Brutalna gra

2023-11-22

Tytuł : Brutalna Gra
Autor : Ewa Maciejczuk
Wydawnictwo Nocą
Data premiery : 22.11.2023r.
#współpracareklamowa

Opis książki :
Brutalność, konsekwencja, oddanie to wartości, jakimi kieruje się głowa rodziny Gusto. Wkraczając do świata mafii, musisz przestrzegać ich zasad. Jeśli tego nie zrobisz – szybko odpadasz z tej brutalnej gry. Stawką jest Twoje życie.
Louis Gusto stoi na czele własnej rodziny i zmaga się nie tylko z półświatkiem, ale także z krnąbrną siostrą Rozalie, która jest jego całkowitym przeciwieństwem. Los bywa przewrotny. Pewnego dnia Rozalie ucieka z domu i trafia w ręce Jacoba – największego wroga Louisa. Jak potoczą się ich losy? Czy mężczyzna rządzący twardą ręką wykorzysta sytuację i spróbuje przejąć jego interesy? Czy dawna miłość jest w stanie zmienić bezwzględnego człowieka w czułego partnera? Czy mrok, który rozgościł się na dobre w sercach bohaterów, w końcu nimi zawładnie i upomni się o swoje?

" Ucieszę? Rozumiem, że wychowałaś się w takiej rodzinie, a nie innej, ale nie jesteś facetem, Rozalie. Nie zakładaj przysłowiowych spodni. Bądź kobietą, a nie wpieprzaj się w nie swoje sprawy. Kobieta powinna stać u boku mężczyzny, być jego ozdobą, zajmować się dziećmi i zakupami. "

Autorka stworzyła emocjonujcą historię pełną akcji. Wspaniała fabuła, która aż zachęca czytelnika do czytania. Uwierzcie, przepadniecie dla tej historii i sami przekonajcie się, że warto. 💜
Mafia, adrenalina, tajemnice to tylko wierzchołek całej historii. Żeby zobaczyć widoki z góry trzeba samemu sięgnąć po lekturę. 💜
Bohaterowie są zróżnicowani, charakterni i dobrze wykreowani, a w powietrzu czuć zapach gorącego romansu. 🔥
Dziękuję autorce za możliwość wzięcia udziału w booktour.
Gorąco polecam.
#książkoweimpresje

Tytuł : Brutalna Gra
Autor : Ewa Maciejczuk
Wydawnictwo Nocą
Data premiery : 22.11.2023r.
#współpracareklamowa

Opis książki :
Louis Gusto stoi...

Po książkę sięgnęłam patrząc na okładkę, niestety zawartość mało co ma z nią wspólnego. Jak dla mnie naiwna i jakoś tych brutalnych zasad gry nie odczułam. Od dark romansu wymagam jednak nieco więcej

📚 OPINIA 📚

Tytuł: "Brutalna gra"
Wydawnictwo: Wydawnictwo Nocą

"Zacmokałem, udając niezadowolenie, choć ta gra zaczynała mi się coraz bardziej podobać. Będzie interesująco, tego byłem pewny jak niczego innego”.

Louis Gusto to bezwzględny i niebezpieczny mężczyzna stojący na czele własnej rodziny. Do tego zajmuje się swoją młodszą siostrą Rozalie, która jest jego całkowitym przeciwieństwem. Dziewczyna jest pelna dobra i ciepła, nie jest obojetna na krzywde drugiego człowieka. Louis traktuje ją jak swoją niewolnicę, nakazuje, zakazuje. Rozalie ma tego dość i postanawia uciec. Trafia w ręce największego wroga swojego brata, Jacoba.
Najlepsze w tym jest to, że cała trójka zna się od dziecka, a Rozalie się w nim podkochiwała.
Z tego wszystkiego najbardziej zadowolony jest Jacob, który wyrósł na przystojnego mężczyznę. Postanawia dać kobiecie schronienie i opiekę, ale w zamian oczekuje ślubu z nią. Dziewczyna się sprzeciwia, jej marzeniem było życie z dala od mafii.
I tu się zaczyna gra między całą trójką, a największa między Rozalie a Jacobem.
Czy Rozalie zdecyduje się na ślub?
Czy Jacob darzy ja prawdziwymi uczuciami?
Co zrobi Louis?

Autorka stworzyła świetną historię, gdzie akcja gna do przodu w zastraszającym tempie. Bardzo fajnie poprowadzone rodzące się uczucie między bohaterami. Bohaterowie też świetnie wykreowani, mimo wielu ich wad, da się ich polubić. Pióro Ewy jest lekkie I przyjemne, a przez książkę sie po prostu leci. Bardzo polecam Wam tą historię.

