Sorry Ich habe es für dich getan

Okładka książki Sorry Ich habe es für dich getan Bianca Iosivoni
2023-03-08
niemiecki

Ta książka nie została jeszcze oceniona NIE MA JESZCZE DYSKUSJI

Bądź pierwszy - oceń książkę

Taka sobie - najlepsze w tej książce są początek i koniec. Środek jest niczym wyjęty z Harlequina, ciągle napotykałam opisy zabaw w łóżku i głębokich przemyśleń głównej bohaterki. 40% - psychologizowanie i rozmyślanie nad motywami własnego postępowania, 40% to opisy seksu raz z jednym, raz z drugim, główną bohaterkę w podniecenie wprawiało wszystko... 20% - thriller i akcja (najlepsza część, ale za mało było thrillera w thrillerze). Przynajmniej styl tłumaczenia jest przyjemny. Trochę przypomina książkę "Rywalka" Sandy Jones.

🍷Nerwowo stukam palcami o blat stołu, wzdrygając się za każdym razem, gdy znajdujący się na nim telefon, wydaje z siebie dźwięk oznajmiający kolejną przychodzącą wiadomość. Oddycham niespokojnie i gorączkowo patrzę na każdego, kto wchodzi do kawiarni. Pociągam łyk zimnej już kawy i myślę o tym, czy już do końca życia będę bała się własnego cienia?

💫ʀᴇᴄᴇɴᴢᴊᴀ „ᴡʏʙᴀᴄᴢ. ᴛᴏ ᴅʟᴀ ᴛᴡᴏᴊᴇɢᴏ ᴅᴏʙʀᴀ” ʙɪᴀɴᴄᴀ ɪᴏꜱɪᴠᴏɴɪ💫

Lubicie thrillery psychologiczne?

Strach. Uczucie, które ciąży w sercu i w duszy, paraliżuje wszystkie zmysły, sprawia, że tracisz poczucie rzeczywistości i nie wiesz, co jest prawdą, a co wytworem twojej wyobraźni.
Miłość. Uczucie, które cię uszczęśliwia, wywołuje motylki w brzuchu i wywraca do góry nogami dotychczasowe życie, przyćmiewając wszystko dookoła.
Przyjaźń. Uczucie, które uskrzydla, pozwala otworzyć się na drugą osobę i jej zaufać, zwierzasz się ze swoich sekretów, myśląc, że są bezpieczne.

A co jeśli to wszystko obłuda?
A co jeśli nikt nie jest tym, za kogo się podaje?
A co jeśli wszystko, co przeżyłaś, co czułaś, w co wierzyłaś... zaczniesz kwestionować?

Największym wrogiem możesz być ty sama.

„Wybacz. To dla twojego dobra” to emocjonujący thriller psychologiczny, łączący w sobie motywy toksycznego związku, policyjnego śledztwa, trójkąta miłosnego oraz tajemniczego zniknięcia! W historii Robyn, Juliana i Coopera nie ma miejsca na zaczerpnięcie oddechu, a przeplatające się wydarzenia z przeszłości i teraźniejszości odkrywają coraz to nowsze karty, wabiąc, komplikując i sprawiając, że podczas czytania nie wiesz, co jest prawdą, a co tylko złudzeniem. I co najważniejsze, zaczynasz zadawać sobie pytanie: komu możesz zaufać, gdy nie ufasz samej sobie?

Książka jest dość schematyczna i przewidywalna w swoim gatunku, ponadto domyśliłam się rozwiązania zagadki, lecz niejednokrotnie byłam wiedziona za nos, co sprawiało, że czułam się poirytowana i zaintrygowana jednocześnie, wciąż podważałam swoje myśli, szukałam innych tropów, snułam różne wizje. A ileż to razy miałam ochotę potrząsnąć główną bohaterką, by przejrzała w końcu na oczy! Nie do końca „poczułam” tę historię, czegoś mi w niej zabrakło, a sam wątek trójkąta miłosnego również nie wywołał we mnie większych emocji, ale ostatecznie dobrze spędziłam z nią czas.

