I promise you

Z. K. Marey Wydawnictwo: Novae Res literatura obyczajowa, romans
Novae Res
2023-06-09
2023-06-09

Polecam miłośnikom lekkich romansów. Bardzo dobrze się czyta, wręcz płynie się przez tę historię. Przyjemnie spędzony czas.

Szkoda czasu, papieru i energii

Szkoda czasu, papieru i energii

Dla mnie średnia, przewidywalna akcja.

Dla mnie średnia, przewidywalna akcja.

Ot taki romans na jedne wieczór. Zapewne nie zostanie w mojej pamięci na długo ale nie mam poczucia kompletnej straty czasu. Przyjemnie ale bez efektu wow.

Niestety, moim zdaniem brakuje konkretnych opisów postaci, a drugoplanowe postacie są niewystarczająco rozwinięte. Choć motyw „zemsty” miał potencjał, nie zawsze zrozumiałam zachowanie głównego bohatera, Camerona. Mimo tego, historia skupiająca się na Scarlett i Cameronie oraz ich relacji była dla mnie satysfakcjonująca. Okładka przyciągnęła mnie do lektury, a mimo pewnych uchybień, bawiłam się świetnie. Bohaterowie zasługują na pochwałę za swoje realistyczne wykreowanie, a dawka humoru dodatkowo podkreślała ich ludzkość. Mimo schematycznej fabuły, szybko przebiegających wydarzeń i braku rozwinięcia tła, historia utrzymuje czytelnika w napięciu, oferując przyjemne chwile czytelnicze. Mimo pewnych zastrzeżeń, jestem otwarta na kolejne książki tej autorki.

Scarlett zdecydowała, że jest gotowa, by zacząć samodzielne życie w Nowym Jorku. Opuszcza swoje rodzinne miasteczko jedynie z walizką farb i sztalugą, wierząc, że w końcu uda się jej spełnić marzenia. I nie myli się, szybko znajduje pracę, poznaje współlokatorki i oswaja się z życiem w wielkim mieście. Wszystko zaczyna się układać. Dobre samopoczucie psuje jej jedynie Cameron, którego poznała wcześniej na ślubie przyjaciół. Starszy o dziesięć lat mężczyzna jest ucieleśnieniem wszystkiego, czym Scarlett gardzi. Jego arogancki charakter i opinia playboya sprawiają, że dziewczyna ucieka przed nim najdalej, jak może. Ale gdy okazuje się, że Cameron zranił uczucia jednej ze współlokatorek Scarlett, dziewczyna postanawia się zemścić. Rozpoczyna się gra, która dla obojga okaże się bolesną lekcją życia…
W książce poznajmy genialny duet bohaterów, którzy skradli moje serce. Scarlett to ten typ bohaterki, który w książkach uwielbiam. Pyskata, pewna siebie i szalona dziewczyna z pazurem. Jeśli chodzi o Camerona, to potrzebowałam chwili, żeby go polubić, ale ostatecznie on też całkowicie kupił moją sympatię.
"I promise You" to lekki i wciągający romans z motywami, które osobiście bardzo lubię. Znajdziemy tu różnicę wieku, sytuacje gdzie on zakochuje się pierwszy, motyw od niechęci do miłości. Dodatkowo książka pokazuje, że miłość często pojawia się wtedy, gdy w ogóle się tego nie spodziewamy, a także że pozory często mylą, a ludzie udają kogoś, kim w rzeczywistości nie są.
Sarkazm i humor. Chemia, napięcie i namiętność. Emocje. Złość, tajemnice i ból. Pikantna relacja bohaterów. Wplecione losy bohaterów, których poznaliśmy w poprzedniej części.
Styl Autorki sprawia, że bez reszty wtapiamy się do świata bohaterów odrywając się od codzienności. Książkę dosłownie się pochłania. Osobiście miałam problem, żeby chociaż na chwilę odłożyć ją na półkę. Przepadałam i już wiem, że jeszcze nie raz będę do niej wracała. Bardzo lubię historie, które wychodzą spod pióra Zuzy. Zawsze czytam je z uśmiechem na ustach.
Osobiście liczę, że doczekamy się 3 tomu tej serii. ☺️ Każdemu gorąco polecam przeczytać książkę "I promise You", ale także poprzednią część "I want You". Gwarantuję, że nie będziecie żałować czasu spędzonego z bohaterami tych książek.🖤
Dziękuję Wydawnictwu oraz Autorce za egzemplarz ❤️