📚 OPINIA 📚

Tytuł: "Brutalna gra"
Wydawnictwo: Wydawnictwo Nocą

Brutalna gra". Jest to pierwszy dark romans w wykonaniu autorki. I powiem wam, że jest to cudo. Autorka doskonale odnalazła się w tym temacie. Nie znałam Ewy od tej strony. Zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Uwielbiam tę historię. Czytałam już nie jedną książkę od autorki i powiem wam, że jest to najlepsza historia z pod jej pióra. Jestem nią oczarowana. Byłam podekscytowana czytając tę książkę bo nie wiedziałam czego mogę spodziewać się od autorki w tym gatunku.

Autorka stworzyła rewelacyjną fabułę, w którą od samego początku się wkręciłam. Idealnie ukazała nam tutaj ten brutalniejszy świat. Autorka ukazała nam tutaj wątek mafijny. Nie dostaniemy tutaj odrazu wam wspominam mafi w mafii. Będzie oczywiście niebezpiecznie, ale pamiętajmy, że jest to dark romans. Dostaniemy tutaj dużą dawkę adrenaliny oraz tajemnice, które zostały pogrzebane na parę ładnych lat a nieoczekiwanie ujrzą światło dzienne. I to co kochacie najbardziej w książkach będzie tu romans , który rozgrzeje was do czerwoności oraz jak w moim przypadku psychopatyczni bohaterowie albo bohater. Musicie się sami przekonać kogo mam na myśli 🤭😈 Jedno jestem pewna, że przepadniecie dla tej historii i bohaterów.

Hej kochani 🥰 witam Was w Nowym Roku i od razu przychodzę z petardą! Historia ta na bardzo długo zostanie w moje głowie, a to w książkach lubię najbardziej gdy nie da się o nich zapomnieć. Uwielbiam pióro autorki i mogę brać jej książki w ciemno bo wiem, że się nie zawiodę, ale to jest totalnie coś nowego. Dark romans w wykonaniu Ewy rozwalił mnie na łopatki i uważam, że rewelacyjnie odnalazła się w tym klimacie. Potrzebuję więcej takich książek w jej wydaniu 🤩

Historia ta jest przedstawiona z perspektywy trzech bohaterów dzięki czemu możemy każdą osobę poznać w indywidualny sposób. Louis i Rozalie Gusto to rodzeństwo o totalnie różnych charakterach. Mężczyzna po śmierci rodziców staje na czele rodziny przy czym rządzi w bardzo bezwzględny i okrutny sposób, dziewczyna natomiast nie chce brać udziału w tej brutalnej grze i dostosowywać się do zasad panujących w tym okropnym świecie. Pewnej nocy pod wpływem chwili ucieka z domu by wyrwać się spod skrzydeł i kontroli brata. Pech sprawia, że trafia w ręce największego wroga brata w dodatku jest on bardzo przystojnym mężczyzną.

Jacob już od dłuższego czasu rywalizuje z Louisem Gusto, a w chwili gdy na jego drodze pojawiła się piękna Rozalie los się do niego uśmiechnął i daje ogromną przewagę nad rywalem. Kobieta nie mając zbyt dużo do stracenia wybiera życie u boku mężczyzny, którego miała okazję poznać i polubić gdy byli jeszcze dziećmi. Jacob jednak nie jest już tym grzecznym i miłym chłopcem co przed laty, a równie bezwzględnym i groźnym mafiosem jak jej brat. Rozalie ma jednak nadzieję, że uda jej się na nowo odnaleźć dobro w sercu mężczyzny.

Czy jest jeszcze na to szansa?? Czy w brutalnym świecie jest miejsce na miłość ?? Z całego serca polecam, choć chwilami główna bohaterka doprowadzała mnie do szału to w ogólnym rozrachunku zyskała moją sympatię

Uwielbiam 💜

❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️
📚Ewa Maciejczuk "Brutalna gra"
📖Wyd. @noca

