Biegacz

Okładka książki Biegacz Anne Marie
Okładka książki Biegacz
Anne Marie Wydawnictwo: Amare Cykl: Sokoły (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Sokoły (tom 1)
Amare
2023-03-15
2023-03-15

nawet fajna ale przespałam chyba moment zakochania bohaterów 🤔 Na jednej stronie sie poznaja a na drugiej juz sie kochaja 🤦‍♀️

„Wiesz.. czasem człowiek tkwi w jednej miłości i myśli, że to jest ta jedyna u najważniejsza. A potem nagle pojawia się druga miłość i uderza cię obuchem. Wtedy zaczynasz rozumieć, że ta pierwsza wcale nie jest najistotniejsza. Że to dla tej drugiej jesteś w stanie zrobić wszystko.”

„Biegacz” to pierwszy tom serii „Sokoły” i moje kolejne już spotkanie z twórczością Anne Marie. Jest to lekka, przyjemna historia, którą przeczytałam w ekspresowym tempie. A to wszystko zasługa ciekawej, nieszablonowej fabuły, świeżych bohaterów i przyjemnego, słodkiego klimatu.

Autorka tym razem przygotowała dla nas historię Mateusza – wschodzącej gwiazdy futbolu amerykańskiego, oraz Anety – nowej neurologopedki chłopaka. Kobieta jako jedna z nielicznych widzi w nim coś więcej, niż choroba, która często go definiuje. Ich losy połączyły się w konkretnym celu.. a każde kolejne spotkanie, rodzi w nich głębsze uczucia.

Szczerze przyznam, że książka wywołała we mnie szeroki wachlarz przeróżnych emocji, gdyż fabuła tej historii jest bardzo dynamiczna, a sama autorka nie daje nam odsapnąć. Ciągle zaskakuje nas zwrotami akcji i wydarzeniami związanymi z chorobą Mateusza. Wszystko owiane jest ogromnymi emocjami i pięknie opisanymi uczuciami. Bohaterowie zostali wykreowani w bardzo realistyczny i prawdziwy sposób. Ze wszystkimi swoimi wadami i zaletami. A ja jestem ogromną fanką takich postaci.

Jednak niech Was nie zmylą moje słodkie słówka, choć w środku historia poprowadzona jest z dwóch perspektyw, tak nie jest to książka dwóch postaci. Poznajemy zarówno przyjaciół naszych głównych bohaterów, ich rodziny, zespół Sokołów jak i ex chłopaka Anety. Co przekłada się na to, że w środku znajdujemy troskę, wsparcie, humor i zazdrość. Nie brakuje także fachowych określeń i zwrotów związanych z futbolem amerykańskim, o których wcześniej nie słyszałam.

W moim odczuciu, jest to idealny tytuł, jeśli szukacie czegoś niezobowiązującego, przyjemnego i zarazem lekkiego. A ja, niemogę już się doczekać, aż zabiorę się za historię kolejnego z Sokołów. ✨

[Książka z prywatnej biblioteczki]

