Najlepszy tata na świecie

Okładka książki Najlepszy tata na świecie Nathaniel H'Limi
Okładka książki Najlepszy tata na świecie
Nathaniel H'Limi Wydawnictwo: Babaryba literatura dziecięca
52 str. 52 min.
literatura dziecięca
Babaryba
2023-06-01
2023-06-01
52 min.

Moment, kiedy dowiadujemy się o przyjściu na świat dziecka, jest momentem niepowtarzalnym, za każdym razem innym (a przynajmniej dla większości z nas). Nie zawsze jest kolorowo, czasem płaczemy razem z naszym malcem (a przynajmniej mi się zdarzyło, ze zmęczenia, bezsilności, kiedy np. podczas kolki, mimo że bardzo chciałam, nie potrafiłam pomóc). Jednak wystarczy uśmiech, później przytulenie, słowo mama, aby wszystkie nasze trudy „zniknęły”.

W książce poznajemy młodego mężczyznę, a także jego drogę jako rodzica i to od samego początku. Zabiera nas w niesamowitą podróż, ukazując zarówno te piękne chwile, jak i te, o których nie chciałoby się zapomnieć.

Tekstu jest niedużo, co moim zdaniem jest zaletą. W końcu to książka dla młodszych dzieci. Jest on ciekawy, dość prosty, a to sprawia, że maluch będzie słuchał z przyjemnością.

Wizualnie książka jest bardzo ładna. Ilustracje są duże, przyciągające wzrok, a do tego twarda okładka.

„Najlepszy tata na świecie” to książka, która pozwala zabrać dziecko w świat pewnego taty i pokazać jak stawał się ojcem. Z przyjemnością polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - https://anka8661.blogspot.com/2024/01/najlepszytatanaswieciewydawnictwobabaryba.html

Czy czytacie/ czytaliście swoim dzieciom do snu?🛌🌛
Jeśli robią to u Was tatusiowie, to mam dla nich idealną propozycję.

Posłuchajcie….
📖✍️„Podobno pojawienie się dziecka wywraca życie do góry nogami i nic nie jest już takie jak dawniej.
Ale ja od twoich narodzin czuję się jak na wakacjach.
Bawimy się, śmiejemy, tańczymy.
Słuchamy piosenek, które pamiętam z dzieciństwa”.

Tak narrator- tatuś mówi o cudzie, jakim są narodziny dziecka w książce o cudownym tytule „Najlepszy tata na świecie". 📖💙
Książka napisana jest z wielką miłością, wzruszeniem, pięknymi, śmiesznymi spostrzeżeniami.
Bycie tatą to poważną i odpowiedzialna rola, ale jakże przyjemna.

Każda strona, ilustracja, krótki tekst umieszczony w książce, przywołuje uśmiech na twarzy i mocniejsze bicie serca.

To piękne i wspólne chwile taty i potomstwa. Celebrowanie ojcostwa to magiczny wyraz miłości, rodzącej lub pogłębiającej się trwałej relacji. Taki cud, który pomoże Was zbudować ta mała, pięknie, estetycznie wydana lektura.

Teksty napisane są estetyczna czcionką i na to również zwracają dzieci uwagę. One chcą też tak pisać i poszerzyć historię rozpoczętą w tej książkę.
Sprawdźcie na swoich pociechach.

Idealny prezent na mikołajki, które już stoją za rogiem.

Czy czytacie/ czytaliście swoim dzieciom do snu?🛌🌛
Jeśli robią to u Was tatusiowie, to mam dla nich idealną propozycję.

Posłuchajcie….
Ale ja od twoich narodzin czuję się jak na wakacjach.
Bawimy się, śmiejemy, tańczymy.
Słuchamy piosenek, które pamiętam z...

Przychodzi na świat takie małe, niewinne i bezbronne i wraz z nim oficjalnie stajemy się rodzicami. Każde na swój sposób, trochę inaczej, wolniej lub szybciej odkrywamy siebie w nowej roli.

Ta książka to jedna z takich historii. Opowiada nam ją pewien tata. Czas oczekiwania na dziecko był dla niego czasem magicznym, a to co się zadziało tuż po narodzinach utwierdza go w przekonaniu, że przed nim najwspanialsza przygoda jego życia. Nie zawsze jest kolorowo, wiele nowych wyzwań przed nim, długie nocne spacery i spory trening cierpliwości. Wszystko to rekompensuje bliskość, dziecięce spojrzenie, perlisty śmiech i to rozpierające uczucie dumy, że oto właśnie stał się tatą odpowiedzialnym za nowe życie. 💛

---
Dla mnie osobiście ta książka, to taki skok w pamięci do chwil z początków naszej wspólnej rodzicielskiej przygody. Rozczulająca, przywołująca uśmiech na twarzy i melancholijna. Dla dzieci to z kolei fascynująca opowieść o tym, jak to było, gdy one same były małe, a my z uporem próbowaliśmy ogarnąć nową rzeczywistość. Uwaga: czytając ją możecie spodziewać się wielu dziecięcych pytań.

