Okładka książki Highway of Dreams Ewa Maciejczuk
Ewa Maciejczuk Wydawnictwo: Wydawnictwo Luna literatura obyczajowa, romans
Wydawnictwo Luna
2023-07-12
2023-07-12

Dlaczego takie zakończenie? Autorka zostawiła zakończenie otwarte, co by sugerowano następną cześć i mam nadzieje, że autorka coś więcej zdradzi.
Oboje bohaterów ma za sobą dość nieciekawą przeszłość mimo to nie przeszkadza im to w spotykaniu się. Ich relacja rozwijała się w odpowiednim tępię, dzięki czemu nie wygląda jakby powstała na siłę.
Myślałam, że watek o motocyklach będzie bardziej rozbudowany.
Historia jest pełna tajemnic, kłamstw, manipulacji, lęków i nie brak jej gorących scen.

Myślałam, że watek o motocyklach...

Highway of Dreams

Amelia jest kobietą, która została zraniona przez swojego chłopaka. Jak by tego było mało, to on ją ośmieszył. Dziewczyna myśli, że jej życie sypie się jak domek z kart. Czy tak faktycznie jest? 🤔
Jej najdroższa przyjaciółka chce jej jakoś pomóc i namawia ją na ognisko. Czy to dobry pomysł? 🤔

Dziewczyna na tym ognisku poznaje mężczyznę. A na dodatek ona to ma chyba jakiegoś pech. Przyjaciółka pozostawia ją samą w obcym miejscu.
Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło.
Tym facetem, którego poznaje, okazuje się Gabriel. Jest bardzo tajemniczy i upodobania do prędkości. Ten mężczyzna kocha motocykle i właśnie to powoduje u niej szybsze bicie serca. Czy tylko to? 🤔
Od tego spotkania Gabriel uparcie podejmuje próby, aby przekonać dziewczynę do siebie. Czy mu się to uda? 🤔

"Los nieprzypadkowo postawił tych dwoje na swojej drodze, ale to oni muszą podjąć decyzję, którą ścieżkę życiową wybiorą."

W życiu bywa różnie. Czy tą parę połączy uczucie ? 🤔 Czy może strach kobiety wszystko przekreśli? 🤔
Na te pytania znajdziecie odpowiedzi jak sięgnięcie po książkę 📖 ♥️

Dziś zacznę sobie od tego, że sięgnęłam po książkę Ewy z ciekawości. Byłam ciekawa czy ta książka będzie lepsza niż debiut.
Powiem Wam, że jest lepsza. Wszystko jest dopracowane, czyta się ją szybko, widać, że autorka włożyła w nią serce.
Historia Amelii i Gabriel wciąga. Podczas czytania targały mnie różne emocje tj. smutek, żal. Ich historia mogliby się wydawać podczas czytania, że wydarzyła się na prawdę.
Okładka jest inna niż wszystkie, ale to dobrze.

Polecam Wam.

Gratuluję autorce i życzę dalszych sukcesów.

Bardzo dziękuję wydawnictwu za egzemplarz ❤️.

Współpraca reklamowa, barterowa 🙂

Highway of Dreams

Dziewczyna na tym ognisku poznaje mężczyznę. A na dodatek ona...

Bez zbędnego spoilerowania przyznam, że autorka ujęła mnie niezwykłą odwagą w sposobie zamknięcia fabuły tej powieści. :-)
Dobrze mi się czytało tę historię Amelii i Gabriela, bo ładnie całość wpisała mi się w kanwę gatunkową. Spodziewałam się lektury przyjemnej, pozwalającej na odpoczynek od szarej codzienności ale jednocześnie czułam potrzebę przeżycia jakichś emocji. I ta historia zapewnia takie właśnie wrażenia. Nie jest to opowieść, która by wymagała wielu dni przemyśleń i rozważań, ale to jest niewątpliwie jej ogromny plus. Mamy tu bohaterów z dylematami, zaplątanych w sieć swojego dotychczasowego życia, bohaterów, którzy mimo wszystko nie tracą wiary w miłość i pomyślność swoich działań.
Polecam tę historię i na smutek i na radosny wieczór, polecam wszystkim czytelnikom, bo czasem warto spojrzeć na pewne sprawy w życiu z zupełnie innej perspektywy. To nie jest bajeczka na dobranoc, to naprawdę ciekawy romans, opowieść o spotkaniu dwojga ludzi, którzy potrafią dzielić się pasjami i dostrzegać potrzeby drugiej osoby. A że czasem przeszłość dogania ich w najmniej oczekiwanym momencie... to tym bardziej zachęca do zajrzenia na kolejną stronę tej powieści.

Amelia jest rozsądną kobietą, która twardo stąpa po ziemi. Wyznaje swoje wartości
i twardo się ich trzyma.

Jej wytrwałość zostaje wystawiona na próbę, kiedy na jej drodze staje Gabriel – piekielnie intrygujący motocyklista.