Jeśli jesteś gotów zanurzyć się w świat pełen mrocznego klimatu, gęstej atmosfery, manipulacji, sekretów, intryg oraz chcesz poznać smak luksusu i zakazanej, toksycznej relacji, „Wybacz” jest tytułem, po który warto sięgnąć!

|We współpracy reklamowej z Wydawnictwem Jaguar|

TW (ZAWIERA SPOJLERY): manipulacja, przemoc se&ksu@lna, fizyczna, psychiczna, domowa, porwanie, zwł0ki, żałoba, toksyczny związek, m0rde&rstw0, kr3ew.

💫ʀᴇᴄᴇɴᴢᴊᴀ „ᴡʏʙᴀᴄᴢ. ᴛᴏ ᴅʟᴀ...

🧡 𝓦𝔂𝓫𝓪𝓬𝔃. 𝓣𝓸 𝓭𝓵𝓪 𝓽𝔀𝓸𝓳𝓮𝓰𝓸 𝓭𝓸𝓫𝓻𝓪 – 𝓑𝓲𝓪𝓷𝓬𝓪 𝓘𝓸𝓼𝓲𝓿𝓸𝓷𝓲

🧡 U Robyn miesiąc po rozstaniu zjawia się policja z informacją, że jej były chłopak Julian zaginął. Pomimo że ich związek przyniósł jej tylko ból i łzy kobieta czuje się zaniepokojona tym faktem. Przez cały czas ma wsparcie swojego najnowszego przyjaciela, do którego jej uczucia niespodziewanie zaczynają się zmieniać.

~

🧡 Sięgnęłam po tę książkę, bo miałam ochotę na trochę tajemniczości. Jednak strasznie się zawiodłam. Od samego początku miałam przeczucie co do zakończenia. Gdy skończyłam książkę byłam tym faktem niezadowolona, bo do samego końca liczyłam na element zaskoczenia.

🧡 Relacja Robyn z Cooperem jest niesamowita. Pomimo wielu lat znajomości są ze sobą na dobre i złe. Pomagają i wspierają, pomimo że nie zawsze zgadzają się ze swoimi wyborami. To jest solidny fundament do ich późniejszych uczuć.

🧡 Warto wspomnieć, że książka nie jest dla wrażliwych czytelników. Znajduje się tu wiele tw. Główna bohaterka była w toksycznym związku, co jest tu szczegółowo opisane. Więc zanim sięgnięcie po tę historię zapoznajcie się z nimi.

🧡 Pomimo że książkę przeczytałam na jednym wdechu to nie spodobała mi się jakoś bardzo. Głównie przez to, że zgadłam zakończenie. Ale jeżeli szukacie książki z nutką tajemniczości, to będzie ona idealna dla was.

2,5/5⭐

🧡 𝓦𝔂𝓫𝓪𝓬𝔃. 𝓣𝓸 𝓭𝓵𝓪 𝓽𝔀𝓸𝓳𝓮𝓰𝓸 𝓭𝓸𝓫𝓻𝓪 – 𝓑𝓲𝓪𝓷𝓬𝓪 𝓘𝓸𝓼𝓲𝓿𝓸𝓷𝓲

~

🧡...

„Trudno znaleźć kogoś, z kim można być dziwnym.”

Jakie plany na weekend? Co będziecie czytać?
[ reklama @wydawnictwojaguar ]

𝐖𝐲𝐛𝐚𝐜𝐳. 𝐓𝐨 𝐝𝐥𝐚 𝐭𝐰𝐨𝐣𝐞𝐠𝐨 𝐝𝐨𝐛𝐫𝐚 to książka stworzona dla osób, które szukają czegoś na przełamanie passy jednego gatunku.

Jest to thriller psychologiczny, oczywiście z mocno rozwiniętym wątkiem romantycznym, który dla wielu będzie sporym zaskoczeniem.

Zjadłam zęby na thrillerach, bo na nich się wychowałam. Trudno mi zaimponować, a jeszcze trudniej mnie zaskoczyć. Jednak tej książce się udało - autorka zaimponowała mi ogromnie.

