadeszła, by ciskać w nią piorunami. Autorka podkreśla, że cokolwiek złego nie zrobiliśmy w przeszłości, niespodziewanie powróci niczym bumerang, tylko ze zdwojoną siłą. Również musimy wiedzieć, że nie wolno rzucać słów na wiatr. Nie da się cofnąć tego, co już wyszło, a opatrznie zrozumiane słowa mogą wyrządzić wielką krzywdę.
To nie jest zwyczajna historia. To opowieść kilku postaci, które wiele w życiu wycierpiały, dostały namiastkę szczęścia i ich ból powraca. Dla jednych ciąża może być wymarzonym stanem, ale dla innych strachem przed nieznanym, zwłaszcza, kiedy jest się z tym samemu. Ludzie, którzy wychodzą z więzienia nie są już tymi osobami, które znaliśmy. Lęk przed tym, co nadejdzie jest niemal odczuwalny, jakby namacalny.
Czasami ciężko jest mi opisywać historię, która zawiera cały ogrom bólu i trosk, skąpanych w wylanych łzach. Mogę jednak zapewnić, że nie są one puste. Autorka znana jest z tego, że lubi pisać o rzeczach trudnych, o tych, które wydaje nam się, że nas nie mogą spotkać. Z całego serca polecam wszystkie jej książki!

🌼 "W objęciach prawdy" autorstwa Małgorzaty Matwij, to kontynuacja losów bohaterów poznanych w książce "W sieci kłamstwa".

🌼 Wiktoria po śmierci męża zostaje sama, ale wieść o ciąży pomaga jej stanąć na nogi, wie, że ma dla kogo żyć. Poza tym otrzymuje list od rodziców męża, których nigdy nie poznała, a którzy chcą do niej przyjechać i poznać wnuczkę.
Kasia znalazła szczęście w kolejnym małżeństwie, a obecny mąż traktuje jej syna jak swoje dziecko. Wszystko dobrze się układa, ale w jej życiu ponownie pojawia się Michał, który dowiaduje się o istnieniu syna, i chce się z nim spotkać. Kasia jest pełna obaw o to spotkanie, ale nie chce stawać na ich drodze.

Co takiego przed Wiktorią ukrywał Hugo?
Jak przebiegnie spotkanie z teściami?
Czym się kieruje Michał?
Czy Kaśka opowie synowi o wydarzeniach z przeszłości?

🌼 Przeczytałam wszystkie książki autorki, i od początku gorąco jej kibicuję, zwłaszcza że jej debiut "Madame Blanche" był pierwszą powieścią, którą otrzymałam do recenzji.
Jej książki są przepełnione emocjami, niezwykle życiowe i obnażające problemy, z którymi większość z nas się boryka.
Jest to wielowątkowa historia, pełna bólu, ale i dająca nadzieję na lepsze jutro.
Bohaterowie, którzy wzbudzali sprzeczne uczucia, jednych polubiłam i im kibicowałam, innych wręcz nienawidziłam.
Autorka dotyka najczulszych strun, a jej powieść chwyta za serce. Książka skłania do przemyśleń i jest naprawdę wartościową lekturą.

Jeśli lubicie książki obyczajowe, życiowe i emocjonujące historie, z świetnie wykreowanymi bohaterami to gorąco was zachęcam do przeczytania tej książki.

Kasia znalazła...

💜 RECENZJA 💜
Tytuł: " W Objęciach Prawdy"
Autorka: Małgorzata Matwij
Wydawnictwo: Dlaczemu

Każda decyzja ciągnie za sobą konsekwencje.
Wiktoria traci męża, zostaje sama z zagrożona ciąża. Całą ciążę spędza w szpitalu. Gdy wraca do domu z córeczką, odzywają się do niej teściowe, których nigdy nie poznała. Gdy ja odwiedzą, zaczynają wychodzić na jaw kłamstwa Hugona. Jej błąd sprowadza na nią niebezpieczeństwo,bo raz wypowiedziane słowa nie da się cofnąć. A Eryk chce ją mieć dla siebie, nie dociera do niego ,że kobieta zakończyła tę internetową znajomość.
By odpocząć od nieszczęśliwych wydarzeń rusza na poznanie teściów do malowniczej Andaluzji. Rodzina zmarłego męża też skrywa swoje tajemnice,które krok po kroku dziewczyna odkrywa.

