Oskarżona

2023-05-24
2023-05-24
9788383206561
więźniarka niesłusznie skazana

Ciekawy pomyśl na fabułę, połączenie seksu głównych bohaterów z nieszczęściem głównej bohaterki.
Została skazana za zabójstwo, którego nie popełnia. Jednak wychodzi po 8 latach z więzienia i zaczyna życie na nowo. Nowe miejsce zamieszkania, nowy sąsiad.
Czyta się książkę bardzo szybko, plastyczny język, akcja rozkręca się z każdą stroną a zakończenie dobrze się kończy aczkolwiek ciekawe zakończenie.
Polecam:)

Ile emocji! Kto, co, jak, dlaczego? Nie mogłam oderwać się od tej historii, pewne momenty za bardzo oklepane, ale podsumowując, książka świetna. Polecam

Maja Żurawska zostaje skazana na osiem lat więzienia za morderstwo, którego nie popełniła.
Po wyjściu z więzienia zamieszkuje na wsi chcąc na nowo ułożyć sobie życie.
Kobieta szybko się orientuje, że w tej samej wsi mieszka strażnik zakładu karnego w którym Maja odbywała karę. Kobieta obawia się, że przeszłość nie da o sobie tak szybko zapomnieć, tym bardziej, że we wsi zostaje popełnione morderstwo...

Książka bardzo mi się podobała, choć czytając opis miałam całkiem inne oczekiwania.
Spodziewałam się powieści, gdzie główna bohaterka w pojedynkę będzie musiała walczyć o sprawiedliwość, a Darek, strażnik więzienny będzie czarnym charakterem uprzykszającym naszej bohaterce życie.

Książka mnie zaskoczyła, ale na plus! Okazała się wzruszającą opowieścią, w której znalazłam mnóstwo różnorakich emocji.

Postać Majki, głównej bohaterki bardzo mi się podobała. To silna kobieta, która mimo niesprawiedliwości jaka ją spotkała chce na nowo odbudować swoje życie.

Postać Darka, choć spodziewałam się poznać go w książce z całkiem innej strony, bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła. Okazał się on dla Majki nieocenionym wsparciem, co rozczuliło moje serce.

W żadnym wypadku nie spodziewałam się w tej powieści wątku erotycznego, a tutaj było go sporo! Sceny te zostały bardzo umiejętnie opisane przez autorkę i czytałam je z wypiekami na twarzy.

Podsumowując, książka fascynuje swoją wspaniałą narracją, pełną wzruszeń i miłości. Ostatnie strony są szczególnie dynamiczne i satysfakcjonująco rozjaśniają wszystkie wątki, wnosząc istotne wyjaśnienia. Zakończenie tej powieści pozostawiło uśmiech na mojej twarzy. Polecam!

Po wyjściu z więzienia zamieszkuje na wsi chcąc na nowo ułożyć sobie życie.

Liczyłam na dobrą powieść obyczajową, z wątkiem kryminalnym, a dostałam obyczajowy erotyk.... Jeśli miałabym ochotę na tego typu gatunek, sięgnęłabym na zupełnie inną półkę. Dla mnie tak szczegółowe opisy scen intymnych w powieści obyczajowej są słabe i dla mnie po prostu niesmaczne. Zupełnie nie wiem co tego typu opisy miały wnieść do fabuły powieści... Wie to pewnie tylko autorka. Ja, po opisie książki liczyłam zupełnie na coś innego i zawiodłam się tym co dostałam, ale co kto lubi....

Słaba.

Słaba.

Naprawdę spoko się czytało. Książka, krótka i na temat, bez zbędnego pitolenia :)
Bohaterów szło polubić. Czytało się miło i przyjemnie. Postać Darka zwraca wiarę w ludzi. Oj, żeby większość miała takie podejście jak on... wtedy świat byłby o wiele przyjemniejszy.

Gdy niepozorna wycieczka zmienia się w koszmar nic już nie jest takie samo.

Wycieczka kamperem miała być chwilą odpoczynku dla Mai i jej brata Michała. Jednak zabrał się z nimi także kolega Mateusz, który pewnej nocy został zamordowany.
Wszystkie poszlaki sprawiły, że Maja została skazana na osiem lat.
Gdy wyszła na wolność postanowiła osiąść na małej wsi, jednak sprawa z przeszłości dalej się za nią ciągnęła.
A jej nowym sąsiadem okazał się być strażnik więzienny, którego znała z aresztu.
I znów ktoś został zamordowany.

