Skrzydłowy

Okładka książki Skrzydłowy Anne Marie
Okładka książki Skrzydłowy
Anne Marie Wydawnictwo: Amare Cykl: Sokoły (tom 3) literatura obyczajowa, romans
Sokoły (tom 3)
Amare
2023-11-22
2023-11-22

[Reklama] AMARE

Trzecia, ale jeszcze nie ostatnia część serii "Sokoły" jak donosi Anne Marie, również została utrzymana w duchu rywalizacji. Z tym, że w głównej mierze akcja przenosi się do biura. Boisko trochę zeszło na drugi plan, ale w dalszym ciągu stanowi idealne połączenie z fabułą.
W tym tomie głównym bohaterem jest Piotr Nawrocki. Skrzydłowy "Sokołów" i jednocześnie sponsor tej drużyny. Jest on bowiem właścicielem Gusols Audit, gdzie właśnie przychodzi pora aby został jej pełnoprawnym prezesem.
Emma Faber jest mulatką. Pracuje jako baristka w Gusols Audit. I to właśnie tu po raz pierwszy jej klientem zostaje Piotrek, który robi na niej piorunujące wrażenie. Nadeszła chwila, kiedy młoda kobieta musi przewartościować swoje przekonania - tylko czy warto się odważyć?
Uwielbiam zawodników "Sokołów". Każdy z nich ma ogromny talent i predyspozycje. I każdy z nich ma osobną historię poruszającą wszystkie struny w sercu. Tym razem mamy walkę z rodziną o sprawiedliwość. Ale nie tylko. Został poruszony także problem walki z demonami przeszłości i traktowania człowieka gorszym z uwagi na kolor skóry. To było bardzo przejmujące. Z wielką uwagą śledziłam przebieg wydarzeń. Trzymałam kciuki za wyjaśnienie całej sytuacji i o to, by los zesłał im szczęście.
Świetnie została pokazana wielka rodzina, jaką tworzy drużyna footballu amerykańskiego. Siła tkwi w szczerości i wsparciu.
Fajnym zaskoczeniem było móc spotkać na kartach powieści Weroniki Lisieckiej. Tę kobietę fani autorki zdążyli już poznać. "Czas na VyRok" to mój patronat - zachęcam do zapoznania się z nią jeśli jesteście ciekawi jakie były początki VRo.
Kolejna bardzo dobrze poprowadzona historia. Wciągnęła mnie. Nie raz zaskoczyła. Radowała serce i dodała otuchy.

Polecam

[Reklama] AMARE

W tym tomie głównym bohaterem jest Piotr Nawrocki. Skrzydłowy "Sokołów" i...

Życie Piotrka to jednorazowe przygody z kobietami, imprezy oraz ukochana drużyna, w której gra, czyli Sokoły. To dla niego coś więcej niż tylko gra, to rodzina, na którą może zawsze liczyć i zrobi dla nich praktycznie wszystko. Co prawda od dana wiedział, że firma należy do niego, a brat tylko ma ją rozkręcić, taka była wola dziadka w testamencie, jednak nie podejrzewał, że to nastąpi tak szybko. Chciał się od tego wymigać, jednak kiedy brat zagroził, że firma przestanie sponsorować jego drużynę, wiedział, że nie ma wyjścia.
Emmę nigdy życie nie rozpieszczało. Miała trzy latka, kiedy straciła rodziców i trafiła do domu dziecka. Start w dorosłość też pozostawił wiele do życzenia. Pomimo że ma dobre wykształcenie, nie znalazła pracy w zawodzie, a wszystko przez swój ciemny kolor skóry. Niestety to nie jedyne przykrości, jakie z tego powodu zaznała, dlatego nienawidzi nadętych facetów w garniturach. Pracę znalazła w kawiarni i stara się iść w życiu do przodu, chociaż nie zawsze jest łatwo.
Poznali się w kawiarni, w której ona pracuje. Kobieta po raz kolejny została obrażona ze względu na kolor swojej skóry, a Piotrek nie chciał i nie potrafił stać obojętnie. Stanął w obronie dziewczyny, zyskując w jej oczach. Jednak przed nim niełatwy czas, musi zająć się firmą, a brat ma dla niego nieprzyjemne niespodzianki, jednak i on nie zamierza być mu dłużny i ma swoje asy w rękawie. Jakie? Czy pogodzi prowadzenie firmy i grę w ukochanej drużynie? Co takiego ukrywa jego brat? Jak potoczy się znajomość Emmy i Piotrka?