Książka w czytelniku wzbudza wiele emocji. Autorka porusza życiowe problemy oraz daje nam do myślenia. Pokazuje również ,że tajemnice chodź głęboko schowane kiedyś i tak ujrzą światło dzienne. A kłamstwo ciągnie za sobą kolejne kłamstwo. Książka zawiera historię kilku bohaterów, które się ze sobą łączą. Dążenie do szczęścia,którego droga to walka z wieloma przeciwnościami losu. Książka wciąga od pierwszej strony i nie można się od niej oderwać.

💜 RECENZJA 💜
Tytuł: " W Objęciach Prawdy"
Autorka: Małgorzata Matwij
Wydawnictwo: Dlaczemu

Każda decyzja ciągnie za sobą konsekwencje.

Splot tragicznych wydarzeń sprawia, że Wiktoria zostaje sama. Los jednak daje jej coś bardzo cennego - córeczkę. Jednak błędnie podjęte decyzje z przeszłości wciąż dają o sobie znać. Eryk wychodzi na wolność. Czy zostawi kobietę w spokoju?
Wiktoria w końcu poznaje swoich teściów i zaczyna rozumieć zachowanie swojego męża. Nim jednak to się stanie, musi odwiedzić malowniczą Andaluzję, gdzie poznaje tajemniczego Miguela.
Jaką tajemnicę kryje Małgorzata, matka jej męża i Emanuela, jego niania?
Michał dowiaduje się o synu. Czy w związku z tym zrehabilituje swój haniebny czyn z przeszłości czy też potwierdzi swoją podłą naturę?

Już na samym początku pragnę zaznaczyć, że nie czytałam poprzedniej części.

Książka jest pełna bólu i całego kalejdoskopu uczuć. Autorka świetnie poradziła sobie z przekazaniem czytelnikowi emocji. Na każdej stronie czułam to, co bohaterowie. Podczas lektury były momenty strachu, lęku ale również troski i miłości.

W obliczu wielu wydarzeń było mi żal dwóch kobiet: Wiktorii i Emanueli. Według mnie były to dwie najbardziej tragiczne postacie. Przyszło im płacić najwyższe ceny za to, co zrobiły w przeszłości. Każda z nich miała inne doświadczenie i inne problemy. Ale wbrew pozorom łączyło je bardzo wiele.

Zauroczył mnie natomiast Antonio - swoim spokojem, zrozumieniem i miłością jaką obdarzył swoją żonę. Trwał przy niej pomimo przeciwności losu.

Jeśli mam wskazać postać, którą miałam ochotę usunąć z lektury to zdecydowanie był to Michał. Chociaż - totalnie przypadkowo - w pewnym momencie zrehabilitował się całkowicie.

Ksiazka z trudną i bolesną fabułą. Każdy wątek był niezwykle ważny. Ale jeśli mam być szczera, było dla mnie wszystko zbyt chaotyczne. Chwilami musiałam się bardzo mocno skupić, żeby nie wypaść z akcji. Niektóre wątki były za mało rozbudowane. Czytało mi się dość dobrze, ale zajęło mi to więcej czasu niż początkowo zakładałam.

Zlosnica_czyta

*******
Kiedy utkana z kłamstw nić oplatała głównych bohaterów w pierwszej części zastanawiałam się co też ich czeka w kolejnej części. Czy prawda obejmie ich w bezpiecznych ramionach czy zdusi przytłaczający swoim ciężarem.

*******

Wiktoria zaplaci wysoką cenę za swoją słabość, błąd, pomyłkę. Zagubiła się, ale na odwrót było już za późno chociaż myślała, że jest zupełnie inaczej. Raz wypowiedziane słowa mają wielką moc, a w głowie szaleńca zapalają zielone światło do działania zgodnie z jego myśleniem i pragnieniami. Dla Eryka ona było jego pragnieniem, musiał ją mieć za wszelką cenę.
Kobieta po tragicznych wydarzeniach przez które musi się podnieść i iść dalej, bo nie jest juz sama trzyma teraz na rękach bardzo cenny skarb swoją córkę. Przyszedł czas, w którym wyrusza do malowniczej Andaluzji, by poznać swoich teściów i odkrywa tajemnicę głęboko ukrytą przez lata w sercu pewnej szlachetnej i dobrej kobiety. Ale to nie kedyna tajemnica jaką wyjdzie na jaw w tej rodzinie. Kasia z całych sił próbuję zapomnieć jaki koszmar zgotowało jej Michał, a kiedy wszystko zaczyna się układać meżczyzna wraca i znowu miesza w jej życiu rozdrapując stare rany u zadając nowy ból. Zło się kiedyś kończy czasem jeden gest, myśl, zdarzenie i przekraczasz tę cienką granicę. Zawsze można zacząć od nowa.