Mieć zdolności. Mieć predyspozycje. Mieć marzenia. Ale wszystko zależy od kapryśnego losu. Kłody jakie rzuca pod nogi nie raz okazują się być nie do pokonania. Ale tylko cierpliwość może pomóc i ten ktoś, kto będzie stał murem.
Mateusz Grzesiak ma właśnie szansę zabłysnąć. Jest biegaczem "Sokołów", drużyny futbolu amerykańskiego w polskich realiach. Ale musi zmagać się z nieuleczalną chorobą.
Aneta Sikorska jest nerologopedą. I to właśnie do niej pewnego dnia trafia przystojny, charyzmatyczny i pewny siebie sportowiec.
Autorka na temat przewodni pierwszego tomu serii wybrała bardzo ciężki temat. Zarówno problematyka choroby głównego bohatera, jak i terapia nerologopedy to zagadnienia wymagające odpowiedniej wiedzy. Odpowiedniego materiału wiedzy, aby oddać całe tło wydarzeń. Tu widać ogromny research, jaki został poczyniony. Przedstawiona dokumentacja medyczna była wiarygodna a zajęcia z zajęć z główną bohaterką również zostały dobrze zobrazowane.
Cała fabuła natomiast była bardzo ciekawa. Elementy zaskoczenia mąciły spokój dostarczając odpowiednich emocji. Nie zabrakło powagi sytuacji a także humoru i beztroski, które idealnie się uzupełniały. Sama kreacja bohaterów natomiast intrygowała i wyszli wiarygodni i wyraziści.
Spędziłam z lekturą przyjemne chwile. To taki obraz słodko-gorzkiego życia. Pełnego zawirowań i niewiadomych odnośnie przyszłości. Ale w tych ramach został przedstawiony obraz czystego uczucia, które jest w stanie pokonać wszelkie zło. A to było kropką nad "i".
Już nie mogę się doczekać kolejnych tomów. Będę koniecznie chciała po nie sięgnąć i poznać historie kolejnych zawodników. Ogromnym plusem dla tych książek jest szata graficzna, która przyciąga spojrzenie.

Polecam

[Książka z prywatnej biblioteczki]

Mateusz to pewny siebie, charyzmatyczny i przystojny, zawodnik drużyny futbolu amerykańskiego. Mężczyzna od narodzin cierpi na nieuleczalną chorobę i ukrywa to przed wszystkimi, jednak jeden wypadek na boisku pogłębił dolegliwości, które ciężko było ukryć. Postanawia umówić się na wizytę do neurologopedy co ma pomóc zatrzymać chorobę. Nie spodziewa się jednak, że na jego drodze stanie kobieta, dzięki której zacznie inaczej patrzeć na świat.

To moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki i trochę się obawiałam. Nie wiedziałam czego się spodziewać, ani jaki styl pisania ma autorka. Jednak te obawy były bezpodstawne.

Muszę przyznać, że polubiłam się z głównymi bohaterami. Aneta to silna kobieta, która potrafi słuchać i doradzać w ciężkich momentach. Nie bez powodu wybrała zawód ściśle związany z ludźmi. Jej chęć pomocy innym jest naprawdę ogromna. Mateusz z kolei nie chciał litości, starał się ukrywać swoją chorobę, jednak zaczęły się pojawiać widoczne dolegliwości nad którymi nie był w stanie zapanować.

Bardzo podobało mi się przedstawienie futbolu amerykańskiego w Polsce, pokazanie treningów czy samego meczu. Autorka zrobiła dobrą robotę. Czytając te sceny przed oczami miałam cały przebieg spotkania dwóch przeciwnych drużyn.

Autorka postawiła tutaj na poruszenie ważnych wątków. Ciężka choroba, a spełnianie marzeń. Ucieczka z toksycznego związku czy brak zrozumienia od rodziny. Akcja tej książki jest jednak dynamiczna co może się nie spodobać, jednak uważam, że nie rzuca się ona tutaj aż tak w oczy. Pojawiło się też kilka momentów, które dla mnie były nierealne. Analizując jednak fabułę trzeba brać pod uwagę, że jest to jedynie fikcja literacka i może się wszystko zdarzyć.

Książka nie wywołała u mnie efektu WOW. Bardzo lubię książki z tematem sportu. Jednym z moich ulubionych motywów jest właśnie futbol amerykański. Zaczynając lekturę byłam pełna nadziei na fajną książkę ale coś mi gdzieś nie zagrało. Sportu nawet nieco tu było ale.... Nie wiem może ta miłość pomiędzy Anetą a Mateuszem była zbyt szybciutka. Miała być choroba i jakieś leczenie u pani doktor ale było o tym tylko wspomniane. Sama nie wiem… niby wszystkie elementy były a czegoś nie było.
Z ciekawości przeczytam jeszcze jakiś inny tom z tej serii i zobaczę czy będzie lepiej i czy znajdę to czego szukam w książkach. Czy może jednak nie.