Rozalie jest pod opieką swojego brata ,ponieważ ich rodzice zginęli a jak wiadomo w świecie mafii rodzina jest najważniejsza. Jednak dziewczyna ma dość rządów i nadopiekuńczości brata i postanawia mu uciec.
Natyka się na Jacoba, który od dziecka ich zna, lecz niestety pochodzili z wrogich rodzin mafijnych. Jacob jest zadowolony, że teraz ma większą władzę nad Louisem w postaci jego siostry i postanawia to wykorzystać.
Pomiędzy Jacobem i Rozalie zaczyna się tworzyć więź, która jest dla nich szokiem i nie wiedzą co o niej myśleć.
Kochani jest to już kolejna książka z pod pióra autorki i jestem ogromnie wdzięczna, że po raz kolejny mam pod swoimi skrzydłami właśnie jej kolejne dziecko. Ta książka wywarła na mnie ogromne wrażenie i jestem w szoku, bo nie znałam takiej wersji Ewy. Powiem wam, że ma bardzo wielki talent i widać, że odnajduje się w różnych kategoriach tematycznych.
To jaki stworzyła tu klimat mafijny to naprawdę coś niesamowitego. Ta więź pomiędzy bohaterami i uczucia sprawiały, że nie mogłam się oderwać od czytania. Wraz z nimi przeżywałam każdą sytuację jakbym to ja właśnie tam była.
Mamy tutaj także sceny brutalniejsze i napisane zostały w bardzo dobry i mocny sposób, który potrafi wywołać ciarki na plecach.
Historia o, której łatwo się nie zapomni i sprawi, że poczujecie się naprawdę zaciekawieni losami tych właśnie bohaterów.
Jacob jest dla mnie mężczyzna, który mimo, że jest w mafii to potrafi oczarować kobietę i całkowicie się jej oddać. Bardzo mi się to w nim właśnie podobało.
Także kochani gorąco polecam, bo ta historia jest warta waszej uwagi. ❤️

❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️
📚Ewa Maciejczuk "Brutalna gra"
📖Wyd. @noca

„Brutalna gra” Ewa Maciejczuk to jedna z najlepszych książek autorki. Brutalna a zarazem tak wciągająca fabuła, że trudno się oderwać od książki 🤩🤩.

Mega dziękuję za możliwość patronowania tej historii. Jestem dumna, że autorka się nie poddaje i dalej tworzy świetne książki 💪💪💪.

Louis Gusto to niebezpieczny i bezwzględny mężczyzna. Stoi na czele własnej rodziny i opiekuje się swoją siostrą Rozalie, która jest w przeciwieństwie do niego dobrą istotą.
Dziewczyna ma już dosyć traktowania jak niewolnica i ucieka od brata. Trafia w ramiona Jacoba, jednego z największych wrogów jej brata.

Czy Rozalie będzie w końcu wolna?
Jak potoczą się losy bohaterów?

Sztos to pierwsze słowo, które mi się ciśnie na usta. Gratuluję autorce jeszcze raz świetnej fabuły i mocnej książki.

Dwóch facetów, Louis i Jacob, przy którym Rozalie będzie czuć się bezpieczna? Brat jest brutalny i nie pozwala jej na nic. A Jacob był w dzieciństwie jej przyjacielem, w którym się podkochiwała. Czy uczucie odrodzi się, kiedy będą blisko siebie?

Akcja i pomysł na całą książkę bardzo dobrze rozegrana. Autorka trzyma nas w niepewności i tajemnice skrywane przez lata powoli wychodzą na światło dzienne. Książka z wątkiem mafijnym, ale zupełnie innym niż te, które czytałam do tej pory. Dodatkowo mamy romans między bohaterami co sprawia, że książka nabiera tempa 🥰.

Serdecznie polecam wam książkę, przy której nie będziecie się nudzić. Brutalność, akcja, namiętność sprawi, że zarwiecie nockę jak ja.

[współpraca reklamowa]

@ewa_maciejczuk_autor
@wydawnictwo_noca

#recenzjapatronacka #brutalnagra #ewamaciejczuk #wydawnictwonoca #dabrowagornicza #zaczytanamama86 #patronat

„Już nie jestem tym beztroskim chłopcem,tylko dorosłym mężczyzną z zasadami.Musiałem przejść inicjatywę,aby odzyskać pewność siebie”

📖Luis rządzi światem mafijnym nie licząc się z niczym.Krew płynie strumieniami.Porwanie jego siostry Rozalie przez największego wroga-Jacoba jest początkiem ich brutalnej gry…

„Nie byłam zachwycona,ale musiałam grać w tę ich przeklęta i brutalną grę.Byłam tylko nic nieznaczącym pionkiem na szachownicy.Oni mną kierowali i decydowali,jakie pole zajmę”

😈 „Brutalna gra” jest romansem mafijnym pełna0 zawrotnych zwrotów akcji,które dostarczały ogromu emocji.
Brutalność i brak sumienia w działaniach bohaterów sprawiają,że życie w tym świecie jest nic niewarte.Nawet siostra jest tylko pionkiem gry,by przeciwnik był skazany ma porażkę.Niestety los bywa przewrotny i z samego szczytu można upaść ma samo dno….