To książka, która porywa od pierwszej strony. Porusza życiowe problemy, pobudza wiele uczuć i daje do myślenia. Tak zło można stopniować, karmić sie nim, ale człowiek jest z natury dobry to ludzie i doświadczenia kształtują w nim odcienie czerni i szarości, które pochłaniają jego dusze w mroku lub rozpalają barwy szczęścia. Autorka ukryła historię kilku osób ich życiowych dramatów, ciężkiej walki i zmagań w walce o szczęście. Tak łatwo można się pogubić, zatracić w szaleństwie, dać zawładnąć zmysłom pragnąć kochać i być kochanym.

*******

📚Małgorzata Matwij "W objęciach prawdy"
📖Wyd. @dlaczemu
Ocena 7/10 🔥
Wiktoria dostaje od losu córeczkę mimo, że została z nią samą. Poznaje także swoich teściów i dowiaduje się w końcu dlaczego jej mąż jest taki a nie inny. Ale jakby tego wszystkiego było mało Eryk wychodzi z więzienia. Czy da jej spokój ?
Kochani jest to powieść obyczajowa, która pokazuje nam dalsze losy bohaterów. Nie mają oni lekko w życiu. Wiktoria i Kaśka ciągle borykają się z jakimiś problemami. Mamy tutaj wątki braku zaufania, tajemnic czy stratę ukochanych osób. Autorka chce nam tutaj też pokazać, że każda podjęta przez nas decyzja ma później swoje konsekwencje. Wiktorii było mi naprawdę żal i podziwiam ją za to jaka była silna. Musiała sobie dać radę i walczyć o swoje lepsze jutro. Fajnie, że autorka połączyła tu kilka historii. Przez co książka nabiera jeszcze bardziej charakteru.
Jeżeli lubicie takie książki to jest to seria dla was ❤️

📚Małgorzata Matwij "W objęciach prawdy"
📖Wyd. @dlaczemu
Ocena 7/10 🔥
Kochani jest to powieść obyczajowa, która...

Czy prawda może wyzwolić?
A może wszystko popsuje...

Wiktoria traci męża w wypadku, zostaje sama w ciąży... Na dodatek jej ciąża jest zagrożona. Cały najpiękniejszy okres spędza sama wręcz przykuta do szpitalnego łózka. Matka zrobi wszystko dla swojego dziecka, nawet nienarodzonego.
Kiedy po tym trudnym czasie, wraca do domu z maleńką córeczką, odzywają się do niej nigdy niepoznani teściowie.
Tajemnice zmarłego męża zaczynają ją prześladować, grozić a w pewnym momencie pojawiają się w jej domu...

Czy Weronika uchroni swoją córeczkę i sama siebie?
Przeczytaj, a się przekonasz.

To opowieść wielowątkowa, która wbrew pozorom gdzieś po drodze łączy się w jedną spójną całość.
Jedno kłamstwo, które w zasadzie ciągnie za sobą kolejne kłamstwa. Jedna tragedia, która zdarzyła się lata temu, powraca we wspomnieniach jak bumerang.
Książka składa się z wielu rozdziałów, które czyta się w piorunującym tempie.
Ta historia musi zostać być wypowiedziana na głos, aby w końcu rozwiązać sekrety z przeszłości.

Bardzo dobrze czytało się tę książkę, tak naprawdę jeden wieczór i po książce.
Niestety, jeszcze nie czytałam pierwszej części, ale z przyjemnością do niej wrócę.

Serdecznie dziękuję wydawnictwu Dlaczemu za egzemplarz do recenzji.
Pani Małgorzacie Matwij dziękuję za wspaniałą historię, którą czyta się z ciekawością i ciężko jest się od niej oderwać.