Przede wszystkim oczarowała mnie świetnie wykreowana fabuła. Nie dopatrzyłam się luk w fabułę, a każdy wątek był rozwinięty w takim stopniu, że nie można było się do niego przyczepić.

Również tematyka, którą wybrała autorka, została przedstawiona świetnie. Jednak za żadne skarby nie można romantyzować zachowań żadnego z bohaterów. To relacja, która jest toksyczna, bolesna, a związek wypełniony przemocą. Nie jest to coś, co można usprawiedliwić w jakikolwiek sposób. Najgorsze i najbardziej bolesne jest jednak to, że takie rzeczy dzieją się w wielu domach, a ofiary nadal nie są świadome co je spotyka. Syndrom gotującej się żaby dotyka wielu osób. Dlatego tak bardzo cenię to, jak realnie opisała to Bianca.

Kolejnym mocnym elementem jest główna bohaterka, która nie jest żabą i doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że to co dzieje się w jej życiu, jest czymś złym. Podziwiam to, jak silna się staje w obliczu najtrudniejszej sytuacji swojego życia. Ma charakterek, jest uparta i wie, jak chce żyć.

𝐖𝐲𝐛𝐚𝐜𝐳 potrafi zaniepokoić. Przypadkowe odgłosy, skrzypnięcie podłogi, rzeczy, które znajdowały się w innych miejscach niż te, gdzie zostały odłożone. Jest to powieść, która potrafi zwieźć czytelnika na manowce. Zmanipulować umysł tak, że zacznie wątpić w swoją intuicję. Ja nie dałam się nabrać, jednak wiem, że wielu z Was na pewno połknie haczyk 😂 Bardzo polecam, jeśli szukacie czegoś, co długo nie pozwoli o sobie zapomnieć.

„Trudno znaleźć kogoś, z kim można być dziwnym.”

Jakie plany na weekend? Co będziecie czytać?
[ reklama @wydawnictwojaguar ]

“Wybacz. To dla twojego dobra”

“Trudno znaleźć kogoś, z kim można być dziwnym.”

[współpraca reklamowa @wydawnictwojaguar]
__

“- Kiedy poznałem cię trochę lepiej, nie pozwolę ci tak łatwo odejść.
- Może ja wcale nie chcę, żebyś mi pozwolił odejść…”

Słowa brzmiące jak obietnica…

Wątpliwości i prześladujące poczucie winy…
__

O wow… co to była za książka.

Moje największe zaskoczenie tego roku i moje pierwsze spotkanie czytelnicze z tą autorką.

A ja? Jestem zachwycona.

Ta książka to puzzle.

Puzzle, w których każdy jeden element przybliża cię do gdybania i jakichkolwiek założeń, czy aby na pewno dany puzzel pasuje do danego miejsca.

To nic, że od początku wiedziałam, kto za czym stoi i jak pewnie zakończy się historia…

To nic, że po około 50 stronach miałam w notatniku wypisane poszczególne tropy…

Ale wiecie, co jest w tym wszystkim najlepsze? To, że autorka tak poprowadziła historię, że mój mózg został zmanipulowany i dostał w pewnym momencie zaćmienia 🤣

Genialna.

To nie jest historia, którą należy romantyzować czy usprawiedliwiać.. Zdecydowanie nie. To jest historia, w której rządzi toksyczny i przemocowy związek na tle psychicznym i fizycznym. Coś, czego nikt z nas nie powinien doświadczyć. A mówienie: Każdy związek ma wzloty i upadki - jest beznadziejnym argumentem.

Tematy w tej książce nie są mi ani autorce obce. Znam je doskonale, a w moim starym życiu i otaczając się toksycznymi osobami… taki widok był codziennością. Codziennością, z której trzeba było się wyrwać… chociaż… nie każdy miał takie szczęście. A wystarczyłoby nieco siły i pragnienie ocalenia. Wyrwania się z tej toksycznej bańki.

Dlatego podziwiam główną bohaterkę. Za jej siłę, charakter i otwarty umysł. Za zrobienie kroku do przodu i pragnienie poznania nurtujących ją odpowiedzi, skazując się na niebezpieczeństwo.