Czytelnik niemalże czuje chemię, jaka rodzi się między bohaterami, lecz każdy z nich ma za sobą przeszłość, której cień może negatywnie wpłynąć na ich relację.

Czy uda się im pójść tym samym szlakiem życia?

🤎🤎🤎🤎🖤🖤🖤🤎🤎🤎🤎

Przyznam szczerze, że to moje pierwsze spotkanie z piórem autorki. Nie miałam pojęcia,
że tak dobrze pisze! I nie, nie słodzę dlatego, że dałam ciała. Książka została napisana
z delikatnością, jakiej coraz częściej brakuje romansom. Choć nie znajdziecie w niej wulgarnych określeń zbliżeń, to możecie być pewni,
że autorka rozpali Wasze zmysły!

Wszystko działo się
w odpowiednim tempie, dzięki czemu nie mamy poczucia, że relacja powstała na siłę.

W pracy rzadko widuję powieści, które piszą się same – a podejrzewam, że ich historia właśnie tak powstała.

Ewa zakończyła powieść tak, że każdy czytelnik nie będzie mógł doczekać się kontynuacji! Sama zaraz zabieram się za szukanie informacji o drugim tomie, który z pewnością kupię
i podzielę się z Wami swoją opinią.

Jeśli z jakiegoś powodu nie sięgnęliście jeszcze po tę książkę, to nie zwlekajcie! Amelia i Gabriel czekają,
by podzielić się z Wami swoją historią.

i twardo się ich trzyma.

Amelia przechodzi trudny okres w życiu. Ośmieszona a następnie porzucona przez chłopaka pozwala wyciągnąć się przyjaciółce na imprezę przy ognisku. Odskocznia od codzienności pozwalająca chodź na chwilę zapomnieć o tym co ją spotkało. Przyjaciółka zafascynowana imprezą zostawia Amelie samą z dala od domu w towarzystwie obcych motocyklistów. Dziewczyna panicznie boi się szybkiej jazdy jednak musi zaufać Gabrielowi który oferuje jej pomoc w dotarciu do domu.

Spotykają się zupełnie przez przypadek jednak ich znajomość rozwija się w zaskakującym tempie.
Mimo iż oboje skrywają trudną przeszłość ich serca zaczynają otwierać się na rodzące się uczucie

Czy budowanie związku opierając się na kłamstwie to dobry pomysł?

W związku najważniejsze jest zaufanie To dzięki niemu jest on silny i potrafi przetrwać wszystko. Jednak gdy go zabraknie wszystko w jednym momencie może runąć niczym domek z kart. Gabriel zdaje sobie z tego sprawę jednak skrywa przez dziewczyną pewien sekret. Jakie konsekwencje z tego wynikną?

Książka zdecydowanie należy do lekkich, łatwych i przyjemnych. Opisana historia chwyta za serce i czyta się ją błyskawicznie. Jest pełna tajemnic, kłamstw, zawziętości,. manipulacji, pokonywania własnych lęków, okraszona gorącymi scenami zbliżeń.
Bohaterowie są z dwóch różnych światów. Postać Gabriela nie przypadła mi do gustu, z kolei Amelia zaimponowała mi swoją dojrzałością i pewnością siebie. Nie dała się omamić mężczyźnie mimo iż był bardzo przystojny oraz czarujący.

Takiego właśnie zakończenia się spodziewałam niemniej jednak czekam na kontynuację.
Autorka ma świetny styl pisania także polecam zajrzeć również do innych jej książek.

Czasami zwyczajne spotkanie przy ognisku potrafi wywrócić życie do góry nogami. Przekonali się o tym Amelia i Gabriel, dla których takie spotkanie stało się wstępem do wzajemnej fascynacji i miłości. Niestety związek budowany na kłamstwie nie może się udać o czym bohaterowie boleśnie się przekonają.
Historia spisana przez autorkę to opowieść o pasji, fascynacji, miłości, przekraczaniu własnych granic ale też o zawiści, złości i mierzeniu się z błędami przeszłości. Cała historia nie jest niczym szczególnym i nowatorskim, jednak nie jest nieprzyjemna w odbiorze. Nadaje się jako odskocznia od bardziej emocjonalnej i wymagającej skupienia lektury. Miły przerywnik, który porwie lekkością i pozwoli przyjemnie spędzić czas.

Historia spisana przez autorkę to opowieść o pasji, fascynacji, miłości,...

Amelia jest świeżo po rozstaniu, jej przyjaciółka próbując pocieszyć dziewczynę wyciąga ja na imprezę przy ognisku. Okazuje się, że gośćmi na imprezie są głównie motocykliści. Przyjaciółka porwana duchem imprezy zostawia Amelię samą w obcym miejscu, z którego nie wie jak trafić do domu. Wybawienie z tarapatów oferuje jej jeden z motocyklistów Gabriel, mimo że Amelia panicznie boi się motocykli musi przyjąć ofertę żeby dostać się do domu.