Książka była naprawdę ciekawa i wciągnęłam ją na jednym wdechu. Historia opowiada o dwudziestoletniej Scarlett, która, dwa miesiące wcześniej na ślubie swojej przyjaciółki spotkała brata jej męża, który już po pierwszym zdaniu został u dziewczyny skreślony jednak słowa, które wypowiedział jako ostanie zapadły młodej kobiecie dość głęboko w głowie. Kiedy zostaję zmuszona do przeprowadzki i rozpoczęcia nowego życia w Nowym Jorku nie jest zadowolona. Kobieta mieszkała dotychczas z babcią, a teraz ma zamieszkać w tak dużym mieście tak naprawdę, nie mając niczego swojego. Jest to dla dziewczyny trudna decyzja, a w dodatku na jej drodze staje Cameron mężczyzna, który namiesza w jej nowym życiu.

Postać Scarlett była naprawdę interesująca, musiała zmienić swoje otoczenie tak naprawdę bez żadnego swojego zdania. Mąż jej przyjaciółki wręcz siłą zmusza ją do zamieszkania w tym samym mieście i zajęcia domu, który dla niej przygotowali. Szczerze nie dziwiłam, się dziewczynie, że nie była do tego planu zachęcona. Z dnia na dzień musiała wszystko zmienić i nikt nie pytał jej o zdanie. Bardzo spodobało mi się to kiedy dzięki pracy w sklepie ogrodniczym zyskuję dwie przyjaciółki, które proponują jej wspólne mieszkanie. Jednak jej szczęście nie trwa wiecznie. Kiedy wybiera się do klubu spotyka tam Camerona, mężczyznę który przysiągł jej, że będzie jego. Dziewczyna na sam jego widok wpada na głupi pomysł, który rozpocznie grę, w której łatwo będzie można wszystko stracić.

Cameron to jeden z tych mężczyzn, który nie lubi stabilizacji ani nie istnieję w jego słowniku coś takiego, jak miłość. Wszystko jednak się zmienia, kiedy na jego drodze staje Scarlett i już przy pierwszej możliwości policzkuje mężczyznę. Jest to dla niego coś nowego i interesującego. Zwykle wystarczał sam wygląd i uśmiech, aby każda kobieta z chęcią wskoczyła do jego łóżka jednak z nią jest inaczej i tym razem mężczyzna nie ma zamiaru odpuścić.

Historia która spowodowała na mojej twarzy nie jeden raz wielki uśmiech. Scarlett i Cameron to duet, który jest naprawdę wyjątkowy. W dodatku scena, kiedy mężczyzna zabiera ze sobą kobietę do zaprzyjaźnionej galeria sztuki po prezent dla matki i widzi wtedy pierwszy raz, jakie sztuka może wywołać uczucia w człowieku. Scarlett uwielbia malować jednak potrzebuję do tego naprawdę wielkiego natchnienia, więc gdy Cameron zabrał ją ze sobą i widząc łzy wzruszenia u dziewczyny spoglądającego na dzieła, które są dla niego tylko nic nieznaczącymi bazgrołami zobaczył, że jest naprawdę wyjątkowa. Jest to książka, w której możemy zobaczyć jak sekrety oraz strach przed sprzeciwem może zniszczyć coś pięknego. Fajnie było poznać również resztę ekipy przyjaciółki Scarlett, jak i brata Camerona. Myślę, że jeśli lubicie spędzić miło wieczór ta pozycja przypaść wam do gustu.