OSKARŻONA to zdecydowanie zupełnie inna książka Leny M.Bielskiej niż te, które do tej pory zostały wydane. To historia z pogranicza kryminału z małym wątkiem romantycznym, który staje się dla całej fabuły linią przewodnią.
Mamy tu walkę o wolność, o życie w spokoju, o swoje racje. To historia, która przenika czytelnika do głębi, ponieważ pokazuje jak funkcjonuje system w naszym kraju i jak często ci, którzy nie noszą winy muszą ponosić karę.

Maja naprawdę bardzo dużo już przeszła, dlatego każde nowe doświadczenie jest dla niej niełatwe. Gdy poznaje swojego sąsiada Darka chce się jak najszybciej od niego odciąć. Jednak coś sprawia, że oboje zbliżają się do siebie. Dawna osadzona i strażnik więzienny. Czasem niemożliwe staje się możliwe.

Choć jest to inna literatura niż romanse, które w wykonaniu autorki uwielbiam, to i tak OSKARŻONA ma w sobie coś takiego co sprawia, że nie sposób ją odłożyć. Tą książkę trzeba przeczytać na raz od początku do końca, żeby dać się porwać emocjom i jak najszybciej znaleźć odpowiedzi na urojone w głowie pytania.
Jak dla mnie świetna pozycja.

Gdy niepozorna wycieczka zmienia się w koszmar nic już nie jest takie samo.

Wszystkie poszlaki sprawiły, że Maja została skazana na osiem lat.
Gdy wyszła na wolność postanowiła osiąść na małej wsi, jednak sprawa...

Skończyłam i powiem wam, że ta książka wciągnęła mnie od pierwszych stron. Nie mogłam się oderwać i przeczytałam całość na raz. Kryminalny wątek idealny, od początku moja ciekawość sięgała zenitu, żeby wiedzieć kto, co i dlaczego. Co tak naprawdę wydarzyło się na wyjeździe, który zniszczył życie Mai? Główna bohaterka to silna kobieta, która w swoim życiu spotkała mnóstwo przeciwności losu oraz niesprawiedliwości. Bardzo ją polubiłam i przeżywałam jej emocje. Tak. Pojawiły się łzy i nawet nie zliczę ile.. Chce ona po wyjściu z więzienia zacząć od nowa, ale na samym początku spotyka przeszłość, czyli strażnika z więzienia. A dokładniej jej sąsiada i głównego bohatera – Darka. Jest on cudowny. Przepadłam dla niego, to jak on w nią wierzył i jej pomagał. Bohaterowie wykreowani naprawdę cudownie! Czytanie tej książki to naprawdę przyjemność. Ostatnie strony to był dla mnie rollercoaster. Nawet nie wiecie ile razy wybałuszyłam oczy na to co się działo i co się dowiadywałam. Okazało się też, że dwie postacie zostały osądzone/wytypowane źle a mordercy nie zgadłam... Nie wyszło hah Naprawdę polecam tą książkę! 🤍

Sierpień zaczynam od recenzji książki Leny Bielskiej "Oskarżona". Uwielbiam pióro autorki i wiedziałam, że dostane dobrą książkę, ale totalnie mnie zaskoczyła swoją treścią. Niby obyczajowa z nutką ktryminału ale nie potrafiłam się oderwać aż poznam koniec.

Maja to młoda kobieta, która wychodzi po ośmiu latach z więzienia. Oskarżona o zabójstwo, którego nie popełniła. Jedyną osobą, która się od niej nie odwróciła jest brat bliźniak, ale także nie do końca ma w nim oparcie po wyjściu. Zamieszkuje na wsi gdzie nikt jej nie zna. Szybko okazuje się, że trafia na jednego ze strażników z więzienia, który okazuje się być jej sąsiadem. To dzięki niemu wychodzi na prostą. Wkrótce za sprawą morderstwa na wsi wszystko wywraca się do góry nogami. Kto stoi za morderstwem? Czy Maja znowu będzie wplątana w coś, czego nie zrobiła?

Darek to strażnik więzienny, który pracuje w więzieniu , gdzie karę odbywała Majka. Już wtedy zwrócił na nią uwagę, że nie wygląda na morderczynię, choć wie, że pozory mogą mylić. Jednak wiele czynników upewniło go w tym , że odsiaduje wyrok za kogoś innego. Kiedy okazuje się, że zamieszkuje obok niego robi wszystko by jej pomóc w starcie. Z czasem okazuje się, że to nie tylko sympatia ale coś więcej. Jednak wydarzenia, jakie się rozegrają sprawią, że i jego życie zmieni się o 180 stopni. Czy pomoże odnaleźć sprawcę? Jak to wpłynie na to co wydarzyło się 8 lat temu?

