Cichym ścigałam go lotem

Okładka książki Cichym ścigałam go lotem Joe Alex
Okładka książki Cichym ścigałam go lotem
Joe Alex Wydawnictwo: Estymator Seria: Klasyka Kryminału kryminał, sensacja, thriller
Klasyka Kryminału
Estymator
2022-01-01
1977-07-01
Joe Alex Maciej Słomczyński kryminał sensacja Cichym ścigałam go lotem

Przyzwoita, nie wybitna zagadka psychologiczno-kryminalna. Tym razem Joe Alex rozwiązuje zagadkę morderstwa związanego ze ćmami i wielką ekonomią. Mamy ukryte namiętności, mamy dobrą psychologię, jak zwykle elegancki język i solidną rozrywkę na lato.
Mam tylko cichą nadzieję, że wygłoszone przez jedną z postaci opinie na temat kobiet, nie są opiniami autora, tylko bohatera. Bo inaczej, ten gigantyczny poziom mizoginii, zamordowałyby tępym narzędziem znaczną część mojej sympatii do Słomczyńskiego..

To nie jest najlepsza część cyklu o Joe. W porównaniu do wcześniejszych zabrakło pewnego klimatu. Mamy tutaj za to przekrój i analizę dochodzenia do tego kto jest mordercą. Jeśli ktoś szuka zaskakujących zwrotów akcji, to nie tutaj

Dobry kryminał w starym stylu. Polecam.

Dobry kryminał w starym stylu. Polecam.

Nie rozumiem narzekań niektórych osób na rozwlekłe/długie zakończenie. Ostatni rozdział jest w całości poświęcony na logicznym wyjaśnieniu krok po kroku motywów i sposobności wszystkich postaci (a jest ich zaledwie 5) do ewentualnego popełnienia morderstwa. Jest to naprawdę ciekawy przykład dedukcji. I co, lepiej byłoby jakby w jednym zdaniu wskazać winnego?

Naprawdę solidna, dobra powieść kryminalna.

Naprawdę...

W willi na przedmieściach Londynu zostaje znalezione ciało Sir Gordona Bedforda, naukowca specjalizującego się badaniem owadów. Zmarły, zostawił list samobójczy. Niby wszystko jasne, nie mogąc pogodzić się z tym co zrobił odebrał sobie życie, koniec i kropka. Jednak to by było za proste. Przy zwłokach bowiem zostaje znaleziony drugi list podający zupełnie inny powód tego czynu.
Chłodne i skrupulatne śledztwo, postacie wyraziste oraz czarny humor i narcystyczna postać pisarza detektywa tworzą razem ciekawą choć nie za długą powieść kryminalną idealną na długi nudny wieczór .

„Cichym ścigałam go latem” jest moim kolejnym spotkaniem z Joe Alexem i na pewno nieostatni. Dobra (Chodź trochę mniej widowiskowa) zagadka, ciekawy (chodź mający dużo ego) bohater i brak przedłużania fabuły niewnoszącymi nic do śledztwa scenami. Polecam.

Ciekawa książka, niektóre wątki mocno przedłużone.

Ciekawa książka, niektóre wątki mocno przedłużone.

Książka trochę jak klasyczna sztuka teatralna z jednością miejsca, czasu i akcji. Interesująco acz nieco zbyt leniwie jak na mój gust poprowadzona fabuła.

Bardzo dobry kryminał!
Świetna dedukcja i ciekawa sprawa ❤️💪🏼

Bardzo dobry kryminał!
Świetna dedukcja i ciekawa sprawa ❤️💪🏼

Kolejna łamigłówka, którą rozwiązuje niezrównany Joe Alex. Przyznam, że nie wiem, jak on na to wpadł, mimo że pokazany jest dokładnie w punktach jego tok rozumowania, w którym roztacza możliwe opcje i po kolei każdą eliminuje, by wskazać mordercę.

• Kryminały
  • Kryminał