Poprzedni tom zdecydowanie mi się podobał, tak więc miałam swoje oczekiwania, sięgając po ten. Jak wrażenia po przeczytaniu? Jak najbardziej pozytywne. Historia, jaką znalazłam w książce, bardzo mi się podobała. Wciągnęła mnie praktycznie od pierwszych stron i nie pozwoliła się od siebie oderwać aż do samego końca.
To historia o poświęceniu, miłości, przyjaźni, a jednocześnie poruszająca takie tematy jak np. rasizm. Czytało się ją bardzo szybko, a podczas czytania towarzyszyło mi wiele emocji. Akcja momentami wolniejsza, momentami szybsza, z ciekawymi, zaskakującymi zwrotami.

Bohaterowie ciekawi, dobrze wykreowani. Tym razem praktycznie od samego początku polubiłam oboje, co naprawdę rzadko się zdarza. Przeważnie któryś z bohaterów musi przejść przemianę, aby zyskać moją sympatię, tym razem tak nie było.

„Skrzydłowy” to świetna książka, z ciekawą, wciągającą historią, po którą zdecydowanie warto sięgnąć. Ze swojej strony polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - https://anka8661.blogspot.com/2024/03/blog-post.html

"Skrzydłowy" to trzeci tom serii Sokoły autorstwa Anne Marie. Muszę przyznać, że nie wiedziałam, że to część serii i byłam na siebie trochę zła, za swoje niedopatrzenie. Nie do końca mogłam się połapać w relacjach między bohaterami, co niestety stanowiło problem.

Pomijając ten istotny szczegół, sama historia bardzo mi się podobała. Lekki, przyjemny styl, zabawne sytuacje i pełne humoru dialogi sprawiały, że czytając czułam się zrelaksowana.

Bohaterowie okazali się wiarygodni i bardzo sympatyczni, dzięki czemu mogłam się z nimi łatwo utożsamić.

W książce nie zabrakło również miłosnych uniesień, dowcipnych ripost i zaskakujących zwrotów akcji. Autorka nie bała się poruszać nieco poważniejszych tematów takich jak dyskryminacja, mobbing, rasizm czy depresja. Wszystko to zgrabnie ze sobą połączyła tworząc spójną całość.

Sama historia niesie ze sobą bardzo ważne przesłanie. Czasem trzeba pozwolić sobie upaść. Ale tylko po to, by się podnieść i wzlecieć jeszcze wyżej.

Może kiedyś uda mi się nadrobić wcześniejsze tomy...

Chyba najsłabsza cześć z całej trójki, co nie zmienia faktu, ze kocham tą serie, a przy książce bardzo miło spędziłam jedno, leniwe popołudnie.

„Zależało mi na nim cholernie mocno, dlatego tak zareagowałam na jego słowa. Pierwszy raz naprawdę chciałam, aby ktoś mnie pragnął.”

Piotrek nie podejrzewał, że już niebawem jego życie się zmieni, a on będzie musiał wypełnić wole zmarłego dziadka. Był szczęśliwy na boisku wśród kolegów z drużyny, ale obawiał się jak prawda o nim, może zmienić ich podejście do niego. Tworzyli rodzinę, ale mimo to strach w nim był i narastał z każdym kolejnym dniem. Zwłaszcza gdy jego brat oświadczył mu, że teraz to on ma zasiąść na fotelu prezesa firmy, a on odchodzi. A raczej zaszantażował go, by objął to stanowisko. Piotrek nie mając wyboru, został prezesem firmy i zaczął odkrywać straszną prawdę o bracie i o jego machlojkach i tym, że miał stać się jego kozłem ofiarnym. Już nie po raz pierwszy można się przekonać, że z rodziną tylko dobrze wychodzi się na zdjęciu i to najlepiej gdzieś z boku, żeby można w razie czego się wyciąć. Dzięki przyjacielowi i wiedzy, jaką zdobył, walczył o klientów i dobro firmy, drużyny i o kobietę która pojawiła się w jego życiu. Bo przecież miłość można spotkać wszędzie. Nawet w biurowej restauracji, gdy wejdzie się tam tylko po kawę i stanie się w obronie kobiety. Która zresztą i tak go ochrzani za to, że zachował się jak dżentelmen, a potem nie będzie umiała o nim zapomnieć. Cóż Emma nie za bardzo lubi „garniturowców” i nie ma o nich z byt dobrej opinii. Czy Piotrkowi uda się uratować firmę i nie stracić miejsca w drużynie? Jak zareagują Sokoły, gdy dowiedzą się, kim jest ich kolega z drużyny? Czy wszystko zakończy się szczęśliwie? I czy uda mu się podbić serce Emmy?