Historia bardzo wciąga od pierwszych chwil. Książka napisana z punktu widzenia Majki, dzięki temu poznajemy szereg emocji i tego co czuje bohaterka. Autorka świetnie zbudowała napięcie i poprowadziła fabułę. Książka jest pełna tajemnic, które wprowadzają nas czytelników w taki stan, że nie jesteśmy w stanie przewidzieć co się wydarzy. Muszę przyznać, ze czytając próbowałam domyśleć się kto stoi za morderstwem sprzed lat. Czy łączy się z tym z teraźniejszości? Autorka sprytnie nam to tak dawkowała, że podejrzewałam każdego z bohaterów, którzy mieli jakiekolwiek połączenie lub motyw. I wiecie co? Polegałam na całej linii. To, kto okazał się morderca sprzed lat mnie totalnie zaskoczyło. Nie tylko osobą ale i motywami. Natomiast to, kim było morderca obecnie można było przewidzieć w pewnym stopniu ale motyw jego popełnienia już zaskoczył.

Autorka świetnie wykreowała bohaterów, a wplecenie romantycznego wątku w kryminalny idealnie połączyło historie w całość. To, co jest na plus w tej historii to dynamiczna akcja, która zaskakuje na każdym kroku. Przewrotne wątki, dużo emocji, zaskakujące zwroty akcji, sekrety i niedomówienia i w tym wszystkim Majka, jedyna osoba, która łączy wszystkie elementy w całość. Od początku było jasne, że jest niewinna, że została wrobiona a policja i prokuratura popełnili podstawowe błędy przy śledztwie. Dodatkowo jej adwokat, nieudolnie broniła jej co jak się później okazało, że powód tego był tak zaskakujący, że aż musiałam kilka razu to przeczytać, by uwierzyć.

Zakończenie mocne, totalnie nieprzewidywalne, szokujące. Kim byli mordercy? Co ich łączyło oprócz Majki? Czy wszystko było takie oczywiste? Czy ich działania były zamierzone? Czy zakończenie będzie szczęśliwe? Jeśli chcecie poznać odpowiedzi na te pytania to musicie przeczytać książkę. Lubicie połączenie romansu i kryminału? To tym bardziej ta książka jest dla was. Polecam

Ten rok zdecydownanie należy do Leny - ilość książek jej pióra wydana w tym roku już jest pokaźna a to przecież jeszcze nie koniec, ba jesteśmy dopiero w połowie roku. Imponujące jest również to, że autorka sięga po różne gatunki i w każdej odsłonie wychodzi jej to naprawdę dobrze. Tytułowa „Oskarżona” to opowieść o Mai, która została niesłusznie oskarżona a następnie skazana na 8 lat pozbawienia wolności.

Ciesze się, że poruszony został taki temat bo jestem przekonana że niesłusznie skazani na pewno się zdarzają i to pewnie częściej niż nam wszystkim się wydaje. Autorka zgrabnie pokazuje jak nieudolnie było prowadzone śledztwo i w zasadzie rozprawa, co więcej mimo wyraźnych dowodów oprócz noża (który przecież był własnością głównej bohaterki) nic nie wskazywało na winę Mai. Pokazuje też, jak trudne jest życie po odsiadce i gdyby nie kilka szczęśliwych zbiegów okoloczności bardzo trudno było by dziewczynie się pozbierać po tym wszystkim. Smutne jest też to, że nikt w zasadzie nie wierzył w jej niewiność oprócz brata bliźniaka. Odwrócili się od niej wszyscy i to pokazuje jak łatwo ludzion ferować wyroki i pozostawiać kogoś samemu sobie niemal zupełnie bez wytłumaczenia.

Muszę też wspomnieć o całej zagadce czyli kto w rzeczywistości był winien - od niemal początku miałam swoje podejrzenia, które im bliżej końca tym bardziej byłam pewna że są słuszne, jednak nie! Lena tak sprytnie to utkała, że wszystko się zgadza oprócz tego, że ja nie zgadłam kto😂. Pięknie wodziła mnie za nos i za to wielki plus!
Polecam bardzo i spodziewajcie się wszystkiego😉.

• Audiobooki
  • Przeczytane 2023