Starship: Najemnik

Tłumaczenie: Robert J. Szmidt
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Starship". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Fabryka Słów
Starship: Mercenary
978-83-7574-199-5
starship, resnick, najemnik
zbr

Kapitan Wilson Cole na pokładzie „Teodora Roosevelta” obiera kurs na słynącą z bezprawia Wewnętrzną Granicę. Ale zawodowi żołnierze nie potrafią odnaleźć się w rolach piratów, a kodeks honorowy kapitana zawęża pole pirackiego manewru. Cole szuka lepszego sposobu na życie: zmienia załogę „Teddy’ego R.” w jednostkę najemników, zawiera sojusz z Platynowym Księciem i zakłada bazę ma Singapurze -...

Cole szuka lepszego sposobu na życie: zmienia załogę „Teddy’ego R.” w jednostkę najemników, zawiera sojusz z Platynowym Księciem i zakłada bazę ma Singapurze - unikalnej stacji kosmicznej.

Rychło na jego drodze stanie Walkiria - dawna współpracowniczka i była królowa piratów. Kruche więzi łączące dwie chodzące legendy zostaną wystawione na wielką próbę.

Pablos | 2010-07-08

Tom pierwszy był słaby. Drugi miał momenty, dzięki którym można było (chwilami) odzyskać wiarę w cykl. Niestety trzeci tom to nic innego jak gwóźdź do trumny serii, przez panującą tu nudę, beznadziejnie sztuczne rozmowy rodem z najgorszej literatury brukowej i żenująco wykreowanych bohaterów po czwarty tom sięgać się już nie chce. Nawet David Copperfield, największy atut tomu drugiego staje się tu po prostu kolejną gadającą głową. Wielka szkoda, że wydawca zdecydował się przypomnieć autora Polakom właśnie takim żenującym cyklem, przecież Resnick ma tyle wspaniałych dzieł na koncie...

Mamerkus | 2013-05-05
Przeczytana: 05 maja 2013

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Lekturę zaczynam od niezwykle udanej, pięknej i adekwatnej do treści książki okładki, a kończę na jednym z największych facepalmów w historii literatury. O wadach i zasadniczym braku zalet "Najemnika" nie mam co pisać, bo to jest w zasadzie niemalże to samo, co w "Piracie" (nostalgia nakazuje mi jednak docenić postać piratki Wal, celowo i umiejętnie przerysowanej przez autora, która przy okazji wydaje się być najlepiej skreśloną charakterologicznie postacią).
Słów jednak parę o rzeczonym facepalmie, co jednocześnie będzie spoilerem, więc w tym miejscu proponuję od razu przejść do opinii o Morrellu. Otóż Cole'owi i ekipie przychodzi bronić pewnej stacji kosmicznej przed pewnym agresywnym watażką i jego armadą, liczącą 40 egzemplarzy. Stacja, chociaż ogromna (licząca 5 mil długości), wydaje się być bezbronna, biedny Cole jest w sytuacji bez wyjścia, każe nawet komputerowi zrobić symulkę możliwych rozwiązań (przy założeniu, że komputer dane do obliczeń bierze od wskazówek Cole'a, co...

gronial | 2012-06-25
Przeczytana: 26 czerwca 2012

Nie zapominajmy, że to jest tzw. space opera, ale nawet, jak na space opera nie jest to jakieś arcydzieło. Jest poprawnie napisana od strony warsztatu i stylu, ale to już gdzieś było. Aczkolwiek, moim zdaniem,o ile fabuła i wątki są sztampowe, to bohaterzy są świetnie nakreśleni i chyba tak naprawdę to oni trzymają czytelnika przy tej książce. Wszak, dialogi przeważają, dzięki nim możemy poznać, co im w głowie gra.

sveg | 2011-04-02
Przeczytana: marzec 2011

Niezła, lepsza od Pirata.

Moniura | 2016-11-03
Mauro666 | 2016-10-01