Luis i Jacob są postaciami pierwszoplanowanymi to do nich dołącza Rozalie,która swoją osoba miesza w całej historii.Nikt nie czuje się bezpiecznie w tymże świecie,ponieważ tajemniczy Duch zawsze zwycięża!I tym samym rozpoczyna się gra pozbawiona reguł i zasad.

Akcja powieści brnie do przodu w zastraszajacym szybkim tempie.Pomiędzy działaniami mafijnymi mamy uprowadzenie,układ,nieczyste zagrania i nieprzewidywalne ruchy,które sà konsekwencjami złych czynów….Dzieje się oj dzieje się w tej historii!!!

Idealna książka dla osób kochających nie tylko romanse mafijne,ale również lubiących zaskakujace zakończenie,które nikt by nie przewidział.Z tą historią nie nudzi się ani na moment!
Barwni bohaterowie oraz ich pewność siebie dominuje sprawiając,że na długo zostaną w pamięci.
Gorąco wam ja polecam.

„Nie byłam zachwycona,ale musiałam grać w tę ich przeklęta i...

🔞 Recenzja 🔞
Tytuł: Brutalna gra
Wydawnictwo: @wydawnictwo_noca

"Kiedy grasz o życie, wszelkie zasady przestają istnieć" – K.Hellishdeer

Louis Gusto - prócz tego, że stoi na czele rodziny i musi mierzyć się z półświatkiem w którym obowiązują surowe zasady, musi także opiekować się swoją nieznośną siostrą, która nie ma zamiaru grać tak, jak się jej zagra.

No chyba że sama ucieknie z domu i wpadnie w ręce wroga rodziny, a mężczyzna, który ją przygarnie, nie zamierza później jej oddać.

Czy Rozalie będzie zdana tylko na siebie i na uczucie, które pomimo, że nie powinno się pojawić, zapuka do jej serca?

O tym musicie przekonać się sami sięgając po nowość od autorki!

Wiecie, jak ja dawno nie czytałam nic z gatunku dark? Bardzooo dawno. Te wszystkie schematyczne historie sprawiały, że aż mnie głowa napieprzała podczas czytania, jednak kiedy Twoja ulubiona autorka wydaje książkę, to nie ma że boli i czytamy! I jakie było moje zdziwinie, gdy nie dostałam pustej, schematycznej powieści, a świetną treść z widocznym resarchem, czy chociażby bohaterem, którego moja psychopatyczna strona pokocha.

No szok! Wiem, wiem, Wasza Hellishdeer się zakochała w brutalu, żadna nowość, ale uwierzcie mi Jacob, to Jacob, co można chcieć więcej? No to proste! JACOB'A!

Skąd te imię skoro wyżej nic o nie nie wspomniałam? To już treść Wam zdradzi, tak samo, jak zdradzi Wam te wszystkie pozytywne emocje, które towarzyszyły mi podczas pochłaniania książki.

Z czystym sumieniem i gorącą przyjemnością polecam sięgnąć po tą pozycję! Warto, nawet jeśli okładka może Was zmylić, to środek zawiruje Wam w głowie.

Współpraca barterowa @ewa_maciejczuk_autor dziękuję za egzemplarz i zaufanie 😘

#brutalnagra #ewamaciejczuk #bookstagram #booklover #czytajlegalnie #wydawnictwonocą

🔞 Recenzja 🔞

„BRUTALNA GRA”

WSPÓŁPRACA REKLAMOWA —
AUTOR: EWA MACIEJCZUK

WYDAWNICTWO: NOCĄ

„Szykuje się wojna, a ja stoję pomiędzy dwoma mężczyznami żądnymi krwi. Co się ze mną stanie? Szybko przeanalizowałam, z którym z nich będę mogła liczyć na lepsze i spokojniejsze życie. Prawdziwego spokoju nigdy nie zaznam, nawet nie karmiłam się złudzeniami. Musiałam wybrać mniejsze zło i zdecydować, z kim będę miała większe korzyści”.

„Brutalna Gra” to mroczna,  nieprzewidywalna historia, która wciąga w mroczny świat mafii, brutalne rozgrywki, intrygi, niebezpieczne układy podbite nutką pikanterii sprawia, że trudno powstrzymać się przed przewracaniem kolejnej i kolejnej strony.
Zobaczymy nierówną grę, w której stawką są uczucia.
Autorka pokazuje, że życie to brutalna gra, w której stawką jest życie i nikt nie zna konsekwencji swoich decyzji, tkwiąc w wielkiej niewiadomej, nie wiedząc, co  przyniosą kolejne dni.
Autorka trzyma czytelnika w niepewności i skrywane tajemnice przez bohaterów wychodzą  na samym końcu. Nie spodziewałam się, tego co skrywała Rozalie.
Autorka oprócz wątku mafijnego, postawiła w dużej mierze na wątek romantyczny, który rozwijał się niepostrzeżenie, ponieważ bohaterzy walczyli ze swoimi uczuciami i emocjami.
Trafiamy do świata mafii, gdzie brutalność, oddanie to wartości, którymi kierują się bohaterzy książki a jeden błąd, sprawia, że kończysz z życiem.

