beznadziejna tak jak 1 tom :/

beznadziejna tak jak 1 tom :/

#recenzjaksiazki
Z chęcią sięgnęłam po kolejna książkę tej autorki .
Jej pióro spodoba pisania przypadł mi do gustu .

Marta Zbirowska
@marta_zbirowska_autorka

Kolejna część
2 serii
,Mroczni mężczyźni,,

#recenzja
Mafia ,morderstwa,zemsta ,Brutalność emocje,miłość, ratunek ,ból, cierpienie ,rodzina , wrogowie ,handel ,rodzeństwo to i wiele innych wątków znajdziecie w tej książce.

To seria pełna brutalnych nieprzewidywalnych pełnych wrogosci i przemocy pojedynków, między gangami i rodzinami mafii handel kobietami w zamian za przywileje .

Rodzina .
....Rodziny się nie wybiera.... tak i tym razem w tej książce  jest to przysłowie  prawdziwe i ma duże znaczenie .
Brutalność w rodzinie przeraża , zwyrodniały bezduszny człowiek  rani swoją rodzinę co wzbudza w nas szok niedowierzanie .
Duzo wątków  związanych z rodziną, która oprócz aranżowanych ślubów co w kręgach mafijnych to już norma ,ale Brutalność znieczulica człowieka przeciwko człowiekowi , przechodzi w tej książce wszystkie normy przyzwoitosci .

Książkę  czyta się szybko  wciąga od poczatku, aż do końca.
Autorka każdy jeden wątek rozwija , rozbudowuje akcje daje czas oczekiwanie czytelnikowi zanim rozwinie sie i zakonczy .Daje cały zrozumiały obraz  tej rodziny i ich historii ,którą warto poznać i dowiedzieć się jak rodzina Mafijna radzi sobie  w tych dla nich trudnych  czasach. Kto jest przychylny i pomocny, a kto za każdą cenę nawet cenę rodziny jest wrogo nasawiony.

Jak to w każdej książce tak i w tej znajduje się rycerz na białym koniu .Kto nim będzie i czy uda się mu dotrzymać danej  obietnicy  .......
Dużo emocji tych negatywnych tej beztroski w morderstwach przeraża mnie ,ale jedno mnie zastanawia i do tej pory boli , że tak łatwo można sprzedać kogoś bliskiego ,by mieć większą władze i jak łatwo bez mrugania okiem można zabić człowieka bez konsekfencji ......

Czas na część 3 już nie umiem się jej doczekać.

#recenzjaksiazki
Z chęcią sięgnęłam po kolejna książkę tej autorki .
Jej pióro spodoba pisania przypadł mi do gustu .

Marta Zbirowska
@marta_zbirowska_autorka

Kolejna część
2 serii
,Mroczni mężczyźni,,

#recenzja

MARTA ZBIROWSKA "Matteo","Damiano"
Ta autorka jako kolejna zabrała mnie w świat gangsterskich porachunków i mafijnych zasad .I wiecie co ??Podobało mi się 😁😁😁😁
Mateo jest synem a zarazem następcą Capo Nowego Jorku. Kiedy ze swoją ekipą wpada do burdelu urządza tam Piekło na Ziemi, ale oszczędza jedną dziewczynę, która wcześniej sobie upatrzył Biancę. Jego ojciec odkrywa że jest to zaginiona wnuczka Bossa bostońskiej mafii. W zamian za uratowanie jej życia Matteo otrzymuje obietnicę , że zostanie ona jego żoną. Czy Bianca odnajdzie się w świecie mafii i gangsterów???
Ten opis sugerował mi że czeka mnie super uczta czytelnicza, ale niestety już po kilkunastu kartkach chciałam tą książkę odłożyć gdyby nie to że Bianka miała ostry języczek i wprowadzała dużo humoru, to tej książki bym nie dokończyła.Na szczęście po nieudanym początku zaczyna się akcja i to dość pokręcona 🫣Książka jest momentami dość brutalna ale jest w niej sporo seksu przemocy i mafijnych porachunków. Na duży plus zasługuje zakończenie który jest bardzo emocjonalne i bardzo poruszające no I w ten oto sposób przechodzimy do drugiego tomu z serii mroczni mężczyźni w której to głównym bohaterem jest "Damiano."
Sofia wie że już niedługo zostanie jej odebrana wolność ponieważ ma wyjść za mężczyznę którego niestety sobie sama nie wybrała za kogoś kto będzie ją traktował jako nową zabawkę dlatego dziewczyna na przekór wszystkim postanawia w ramach wakacji stracić niewinność z kimś kogo wybierze sobie sama więc wyjeżdża na dwa tygodnie do Hiszpanii gdzie poznaje niezwykle przystojnego oraz szarmanckiego Włocha kobieta decyduje że to właśnie z nim spędzi niesamowite chwile. Damiano nie zdaje sobie sprawy że dziewczyna z którą spędził niezapomnianą noc jest córką bostońskiej głowy mafii ,a w dodatku ma zostać żoną innego mężczyzny nie potrafi o niej zapomnieć i postanawia ją odszukać. Po przeczytaniu drugiej części cała historia łączy nam się w spójną całość, bohaterowie bardzo skradli moje serce, takiego faceta Każda by chciała mieć. Jeśli chcecie poznać losy Damiano i Bianki i jesteście ciekawi jak się wszystko skończyło polecam przeczytać dwie części.

