Look at me Princess 2

Okładka książki Look at me Princess 2 Aleksandra Nil
Okładka książki Look at me Princess 2
Aleksandra Nil Wydawnictwo: NieZwykłe Cykl: Look (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Look (tom 2)
NieZwykłe
2023-06-28
2023-06-28
9788383207339
Druga szansa New Adult Enemies to lovers High School Liceum 16+

polecam

polecam

Nienawiść, która przeradza się w miłość.

Wspaniałe podsumowanie historii Rihana i Leili. W tej książce dowiadujemy się m.in. skąd nienawiść między rodzicami pary głównych bohaterów. Jest tu też o sile przyjaźni oraz rodzącej się miłości. Nie dało się inaczej tego komentować pod nosem niż "Awwww" (prawie jak tłum podczas ślubu Fiony z Farquadem, tylko tu prawdziwie wzruszająco). Chyba każda kobieta marzy o takim Rihanie, dla którego ta jedna wybrana jest całym światem - w nocy księżycem i gwiazdami, a za dnia słońcem i jego promieniami.

Wspaniała historia pełna zaskakujących zwrotów akcji, ale też radości, wzruszeń i tego delikatnego i rodzącego się powoli uczucia. A może raczej odkrywania, że to uczucie było zawsze, ale trochę ukryte?

Nienawiść, która przeradza się w miłość.

"Przyjaźń, która zmieniła się w nienawiść. Nienawiść, która zmieniła się w miłość."

Dylogia"Look" to historia Leili i Rihana - którzy przyjaźnią się od dziecka. Wszystko się zmienia, gdy chłopak zaczyna traktować ją jak kogoś innego niż tylko przyjaciółkę. Rihan wyjeżdża, a kiedy wraca po dwóch latach jest pełen nienawiści do Leili. Nie ma jednak pojęcia, że uczucia dziewczyny się zmieniły i teraz to ona będzie zabiegać o jego uwagę.
Jeśli chodzi o recenzję tej książki, to szczerze mówiąc, nie wiem, od czego zacząć. Już właściwie w prologu poznajemy zakończenie. A przynajmniej po jego przeczytaniu nie trudno się domyślić, jakie ono będzie. To mnie trochę zniechęciło, nie mniej jednak przebrnęłam przez dalsze strony tej powieści.
Leila i Rihan to przykład książkowej pary nastolatków, która ma swoje wzloty i upadki. Ich dziecięca przyjaźń szybko zmienia się w friends to enemies, potem jeszcze szybciej przechodzimy do wątku enemies to lovers. Pomimo że przeżywają również dobre chwile, to w większości są zaplątani w jakieś nielegalne sprawy, które być może w prawdziwym życiu byłyby trochę nierealne w ich wieku. (Choć nie mówię, że nie mogłyby się wydarzyć.)
Autorka ma bardzo "wattpadowy" styl pisania. Czyta się szybko, jednak czasem odczuwałam lekki dyskomfort. Plus za krótkie rozdziały. Zabrakło mi również głębszej kreacji bohaterów. Miałam wrażenie, że zostali pokazani tylko powierzchownie bez żadnej refleksji.
Czy książka mi się podobała? Hm, ciężko powiedzieć. Mam co do niej dość mieszane uczucia. Jak dla mnie książka do przeczytania na jeden raz.

Spoko druga czesc lecz zachowanie Rihana czasami mega mnie irytowało

Spoko druga czesc lecz zachowanie Rihana czasami mega mnie irytowało

To było coś.. przepięknego! Jeśli ja nie znajdę takiego męża jak Rihan to nie wierzę w miłość!
Ich relacja jest taka urocza 🥺
Cieszę się, że wreszcie matki Rihanna i Leili się pogodziły i że Rihan spełnił kolejne swoje marzenie: poślubienie najlepiej przyjaciółki. Myślę, że każdy chyba marzył by o takim ślubie, a ja to już szczególnie 😂
I love it

Ich relacja jest taka urocza 🥺
I love it

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Look at me Princess 1 - 4/5 ✨
Look at me Princess 2 - 3,5/5 ✨

Rihan i Leila kiedyś byli wręcz nierozłączni, mimo ogromnej wrogości jaka była między ich rodzicami. Jednak wszystko się zniszczyło gdy chłopak zacząć czuć do głównej bohaterki coś więcej a ona go odtrąciła.

Mija sporo czasu i chłopak wraca. Jednak nie jest tą samą osobą. Jest wyższy, przystojniejszy i co najważniejsze pewny siebie. Leila też się zmieniła. Mimo łączącej ich przeszłości są wobec siebie jak całkowicie obcy ludzie i naprawdę mi się to podobało.

Pierwszy tom to taki taniec między nimi. Mijają siebie nawzajem, są wrodzy i niechętni ale nie dało się ukryć jak bardzo ich do siebie przyciąga. Serio pierwszy tom to jest po prostu bomba emocjonalna naładowana też masą chemii.