Książka napisana jest z perspektywy głównych bohaterów, Luisa, Rozalie, Jakoba i dostaniemy po jednym rozdziale z perspektywy Rodrigo i Asha. Dzięki temu możemy zobaczyć, jakimi są ludźmi,
poznać ich dokładniej, zobaczyć ich emocje, uczucia i co zamierzają.

Bohaterzy świetnie wykreowani, wyraziści, różnorodni, charakterni, mroczni,  niektórzy strasznie irytujący tak jak Rozalie, która nie wiedziała, czego chce i zachowywała się jak rozkapryszone dziecko, chociaż również ją rozumiałam, wychowała się w świecie pełnym brutalność, gdzie kobiety miały być posłuszne i robić co im każą mężczyźni, a ona chciała uciec od tego świata, a jak widać, nie mogła.
Między Rozalie a Jacobem, czuć było, że się pragną, przyciągali się wzajemnie.

„Moje pierwsze wrażenie było takie, jakbym całował sztuczną lalkę, a nie najprawdziwszą kobietę. Zacmokałem, udając niezadowolenie, choć ta gra zaczynała mi się coraz bardziej podobać. Będzie interesująco, tego byłem pewny jak niczego innego”.

Rozalie to  samotna, zamknięta w złotej klatce, kobieta, która starała się nie tracić pogody ducha, aby nie oszaleć, maskując to, co czuje. Jedna sytuacja zmusza ją do działania i ucieczki od Louisa. Trafia w ręce największego wroga swojego brata, Jacoba.
Zapierała się i walczyła  ze samą sobą, odkąd Jacob pojawił się w jej życiu. Nie potrafiła dobrze ocenić sytuacji, w której się znalazła. Najbardziej bała się, że utknie w świecie, w którym żyła tyle lat i dlatego się buntowała, z samej przekory, za to co jej los zsyła. Ale pomalutku jej serce zaczynało czuć, choć zdawała sobie sprawę, że z jego strony to może być brutalna gra.

Louis to człowiek, któremu nie wchodziło się w drogę, bo nie można było to przypłacić to życiem. Mroczny, niebezpieczny, mający czyjeś życie za nic, po trupach szedł do celu, aby zyskać większą potęgę nawet kosztem własnej rodziny.

Jacob wszystko zrobi,  aby zdobyć Rozalie, która wzbudzała w nim wiele emocji i nikogo nie pragnął poznać  bliżej. Mężczyzna to istna tajemnica, niezwykle groźny dla swoich wrogów. Nie afiszował się swoją pozycją, wolał być w cieniu, co dawała mu więcej korzyści i nikt nie wiedział, jak może być niebezpieczny?
 Dziewczyna wtargnęła niespodziewanie do jego życia, uzależniała go od siebie i wywróciła je, do góry nogami. Pragnął ją z każdym dniem coraz bardziej. Ale uważał, że nie potrafi pokochać, bo ma serce z lodu.

-Czy Rozalie zmieni swoje życie?
-Czy wpadnie w jeszcze większe tarapaty?
-Czy uda jej się uciec przed własnym bratem?
-Czy Rozalie będzie mogła decydować o własnym życiu?
-Jakie koszty będą musieli ponieść  uwikłani w mafijne układy?
-Czy kogo wybierze, aby uwolnić i czy wybierze dobrze i na kogo wyda wyrok?
-Kim tak naprawdę jest Jacob?
-Co ukrywa Rozalie?
-Czy będzie umiała rozdzielić dawne życie i zacząć wszystko od nowa?
-Czy dziewczyna będzie musiała grać w grę, w którą została wciągnięta jako nic nieznaczący pionek na szachownicy dwóch potężnych graczy?
-Czy Jakob pozwoli odejść dziewczynie, ze swojego życia?

Polecam.

Dziękuję autorce za możliwość objęcia patronatem tej książki.

RECENZJA PATRONACKA

• Prymitywna
  • Samodzielne
  • Posiadam :)
  • Beenar

Dodaj cytat z książki Brutalna gra