MARTA ZBIROWSKA "Matteo","Damiano"

Mógł mieć każdą , a chciał tylko ją...
Damiano Castelli zabija po cichu, bez rozgłosu , bez hałasu gdy skończył zlecenie w Hiszpanii i miał już wracać do domu ,poznaje ją i spędza kilka miłych dni oraz jedną fantastyczną noc , po czym dziewczyna znika nad ranem a mężczyzna zaczyna jej szukać , nawet nie podejrzewa, że był tak blisko i pozwolił jej odjechać.
Sofia Esposito nie ma wyboru musi wyjść za tego którego wybrał jej ojciec, ale dziewictwo postanawia oddać temu którego sama wybierze i nie będzie nim przyszły mąż. Miało być prosto spędzić jedną noc i zapomnieć ale kobieta nie potrafi zapomnieć i nie ma pojęcia, że on jej cały czas szuka.
Damiano szuka jej wszędzie ale nadaremnie bo kobieta jakby rozpłynęła się w powietrzu, nie wie , że ma ją tak blisko praktycznie pod nosem.
Małżeństwo Sofii to istna tragedia dla kobiety , z tego horroru ratuje ją brat .
Relacja Damiano i Sofii jest jak huśtawka on nie odpuszcza dopóki ona nie będzie jego, ona natomiast chciałaby ale wybiera innego . Czy mężczyzna nadal będzie walczył o ukochaną?
Czy Sofia w końcu przejrzy na oczy i dopuści serce do głosu?
Przygodę z piórem autorki zaczęłam od przeczytania  Mateo i bardzo mi się podobała, co prawda nie ma opinii o niej na moim profilu , bo to było jeszcze zanim zaczęłam je pisać,  tak samo jest z Damiano książka i ta historia bardzo mi się podobały. To ile mężczyzna miał cierpliwości żeby szukać kobiety, która zawładnęła jego sercem,a jak wiadomo nie miał łatwego zadania żeby ją odszukać, trwało to trochę czasu , a jak ją odnalazł to okazało się, że już jest wdową obiecaną innemu .
Czy przyszły mąż Sofii jest tym za kogo się podaje?
Sofia momentami lekko mnie denerwowała tym swoim niezdecydowaniem czego chce , a czego nie chce , a o niczym innym nie marzyła jak być z ukochanym a kim on jest ?
. Książka przeczytana w jedną noc tak  pochłonęła mnie 😍😍 że nie mogłam się oderwać od niej i polecam wam ją przeczytać 🔥🔥

Mógł mieć każdą , a chciał tylko ją...
Sofia Esposito...

"Damiano" to druga część mrocznych mężczyzn stworzonych przez Martę Zbirowską.

Tym razem poznajemy losy Sofii Espasito (siostry Bianci) i Damiano Castelli (kuzyna Matteo). Przypadkowe spotkanie sprawia, że wracają wspomnienia sprzed lat. Jak się okazuje, nie jest to pierwszy raz, kiedy kobieta i mężczyzna na siebie wpadają. Łączą ich wydarzenia z przeszłości... Wszystko to jednak nie ma szansy na szczęśliwe zakończenie, ponieważ Sofia właśnie wychodzi za mąż.

Ta część jest moim zdaniem zdecydowanie lepsza niż pierwsza. Zaczynając od faktu, że pojawia się tutaj więcej emocji, rozbudowane dialogi i szybka akcja, kończąc, chociażby na tym, że styl autorki znacznie się poprawił i widać, że odnalazła swój charakter pisania. Rozgrywająca się w książce fabuła jest interesująca, czytelnik czyta tekst i jest pochłonięty wydarzeniami, chcąc dowiedzieć się jak najwięcej. Damiano jest zupełnie innym typem mężczyzny niż Matteo- bardziej wrażliwy, jednocześnie przy tym męski i po prostu otwarty na miłość.

Czytając tę publikację, bawiłam się świetnie i z całego serca mogę ją wam polecić. Chociaż Damiano nie jest moim wymarzonym typem mężczyzny, to naprawdę nie mam się do czego przyczepić, a historia gangstera zapadła mi w pamięć!

