Córka oligarchy

Wydawnictwo Luna
2023-02-23
2023-02-23
literatura polska

Sympatycznie spędziłam czas z tym tytułem, polecam!

Sympatycznie spędziłam czas z tym tytułem, polecam!

Tytuł: "Córka Oligarchy"
Auror: Katarzyna Mak
Data premiery: 23.02.2023r.
Wydawnictwo: Luna

"Córka oligarchy" to była dla mnie trudna pozycja. W tej książce działo się za dużo złego. Co chwilę czytałam coś, co powodowało że chciałam żeby przygoda z bohaterami się już skończyła... Może jestem wyjątkiem...Nie wiem Ale dla mnie ona była za mocna. Mogę czytać o zabójstwach czy że gdzieś zdarzył się gwałt (chociaż o tym nie lubię czytać),ale nie że wszystko naraz!
Jeszcze do tego Sonia - główna bohaterka musiała oglądać jak jej ojciec zabija matkę na filmiku (!),zabija jej przyjaciółkę... bo przecież jest rosyjskim oligarchą to MOŻE...Tak może. Taki ktoś jak on wszystko mógł... Ale niestety nie dźwignęłam tego. To wszystko mnie przerosło. Spowodowało, że miałam niechęć podczas czytania... A do tego ta końcówka... To była wisienka na torcie .
Nie wiem dlaczego, ale mam wrażenie że ta pozycja jest bardzo trudna i nawet ciężko z niej wydobyć jakieś pozytywne aspekty z fabuły... Może mogłabym wymienić jeden albo dwa, ale nie chce spamować. Po prostu było smutno... ;(

Wiem, że takie książki też się trafiają...I być może miałam słabszy dzień...Ale...Naprawdę mi przykro, że tak ciężko przez nią przebrnęłam. Było mi żal Sonii, że przeszła przez takie piekło, które zgotował jej ojciec... później wcale nie było łatwiej... Dobrze, że chociaż na końcu pojawił się dla niej mały promyk nadziei...

Tytuł: "Córka Oligarchy"
Auror: Katarzyna Mak
Data premiery: 23.02.2023r.
Wydawnictwo: Luna

„..(..)..żʏᴄɪᴇ ᴍᴀ ʀóżɴᴇ ᴏᴅᴄɪᴇɴɪᴇ-ᴏᴅᴢʏᴡᴀ sɪę ᴘᴏ ᴄʜᴡɪʟɪ.- ᴜ ᴍᴏɪᴄʜ ʀóᴡɪᴇśɴɪᴄᴢᴇᴋ ᴢ ᴘᴇᴡɴᴏśᴄɪą ᴅᴏᴍɪɴᴜᴊą ᴡ ɴɪᴍ ᴄɪᴇᴘᴌᴇ,ᴘᴀsᴛᴇʟᴏᴡᴇ ʙᴀʀᴡʏ,ᴘᴏᴘʀᴢᴇᴘʟᴀᴛᴀɴᴇ ᴘʀᴏᴍɪᴇɴɪᴀᴍɪ sᴌᴏńᴄᴀ. ᴡ ᴍᴏɪᴍ żʏᴄɪᴜ ɴᴀᴛᴏᴍɪᴀsᴛ ᴘʀᴢᴇᴡᴀżᴀ ᴄᴢᴇʀń ,ᴀ ɴᴀᴅ ɢᴌᴏᴡą ᴋᴌęʙɪą sɪę ɢęsᴛᴇ ᴄʜᴍᴜʀʏ,ᴘʀᴢᴇᴢ ᴋᴛóʀᴇ ᴘʀᴀᴡɪᴇ ɴɪᴄ ɴɪᴇ ᴡɪᴅᴀć. ᴀ ᴊᴜż ᴢ ᴘᴇᴡɴᴏśᴄɪą ʙʀᴀᴋᴜᴊᴇ ᴡ ɴim sᴌᴏńᴄᴀ.”

„Córka Oligarchy” to powieść o rosyjskiej mafii. Sonia to dziewczyna,która skończyła medycyne,jednak los obdarzył ją ojcem bezwzględnie wykorzystującym ludzi,w tym własną córkę. Jest to książka również o zemście ,która wyszła z spod kontroli i w efekcie zakończyła się…sami się dowiedzcie jak macie ochotę,polecam🤭

Na początku,jak zaczełam czytać,to powiem szczerze,że troszkę wyczuwałam w niej monotonność:porwanie,zemsta za wyrządzone krzywdy….jednym słowem jak w każdej mafii,jednak ja się tak łatwo nie poddaje i jak byłam w połowie historii Soni i Leo to się zakochałam i jednocześnie było mi żal tej dziewczyny,która była tylko młodą kobietą a już tak doświadczoną przez los i ojca💔🥺Dziękuje,że mogłam ją przeczytać,uwielbiam gatunek mafijny☺️🥲

„Córka Oligarchy” to powieść o rosyjskiej mafii. Sonia to...