Ta historia niepokoi, a śledząc przebieg wydarzeń zastanawiasz się, co może zaraz się zdarzyć.

Drobne skrzypnięcie, przesunięte rzeczy… i trwające śledztwo zaginionego byłego chłopaka…
Pomimo trudnej tematyki, ta książka na swój sposób urzeka. Być może zastanawiacie się “jak to?”. Już tłumaczę… Historia ma przede wszystkim dobrze przedstawiony temat toksycznych związków. Dodatkowo jest dopracowana i ma małe nieoczekiwane zwroty akcji oraz świetną kreację bohaterów, a fabularnie cała historia się łączy.
"Wybacz. To dla twojego dobra" to historia, która pochłania od pierwszych stron i trzyma w napięciu do samego końca. Przedstawia toksyczne związki, usprawiedliwienia czynów i do czego pewne rzeczy, czy też sytuacje mogą doprowadzić.
A przesłanie tej książki jest jedno… Nigdy nie wiesz na kogo trafisz, ani z kim tak naprawdę się zwiążesz, ale! Jeśli doświadczysz jakiejkolwiek przemocy, to nie bój się prosić o pomoc. Są organizacje, bezpieczne telefony i w każdej chwili może pojawić się ktoś, kto może ci pomóc.
Trzymaj się mocno,
Ania

“Wybacz. To dla twojego dobra”

“Trudno znaleźć kogoś, z kim można być dziwnym.”

[współpraca reklamowa @wydawnictwojaguar]
__

“- Kiedy poznałem cię trochę lepiej, nie pozwolę ci tak łatwo odejść.
- Może ja wcale nie chcę, żebyś mi pozwolił odejść…”

Słowa brzmiące jak obietnica…

Wątpliwości i prześladujące poczucie winy…
__

O wow… co to była za książka.

Moje...

„Wybacz. To dla twojego dobra” to autorka, którą znam i uwielbiam w zupełnie nowej odsłonie. Odrazu zostałam zaintrygowana, a w mojej głowie padło pytanie jak Bianca poradziła sobie z thrillerem. Ta autorka to dla mnie zawsze pewniaczek, a po tej lekturze jestem przekonana, że może pisać po prostu wszystko. Okazuje się, że pisarka jest wszechstronna i i potrafi stworzyć thriller psychologiczny, w którym nic nie jest oczywiste, a nawet to co wydaje się pewnikiem, jest otulony kłamstwem. Było przerażająco i brutalnie. To opowieść o obsesji, o czymś co tworzy wielki cień, który pada na wszystko co znamy i kochamy. Pisarka wodzi czytelnika za nos, miesza i kręci, długo nie chce zdradzić prawdy. Toksyczne relacje i przemoc psychiczna to jedne z ciekawszych tematów jest chodzi o książkowe wątki. Autorka miała naprawdę spore pole do popisu i skorzystała z niego. Fabuła została dobrze przemyślana, a czytelnik czuje na karku powiew grozy i niedopowiedzeń. Wstawki z przeszłości wcale nie pomagają nam poruszać się w tej mgle pełnej wspomnień pewniej, wręcz przeciwnie, mieszają nam w głowie, nie wiemy już komu ufać i co myśleć.

Duszna atmosfera, mnóstwo ślepych uliczek, pytania bez odpowiedzi i strach, który gości nie tylko w sercu głównej bohaterki, ale i czytelnika. Komu zaufać gdy wszystko się komplikuje, a każdy wydaje się być podejrzany?

„Sama decydujesz, co jest dla ciebie dobre, a co złe”

Niezauważone w porę zagrożenie przybiera na sile, a gdy zauważamy niebezpieczeństwo, bywa, że jest za późno na reakcję. Dzieje się tak na przykład w przypadku przemocy, gdy jej początkowe znaki są niemal nie do uświadomienia, że to początek koszmaru, zwłaszcza jeżeli chodzi o przemoc psychiczną. Doświadczyła tego bohaterka książki „Wybacz”.