Mieliście kiedyś okazję poznać twórczość Zuzy? Osobiście miałam okazję czytać kilka książek autorki i za każdym razem byłam nimi zachwycona. Teraz przyszedł czas na jej kolejną wydaną książkę, czyli " I promise you"

Głównych bohaterów tej historii mogłam poznać już podczas czytania "i want you" i nie ukrywam, że wtedy bardzo mnie zaciekawili. Z niecierpliwością więc wyczekiwałam możliwości przeczytania ich historii.

Wow..ta książka była genialna, Zuza wykonała kawał świetnej roboty ! Zaczynając od bohaterów, którzy zostali wykreowani w cudowny sposób. Cameron to bohater, którego nie sposób nie polubić, arogancki, zadziorny z poczuciem humoru. Chociaż początkowo można wyciągnąć wnioski , że jest "psem na baby" to jest to mylne wrażenie. Tak naprawdę przez całą historię jego uwagę przykuwa tylko jedna kobieta. Oczywiście nasza Scarlett, która nie da sobie zamydlić oczu słodkimi słówkami.

Możemy ją poznać jako silną i niezależną kobietę. Dziewczyna wie czego oczekuje i co najważniejsze nie daje sobą pomiatać żadnemu facetowi. Oj nasz Cameron miał z nią nie lada problemy. Bez problemu mogłam wyczuć chemię, która się między nimi wytworzyła i z każdym ich kolejnym spotkaniem była jeszcze bardziej widoczna.

Autorka ma niesamowicie lekkie pióro,które powoduje, że przez książkę się płynie. Przepadłam dla tej historii i wystarczyło mi kilka godzin, by pochłonąć tę książkę. Osobiście bawiłam się świetnie leży tej pozycji i mogę polecić ją wam z czystym sumieniem 🫶

Jakie to było cudne, szybko i idealnie ❤️

Jakie to było cudne, szybko i idealnie ❤️

"Nie obiecuję Ci wiele. Bo tyle co prawie nic.Najwyzej wiosenną zielen i pogodne dni.Najwyzej uśmiech na twarzy i dłoń w potrzebie. Nie obiecuję ci wiele bo tylko po prostu siebie."

Tymi słowami znanymi z zaproszeń ślubnych postanowiłam zacząć recenzję książki autorstwa @zkmarey.autor ktorą otrzymałam od @wydawnictwo_novaeres w ramach współpracy reklamowej za którą serdecznie dziękuję.

"I promise you" to otulająca serducho, pełna humoru, i palety przeróżnych uczuć historia Scarlett i Camerona. Ona ma wrazliwą duszę romantyczki, swoje emocje i uczucia przelewa na płótna za pomocą farb. On, bawidamek, czerpiący z życia garściami i żyjący w myśl zasady "Zapraszam na kolację ze śniadaniem, jutro i tak nie będę pamiętał jak masz na imię" Tych dwoje poznaje się w dość zabawnych okolicznościach- na przyjęciu weselnym. Już wiem dlaczego nie przepadam za tego typu uroczystościami, bo na żadnym weselu nie poznałam takiego Camerona.

Cama trafia strzała Amora a jeszcze bardziej działa na niego opór jaki stawia wobec niego kobieta o wyglądzie anioła, z temperamentem diablicy.Teraz doskonale rozumiem słowa z okładki

"Jeśli chcesz złapać kogoś w pułapkę, uważaj,by nie zaplątać się w sidła własnych uczuć."

Im bardziej bronisz się przed uczuciami jakie wzbudza w tobie druga osoba tym bardziej wspomniane sidła cię pochłaniają.

Bohaterowie tacy do polubienia. No może poza szczeniackimi spodobami podrywu Camerona. Ale taki gość też ma swój urok.Zwlaszcza gdy trafia na godną siebie przeciwniczkę. Kawał naprawdę dobrej, lekkiej, zabawnej i emocjonalnej historii która może się przydarzyć każdemu. Czyta się szybko przypłacając lekturę płonącymi policzkami. Idealna książka na poprawę humoru, prawdziwa, nie przesadzona.Wszystko w punkt.

Lubicie wesela? A może na takim przyjęciu poznaliście swoją drugą połówkę?

• Posiadam ebooka
  • Rok 2024

Dodaj cytat z książki I promise you