Flowers

Krystyna Mirek Wydawnictwo: Wydawnictwo Luna literatura obyczajowa, romans
Wydawnictwo Luna
2023-06-14
2023-06-14

Świetna powieść, o tym że każdy potrzebuje czasami pomocy. A pozornie wspaniały związek jest nim tylko pozornie.

Świetnie napisana, szybko się czyta. Z racji opisywanego zagadnienia trzymała mnie w napięciu.

Uważam, że Autorka bardzo dobrze oddała istotę sprawy: relację manipulującego narcyza i uzależnionej od niego ofiary. Ofiary podejmującej jednak trud procesu zmierzającego ku dojrzałości i wolności. Bardzo jej kibicowałam!

Nie wiem czy przekonało mnie "rozwiązanie problemu", ale i tak przeczytana treść pozostanie ze mną na dłużej.

Nie wiem czy przekonało mnie "rozwiązanie problemu",...

Okładka książki jest jak życie naszej bohaterki .Na zewnątrz idealna rodzina ,dom ,praca dzieci ,kochająca się rodzina ,a wewnątrz upokorzenia ,strach ,bezsenne noce istny terror. To jest życie z "narcyzem". Trzeba walczyć o siebie i swoje marzenia.

Spotkali się przypadkiem. Nie znali swoich imion, a połączyło ich przyciąganie, silne niczym magnez. Viola dom i cudownego męża. Kamil pnie się po stopniach kariery adwokackiej. Czy kobieta jest naprawdę szczęśliwą mężatką? Jaką tajemnice skrywa Kamil?
" – Pamiętaj, że kobieta nie powinna się bać własnego męża!

— Tak, wiem."
Naprawdę byłam pełna uznania dla głównej bohaterki, jeśli chodzi o jej małżeństwo. Pascal swoją postawą sprawiał, że mia­łam ochotę chronić Violę, bo to, co wyprawiał, podnosiło mi ciśnienie. Powiem wam szczerze, że nie żywiłam do niego pozytywnych uczuć. W sumie nie dziwię się kiedy poznałam jego rodzinę, ale to go nie usprawiedliwiało jego postępowań w żaden sposób.
Ta historia jest bardzo ważna, ponieważ porusza bardzo ważny temat. Mianowicie relację i życie z osobą narcystyczną. Nie żałuję, że przeczytałam Flowers. Podobało mi się, ale nie było tak, że bym o niej rozmyślała, bo czegoś mi tu zabrakło.

#Flowers#małżeństwo#rozwód#walkaosamąsiebie#życiewzłotejklatce#toksycznarelacja#toksycznyzwiązek#drugiedno#kilkapłaszczyzn#narcystycznezaburzeniaosobowości#narcyz

" – Pamiętaj, że kobieta nie powinna się bać własnego męża!

— Tak, wiem."
Naprawdę byłam pełna uznania dla...

Sięgnęłam po tę książkę, bo lubię twórczość Pani Mirek. Ale trochę się zawiodłam. Bardzo, bardzo naiwna historyjka z banalnym zakończeniem. Dodatkowo starsznie irytowała mnie główna bohaterka. No jak można być tak naiwnym? Przeczytałam, bo do połowy liczyłam, że się rozkręci, a później już doczytałam siłą rozpędu. Jednakże drugi raz na pewno do nie nie wrócę.

Główny temat powieści , dotyczący toksycznych związków, potraktowano powierzchownie, płytko i bez emocji . Główna bohaterka irytująca.Zakończenie niedopracowane jak i cała książka.Jutro zapomnę, że ją czytałam.

Nie do końca ta książka spełniła moje oczekiwania, ale oczywiście zachęcam do przeczytania.

Jest spoko fajnie się czyta

Jest spoko fajnie się czyta

Lubię szczęśliwe zakończenia.
Doskonale zdaję sobie sprawę z tego, że ludziom różne sytuacje się przytrafiają.
Ale serio?!

No jak często w amoku biegamy po lesie w butach na obcasach i wpadamy na dużo młodszego, jakże otwartego mężczyznę?!

Historia rodem z telenoweli, niemająca ukorzenienia w rzeczywistości. Dla mnie to fantastyka, a nie romans.

Lubię szczęśliwe zakończenia.
Ale serio?!

Kamil jest młodym prawnikiem. Na pierwszym wyjeździe integracyjnym spotyka Violę. Od samego początku bardzo dobrze im się ze sobą rozmawia. Kamil nie zdaje jednak sobie sprawy, że jest ona żoną prezesa jego firmy. Po powrocie z wyjazdu Kamil zostaje wezwany przez prezesa. Dowiaduje się, że został zatrudniony w firmie po to by poprowadzić jego sprawę rozwodową. Prezes Pascal chce zostawić żonę bez grosza i przejąć całkowitą opiekę nad ich córeczkami. Jak w tej sytuacji zachowa się Kamil? Czy Viola zdaje sobie sprawę co planuje jej mąż?

Książka jest ciekawa i dobrze się ją czyta. Tytuł tej książki sugeruje raczej, że będzie to historia kolorowa, a wyszło zupełnie inaczej. Współczułam Violi, której mąż serwował prawdziwą huśtawkę nastrojów. Raz był kochającym mężulkiem, a za moment zamieniał się w drania. Istny doktor Jekyll i pan Hyde. Viola znosi zachowanie męża mając na uwadze dobro dziewczynek, które kocha nade wszystko, jednak spotkanie z Kamilem wywraca jej świat do góry nogami.
Książkę oceniam na 7 pkt.

• Przeczytane 2023
  • Egzemplarz recenzencki