Gdy Robyn Claymore spotkała przystojnego Juliana Richardsona, była przekonana, że wygrała los na loterii. Jego nieco charyzmatyczna osobowość dodawała mu uroku, a wszelkie inicjatywy ze strony mężczyzny traktowała, jako zainteresowanie jej osobą i przejawy uczucia. Nie zauważyła, że niebezpieczeństwo skrada się niepostrzeżenie, krok po kroku usidlając ją i zamykając w jego świecie. Ten fragment z życia bohaterki poznajemy w rozdziałach zabierających nas w przeszłość Robyn, gdy to wszystko się zaczęło, a więc o 2,5 roku wstecz. Nic dziwnego, że teraz, gdy do kobiety przychodzi policjantka z informacją, że Julian zniknął i nie wiadomo co się z nim stało, ona nie potrafi wykrzesać z siebie żalu, a raczej czuje ulgę, chociaż nie może spać całkiem spokojnie, dopóki nie nabierze pewności, że on już nie wróci.

Bianca Iosivoni zaskoczyła mnie tą powieścią, gdyż znałam ją z bardziej romantycznych historii, w których miłość pokazana jest w pozytywny sposób. W książce „Wybacz” poznajemy nieco inne jej oblicze: miłość chorą, zaborczą, izolującą od społeczeństwa, despotyczną, psychopatyczną, toksyczną, mroczną i bezwzględną. Chociaż pozornie wszystko wygląda normalne, sielsko, niemal idyllicznie.

Z początku wszystko toczy się zwyczajnie, jak jeden z wielu romansów i gdyby nie prolog, który daje nutkę nerwowej atmosfery, to jednak kolejne nie wieszczą niczego złego. To jednak cisza przed burzą, bo stopniowo aura zaczyna się zmieniać i coraz bardziej czuć mroczny dreszczyk. Do tego znamy tylko i wyłącznie wersję Robyn, które opowiada nam o sobie w chwili obecnej, jak i o tym, co przeżyła w przeszłości. Jej punkt widzenia, myśli i niektóre zwroty dodatkowo zasiewają niepokój.

Przeszłość przeplata się z teraźniejszością, by w pewnym momencie spotkać się w kulminacyjnym, mocnym emocjonalnie, pełnym napięcia finale. Najsłabszym ogniwem były tutaj działania policji, ale one nie mają aż takiego znaczenia w tej historii. Ważne jest to, co dzieje się u Robyn, po tym, gdy miesiąc temu zdecydowała się zakończyć związek z Julianem i zamieszkać tymczasowo pod opiekuńczymi skrzydłami siostry. Wkrótce dzieją się sprawy, które coraz bardziej mącą jej umysł, a ona sama już nie wie, komu ma ufać. Nawet nie jest pewna, czy może ufać samej sobie.

„Wybacz” to świetnie napisany thriller z elementami psychologii, romansu, kryminału spięte suspensem, który dodatkowo wzbudza wątpliwości i niepewność, co może się wydarzyć. Autorka doskonale nakreśliła mechanizm działania człowieka ogarniętego potrzebą kontrolowania i manipulowania. Jego naciski nie są pozornie nachalne, wręcz ocierają się o prośbę, więc można by potraktować to, jako troskę i potrzebę zwrócenia na siebie uwagi. Ta historia uświadamia, że miłość naprawdę bywa ślepa, bo nie raz nie dostrzega zagrożenia. Jest to więc swoisty apel, by nie ignorować sygnałów ostrzegawczych, odchyleń od normalności, czegoś co nas niepokoi i nie przykrywać niektórych gestów troską, gdy tej troski naprawdę nie ma. Bo gdy dostrzeżemy zło, może być już za późno na reakcję, nawet, gdy ktoś nam wmawia, że robi to dla naszego dobra.