"Damiano" to druga część mrocznych mężczyzn stworzonych przez Martę Zbirowską.

Przez połowę książki się nudziłam czytając o losach bohaterów jako osobnych historiach a druga połowa szybko przeszła w wielką miłość i przewidywalność akcji. Żadnych wzlotów i upadków... żadnych emocji. Szkoda czasu na te pozycję mimo, iż język jakim ją napisano był znacznie lepszy niż w pierwszej części.

2001

Ta część bardziej mi się podobała niż pierwsza.
Historię Damiano, kuzyna Matteo i Sofii przybranej siostry Bianci poznaliśmy z grubsza w poprzednim tomie.
Teraz ta historia opisana jest w sposób bardziej szczegółowy.
Sofia tuż przed swoim ślubem, wyjeżdża na kilka dni do Hiszpanii. Tu poznaje przystojnego Włocha z którym spędza upojną noc a potem znika.
Potem poznajemy jej upokarzające życie u boku mężą, ze specyficznymi upodobaniami seksualnymi. Gdy wreszcie jej mąż ginie, ma nadzieję, że kolejny męża będzie mogła wybrać sobie sama i będzie to małżeństwo z miłości.
Niestety ojciec ma dla niej kolejnego kandydata tym razem w Anglii a ona może tylko marzyć o mężczyźnie z Hiszpanii.
Natomiast Damiano bez przerwy ją szuka i nie zdaje sobie sprawy z tego, że szczęście ma na wyciągnięcie ręki.
A gdy ją wreszcie spotyka znowu jest za późno, bo jest już narzeczoną kogoś innego.
Podobała mi się ta część , bo jest w niej dużo dynamicznej akcji, są emocje i ciekawa intryga.
Denerwowała mnie Sofia swoją niezdecydowaną postawą i brakiem silnej woli. Podobała mi się za to postać jej brata Flavia, który był zawsze po jej stronie i dużo jej pomógł.
Mam nadzieję, że będzie on głównym bohaterem kolejnej części.

Ta część bardziej mi się podobała niż pierwsza.
Teraz ta historia opisana jest w sposób bardziej szczegółowy.
Potem poznajemy...

"Damiano" to drugi tom serii mroczni mężczyźni autorstwa Marta Zbirowska. Tom pierwszy czytałam już jakiś czas temu ale drugi przeleżał na pólce bo zawsze zakupowe książki odkładam na kiedyś i w pierwszej kolejności lecą do recenzji. Jednak teraz gdy na horyzoncie pojawił się Gino odkopałam przy okazji i Damiano oraz odświeżyłam Matteo. I muszę przyznać, że to było coś.

Sofia to młoda dziewczyna, która nie ma wyboru ponieważ urodziła się w mafijnej rodzinie. A jak wiemy kobiety tu nie mają nic do powiedzenia. Najpierw rządzą nimi ojcowie, a potem mężowie, jednym słowem mężczyzn. Sofia wie, że zostanie wydana za mąż. To małżeństwo dla niej to koniec życia, zwłaszcza że przyszły mąż wzbudza w niej strach i obrzydzenie. Kiedy udaje jej się wyjechać na wakacje do Hiszpanii zawiera układ z ochronę i spędza go tak jak zaplanowała. Tu poznaje Damiano, z którym spędza noc. Jednak nie przewidziała, że się zakocha. Czy ona i Damiano się spotkają? Czemu ukryła przed ni kim jest?

Damiano to kuzyn przyszłego capo i cichy zabójca. Ma układ ze swoim wujem, i w zamian za wolność w podejmowaniu decyzji wykonuje dla niego zlecenie. Po jednym takim poznaje Sofię, z która spędzać upojną noc. Kiedy ta nad ranem znika robi wszystko by ja odnaleźć. Bezskutecznie. W dodatku wszystko się komplikuje, gdy Matteo zostaje capo a siostra jego żony jest TA Sofia. Czy uda mu się zdobyć jej rękę? Jakie komplikacje go czekają?

Książka jest pełna emocji a fabuła świetnie wykreowana. W dodatku autorka świetnie wplotła nam wydarzenia z poprzedniego tomu wyjaśniając niektóre wątki. Poprzez historie Sofii poznajemy bardziej układ, jaki wiąże ojca dziewczyny i Matteo i jaki to ma wpływ na losy naszych bohaterów. Autorka wprowadza nas też w następną część, która będzie dotyczyła Gino. Gdyby nie wiedziała od początku, że następny tom to jego historia, pomyślałabym, że historia będzie z punktu widzenia Flavio. Postacie są świetnie wykreowane, widząc ewolucje i choć tom pierwszy był na wysokim poziomie to drugi jest jeszcze lepszy. Może nie tyle lepszy ile bardziej emocjonalny, i intrygujący. Cały czas ciekawi mnie postać Gino. Opanowany, twardy i jak się okazuje to będzie ta postać, która zaskoczy nas. Sofia przeszła wiele, ale mimo wszystko się nie poddaje. Jest twarda i choć marzyła o zwyczajnym życiu, w końcu zrozumiała, że od mafii nie ucieknie.

