Rozgrywający

Okładka książki Rozgrywający Anne Marie
Okładka książki Rozgrywający
Anne Marie Wydawnictwo: Amare Cykl: Sokoły (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Sokoły (tom 2)
Amare
2023-09-15
2023-09-15

Drugi tom serii Sokoły okazał się bardzo miłym zaskoczeniem i jednocześnie ciekawą lekcją dla naszych bohaterów. Skupiał się częściowo na sporcie i częściowo na źyciu jednego z bohaterów drużyny. Pokazuje jak bardzo piękny ale o brutalny jest każdy sport, jak kochają zawodnika w szczycie formy i jakim jest obciążeniem gdy ulegnie kontuzji.

Zaskoczeniem była dla mnie również fabuła i stopniowo odkrywane karty z życia Eryka - gdy jego wspomnienia wracały do tych sprzed kilkunastu lat a potem do obecnych zastanawiałam się co wydarzyło się w jego przeszłości i przyznaje, że autorka fajnie zagrała na nosie czytelnikowi w jednym aspekcie.

Niesamowitym aspektem tej historii był motyw sportu i pożegnania z nim, wspomnienia etapów żałoby, które wcale nie ograniczają się do żegnania osób z naszego życia i niezwykła miłość i dojrzałość Eryka do pewnych decyzji. To konsekwencja pogodzenia się całkowicie z życiem i wyborami ale też mądrość i ogromne spełnienie, że popatrzył na wszystko z innej perspektywy. Chwile samotności w szpitalu w Niemczech wydawały się być końcem czegoś, a jednak okazały się początkiem pewnego rozdziału w życiu Lisowskich.

Niezwykle podnoszącą na duchu historia o sile sportu ale i miłości. Polecam!

Zaskoczeniem była dla mnie...

[Reklama] AMARE

Sport. Pasja. Kariera. I przykre niespodzianki od losu. Jak sobie radzić, gdy wszystko rozsypuje się w drobny mak? Co począć, gdy wszystko co dotąd znane znika i zostają zgliszcza?
Po raz drugi zostałam zaproszona do polskiego świata footballu amerykańskiego. Autorka po raz kolejny bardzo dobrze pokazała ten klimat. Zresztą nie tylko ten - koszykówki także. Widać bardzo dobry research jaki poczyniła. Jestem pod wrażeniem.
W drugim tomie serii "Sokoły" mamy coś więcej niż tylko sport. Coś więcej niż traumę po kontuzjach i walkę o nową rzeczywistość - te zresztą są nieodłącznym elementem sportu i zawsze trzeba mieć blan "B". Zostały również bardzo dobrze przeanalizowane.
Autorka umiejętnie przeplatała przeszłość z teraźniejszością. Z każdą kolejną chwilą, kolejną dopracowaną sceną, dokładam puzzle do układanki. Obraz prawdy, jaki się wyłonił, okazał się być dużo bardziej złożony. Traumatyczny i przerażający w skutkach.
Doskonale zostały oddane emocje. Z całej palety. To była bardzo przejmująca powieść. Wciągająca, z elementami zaskoczenia wybijającymi w fotel. Pobudzająca wyobraźnię do pracy na pełnych obrotach. Pokazująca jak przeszłość wpływa na teraźniejszość.
Piękna. Słodko-gorzka. Zdecydowanie warta poznania.

Polecam

[Reklama] AMARE

„Pokochałam Cię, gdy nikt jeszcze o tobie nie słyszał, i będę kochała, nawet jeśli wszyscy inni o tobie zapomną. Jesteś na mnie skazanym czy ci się to podoba, czy nie. Niezależnie od tego, gdzie będziemy mieszkać i jak skromnie żyć, najważniejsze, żebyśmy byli razem.”

Książka „Rozgrywający” to drugi tom serii „Sokoły”, która opowiada losy polskiej drużyny futbolu amerykańskiego. Tym razem na tapetę bierzemy rozgrywającego – Eryka Lisowskiego. Mężczyzna mierzy się z kontuzją, która najprawdopodobniej wykluczyła go z gry zawodowej. Eryk nie wie jak o swojej decyzji poinformować żonę, która poświęciła dla niego całe swoje życie.