Książkę przeczytałam w ramach współpracy z wydawnictwem Jaguar

„Sama decydujesz, co jest dla ciebie dobre, a co złe”

Genialny thriller psychologiczny. Nasączony przenikającą duszę tajemnicą, hipnotyzujący i nieodkładalny. Bianca Iosivoni przekonująco wdziera się w odmęty naruszonej kobiecości, przywołując nie tylko fotografie trującej w swym wizerunku namiętności, ale otwierając też drzwi do nieobliczalnej intrygi kryminalnej. Tu nie ma miejsca na przejrzystość narracyjnej wypowiedzi, każde słowo zmyślnie osnute zostaje bowiem mgłą sekretów i świadomych niedomówień. Niepokój natomiast wzrasta odczuwalnie z każdą niejasną i jak się kilkukrotnie okazuje, także zgubną podpowiedzią.

Wystarczy kilka pierwszych stron, aby odkryć enigmatyczny, wręcz niepokojący wydźwięk tej powieści. Niespodziewane zaginięcie byłego partnera okazuje się pretekstem do przedarcia się przez nasyconą pozorami przeszłość, przez pierwsze epizody fascynującej znajomości, przez żywiołową intymność i zacieśniające się dzień po dniu granice kobiecej wolności. Julian to zagadka sama w sobie – zdaje się być niczym ideał mężczyzny, nieziemsko przystojny, oddany i przerażająco bogaty, a jednak ujawniona w myślach nienawiść bohaterki każe zobaczyć w tej wyidealizowanej twarzy, także przenikliwą ciemność. Skrajnie pedantyczne skłonności, nieustanna krytyka, wpędzanie w paskudne poczucie winy, coraz bardziej chorobliwa zazdrość – budząc do życia niełatwe wspomnienia, autorka obrazowo szkicuje tu portret toksycznej relacji. Tym bardziej wiarygodny, iż przedstawiony krok po kroku na bazie mocno przejmujących scen. Sama Robyn to także kreacja owiana dozą niejednoznaczności, dla odbiorcy jedyna, której słowa może poddać fabularnej analizie. Przeszywający strach, doskwierające zaburzenia snu, brak zaufania nawet do samej siebie, wreszcie niewypowiedziana na głos ulga – postawa tej kobiety regularnie tworzy znaki zapytania, w jej kreacji zakorzeniony zostaje dodatkowo motyw trójkąta miłosnego. Bliska przyjaźń z Cooperem dopuszcza kolejne możliwe scenariusze – sprawia tym samym, że mocno intrygująca układanka, staje się jeszcze bardziej zawikłana. Gdzieś ukradkiem wplecione zostają także niełatwe relacje rodzinne oraz absolutnie zaskakujący motyw uzależnień.

Wyrafinowana intryga w mroku obsesyjnych skłonności. To już nie tylko wyrażona przenikliwym strachem próba doścignięcia szokującej prawdy o zaginięciu byłego partnera, to także intrygujący motyw trójkąta miłosnego oraz niezwykle obrazowy przegląd toksycznych w swym przebiegu wspomnień. Naiwność odczuwalnie zadurzonego serca i brak zaufania nawet do samej siebie, kontra usilna potrzeba władzy, manipulacja, dziwnie podejrzane gesty – ten thriller wymownie osacza wyobraźnię, niejednokrotnie zmieniając kierunek myślenia. To Bianca Iosivoni w charakternym i zauważalnie niebezpiecznym scenariuszu – nadal pełna żarliwości, ale też tajemnicza i nieobliczalna.