Czy prawda może wyzwolić?
A może wszystko popsuje...

⏳️⏳️ RECENZJA ⏳️⏳️

Małgorzata Matwij "W objęciach prawdy"

Wiktoria nigdy nie sądziła że jednego dnia spełni się jej największe pragnienie jednocześnie tracąc miłość swojego życia. Dodatkowo świadomość iż ona mogła się do tego przyczynić jest dla niej nie do zniesienia. Czy teraz poradzi sobie w roli samotnej matki? Czy zdoła rozpocząć nowe życie?
Kaśka została przed laty okrutnie skrzywdzona, jej mąż okazał się nie tylko kłamcą ale też brutalem który po latach postanawia znów wtargnąć do jej życia. Czy Michał osiągnie swój cel? Czy Kaśka i Robert pokonają przeciwności losu?
Antonio i Małgorzata mimo traum i upływającego czasu wspierają się i kochają choć choroba kobiety bardzo komplikuje im życie. Teraz gdy na świecie pojawiła się Róża odżyła nadzieja na poprawę ich codzienności. Co się stanie gdy skrywane tajemnice wyjdą na jaw? Czy bohaterowie pogodzą się z losem i odnajdą spokój i szczęście?

Kochani ta książka to prawdziwy wulkan emocji, który sprawia że jesteśmy w stanie wczuć się w położenie każdego z bohaterów. A mamy ich tu naprawdę sporo i każdy z nich przeżywa swój osobisty dramat. Ta książka to połączenie kilku historii w jedną spójną całość. Mamy tu intrygi, niedopowiedzenia, podejrzenie morderstwa, walkę o życie, bezradność, strach ale też wsparcie, przyjaźń i miłość. Tu naprawdę wiele się dzieje, akcja potrafi zaskoczyć a losy bohaterów płacząc się ze soba pozwalają spojrzeć na wszystko z różnych perspektyw. Kochani ta historia nie należy do łatwych ale docierając do końca poczułam ogromną ulgę i zrozumiałam co autorka chciała nam przekazać tak głęboką powieścią. Jeżeli więc szukacie emocji to książka stworzona właśnie dla was.

⏳️⏳️ RECENZJA ⏳️⏳️

Małgorzata Matwij "W objęciach prawdy"

Kaśka została przed...

Przed Wami dalsze losy bohaterów książki
"W sieci kłamstwa" autorstwa Małgorzaty Matwij. Druga część wspomnianej książki nosi tytuł "W objęciach prawdy".

Towarzyszymy tutaj Wiktorii, która została sama, bez męża, w dodatku w ciąży, oraz Kaśce, której mąż okazał się zupełnie innym człowiekiem niż ten, z którym była przed ślubem... Teraz, gdy jej życie zaczyna się układać, mężczyzna znów się pojawia i chce zacząć budować relacje z synem...

Znajdziecie tu ogrom emocji, intrygi, niedopowiedzenia, będziecie musieli zmierzyć się ze stratą, niespełnionymi marzeniami i ogromnym bólem. Tajemnice, które mają wpływ na teraźniejszość, wszystkie te kłamstwa, będą musiały ujrzeć światło dzienne... Autorka pokazuje, że nawet najgorsza prawda może pomóc uzyskać równowagę w życiu i jest lepsza niż ciągłe życie w kłamstwie.

Bardzo podobała mi się ta książka, choć trudna emocjonalnie, to zdecydowanie warta polecenia. Intrygi, które zostały tu rozwikłane były bardzo zaskakujące. Żałuję, że nie miałam okazji przeczytać najpierw pierwszego tomu, bo wiem, że teraz już nie będzie takie efektu zaskoczenia... Mimo wszystko z całą pewnością kiedyś nadrobię swoje niedopatrzenie :)

Gorąco zachęcam do przeczytania, jednak zacznijcie czytać w odpowiedniej kolejności- najpierw "W sieci kłamstwa", a dopiero potem "W objęciach prawdy".

Przed Wami dalsze losy bohaterów książki

• Środek cyklu lub serii
  • Na domowej półeczce
  • Samodzielne
  • Żelazna lista

Dodaj cytat z książki W objęciach prawdy