Historia sportowca zmagającego się z chorobą, która może mieć wpływ na jego karierę i przyszłość. Po drodze do uzyskania zdrowia spotyka ją, dziewczynę, która powoduje, że wszystko nabiera nowego znaczenia. Czy kariera i zdrowie pozwolą im być razem i stawić czoła całemu światu? Czy tajemnice nie będą powodem ostatecznego rozstania?
Ta książka pokaże Ci wiele emocji, które przeniosą Cię w świat footballu amerykańskiego. Polecam.

Ta książka pokaże Ci wiele emocji, które...

Słabe to bardzo...

Słabe to bardzo...

"Biegacz" jest pierwszym tomem serii Sokoły, gdzie poznajemy Mateusza, zawodnika drużyny futbolu amerykańskiego. Warto tu wspomnieć o poczynionym reaserchu Anne Marie na temat tej dyscypliny sportu. Dzięki jasnym opisom zrozumiałam, o co w tym wszystkim chodzi. A przede wszystkim czułam się, jakbym siedziała na trybunach i oglądała mecz na żywo.

"Byłem gotów poświęcić swoje zdrowie, byle tylko dostać się do drużyny narodowej. Nic innego się nie liczyło. Gra stanowiła mój jedyny cel. Nie miałem jakiegokolwiek innego."

Tak jak Mateusz zdobył serca kibiców, tak i z moim ta szuka się mu udała. Zresztą relacja między nim a neurologopedką Anetą, do której trafia jako pacjent, również jest dynamiczna, szybko dochodzi do wybuchu namiętności. Oboje będą bronić się przed uczuciem, ale nie będzie to takie proste. Zwykle nie za bardzo przepadam za takim tempem między bohaterami, ale tu w jakiś sposób to pasowało. Autorka podkreśla, jak istotne jest zaufanie, szczerość, rozmowa i kompromis w związku.

Moją uwagę zwróciła rodzina Mateusza i więź, jaka go z nimi łączyła. Chłopak mógł liczyć na ich wsparcie związanej z chorobą, która potrafi wywrócić całe życie do góry nogami.  Towarzysząca Mateuszowi niemoc, ból, frustracja i słabość była przeze mnie w pełni zrozumiała.

"Prędzej czy później każdy z jakiegoś powodu upada. Taka ludzka przypadłość."

Mimo tego, że temat choroby nie jest łatwy, to bardzo lubię spotykać ten motyw w książkach. W moim odczuciu dzięki temu takie historie jak "Biegacz" są bardziej realne, a bohaterowie bliżsi.

"(...) już za długo chowałeś się za chorobą, zamiast spojrzeć życiu w oczy (...) A życie toczy się za twoimi plecami. Wejdź w nie wreszcie. Bez żadnych wymówek. Na spontanie i ryzykownie."

"Biegacz" to poruszający romans sportowy o miłości, poświęceniu, chorobie, namiętności, pasji, marzeniach, walce z przeciwnościami, wierze we własne możliwości i sile przyjaźni. To książka, która udowadnia, że nigdy nie można się poddawać. A miłość może być w tej walce naszym sprzymierzeńcem. Jakiego wyboru dokona Mateusz? Będzie to życie, zdrowie, kariera, a może miłość? Sprawdźcie!

"Byłem gotów poświęcić...

Rozczarowanie. To jedyne słowo jakie mogę powiedzieć na temat tej książki.
Dawno tak mnie nie wymęczyło czytanie jak tym razem.

Rozczarowanie. To jedyne słowo jakie mogę powiedzieć na temat tej książki.
Dawno tak mnie nie wymęczyło czytanie jak tym razem.

Całkiem, całkiem przyzwoita pozycja. Niespecjalnie przepadam za książkami osadzonymi w polskich realiach ale tutaj jakoś to zagrało. Nie będzie to jednak pozycja która zawładnęła moim umysłem. Sięgnę po kolejne ale nie oczekuje wiele.

• Przeczytane 2023

Anne Marie Biegacz Zobacz więcej