W porównaniu do poprzedniej części ta, jest dojrzalsza i zdecydowanie bardziej emocjonalna. Autorka przedstawia nam tą historię dwutorowo, jako przeszłość i czasy obecne. Okazuje się, że Eryk wraz ze swoją żoną nie mieli łatwej przeszłości. Jedno wydarzenie, zmieniło ich całe plany na przyszłość. Jednak mając siebie obok, nic nie jest im straszne. Są swoimi najlepszymi przyjaciółmi, partnerami i rodzicami. Jednak autorka dobitnie pokazuje, iż nadal są tylko ludźmi. Mają swoje wady i zalety, mocne i słabe strony. Mierzą się z trudami dnia codziennego, jednak ciągle z tyłu głowy mają tą drugą osobę.

„Rozgrywający” jest historią w której przede wszystkim znajdziecie miłość, troskę i bezgranicznie wsparcie. Tutaj upadają mury, który przez lata były pielęgnowane. Choć nie brakuje w niej również rozgoryczenia i poczucia niesprawiedliwości.

Zabrakło mi tutaj humoru, który zdecydowanie rozładowałby napięcie i choć na moment pozwolił zapomnieć o trudnej tematyce. Mam również wrażenie, że autorce nie do końca udało się odwzorować uczucia, które ponoć odczuwali nasi bohaterowie. Podświadomie czułam, że ich wzajemna troska i wsparcie, jest mi wciskane na siłę. Sam klimat, mnie troszkę przygniótł i niestety gubiłam się pomiędzy dwoma rzeczywistościami, a w szczególności w pierwszej części tej książki. Zdecydowanie o wiele bardziej jestem fanką pierwszego tomu, i liczę, że trzeci będzie bardziej podobny do poprzedniej historii.

Była chemia, było niebanalnie, realistycznie, super... Znakomita książka, ogromnie polecam :)

Eryk doznaje kontuzji na meczu podczas Mistrzostw Świata w futbolu amerykańskim i trafia do szpitala. Dla niego jest to koniec kariery, jednak tym razem jest z tym pogodzony. Mężczyznę czeka ciężka rozmowa z żoną, która całe swoje życie podporządkowała karierze Eryka.

,,Rozgrywający" to drugi tom serii Sokoły, który można czytać bez znajomości poprzedniej części. Ten tom jest inny od poprzedniczki, ale i od innych książek z tego gatunku. Autorka skupiła się tutaj na już istniejącej relacji, a nie tworzeniu nowej. Było to bardzo miłe zaskoczenie.

Eryk w swoim zawodowym życiu ma pecha. Doznał dwukrotnie kontuzji kolana, czego bardzo mu współczuję. Ból ten jest nie do opisania. Niestety tym razem grozi mu zakończenie kariery. Oliwia to kobieta, która jak kocha to całą sobą. Pełna ciepła ale i zawziętości osoba, która walczy o siebie i najbliższych.

Historia Eryka przedstawiona jest w dwóch wymiarach czasowych - przeszłości i teraźniejszości. Dzięki temu lepiej go poznajemy, a tym samym było mi go łatwiej zrozumieć. Jest to książka, która pokazuje czym jest prawdziwa miłości i jak trudna jest walka o spełnienie marzeń.

W tej książce można znaleźć naprawdę wiele życiowych lekcji i sytuacji. Bardzo podobała mi się relacja między Erykiem i Oliwią. Dokładnie tak powinna wyglądać zdrowa relacja dwójki ludzi. Cieszę się, że autorka poruszyła tutaj temat planu ,,B". Nigdy nie wiadomo co na nas czeka i uważam, że warto mieć dodatkowy plan na życie, gdyby ten pierwszy nie wypalił. Zdecydowanie ta część podobała mi się bardziej niż poprzednia, właśnie dlatego że jest bardzo życiowa.

"Rozgrywający" jest drugim tomem serii Sokoły, w którym poznajemy Eryka, zawodnika drużyny futbolu amerykańskiego, który mierzy się z problemami zdrowotnymi. Co prawda pojawiają się postaci wcześniej przez nas poznane, ale mają tu epizodyczne role. Zatem tę część można czytać bez znajomości poprzedniej.

Historia okazała się bardzo dojrzała. Jest utrzymana w innym klimacie aniżeli jej poprzedniczka. Znajdziemy w niej dużo przemyśleń i wniosków z podjętych działań i popełnionych błędów bohaterów. Dodatkowo oprócz tego, co dzieje się tu i teraz, mamy powrót do przeszłości i jego znajomości z Oliwią oraz przebiegu kariery sportowej. Dzięki czemu lepiej rozumiemy Eryka i całą sytuację. Nie ze wszystkimi decyzjami się zgadzałam, ale tak jak w życiu, szanuję zdanie i wybory innych. Jednak to, co najbardziej się przebija to to, że z każdej trudnej sytuacji można znaleźć wyjście. Ważne jest też, żeby zawsze mieć na życie plan B.