2049

Książka „Córka oligarchy” Katarzyny Mak zabiera nas do świata Sonii i Leo.
Sonia ma dwadzieściasześć lat i jest patomorfologiem oraz trofeum swojego ojca. Jej życie od zawsze było kontrolowane. Wybiera się z Ivanem do klubu oraz przyjaciółmi. Nie wie o tym, że jest obserwowana przez Leo. Mężczyzna pochodzi z Włoch i pragnie zemsty. Zatrudnia się w ochronie Vasiljewa.
Czy Sonia dokończy swoją specjalizację?
Czy Leo zrealizuje swoją zemstę?
Styl autorki przyciągnął mnie na dobre i chwilę dłużej poświęcę jej książkom. Czyta się je lekko i przyjemnie. Idealne na letnie i upalne dni.

Książka „Córka oligarchy” Katarzyny Mak zabiera nas do świata Sonii i Leo.
Czy...

Powinnam się już przyzwyczaić że @katarzynamakautor w swoich książkach tworzy realia i bohaterów tak intrygujących, ciekawych, pełnych tajemnic,sprzeczności że nie da się podczas lektury nudzić. Tak samo jest w przypadku "Córki oligarchy" od @wydawnictwoluna której opinią chciałabym się podzielić

Dla Leo Sonia miała być tylko kolejnym zleceniem, zadaniem do wykonania i odhaczenia. Mężczyzna stracił już wystarczająco dużo w swoim życiu i nie zamierza angażować się emocjonalnie w relacje z młodą kobietą. Miał mieć tylko na nią oko. Miał trzymać rękę na pulsie a nie na jej kuszącym ciele. Coś jednak poszło nie tak ... Co takiego? Tego dowiecie się czytając "Córkę oligarchy" Bohaterowie muszą podjąć decyzję czy uczucie które się między nimi zrodziło jest wystarczająco silne by stawić czoła rosyjskiemu oligarsze.

Dawno chyba nie miałam takiego problemu z napisaniem recenzji żeby nie rzucić spojlerem. Podczas czytania łapałam się na tym że momentami wstrzymywałam oddech z emocji.Momentami chyba za bardzo wczuwałam się i zagłębiałam w motywy działania Leo.Z czasem w starciu z uczuciami ta chęć zemsty słabła. Czy miłość faktycznie może się dla obojga bohaterów stać lekiem na całe zło? Czy złota klatka z jaką kojarzy mi się pojęcie oligarchii zostanie zniszczona ? Jeśli tak to za jaką cenę?

Muszę powiedzieć że z trudem też czytało mi się ostatnie strony. Kto czytał ten pewnie zrozumie dlaczego. I tu znów aż korci by zarzucić spojlerem ale ugryzę się w język. Niby nie padło na końcu zdanie Ciąg dalszy nastąpi,ale ostatnia scena ....pozostawia niedosyt i nadzieję że to dopiero początek. Początek na jaki Leo i Sonia po bogatej w wyboje podróży zasłużyli.

Za egzemplarz w ramach współpracy recenzenckiej/ reklamowej/ barterowej dziękuję @wydawnictwoluna

Dla Leo Sonia miała być tylko kolejnym zleceniem, zadaniem do wykonania i...