Gabriel, przystojny i tajemniczy mężczyzna wzbudza w Amelii szybsze bicie serca, a przypadkowe spotkanie tych dwoje zamienia się w szalony romans. Gabriel zakochuje się w Amelii i za wszelką cenę próbuje przekonać dziewczynę do swojej pasji. Wszystko byłoby dobrze, gdyby chłopak nie skrywa przed nią sekret, który może wszystko przekreślić.

Jest to lekka historia na jeden wieczór. Historia tych dwojga jest dość ciekawa i wzbudza emocje. Czytając ciężko zdecydować czy kibicuje się temu związkowi czy nie.

Postać Gabriela jest dosyć irytująca, a jego podejście do kobiet umniejszające i rzeczowe, choć można uznać, że to zabieg konieczny na potrzeby tej historii.

Moim zastrzeżeniem są tutaj opisy pikantniejszych scen, użyte słownictwo jest po prostu nie dla mnie, ale to moja osobista opinia. Najprawdopodobniej większości by nie przeszkadzało, ja jednak wolę subtelniejsze opisy intymnych sytuacji.

Dużym plusem jest zaskakujące zakończenie książki.

„Nic, co przychodzi łatwo, nie jest tyle samo warte jak to, o co trzeba się postarać”.

Highway of Dreams to powieść pokazująca historię dziewczyny, która została porzucona przez swojego chłopaka, a następnie przez niego ośmieszona. Poznamy także mężczyznę, który jest biznesmenem z wielkim zamiłowaniem do motocykli. Oboje zostali zranieni i nikogo nie szukają, ale los chciał tak, że postawił ich sobie na drodze.

Autorka w tej powieści pokazuje nam, że nie powinniśmy budować swojej relacji na kłamstwie, bo prędzej czy później ona wyjdzie na jaw, a to, co zbudowaliśmy, się rozpadnie niczym domek z kart. Zaufanie buduje się latami, stracić idzie je bardzo szybko, ale odbudować już ciężej, czasami jest to nawet niemożliwe do zrobienia.

Historia pełna tajemnic, intryg, manipulacji, kłamstw, strachu, niepewności, niedopowiedzeń, rozterek, trudnych wyborów, pasji, dążenia do swoich celów oraz pożądania.

Zdecydowanie ta książka nie skradła mojego serca. Miała więcej minusów niż plusów, co niestety jest przykre. Poza wątkami motocyklowymi, które były fajne, reszta wypadła słabiutko. Powtórzenia oraz niektóre zachowania były dla mnie niezrozumiałe.

Jeśli szuka ktoś mało wymagającej lektury, z którą chce spędzić wieczór, a następnie szybko o niej zapomnieć, to jest, to właśnie taka powieść. To jest oczywiście moje zdanie, wy możecie mieć inne.

Całość opinii na blogu Świat książkowy Mali 💙

👍

👍

Tytuł: "Highway of Dreams"
Autor: Ewa Maciejczuk
Data premiery: 12.07.2023r.
Wydawnictwo: Luna

Czytałam dużo opinii o powyższym tytule, dlatego też odkładałam ciągle przeczytanie tej książki na później. Aż w końcu nadszedł jej czas...
Cóż...
Czas na recenzję:)
Bardzo denerwowało mnie określenie "lalka, laleczka". Mimo tego, że główna bohaterka prosiła swojego nowo poznanego kolegę o to, by tak do niej NIE mówił to on i tak to robił... facet od razu ma minusa u mnie, bo nie słucha tego, o co proszą go inni.
Dwa: Amelia jak na kogoś, komu ledwo co rozpadł się związek bardzo szybko znalazła pocieszenie w ramionach innego mężczyzny - Gabriela.
Trzy: Gabriel i to co działo się między nim, a Amelią było dla mnie zbyt szybkie i jakby trochę pozbawione emocji i uczuć. Nie potrafiłam za bardzo się odnaleźć w tej relacji...
Po prostu coś mi nie grało. Ta relacja między głównymi bohaterami wg mnie działa się zbyt szybko.
Zastanawiałam się jak można wpuścić do domu obcego faceta... A wcześniej wsiąść z nim na motor, kiedy Amelia nawet nie wiedziała gdzie Gabriel chce ją zabrać... ON mógł być porywaczem, a ona ślepo za nim stąpała 🙈
Po prostu nie przekonała mnie ich relacja.
Ogólnie książka była okej. Plusem jest wplecienie w fabułę motocykli, bo lubię motocyklistów, chociaż Gabriel nie zostanie moim faworytem 🙈
Poza tym czytało się dosyć płynnie, ponieważ było dużo dialogów, które uwielbiam 😁
No i otwarte zakończenie... które sugeruje, że powinna być druga część... czy tak będzie?
Autorko?
Zdradzisz coś?😁
Myślę, że jeżeli chcecie się przekonać, czy ta książka jest dla Was, to polecam się przeczytać!
Pamiętajcie, że każdy ma inny gust czytelniczy :)

Tytuł: "Highway of Dreams"
Autor: Ewa Maciejczuk
Data premiery: 12.07.2023r.