I nie ma co udawać, ale tatusiowie potrafili wtedy jak i teraz nie jeden raz stanąć na wysokości zadania, i tak jak tytułowy tata być najlepsi w tej roli na świecie!

Warto, aby Wasze dzieci o tym wiedziały i pamiętały.

Tym razem jest co celebracja początków ojcostwa. Opis tej wspaniałej przygody, kiedy mężczyzna przestaje być jedynie mężem czy partnerem, a próbuje się odnaleźć w roli ojca.

To przepiękny opis uczenia się bycia tatą, kiedy kroki ojca są jeszcze niepewne i bardzo ostrożne.

To jednocześnie wyznanie miłości, kiedy tata przyznaje jak bardzo czeka na poznanie potomka i jakie emocje towarzyszą mu na początku wspólnej podróży.

Tata z książki nie pomija ciężkich chwil, ale zawsze podkreśla, że to nic i że warto te wszystkie chwile spisać aby nigdy ich nie zapomnieć.

Myślę, że taki prezent ucieszy każdego młodego tatę, ale także tatusia z dłuższym stażem, którego zabierzemy w sentymentalną podróż.

Będzie to także przepiękna lektura, która może posłużyć jako wyznanie miłości ojca skierowane w stronę jego pociechy.

Czy przypominacie sobie, jak diametralnie zmienia się życie, gdy przychodzi na świat dziecko?
Ta książka to słowa ojca, który opowiada o przeżyciach i spostrzeżeniach, gdy czeka na potomka, a potem spędza z nim czas. Słowa są pełne ciepła, miłości, a także nie brakuje w nich poczucia humoru. Zobaczymy mieszankę uczuć i zdarzeń, które przynosi ojcostwo.

Wartościowej treści towarzyszy urocza i wzruszająca grafika.

Książka będzie doskonałym prezentem dla ojców, którzy mają już dzieci lub tych, co się ich dopiero spodziewają.

To wyjątkowe wydanie wycisnęło ze mnie niejedną łzę.

Wartościowej...

Kiedy wiosna zmienia się w lato, nadchodzi Dzień Taty. Jeśli szukacie książki idealnej na ten dzień sięgnijcie po lekturę "Najlepszy tata na świecie"

Jest to książka autorstwa Nathaniela H'Limi, została wydana przez Wydawnictwo Babaryba.

Ta niewielkich rozmiarów książka jest pełna wartościowych i wzruszających refleksji dotyczących tacierzyństwa. Jej bohaterem jest mezyczna, który został tatą. Z rozczuleniem wspomina czas oczekiwania na ten moment. Opowiada o swoim pierwszym spotkaniu z dzieckiem I nazywa je poznawaniem nowej galaktyki, początkiem niezwykłej przygody.

Ta piękna książka będzie idealnym prezentem na Dzień Taty. Pozwoli także spojrzeć na rodzicielstwo męskim okiem. Niewiele jest książek, których bohaterem jest tata, tymbardziej polecam 💙

Chyba każdy rodzic przyzna mi rację, że narodziny dziecka wywracają nasz świat do góry nogami. To wyjątkowa chwila, gdy stajemy się odpowiedzialni za nowe życie i ogarnia nas ogrom miłości do dziecka.

W tej książce poznajemy jak z punktu widzenia młodego ojca postrzegane są narodziny dziecka. Momentami wzruszające, w innych miejscach zabawne spostrzeżenia rozczulą każdego czytelnika.

Główny bohater ukazuje narodziny dziecka jako początek cudownej przygody, pełnej wyzwań, szczęścia i radości, ale momentami też smutków i wyrzeczeń. Bo takie właśnie jest życie rodzica. Ta książka w piękny sposób pokazuje, że każdy mężczyzna musi odnaleźć własną ścieżkę na tej momentami wyboistej, ale przede wszystkim cudownej drodze rodzicielstwa.

Książka ta będzie pięknym prezentem na dzień taty lub z okazji narodzin dziecka ❤️ Polecam.

"Najlepszy tata na świecie" jest jednym z tytułów wśród coraz liczniejszych książek poświęconych tematyce ojcostwa. Pisana z perspektywy mężczyzny, który po raz pierwszy odkrywa oblicze ojcostwa, stanowi odważne i poruszające spojrzenie na doświadczenie rodzicielskie.

Od oczekiwania na narodziny dziecka, poprzez nieprzespane noce i ciągłą opiekę, aż po pierwsze ekscytujące zabawy, "Najlepszy tata na świecie" przenosi czytelnika w wir procesu odkrywania nowej, niełatwej roli, która wywraca świat do góry nogami. Książka nie tylko obnaża wyzwania codzienności i bezsenne noce, ale także ujawnia magiczne chwile, pełne intymności i serdeczności. Stanowi wgląd w świat, w którym ojciec adoptuje się do nowej funkcji i odkrywa nowy sens istnienia.