Moje zaległości recenzenckie cały czas mają się dobrze, co mi się uda coś nadrobić, to za chwilę sterta znowu się zwiększa. Ponieważ za niecały tydzień wybieram się na wakacje, co wiąże się z tym, iż mam w planie przeczytać kilka czekających na swoją kolej książek, muszę się zmobilizować i choć trochę zmniejszyć moje zaległości recenzenckie. Dziś chciałam się z Wami podzielić mocno spóźnionymi wrażeniami po lekturze „Córki oligarchy” Katarzyny Mak od Wydawnictwa Luna. Powieść ta bowiem premierę miała 23 lutego br. Czas publikowania recenzji jednak nie jest zupełnie przypadkowy, bowiem w mojej opinii jest to lektura znakomita na wakacje, lekka i przyjemna.
Sonia to córka rosyjskiego oligarchy, przyzwyczajona do życia w luksusie. Jej ojciec jest człowiekiem zimnym, bezwzględnym i pozbawionym skrupułów i nie waha się wykorzystać nawet własnej córki do realizacji swoich celów. Leo to mściciel, Włoch, służył w Legii Cudzoziemskiej. Po tym jak jego żona została w okrutny sposób zamordowana, poprzysiągł zemstę. Spisek, który planuje latami doprowadza go do jego wroga. Zatrudnia się w ochronie Vasiljewa, staje się jednym z jego zaufanych ludzi, a szczęśliwy zbieg okoliczności sprawia, że pewnego wieczoru pilnuje jego córki. W wyniku różnych zdarzeń znajduje się na pokładzie statku z córką wroga. Czyż to nie doskonała okazja do dokonania zemsty? Nie przewidział tylko jednego, że dziewczyna wzbudzi w nim uczucia. Co przeważy? Miłość czy pragnienie zemsty? Czy dwoje ludzi z tak różnych światów, boleśnie doświadczeni przez los mają szansę być razem?
Przedstawiona w powieści historia nie jest nietypowa, ani oryginalna. Podobnych historii jest mnóstwo. Natomiast styl autorki sprawia, że czyta się ją bardzo przyjemnie, pozwala oderwać się od rzeczywistości, zapomnieć o problemach. Lekki, przyjemny język powoduje, że książkę czyta się niezwykle szybko. Wykreowane przez autorkę postacie są charakterystyczne, silne i zdeterminowane, jednocześnie mają za sobą wyjątkowe trudne przeżycie, ich przeszłość pełna jest blizn i traum. Barwna, dynamiczna akcja, w której jest miejsce, na pościgi, strzelaniny, zemstę, tajemnice, gorące sceny sprawiają, że trudno się nudzić podczas lektury.
Jeżeli szukacie gorącej powieści na letnie dni i wieczory, którą szybko się czyta, jest lekka i przyjemna to lektura „Córka oligarchy” będzie doskonałym pomysł.

To moje kolejne spotkanie z twórczością autorki, poprzednio czytałam krótkie opowiadanie w antologii oraz "Royals Playboy", które mi się podobały, dlatego postanowiłam ponownie sięgnąć po powieść autorki. Tym razem padło na "Córkę oligarchy". Stylistyka i język jakim posługuje się pisarka jest bardzo lekki, prosty i przyjemny co sprawia, że książkę czyta się niezwykle szybko. Fabuła została w interesujący sposób nakreślona, przemyślana i równie dobrze poprowadzona, a bohaterowie intrygująco wykreowani. To postaci niezwykle charakterne, silne, skomplikowane i mające za sobą trudną i bolesną przeszłość. Oboje od pierwszych stron zaskarbili sobie moją sympatię i byłam bardzo ciekawa jak autorka dokładnie poprowadzi ich relację i to co tutaj dostałam naprawdę mi się spodobało! Akcja powieści rozgrywa się dosyć dynamicznie sprawiając, że Czytelnik nie ma nawet chwili na nudę. Jak na romans mafijny przystało będą tajemnice, niebezpieczne momenty, strzelaniny, walka z przeciwnikiem oraz świetne plot twisty, których ja kompletnie się nie spodziewałam. Ta historia wywołała we mnie lawinę skrajnych emocji i naprawdę miło spędziłam z nią czas. Czekam już na kolejne powieści spod pióra autorki! Polecam!

Motyw gangsterski jak w wielu innych książkach dostępnych na rynku, natomiast plus za to, że mimo wszystko książka potrafiła jednak zaciekawić. Czytając sporo książek z takim motywem przewodnim, każda kolejna czytana książka najczęściej jest nudna, tu na szczęście było inaczej.

„Bo samotność jest najgorszym, co może spotkać człowieka w życiu”.

Sonia jest córką rosyjskiego oligarchy, dziewczyna żyje w luksusie. Jej ojciec jest bezlitosnym, zimnym, brutalnym człowiekiem. Dla osiągnięcia swoich celów jest w stanie zrobić wszystko. Umiejętnie i z premedytacją manipuluje Sonią i wykorzystuje ją dla własnych korzyści. Leo jest Włochem, służył w Legii Cudzoziemskiej, po brutalnej śmierci żony poprzysiągł zemstę. Przez lata krok po kroku zmierzał do celu, by zdemaskować swojego wroga. Wkradł się w jego łaski, okazja na zemstę nadarzyła się jakby sama. Ma być ochroniarzem jego córki. Wykorzystując sprzyjające okoliczności, uprawadza ją. Niestety nie wszystko idzie po jego myśli. Nie przewidział jednego, że do głosu przyjdą uczucia.