Miło było po raz kolejny spotkać się z Sokołami i poznać historię kolejnego z nich. Piotrka poznaliśmy już wcześniej, ale teraz dostaliśmy możliwość bliższego poznania tego pana i było to całkiem miłe poznanie. Bo jeśli wcześniej wydawał się lekkoduchem, flirciarzem i kobieciarzem. Teraz okazało się, że jest zupełnie innym mężczyzną. Postać Emmy również zaskarbiła sobie moją sympatię, ale były momenty gdzie wkurzałam się na jej zachowanie. Tak jak w poprzednich tomach nie zabraknie tu miłości do futbolu i pasji, jaka jest zawarta w każdej z książek autorki. Ale poza tym wątkiem będziemy również przyglądać się, jak rozwija się relacja między bohaterami, a niekiedy nie będzie im łatwo. Intryga, kłamstwa, emocje i zwroty akcji tego możecie się spodziewać, ale i pożądania, miłości, wsparcia, przyjaźni. Bo Sokoły nigdy się nie poddają i zawsze się wspierają. Niezależnie od tego, co się stanie, zawsze mogą na siebie liczyć i kolejny z nich się o tym przekonał. Kolejna świetna książka z motywem sportowym, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie.

Anne Marie
@anne_marie_autor
@wydawnictwo_amare

Witam kochani

Jak spędzacie niedzielę???My właśnie wróciliśmy od dziadków i zasiadamy do nauki ,do ferii został u nas tydzień i ((odliczamy))🫠

Zapraszam was na recenzję książki, na którą Czekałam z niecierpliwością odkąd przeczytałam dwa poprzednie tomy ,chociaż nie trzeba znać poprzednich ,aleee ja polecam je całym sercem.

Piotrek jest skrzydłowym w drużynie "Sokołów ",kocha trzy rzeczy :swoją drużynową rodzinę, kobiety na jedną noc no i imprezki.

Piotrek jest też prezesem firmy ,ale tylko na papierze ,ponieważ zarządzanie nią oddał swojemu bratu aby poświęcić się treningom .Niestety szantażem zostaje zmuszony do poprowadzenia firmy i od tej pory jego życie się zmienia.
W firmie dzieją się rzeczy ,które są podejrzane, brat to jego wróg, a baristka z kawiarni znajdującej się kilkanaście pięter niżej jest niedozniesienia ,ale zalazła Mężczyźnie za skórę.....

Emma mimo wykształcenia nie została potraktowana uczciwie w poprzedniej pracy gdyż jest mulatką.
Jest bardzo samodzielna ,nie cierpi facetów w garniturach i kocha futbol.....
Kiedy tych dwoje się spotyka lecą iskry ,ale Piotrek nie jest typowym "garniturkiem"....
Czy kobieta odważy się zaufać????chemia między bohaterami fantastycznie rozpisana..
Słuchajcie ta historia była fantastyczna, może I była przewidywalna ,może I była ckliwa,ale strasznie mi się podobała.
Owszem jest tu stosunkowo mało samych 'Sokołów "ale dzieje się tyle innych ciekawych rzeczy,że nawet się nie obejrzałam, a już byłam na ost stronie.
Główny bohater mnie strasznie zachwycił, jego opiekuńczość, jego obrona kobiety była dla mnie taka romantyczna .
Rozdziały są krótkie ,pisane z perspektywy Emmy i Piotrka ,dzięki temu możemy przeczytać z jakimi emocjami sobie radzili i jakie problemy ich spotykały na drodze.
Emmy mi było szkoda ,ciężko się czyta jakie przykrości ją spotykały.Problemy z akceptacją ciągle się zdarzają i smutne ,że jest tego coraz więcej..
Polecam serdecznie całą serię, Ale zdecydowanie Piotrek zdobył moje serce,idealna gratka dla fanów romansów sportowych...
Zdobyłam kolejnego męża książkowego 🫣
No i za szybko przeczytałam 🥲
#seriasokoły#

