Save you

Mona Kasten Wydawnictwo: Jaguar Cykl: Maxton Hall (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Save You
Ewa Spirydowicz

Oficjalne recenzje i

Szkolna drama dla elit

[ 5 ] Link do recenzji

EMMM Nie tego oczekiwałam. Jest cięższa(?) w porównaniu do pierwszej części. Bohaterowie zaczynają mieć problemy i, tak, sprawia to, że historia jest bardziej realistyczna, ale nie do końca tego szukałam

Na półkach: , , , , , , ,

Save You – drugi tom Save Me, po którą sięgnęłam pod koniec zeszłego roku. Jako że ostatnimi czasy o wiele bardziej ciągnie mnie do fantastyki, to jednak ta seria jest dla mnie takim idealnym przerywnikiem, aby podładować baterie, przed ponownym zagłębieniem się po jej przeczytaniu w nowe, fantastyczne światy, które są jeszcze przede mną.

"W tej chwili nie ma słów, które...

Super książka mega polecam.

Nic moim zdaniem ta książka nie wniosła do fabuły, bardziej tylko ją poplątała. James i Ruby schodzą się, żeby potem znowu się rozejść. Bardziej został rozwinięty wątek Lydi(siostra Jamesa) oraz Ember(siostra Ruby). Przeczytam ostatni tom, ale nie oczekuję czegoś wielkiego na koniec.

Przeczytałam tą historię już jakiś czas temu i okazało się, że zupełnie o niej zapomniałam i przez przypadek sięgnęłam po nią po raz kolejny.

Po ponownym przeczytaniu już wiem czemu o niej zapomniała. Pozycja jest po prostu nijaka, bohaterowie ani historia nie zapada w pamięć.

Okej, mniej emocjonalnie tym razem (mówi to osoba, która na tej części popłakała się trzy razy, a w poprzedniej ani razu), ale równie dobrze, a może nawet lepiej.

W tej części bardzo skupiamy się na psychice postaci, które - znając treść pierwszego tomu - przeszły przez ciężkie chwile i są niejako w rozsypce. Psychologizacja w tej książce jest zrobiona naprawdę dobrze, nie...

Trylogia ta była mi bardzo polecana. Mnie osobiście nie porwała ze względu na bardzo ,,oklepane" wątki, których mam już przesyt.

Książka opowiada o próbie wybaczenia. Miłość zwycięża, ale czy teraz? Czy miłość da nam drugą szansę? Nie. To my musimy wybaczyć, sami z siebie. Jeżeli się kogoś kocha, przejdzie się przez wszystko. Wszystko. James zrozumiał to, że kocha Ruby i nie zrezygnuję z niej. Ona też tak uważa, tylko, że James ją zranił. Dwa razy. Czy da radę wybaczyć Jamesowi?

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

NIE CZYTAJCIE OPISU TEJ KSIĄŻKI PRZED LEKTURĄ!!! Jak można coś tak zaspojlerować? Załamałam się -,- Przez to mój entuzjazm trochę osłabł, ale nadal będę kontynuować serię. Oczywiście akcja tutaj spowolniła, to chyba po prostu syndrom drugiego tomu, więc czekam na finał tego wszystkiego. Poszło to w inną stronę niż oczekiwałam, ale no niech będzie 🙈

Save you" jest bezpośrednią kontynuacją "Save me" (tak tylko wtrącę, że podobają mi się te nawiązania w tytułach). Ruby czuje się zdradzona- James na jej oczach zaprzepaścił to, co z trudem przyszło im budować. Czasu jednak nie da się cofnąć i czy dziewczyna chce czy nie, już nigdy nie będzie "cieniem" w Maxton Hall. Nastolatka przechodzi przemianę, doznaje nowych uczuć i...

Dyskusje

2 351