WYBACZ. TO DLA TWOJEGO DOBRA to mroczna odsłona pióra Bianki Iosivoni i to jaka udana! Autorce udało się wciągnąć mnie od pierwszej strony i utrzymać zainteresowanie fabułą do samego końca. Pomysł na thriller psychologiczny z motywami toksycznego związku i tajemniczego zniknięcia oraz to, jak B.Iosivoni poprowadziła swoją powieść było naprawdę niesamowite. Z ogromnym wyczuciem, a jednocześnie odpowiednią dozą realizmu pokazała nam związek Robyn i Juliana, któremu daleko było do ideału. Zobrazowała nam również, jak działa umysł oprawcy i ofiary i do czego może to wszystko prowadzić. I co ważne - nie romantyzowała toksycznych zachowań, a w jasny sposób pokazała, że powinny być potępiane. Jednocześnie zaserwowała nam tak pokręcone zwroty akcji, że mój umysł pracował na pełnych obrotach, próbując rozgryźć to wszystko, nim autorka zdecyduje się odkryć przed czytelnikami wszystkie karty. Co stało się z Julianem? Czy ktoś stoi za jego zniknięciem? Co z Robyn i Cooperem? Nie zdradzę Wam tego, ale napiszę za to, że w ogóle nie czuć, że to pierwszy thriller autorki. Czuje się w tym gatunku jak ryba w wodzie, bawi wątkami, zostawia okruszki i podpowiedzi, potrafi zmylić czytelnika. Mam nadzieję, że Bianca stworzy jeszcze coś w tych klimatach. Świetna kreacja bohaterów, mrok przesączający się wręcz przez strony i zajrzenie wgłąb pokręconej natury człowieka. Po tej powieści po raz kolejny utwierdzam się w przekonaniu, że Bianca Iosivoni należy do moich ulubionych autorek. Jeśli też ją lubicie lub jesteście fanami thrillerów psychologicznych, to "Wybacz" będzie idealną pozycją dla Was! Polecam serdecznie!

IG: @Amanda.Says

" - W tej chwili nie czuję się specjalnie silna...
Cooper przykłada dłoń do mojego policzka i wyciera kciukiem mokre ślady.
- Więc uwierz mnie. A ja ci mówię, że jesteś cholernie silna".

Uwielbiam pióro autorki i gdy zobaczyłam kolejną zapowiedź, to nawet się nie zastanawiałam — Sięgnęłam po nią w ciemno. Ta książka ma tyle emocji... Wow! Nie spodziewałam się takiej historii! Okładka przyciąga wzrok, a wnętrze sprawiło, że po przeczytaniu dalej mam chaos w głowie. Co tu się wydarzyło... Czy bohaterka wybaczy? Czy On ją uratuje? O czym tak naprawdę jest ta historia? Pochłonęła mnie. Nawet nie wiem, kiedy ten czas minął przy czytaniu — Znów Bianca mnie zaczarowała i kolejny raz po przeczytaniu od niej książki mam tyle emocji, że do tej pory nie mogę się otrząsnąć z tego wszystkiego. Podobała mi się!

"Miłość może pochłaniać, a co jeśli ukaże swoje mroczne oblicze?" Czy Robyn będzie walczyć o lepsze jutro? Jej życie wywraca się do góry nogami, gdy poznaje mężczyznę, który jest tajemniczy, pewny siebie i przyciąga wzrok. Autorka zabrała mnie w podróż między przeszłością a teraźniejszością. Im dalej tym nie mogłam się oderwać od czytania. Z każdą kolejną stroną było więcej emocji — Dodatkowo towarzyszyło napięcie i obawiałam się, jak to może się wszystko potoczyć. Tęsknota. Smutek. Miłość. Robyn ma swoje marzenia. Ma wspaniałego przyjaciela. Granice się zaczynają zacierać. Toksyczna relacja. Zwrot akcji, który rozwalił mnie emocjonalnie — Takiego zwrotu akcji to ja się nie spodziewałam. Wow i jeszcze raz wow. Poczułam się w pewnej chwili jak detektyw. Kilka ostatnich rozdziałów zapewniło wiele emocji — A nawet byłam w szoku.

Historia o miłości, emocjach, przyjaźni i o tym jak warto walczyć o swoje marzenia. Historia o tym, czym tak naprawdę jest zaufanie i miłość. Czekam na kolejne książki od autorki.
Gorąco polecam!

" - W tej chwili nie czuję się specjalnie silna...
Cooper przykłada dłoń do mojego policzka i wyciera kciukiem mokre ślady.
- Więc uwierz mnie. A ja ci mówię, że jesteś cholernie silna".

• Kolejka
  • Polecam
  • Współpraca 2024
  • Egzemplarz w prezencie od wydawnictwa
  • 52 książki (2024)

Bianca Iosivoni Wybacz. To dla twojego dobra Zobacz więcej