Scandals.com

2023-06-07
9788383207308
16+ New Adult koszykówka sekret liceum prześladowca High School

🔥🔥🔥OPINIA BOOKTOUR 🔥🔥🔥

Ona - Julia Tate. Młoda, zdolna i ambitna uczennica. Za wszelką cenę chce zostać prawnikiem i robi wszystko aby osiągnąć swój cel. Nie jest typową nastolatką, której w głowie są tylko imprezy oraz chłopaki. Nie jest duszą towarzystwa i stroni od nowych znajomości, ma tylko dwójkę przyjaciół z którymi spędza każdą wolną chwilę. Jednak jej spokój pewnego dnia zostaje zakłócony przez szkolną gwiazdę koszykówki. Axel to właśnie ją sobie upatrzył i zamierza uprzykrzyć jej życie.

On- Axel Holden. Szkolna gwiazda, świetnie gra w kosza a imprezy i dziewczyny to jego świat. Chłopak ma za złe Julie że jest taka idealna I że rodzice to właśnie ją stawiają mu ją za wzór. Axel zna sekret dziewczyny, który dowodzi że wcale nie jest taka święta i idealna. Zamierza zrobić wszystko aby skompromitować ją w oczach zarówno rodziców jak i całej szkoły. Codziennie wymyśla dla niej nowe niespodzianki.

Jednak gdy z dnia na dzień coraz bardziej poznaje dziewczynę, zaczyna zmieniać o niej zdanie i się do niej przywiązywać. Pragnąc spędzać z nią coraz więcej czasu. Jednak czy zrezygnuje ze swojej zemsty na Julii? A czy Julia po poznaniu prawdy będzie w stanie mu wybaczyć?

Muszę Wam powiedzieć że mam sprzeczne uczucia co do tej książki. Z jednej strony zakochałam się w tej historii i bardzo przyjemnie spędziłam z nią czas a z drugiej miałam ochotę nią rzucać. Jakże mnie ten Axel denerwował. Momentami zachowywał się jak prawdziwy dżentelmenem a Momentami jak rozkapryszony gówniaż. No myślałam że go zamorduję 😄😄 Autorka udowodniła nam że nie warto oceniać kogoś na podstawie domysłów i plotek. Warto kogoś bliżej poznać oraz z nim porozmawiać aby wyrobić sobie swoje zdanie o tej osobie. Gdyż często pochopne ocenianie może wyrządzi komuś krzywdę, której nie da się potem cofnąć.
Jeszcze raz dziękuję bardzo za możliwość udziału w tym bt @opetanaprzezslowa oraz @marta_zbirowska_autorka 😘😘
#czytamzbirowską #btuopentanej #btscandals #mojaopinia #booktour #książka

🔥🔥🔥OPINIA BOOKTOUR 🔥🔥🔥

Książka dla młodzieży, łatwo i szybko się czyta. Problemy poruszone w książce bardzo na czasie, pierwsze miłości, hejt i sprawy rodzinne. To wszystko co dla nastolatków może być trudne.

Bardzo dobra. Mocne 8 ode mnie.

Bardzo dobra. Mocne 8 ode mnie.

Niedokończone ... z planem, aby nie kończyć.
Tak jak zwykle nie rzucam książek, nawet jeśli bardzo mnie męczą, tak Axel jest postacią tak toksyczną, że po prostu nie mogę tego czytać.

Niedokończone ... z planem, aby nie kończyć.

Jedna z lepszych przeczytanych przeze mnie jednotomówek. Bardzo miło sie zaskoczyłam bo w ogóle nie znałam fabuły. Polecam każdemu cudowna książka 📚❤️

Literatura młodzieżowa.
Fajna książka. Polecam.

Literatura młodzieżowa.
Fajna książka. Polecam.