Akcja dynamiczna, pełna zwrotów akcji, dużo się dzieje i pojawia coraz więcej szczegółów. Zakończenie zaskakujące, intrygujące i to jedno z tych, co sprawia, że musimy sięgnąć po kolejny tom od razu. Jestem ciekawa historii Gino, bo autorka bardzo mocno ukryła przed nami jego postać. Na pewno za jego opanowaniem i maską kryje się zupełnie inny mężczyzna, niż sądzimy. Jednocześnie ciekawi mnie postać Flavio bo od samego początku zaskarbił sobie moje uznanie i miłość. Polecam oba tomy, a już czuje serduszkiem, ze i trzeci zaskarbi moje uczucia.

Jak dla mnie jest spora rozbieżność na plus w porównaniu do pierwszej części, w której zabrakło mi tego czegoś. W Damiano były emocje, których zabrakło mi w pierwszej części serii. Sporo się też wyjaśniło luk fabularnych, które się przewinęły w Matteo.
Drażniło mnie trochę rozchwianie głównej bohaterki, która nie mogła się zdecydować, co wybrać i będzie dla niej lepsze. Ale z drugiej strony potrafię zrozumieć jej rozterki. Ogółem, druga część jest moim zdaniem zdecydowanie lepsza 😁. Teraz pozostaje mi tylko sięgnąć po kolejny tom.

❤️ Recenzja ❤️

"Pra­gnę, żeby ze mną zo­sta­ła, żeby wpu­ści­ła mnie do swo­je­go świa­ta, a ja z kolei będę trzy­mał ją od mo­je­go z da­le­ka."

Sofia chciałaby, aby jej małżeństwo było wzięte z miłości, a nie z obowiązku i przymusu, jaki został narzucony na nią przez ojca. Dlatego swojej ciało oddaje mężczyźnie, którego sama sobie wybrała. O tak trafia w ręce Włocha. Jak zakończy się jej historia?

"Damiano" ta książka pokazuje, że nie ma nic gorszego niż małżeństwo, w którym nie ma grama miłości.

Bohaterowie tej książki są takimi wybuchowymi postaciami. Sofia nie da sobie w kasze dmuchać i za wszelką cenę będzie dążyła, aby było tak, jak ona chce. Ale nie zawsze chcieć znaczy móc. Oczywiście nie boi się ryzyka i mówi to, co myśli. Szczera do bólu. A Damiano... O nim marzy niejedna kobieta. Co tu dużo mówić. Dla świata niebezpieczny a dla kobiety, która jest jego światem, zamienia się w kochającego przystojniaka. I jak tutaj nie wpaść w jego sidła? Po prostu się nie da...

Gdy skończyłam czytać pierwszy tom, od razu sięgnęłam po następną cześć i tak w moje ręce trafił Damiano. Ten mężczyzna jest bez wątpienia niebezpieczny, ale twardo stąpa po ziemi i wie, czego chce. A po nocy spędzonej z Sofią, za wszelką cenę chce ją mieć ponownie obok siebie. Tylko czy to jest możliwe? W końcu wychodzi za innego...

W naszym życiu wiele zmieniają przypadki i tutaj też los sprawi, że staną ponownie przed sobą, ale czy będzie pisane im szczęśliwie zakończenie? Jak wiele walki będą musieli włożyć, aby być u swego boku? Można by tak zadawać milion pytań, a odpowiedzi na wszystkie z nich znajdziecie, sięgając po tę książkę. ❤️

Bez wątpienia ta historia podobała mi się jeszcze bardziej. Wywołała we mnie tak wiele sprzecznych emocji, które nie dawały mi chwili wytchnienia. W jednej chwili można było się śmiać, aby w następnej płakać. Tajemnice, kłamstwa to wszystko i jeszcze więcej smaczków, które serwuje nam autorka, sprawią, że ta książka wciągnie was do swojego świata i nie wypuści, dopóki jej nie skończycie. Tak właśnie zrobiła ze mną.

Na początku przeczytałam młodzieżówkę spod pióra autorki. Teraz widzę, że jednak mafijne historie w wykonaniu autorki są tymi, które utwierdził mnie w przekonaniu, że muszę sięgnąć po każdą następną historię, jaką wyda. Dlatego nie mogę doczekać się spotkania z Gino, który już tuż tuż do nas przyleci.

❤️ Recenzja ❤️

• Mafia