Anne Marie
@anne_marie_autor
@wydawnictwo_amare

Witam kochani

Piotrek nienawidzi wprost ograniczeń. Najważniejszą rzeczą w jego życiu są Sokoły i to im poświęca cały swój czas, zapał i siły. Ludzie przychodzą i odchodzą, imprezy zaczynają się i kończą, a jednak to Sokoły są jedyną stałą w jego dotychczasowym życiu. Nie spodziewa się, że już wkrótce jego świat mocno się skomplikuje za sprawą brata oraz jednej wygadanej, pięknej dziewczyny.
Ogromnie się cieszę, że dostałam w swoje ręce kolejnego Sokoła. "Skrzydłowy" dołącza do grona zawodników, których historia stała się bliska czytelnikom. Mimo postawy lekkoducha Piotrek doskonale wie, na czym w życiu mu zależy i nie oszczędza sił, w dążeniu do wyznaczonego celu. Ktoś kto go nie zna dobrze może popełnić ten błąd i dojść do wniosku, że główny bohater nie ma zbyt wiele do zaoferowania. Na łamach tej historii czytelnik ma okazję przekonać się, że niewiele rzeczy jest w stanie zachwiać pewnością siebie Piotrka. A jednak znalazła się jedna kobieta - Emma, która potrafi walczyć o swoje, a przystojni mężczyźni nie onieśmielają jej.
Historia Piotrka i Emmy będzie dla jednych przewidywalna, inni dojdą do wniosku, że ma sporo do zaoferowania. W książkach autorstwa Anne Marie doceniam to, że zawsze porusza ważny społecznie temat. Tak też było i tym razem. Emma spotyka się z delikatnie mówiąc niemiłymi komentarzami na temat swojego wyglądu, ponieważ ma ciemniejszy kolor skóry niż inni pracownicy budynku. Zdawać by się mogło, że w rozwiniętym społeczeństwie ten problem nie występuje. Nic bardziej mylnego. Ogromny plus za intrygę, na wprowadzenie której zdecydowała się autorka. Sprawa firmy, ukochanej drużyny, własnych uczuć mocno zachwiała życiem Piotrka.
"Skrzydłowy" to książka, którą czyta się bardzo szybko, w jeden wieczór. Podoba mi się styl pisania autorki oraz to, w jaki sposób przedstawia swoich bohaterów. Potrafi wzbudzić w czytelniku poczucie rzeczywistości bohaterów i przedstawianych wydarzeń. Jedynym wyjątkiem jest jedna scena, która jak dla mnie była przekoloryzowana i w której wiarygodność nie jestem w stanie uwierzyć. Bohaterowie z poprzednich części są obecni również teraz, jednak nie zabierają miejsca na historię Piotrka i Emmy. Stanowią dopełnienie akcji oraz historii, jednocześnie nie przyćmiewając głównych bohaterów.
Mam nadzieję, że równie miło spędzacie czas z Sokołami jak ja. Jeśli jeszcze nie znacie tej serii, to koniecznie nadrabiajcie zaległości.

Czasem jedno wyjście na kawę, potrafi odmienić całe życie. Doskonale przekonuje się o tym Piotr Nawrocki, główny bohater powieści pt. "Skrzydłowy" autorstwa Anne Marie. Mężczyzna pod wpływem szantażu obejmuje funkcje prezesa w dużym przedsiębiorstwie. Do pracy bierze się pełną parą, poznając powoli firmę od podszewki. Podczas jednego z pierwszych dni odwiedza również kawiarnię w budynku, gdzie jego uwagę przyciąga pewna kobieta. Kobieta, w której obronie bez zastanowienia od razu staje.

Emma jest jednak osobą samowystarczalną, która nie potrzebuje troski i obrony. Zawsze pewna siebie, odważna, potrafiąca bronić siebie. Nie cierpiąca "garniturowców", zadufanych w sobie mężczyzn. Mimo, że Piotr stanął w jej obronie, nie dziękuje mu, tylko wyraża swoją dość niestandardową opinię. Wraz z upływem kolejnych dni nie potrafi jednak o nim zapomnieć, zastanawiając się, kim jest przystojny nieznajomy.

"Skrzydłowy" to kolejny tom serii "Sokoły". Tym razem, mamy przyjemność zapoznać się z historią Piotrka, skrzydłowego w drużynie, oraz Emmy, pracownicy kawiarni. Jesteśmy świadkami rozwijającej się między tą dwójką relacji, ich wzlotów i upadków. Poza głównym tematem pojawia się w tle klimat futbolu, niezwykle istotny w tej serii dla bohaterów. Ogromna miłość do sportu, zaangażowanie oraz determinacja jest wyczuwalne już od pierwszych stron. Sama drużyna zmaga się z kolejnymi problemami, w tym m.in. na skutek odejścia jednego z zawodników z drużyny, o czym wspomniano w ostatnim tomie. Mimo to, zespół jest nadal zdeterminowany, by piąć się wyżej, po zwycięstwo. Niesamowicie przedstawiony wątek, pełen pasji. W historii nie brakuje również relacji między innymi bohaterami, drużyną, przyjaciółmi. Relacji pełnych wsparcia, bliskości i zrozumienia.