Istotną częścią opowieści jest czas spędzony z dzieckiem. Przebieranie, tulanie, zmienianie pieluch - wszystkie te czynności nabierają nowego znaczenia i stają się dla taty sposobem na budowanie więzi z maluchem. Bohater stara się zrozumieć potrzeby małego człowieka dając wyraz bezgranicznej miłości, która pcha go do działania i podejmowania kolejnych kroków do bycia dobrym rodzicem.

Minimalistyczne ilustracje podkreślają prostotę i piękno życia rodzinnego, jednocześnie przekazując głębokie emocje z jakimi zmagają się bohaterowie.
Poczucie humoru, które przeplata się przez strony, powoduje, że czytelnik nie tylko doznaje wzruszeń, ale także uśmiecha się odkrywając w bohaterach cząstkę siebie.

"Najlepszy tata na świecie" definiuje swojego bohatera poprzez czyny. To opowieść o wkraczaniu w nieznane, poszukiwaniu właściwej ścieżki i uczeniu się każdego dnia nowej roli. Książka pokazuje, że relacja taty z dzieckiem zależy od jego stopnia zaangażowania w codzienne rutyny. Cała historia przesiąknięta jest głębokim uczuciem, bliskością i troską o małego człowieka. Miłość to nie tylko wielkie gesty, ale również prozaiczne czynności, które tworzą trwałą więź między tatą a dzieckiem. Relacja ta jest przesycona głębokim uczuciem i dowodzi, że męska miłość może być równie czuła i ciepła jak ta matczyna.

Książka utkana z niczym nie ograniczonej miłości?

Taka właśnie jest nowość wydawnicza @wydawnictwobabaryba ,"Najlepszy tata na świecie" autorstwa Nathaniela H'Limi.

Pełna prawdy w minimalistycznym przekazie i pełna podziwu dla niesamowitości momentów jakie towarzyszą rodzicom przy okazji pierwszych chwil z dzieckiem.🤍

Co więc ją wyróżnia?
Ogromny szacunek dla naturalnych kolei rzeczy, wdzięczność za otrzymanie daru nowego życia i pokora połączona z nieposkromioną miłością.

Na kartach historii tata towarzyszy mamie i dziecku już od pierwszych momentów oczekiwania i kolejno przez wszystkie trudności przy okazji rozwoju maluszka. Autor nie szczędzi nam podkrążonych oczu, wyczerpania, widoku osamotnienia ale również podkreśla, że rozumie trwający czas i docenia każda jego najkrótsza sekundę .
Skupia się na tym co codzienne, jak karmienie, przebieranie i organizowanie życia w nowej rzeczywistości.

Ale nie tylko.
Rozbawia do łez i rozczula podobieństwem do tatusiów prosto z naszych domów.

Ta książka to przepiękny dowód na to, że i oni są wrażliwi, spostrzegawczy, pełni milosci i tęsknoty za uciekającym czasem.
To idealna książka do wspólnego czytania, wspominania i marzenia.
Książka idealna na dzień taty.
Ale nie tylko.
Na każdy dzień pełen wdzięczności.💜

Książka utkana z niczym nie ograniczonej miłości?

Co więc ją wyróżnia?
Ogromny szacunek dla naturalnych...

Uwielbiam, uwielbiam, uwielbiam! "Najlepszy tata na świecie" to jedna z książek, które zdecydowanie trafiły do mojego serca i urzekły mnie od pierwszych stron. Jestem miłośniczką opowieści zaprezentowanych właśnie w ten sposób i bardzo cieszę się, kiedy nasza biblioteczka wzbogaca się o tak wartościowe egzemplarze.

"Najlepszy tata na świecie" to przepiękny list ojca do dziecka. Opisuje pierwsze wspólne chwile i momenty, które szybko mijają, ale zostają w pamięci na zawsze. To jednocześnie wyznanie miłości i ukazanie piękna uczucia, które rodzi się w momencie, kiedy na świecie pojawia się nowy człowiek.

Pierwsze spotkanie z tekstem tej książki miałam w momencie, kiedy tuliłam w ramionach noworodka, a Starszak siedział obok i zachwycał się rodzeństwem. Emitował ze mnie ogrom emocji - tych poporodowych i tych, które pojawiły się względem poznającego się rodzeństwa. Wystarczyło, abym przeczytała kilka pierwszych stron "Najlepszego taty na świecie", a łzy same leciały mi po policzkach.

Zdecydowanie będę miała sentyment do tej książki. Pojawiła się ona w moim życiu w bardzo wyjątkowym momencie. A nasz tata? No cóż tu więcej mówić - jest najlepszy na świecie!

"Najlepszy tata na świecie" to przepiękny list ojca do...

• Przeczytane w 2023
  • Przeczytane Marcelince
  • Dla dzieci

Dodaj cytat z książki Najlepszy tata na świecie