Julia to skryta uczennica, która starała się nie wychylać. Stroniła od życia towarzyskiego, skupiając się wyłącznie na nauce. Jednak skrywała bardzo mroczny sekret, który znał Axel – kapitan szkolnej drużyny koszykówki. Chłopak nie wtrącałby się w jej życie, gdyby nie fakt, że jego rodzice ciągle stawiali ją mu za wzór do naśladowania. Ale Axel wiedział, że Julii bardzo daleko jest do ideału. Chłopak nagrał filmik pokazujący Julię w złym świetle i podesłał go dyrektorowi szkoły. Sprawa szybko została uciszona, jednak Axel nadal mógł zamienić życie dziewczyny w jeszcze większe piekło i zamieścić filmik na stronie internetowej scandals.com.
Julia i Axel to dwa przeciwieństwa. Nie dość, że w szkole są zupełnie różnymi osobowościami, to również w domu ich relacja z rodzicami wygląda z goła inaczej. Ona ma w swoich najbliższych ogromne wsparcie. On spotyka się z krytyką ze strony swoich rodziców, do tego co chwila stawiają mu oni za wzór Julię, dziewczynę, która wcale nie jest tak krystaliczna jak się wszystkim wydaje. Jest to dla chłopaka punktem zapalnym, który zaczął budować relację między tą dwójką. Relację, która jak się z czasem okaże przybierze dla nich nieoczekiwany obrót.
Bohaterami książki są młodzi ludzie, więc mamy możliwość obserwowania ich błędów, nauki życia, ale często też złych i toksycznych zachowań. Książka uświadamia jak łatwo można zranić, a nawet złamać drugiego człowieka, szczególnie młodego człowieka.
Autorka w swojej książce pokazuje, że wywoływanie i rozdmuchiwanie skandali w szkole, wśród tak młodych osób, które dopiero uczą się życia, może ciągnąć za sobą nie małe konsekwencje, a młodzież niestety nie zawsze zdaje sobie sprawę z siły swoich słów i zachowań.
W książce zdecydowanie nie brakuje emocji, zarówno tych dobrych jak i tych złych. Sama Autorka lubi pobawić się uczuciami czytelnika i zapewnia nam niespodziewane i nieoczekiwane zwroty akcji.
Muszę przyznać, że Marta miała świetny pomysł na fabuła. Historia Julii i Axela bardzo mi się podobała. Fajnie, że całość przedstawiona jest z perspektywy obojga bohaterów, dzięki czemu mamy dobry wgląd w to co się z nimi i „w nich” dzieje. Dodatkowo możemy w niej obserwować ogromną siłę przyjaźni, pierwsze zauroczenia, a także rodzące się uczucie.
„Scandals.com” to książka idealna dla fanów młodzieżówek. Czytając ją nie miałam ochoty się od niej odrywać, bo cały czas byłam bardzo ciekawa jak ta historia potoczy się dalej i jak zakończą się losy Julii i Axela. Ja na pewno jeszcze do niej za jakiś czas wrócę. Polecam po nią sięgnąć, na pewno nie będziecie żałować.

Mam ostatnio pecha do książek, które zaczynają się na prawdę dobrze i gdzieś po drodze tracą swój potencjał.
Niestety w przypadku Scandals.com @marta_zbirowska_autorka było podobnie.
Książka początkowo naprawdę mnie wciągnęła.
Poruszyła ciekawy, trudny, ale aktualny i ważny problem. Napisana jest fajnym językiem. Tutaj na prawdę nie można się do niczego przyczepić.
Ale ci bohaterowie....
Julia jest tak naiwna, że ciężko uwierzyć w jakąkolwiek autentyczność tej postaci. Z kolei Axel jest typowym toksycznym typem na widok którego ma się ochotę krzyczeć - Dziewczyno uciekaj od tego toksyka!!! Za dużo w nim arogancji, agresji i buty. Nie wierzę, ani w jego uczucia, ani dobre intencje.
Niestety tych postaci nie da się lubić. Rozwiązania problemu, które postanowiła tu zastosować autorka, niestety nie są najlepsze. Delikatnie mówiąc są kontrowersyjnie, a nie wiem nawet czy nie szkodliwe.
Gdyby nie to, że książka jest całkiem nieźle napisana byłaby kompletna klapa.

Niestety w przypadku Scandals.com @marta_zbirowska_autorka było podobnie.
Książka początkowo naprawdę mnie wciągnęła.
Ale ci...

Julia jest pilną uczennica która skrywa pewien sekret. Axel gdy go odkrywa podsyła informacje dyrektorowi szkoły. Postanawia uprzykrzyć dziewczynie życie i w przyszłości umieścić kompromitujący filmik na stronie scandals.com.
Czy dziewczyna po zawodzie miłosnym zaufa innemu chłopakowi?
Czy Axel zmieni nastawienie do Julii?