"Ona miała być stałą wyspą, do której zawsze będę mógł wrócić, gdy wszystko w moim życiu zacznie się sypać."

Bardzo polubiłam Oliwię. Kobieta niezależnie od wszystkiego wspierała Eryka. Tak właśnie powinna wyglądać prawdziwa przyjaźń i miłość. Choć muszę przyznać, że autorka zabawiła się z nami w kotka i myszkę, przez jakiś czas nie zdradzając tożsamości żony Eryka. Napięcie zostało zbudowane idealnie.

"- Po­ko­cha­łam cię, gdy nikt jesz­cze o tobie nie sły­szał, i będę ko­cha­ła, nawet jeśli wszy­scy inni o tobie za­po­mną. (...) Nie­za­leż­nie od tego, gdzie bę­dzie­my miesz­kać i jak skrom­nie żyć, naj­waż­niej­sze, że­by­śmy byli razem."

Lubię, jak książka zbudowana jest na sporej ilości dialogów. W tej mogłoby być ich nieco więcej, co z pewnością nadałoby jej większego polotu. Nie zmienia to faktu, że Anne Marie udało się mnie wciągnąć w tę historię oraz dostarczyć niezapomnianych emocji.

"Rozgrywający" to wzruszający, intrygujący i lekki romans ze sportem w tle o determinacji i sile w walce o marzenia, pasji, miłości, strachu przed zmianami oraz próbie zrozumienia tego, co w życiu najważniejsze. Jeśli jesteście ciekawi, ile jest w stanie poświęcić człowiek dla swoich marzeń - sięgnijcie po ten tytuł. Życiowa, szczera, bez lukru. Polecam!

Historia okazała się bardzo dojrzała. Jest utrzymana w innym klimacie...

„Ona miała być stałą wyspą, do której zawsze będę mógł wrócić, gdy wszystko w moim życiu zacznie się sypać.”

Podczas Mistrzostw Świata w futbolu amerykańskim Eryk zostaje poważnie sfaulowany i trafia do szpitala. Po skomplikowanej operacji szansa na powrót do zawodowej gry jest bliska zera.
Długi pobyt w szpitalu sprawia, że zaczyna analizować swoją przeszłość.

Jak wyciągnąć wnioski z przeszłości i nie popełnić tych samych błędów?

I jak zawalczyć o kobietę, która karierze męża podporządkowała wszystko, a teraz ich relacja nie jest taka, jak być powinna?

Czytałam poprzednią książkę autorki „Biegacz” i podobała mi się, więc z przyjemnością sięgnęłam po kolejną. Przyznaje, że nie spodziewałam się aż tak dojrzałej historii, mamy tu dużo przemyśleń, wyciągniętych wniosków. Poznajemy życie bohatera teraz i przeskakujemy do przeszłości, żeby mieć obraz na całą sytuacje.

Czy kontuzja Eryka zaważy na jego karierze, a może wtedy zda sobie sprawę co w życiu jest najważniejsze?

Relacja w związku i trudności, jakie po latach w nim mogą wystąpić są ukazane w bardzo rzeczywisty sposób. Dlatego w tej historii świetnie odnajdą się dojrzałe kobiety, które już wiedzą, że magia towarzysząca pierwszemu zauroczeniu z upływającym czasem znika.
Obowiązki, praca, dzieci sprawiają, że zapomina się jak było kiedyś. Dlatego bohater cofa się do przeszłości i wspomina, jednocześnie myśląc jak powinna wyglądać przyszłość.

Tutaj jeszcze zdradzę, że podoba mi się zakończenie.

Jedyne, do czego mogłabym się przyczepić to fajnie, jakby było więcej dialogów, wtedy całość zyskałaby na lekkości. Ale i tak książka bardzo mi się podobała, przedstawiona kariera sportowa bohatera, jak i relacja w związku, kiedy to nie stawia się go na pierwszym miejscu.

„Zawsze albo miałem trening, albo byłem na siłowni, albo na meczu wyjazdowym… Zawsze było coś ważniejszego.
A przecież to ona miała być najważniejsza.”