Jak potoczy się relacja tych dwojga? Co zwycięży chęć zemsty, czy miłość? Akcja powieści toczy się dynamicznie, zaskakujące zwrotami akcji i intryguje. Czyta się szybko i przyjemnie. Ciekawie nakreślone sylwetki bohaterów, złożone, niejednoznaczne, silne osobowości. Sonia i Leo do obojga poczułam ogromną sympatię. Obydwoje mają za sobą bolesną przeszłość. Ona jest spokojną, pełną wewnętrznego ciepła dziewczyna, której ojciec zgotował piekło na ziemi. On odważny, zdeterminowany, cierpliwy, troskliwy mężczyzna.

Dzieje się, oj dzieje! Tutaj nie ma mowy o nudzie. Porwanie, strzelaniny, walka z wrogiem, ucieczka, niepewność. Jest to pikantny romans z wyraźnie zarysowanym mafijnym tłem. Relacja naszej pary nie jest łatwa, on pała chęcią zemsty, jednak uczucie, które się pojawia, niweczy wszystko. A może wręcz przeciwnie stanie się początkiem czegoś pięknego? Pod wpływem pewnych wydarzeń zaczynają się do siebie zbliżać, stopniowo przychodzi zaufanie. Wyraźnie odczuwamy wirujące między nimi emocje.

Poruszająca historia o stracie, zemście, pożądaniu, miłości i walce o lepsze jutro. Zakończenie mocno mnie zaskoczyło, czegoś takiego kompletnie się nie spodziewałam. Polecam.

„Bo samotność jest najgorszym, co może spotkać człowieka w życiu”.

„Córka Oligarchy” – Katarzyna Mak

Sonia żyje pod dyktando swojego ojca, który jest wpływowym oligarchą. Od dziecka żyje w luksusach, lecz nie sprawiają jej żadnych przyjemności. Chce od życia czegoś więcej i pragnie do czegoś dojść sama. Ciągle jest kontrolowana przez ojca, nawet bywały dni, kiedy to on sam wybiera jej ubrania.

„Byłam jego trofeum, zdobyczą, którą szczycił się przed innymi.”

Leo zostaje zatrudniony przez Vasiljewa, jego zadaniem jest podążanie i pilnowanie na każdym kroku Soni. Lecz nikt nie wie, że mężczyzna pragnie zemsty za przeszłość. Jednak pewna sytuacja sprawia, że ochroniarz musi uratować podopieczną i wywieść ją w bezpieczne miejsce.

„Byłem zaślepiony chęcią zemsty ale na szczęście szybko zrozumiałem, że to nie na Tobie powinien skupić się mój gniew.”

Wszystko co wydarzy się na statku będzie miało nieodwracalny skutek. Czy Sonia będzie umiała wyrwać się z rąk ojca? Zacznie żyć po swojemu, z dala od tych wszystkich złych wspomnieć?

Mimo iż Sonię i Leo dzieli znaczna różnica wieku to przy bliższym poznaniu nie będą sobie obojętni. Mężczyzna, kiedy pozna historię Soni zdecyduje się jej pomóc mimo iż wie, że są na celowniku. Czy dostaną drugą szansę od życia i będą mogli zacząć życie z dala od zła, które zdążyło przeniknąć przez nich.

„[…] wierzę, że przejście na drugą stronę nie oznacza końca, a jedynie nowy, lepszy początek. Ufam, że jeszcze się kiedyś odnajdziemy.”

Akcja książki rozgrywa się w przerażająco szybkim tempie. Choć uczucie, które się między nimi rodzi bardziej można nazwać pożądaniem to i tak nie mogłam doczekać się jak zakończy się przygoda tej dwójki. Przyznam się, że zakończenie trochę zbiło mnie z nóg. Dość smutne, lecz dające nadzieję, na „lepsze życie”. Oczywiście bardzo ciężko czytało się postępowanie ojca wobec Sonii. Nie rozumiem jak można być tak okrutnym i bezwzględnym tyranem. Powinien stawiać dobro dziecka ponad stan, niestety w tym przypadku tak nie było.

„Córka Oligarchy” – Katarzyna Mak

„Byłam jego trofeum, zdobyczą, którą...

• Mafia
  • Audiobooki