___________________________________________

"Scandals.com" to z pozoru książka z gatunku młodzieżówki. Jednak autorka porusza w nim kilka ważnych i trudnych tematów. Bohaterowie borykają się z problemami jakie stają przed młodymi ludźmi. Ewidentnie widać że opinia otoczenia ma na nich duży wpływ a każda publikacja na stronie internetowej niesie wiele przykrości.
Poznajemy bohaterów skrajnie różnych,którzy nie pałają do siebie sympatią. Julia to ambitna uczennica,która uwikłana w romans z nauczycielem boryka się ze złamanym sercem. Może liczyć na wsparcie rodziców i przyjaciół ale mimo wszystko boi się że kiedyś jej sekret wyjdzie na jaw. Z kolei Axel to jej zupełne przeciwieństwo. Zawodnik drużyny szkolnej, bożyszcze uczennic,który bez skrupułów dokucza innym. Mimo upływu czasu i zmian jakie w nim zachodzą nigdy tak na prawdę nie staje się pozytywna postacią. Do końca przejawia swoje złe nawyki,choć dla osoby która wywołuje w jego sercu pozytywne uczucia,starał się zmienić. Z reguły przeciwieństwa się przyciągają i tak właśnie dzieje się w tej historii. Autorka w ciekawy sposób buduje ich relacje. Mimo wątpliwości jakie się pojawiają w sercu Julii,dziewczyna wykazuje się rozsądkiem i odwaga a przy tym wszystkim daje szansę miłości. Za każdym razem gdy myślałam że już wszystko idzie ku dobremu, dochodzi do kolejnych problemów które komplikują sytuację. Najbardziej drażnili mnie rodzice chłopaka,którzy zdecydowanie nie byli wsparciem dla syna. Przykre jest że dorosli od najmłodszych lat uczą dzieci,że za pieniądze i władze można wszystko.
"Scandals.com"wzbudza wiele różnych emocje w czytelniku. Dzięki lekkiemu stylowi autorki,książkę czyta się płynnie i z ciekawością.
Polecam

Czy dziewczyna po zawodzie miłosnym zaufa innemu chłopakowi?
Czy Axel zmieni nastawienie do...

Każdy z nas ma sekrety i to takie, które chcemy utrzymać w tajemnicy. Julia coś o tym wie, pozornie jest wzorową uczennicą, którą często stawiają rodzice swoim dzieciom za wzór. Nikt jednak nie zna jej tajemnicy. Do pewnego momentu, gdy ktoś odkrywa prawdę o dziewczynie i postanawia ujawnić ją wszystkim. Jaki ma w tym cel i co się wydarzy?

Muszę przyznać, że mam duży problem z oceną tej książki. Po tych wszystkich zachwytach byłam jej ogromnie ciekawa. Bo trzeba oddać autorce, że porusza bardzo ważne i współczesne problemy. Różnice społeczne, prześladowanie w szkole, agresja, kłamstwa, presja otoczenia, zastraszanie. O tym trzeba mówić i pokazywać, że to jest źle, ale nie jestem przekonana, czy droga, którą poszła autorka, jest tą właściwą.

Moim głównym problemem jest Axel, wiem, że miał być tym złym chłopcem i był. I to aż za bardzo moim zdaniem, ale najgorsze, że w moim odczuciu zupełnie się nie zmienił. Był na końcu tak samo agresywny, zakłamany i toksyczny, jak na początku. Nawet wręcz trochę z obsesyjną potrzebą zatrzymania przy sobie bohaterki. Wszystko mu było wolno, niszczył ludzi, a i tak był wielbiony. Serio? Ja wiem, że tak pewnie nie raz się dzieje, ale tutaj była pełna zgoda na to z przerwami na pogrożenie palcem, które nic nie dawało. Julia też nie do końca mnie przekonała, bo nie rozumiem, jak mogła tolerować zachowanie Axela, jej naiwność i uległość była przerażająca. Nie chciałabym, by młode dziewczyny uczyły się, że mogą dawać się tak traktować.

Już nie wspomnę o dorosłych, skorumpowani, robiący wszystko, by osiągnąć cel, rządziła nimi kasa i potrzeba władzy.

Plusem książki jest to, że bardzo szybko się ją czytało. Autorka ma lekki styl pisania, z pewnością potrafi wzbudzić emocje i to bardzo szybko. Powieść skierowana do nastolatków, ale nie wiem, czy to odpowiedni tytuł, zwłaszcza dla tych, którzy jeszcze kształtują swoją świadomość.

Muszę przyznać, że mam duży...

• Patronat
  • EmpikGo