Seria "Sokoły" trafiła w moje serce już ubiegłym razem, gdy sięgnęłam po "Rozgrywającego". Ciekawie poprowadzona fabuła, pełna zwrotów akcji oraz przepełniona pasją, nie mogła nie skraść mojej sympatii. Chętnie więc sięgnęłam po kolejny tom, po raz kolejny mile się zaskakując. Niestandardowa fabuła z licznymi wątkami, tematami nieporuszanymi z innych powieściach. Pełna emocji i dobrego smaku. Delikatnie przeplatająca kontrowersyjne tematy, opowiedziane neutralnie. Pozostawiająca wiele do myślenia, zdecydowanie warta przeczytania.

Książka o której będę Wam dziś pisać to "Skrzydłowy", trzeci tom serii. Opowiada on historie Piotra, skrzydłowego drużyny futbolu amerykańskiego "Sokoły". Poznaliśmy go w poprzednich częściach jako przystojnego, nie stałego w uczuciach chłopaka. Kiedy zaczniecie czytać ten tom, kompletnie zmienicie zdanie o nim. Ja zmieniłam. Pokazał swojemu bratu i otoczeniu, że nie jest jakimś tam mało sprytnym sportowcem, ale facetem który, po cichu, bez rozgłosu przygotowywał sie do przejęcia prezesury w swojej własnej firmie. Warto wspomnieć, że ta firmę prowadził wcześniej brat Piotra,na polecenie zmarłego dziadka. Pierwsze dni w firmie są ciężkie, walka pomiędzy braćmi trwa a gdy wychodzą na wierzch brudy, no cóż.... Lekko nie jest.
Spotkana w biurowym barze, temperamentna Emma wyzwoli w naszym bohaterze uczucia, których chłopak jeszcze nie zaznał. Kto okaże się przyjacielem a kto wrogiem? Czy rodzina Sokołów przezwycięży problemy, które wyjdą na wierzch?

Bardzo Wam polecam tą serię, z każdej książki wyciągnięcie też lekcje jaka przekazuje na autorka.

📚Anne Marie "Skrzydłowy"
📖Wyd. @amare

Piotrek tworzy razem z chłopakami drużynę Sokoły, w której gra na pozycji skrzydłowego. Sport to jego wielka miłość i stara sie być zawsze tym najlepszym. Niestety jego brat zmusza go by w końcu objął stanowisko prezesa w jego firmie. Piotrek musi się na to zgodzić, ponieważ taka była wola zmarłego dziadka.
W firmie poznaje Emme, która jest inna niż wszystkie kobiety, które do tej pory były w jego życiu. Jak się okazało dziewczyna nie daje tak szybko się urokowi Piotrka mimo, że obronił ją przed innym pracownikiem.
Czy w końcu Piotrek ułoży sobie życie miłosne ? Czy podoła nowej roli prezesa ?
Jest to już trzecia część serii Sokoły, która jest skupiona na grze w football. W każdej części poznajemy innego gracza, którego życie poznajemy. Tym razem mamy tutaj historię Piotrka, który jest właścicielem firmy i gra na pozycji skrzydłowego. Jego życie miłosne zmienia się, gdy poznaje Emme. Jest to dziewczyna o innym odcieniu skóry za co bardzo dziękuję autorce. W końcu jakaś odmiana i to dodaje tej powieści świeżego powiewu.
Emma dużo w życiu przeszła i nie daje sobą pomiatać ze względu na pochodzenie i kolor skóry. Pracuje jako baristka i to właśnie tam poznaje Piotrka. Na początku ich znajomość jest pod znakiem zapytania, lecz to tylko dodaje emocji w tej powieści. Bardzo ją polubiłam i to jak potrafiła sobie radzić w takich sytuacjach.
Piotrek pokazuje nam, że jest to odważny i pełen poświęcenia człowiek i za to go bardzo cenię. Jest w stanie poświęcić wszystko w imię dobra innych. Jestem nim ogromnie oczarowana i stał się moim kolejnym mężem książkowym.
Mamy tutaj także bardzo dobrze rozegraną akcje jaka działa się w firmie Piotrka. Jest to wątek bardzo wciągający i trzymający w napięciu.
Sport w tle oczywiście kocham całym sercem a takich książek ostatnio jest mało. Autorka widać zaangazowala się całą sobą w pisanie tej właśnie serii i czuć to na kartkach papieru. Dzięki wielkie za te emocje i już czekam na kolejne części ❤️

📚Anne Marie "Skrzydłowy"
📖Wyd. @amare