„Rozgrywający” można czytać bez znajomości poprzedniego tomu, aczkolwiek polecam oba.

Długi pobyt w szpitalu sprawia, że zaczyna analizować swoją przeszłość.

Jak...

Cudowna seria. Uwielbiam ją.
Sport, miłość ,przyjaźń i ...Nie zdradzę. Przeczytajcie sami.
Nie oderwiecie się od lektury

Cudowna seria. Uwielbiam ją.
Sport, miłość ,przyjaźń i ...Nie zdradzę. Przeczytajcie sami.
Nie oderwiecie się od lektury

Dziś przychodzę do was z recenzją drugiego tomu cyklu Sokoły, zatytułowanym “Rozgrywający”, autorstwa Anne Marie. Pierwszą część miałam okazję przeczytać w ramach BT, i już wtedy zachwyciła mnie mieszanka sportowej pasji z głębokimi relacjami między bohaterami.
Mistrzostwa Świata w futbolu amerykańskim przynoszą nie tylko widowiskowe starcia na boisku, lecz także życiowe wybory, które postawione są przed zawodnikami. Eryk Lisowski, do tej pory uznawany za niezdobytego w boju, niespodziewanie znajduje się na rozdrożu życiowej drogi. Po brutalnym faulu, który zakończył jego karierę sportową, Eryk musi stawić czoła nie tylko bolesnej rehabilitacji, ale także konieczności ponownego przemyślenia swoich dotychczasowych decyzji.
To nie tylko historia o sporcie, ale także o miłości i poświęceniu. Kiedy Eryk zdaje sobie sprawę, że musi zrezygnować z marzeń o grze, staje przed trudnym zadaniem - poinformowania żony, dla której jego sukcesy były priorytetem życiowym. Miłość czy kariera? To pytanie staje się centralnym motywem życiowego dramatu bohatera.
Podczas długiego pobytu w szpitalu, Eryk zmuszony jest spojrzeć głęboko w siebie i dokładnie przeanalizować swoje wybory z przeszłości. To podróż przez wspomnienia, która prowadzi go do refleksji nad sensem i życia i prawdziwymi wartościami. Pytanie, jak zbudować nowy rozdział po zakończeniu kariery sportowej, staje się punktem wyjścia do emocjonującej opowieści o ponownym odkrywaniu samego siebie.
“Rozgrywający” to nie tylko opowieść o upadkach i wzlotach sportowej kariery, ale także o sile miłości i determinacji w odnajdywaniu sensu życia. Autorka doskonale ukazuje skomplikowane relacje między bohaterami. To opowieści o miłości, poświęceniu i drugich szansach.
Warto sięgnąć po tę książkę z kilku powodów:
1. Emocjonalna głębia - autorka nie skupia się jedynie na aspektach sportowych, ale wnika głęboko w ludzkie emocje. Pokazuje nam bohatera zmagającego się z trudnymi decyzjami, co nadaje historii niezapomnianej emocjonalnej głębi.
2. Unikalna perspektywa - książka rzuca światło na nieoczekiwane wybory życiowe zawodowego sportowca po zakończeniu kariery. To nie tylko opowieść o sukcesach, ale także o bólu porażki i procesie odbudowy.
3. Zaskakujące relacje między bohaterami - opowieść skoncentrowana jest nie tylko na głównym bohaterze, ale również na relacjach między postaciami. Zawiłości związku Eryka z jego żoną dodają historii dodatkowej głębi i złożoności.
4. Przenikliwe przekazywanie wartości - książka skłania do refleksji nad priorytetami życiowymi i wartościami. Pytania postawione przed bohaterem stawiają również pytania przed czytelnikiem, co sprawia, że ta historia staje się bardziej osobista.
5. Motywacja i nadzieja - pomimo trudności, "Rozgrywający" przynosi motywacyjną nutę, ukazując siłę miłości, determinacji i zdolności do znalezienia sensu życia nawet w najtrudniejszych chwilach.

Zapraszam do sięgnięcia po "Rozgrywającego" nie tylko dla samego sportowego kontekstu, ale także dla bogactwa emocji, uniwersalnych pytań dotyczących życiowych wyborów oraz wzruszającej historii o drugich szansach.

Piękna historia o dojrzałeś miłości trwającej od lat, o poświęceniu, stawianiu dobra drugiej osoby nad swoje.

• Sport
  • 2023 rok