Starship: Najemnik

Okładka książki Starship: Najemnik Mike Resnick
Okładka książki Starship: Najemnik
Mike Resnick Wydawnictwo: Fabryka Słów Cykl: Starship (tom 3) fantasy, science fiction
Starship (tom 3)
Starship: Mercenary
Fabryka Słów
2010-03-05
2010-03-05
9788375741995
Robert J. Szmidt
starship resnick najemnik

Troszkę zjazd względem poprzednich części.

Troszkę zjazd względem poprzednich części.

Cóż nie chce się powtarzać bo musiała bym zrobić kopiuj wklej opis poprzedniego tomu Pirat. To jest typowa Space opera w dawnym stylu. Niestety coraz bardziej widać szablonowość autora, cały czas co walka to ten sam schemat narracji, wątku, gadki postaci i to już na 3 tomie bardzo widać. Ogólnie miłe czytadło do słuchania przy sprzątaniu, prasowaniu, bieganiu. Ogólnie na plus, że autor, który omija opisy światów, stworzeń, technologi wreszcie pokusił się, żeby coś więcej napisać np o Stacji, i o przedstawicielu Teroni, ale to i tak malutko. Pisarz nie przełamuje swojej strefy komfortu a każdą przygodę opisuje w taki sam sposób.

Galeria niesamowitych postaci, wszelkiej rasy, płci i rozmiarów. Melanż silnych charakterów i wyrazistych osobowości zamkniętych w ciasnych przestrzeniach statku kosmicznego. Fantastyczny opis ogromnej stacji galaktycznej, o historii liczonej w wielu setkach lat, azylu wszelkiej maści przestępców, odmieńców i wykluczonych. Raj dla utracjuszy i hazardzistów. Czyli wymarzone miejsce do robienia interesów. Naprawdę każdego rodzaju.

Wciaz Cole to geniusz, wygrywajacy bez oddania strzalu, a reszta to przedszkolaki. Az dziw, ze teroni nie podbili Wewnetrznej Granicy 10 okretami bojowymi. Sredni, masowe SF jakich wiele.

Przeciętne SF, trochę śmieszne.

Przeciętne SF, trochę śmieszne.

Kolejny koszmarek. Nasz geniusz ze swoją bandą matołów naparza jeszcze większych matołów.

Lekkie i dobrze się słucha. Żadnych głębokich idei i przeslań. W formie audiobooka idealna lektura.

No to mnie wciągnęło i bynajmniej nie z powodu łubu-dubu. W sumie niezłe story. Jadę dalej

I z każdym kolejnym tomem coraz gorzej. Bohaterowie mają bystrość sześciolatków. Akcji też jak na lekarstwo, dominuje gadanina, planowanie i niezbyt wyszukane dialogi. Co gorsza mamy tu syndrom Star Trek - kapitan naraża się w każdej misji.

Takie proste rozwiązanie a nasz genialny kapitan na to nie wpadł.
Wiele osób widzę, marudzi na tą serię jednak mnie ona po prostu niesamowicie wciąga i bawi choć wiem, że nie jest jakimś genialnym tworem.

Takie proste rozwiązanie a nasz genialny kapitan na to nie wpadł.

• Science Fiction
  • Fabryka Słów