Co do drugiego tomu jestem lekko rozczarowana bo pomimo genialnego zakończenia, nie podobało mi się jak bardzo zmienili się bohaterowie. Stali się słodcy i wręcz jak dla mnie odpychający bo dosłownie wszędzie musieli być razem, co trochę mi się gryzło z ich charakterami z pierwszego tomu.

Uważam, że jest to naprawdę dobra dylogia mimo tych kilku wad bo i tak jako całość to genialna rozrywka, a fakt że jeden z bohaterów pojawi się w innych książkach tej aktorki tylko bardziej mnie nakręca do ich przeczytania.

Look at me Princess 1 - 4/5 ✨
Look at me Princess 2 - 3,5/5 ✨

Tytuł: "Look at Me Princess 2"
Autor: Aleksandra Nil
Look #2
Wydawnictwo: Wydawnictwo NieZwykłe
5/5 ⭐

Nienawiść, która zamieniła się w miłość.

Po skończeniu pierwszej części dylogii "Look" musiałam niemal od razu sięgnąć po drugą. Kocham historię Leilii i Rihana, i jestem niemal pewna, że już na zawsze pozostanie w moim sercu.
Nauczyła mnie też ważnej rzeczy - miłości. Jeżeli kogoś kochamy, nie widzi tego lub nie chce być z nami, warto dać sobie czas. Może być tak, że za jakiś czas ta osoba zmieni zdanie i również będzie z nami chciała być.
PS. Ja np. zakochałam się w stylu pisania Aleksandry Nil.

Tytuł: "Look at Me Princess 2"
Autor: Aleksandra Nil
Look #2
Wydawnictwo: Wydawnictwo NieZwykłe
5/5 ⭐

Nienawiść, która zamieniła się w miłość.

Nauczyła mnie też ważnej rzeczy - miłości....

Jestem mile zaskoczona. Bo o ile pierwsza część mnie niezachwycila to ta skradł moje serce. Przeżywałam emocje razem z bohaterami. Płakałam, śmiałam się, wkurzałam się. Dla mnie dobra książkę poznaje się po tym jak przeżywa się wszystkie emocje razem z bohaterami i jak w piwrs,ej części nic mnie nieruszylo to dzięki tej części ta historia m ie kupiła.

Rihan i Leila wyjaśnili sobie pewne sprawy i dzwczyna dała mu kolejną szansę. Leila zdaję sobie sprawę, że zaczyna darzyć chłopaka głębszymi uczuciami. On natomiast stara się jej pokazać i wytłumaczyć co skłoniło go do pewnych decyzji. Można by powiedzieć że wszystko idzie w dobrą stronę jednak w ich życiu pojawiają się kolejne problemy rodzinne które mieszają im w życiu. Czy sobie z tym poradzą? Czy ich rodzice zaakceptują ich uczucia?

Rihan i Leila...

‘Look at me princess 2’ to drugi tom serii z gatunku young adult zatytułowanej ‘Look’ autorstwa Aleksandry Nil. Książka ta jest bezpośrednią kontynuacją poprzedniej części, dlatego jej znajomość jest konieczna, gdyż wiele wątków rozpoczętych w poprzednim tomie jest tu wyjaśniana. Historia, pomimo swojej przewidywalności jest wciągająca i zaskakująco życiowa głównie za sprawą tematów, jakie porusza. Zaciekawieni? To czytajcie dalej.
Po tym, jak został zakończony poprzedni tom, byłam ciekawa jak autorka pokieruje losami bohaterów. Tak jak podejrzewałam, poddała ich wielu próbom, przez co otrzymaliśmy wciągającą i emocjonującą historię a to ostatnie mocno mnie zaskoczyło. Nie spodziewałam się takiej dawki rozmaitych emocji, które z każdą stroną nasilały się i oddziaływały na mnie. Kolejnym zaskoczeniem była przemiana bohaterów. Nadal mamy do czynienia z nastolatkami, których decyzje i postępowanie nie zawsze rozumiałam, lecz widać też jak stają się poważniejsi oraz bardziej odpowiedzialni. Ukazanie przez autorkę rozwoju bohaterów i to takiej spowodowanej trudnymi doświadczeniami życiowymi sprawią, że historia ta staję się bardziej realna. Najbardziej widać przemianę Rihana, który z małego chłopca będącego popychadłem staje się prawdziwym mężczyzną, który potrafi skraść nie jedno serce.
Mimo iż sięgając po tę serię nie miałam jakiś większych oczekiwań, to muszę przyznać, że miło spędziłam z nią czas do tego stopnia, że gdy dotarłam do końca nawet zrobiło mi się smutno, że to już koniec tej przygody. Dodatkowo coś, czego kompletnie się nie spodziewałam to to, iż zakończenie serii sprawi, że się wzruszę. Bardzo rzadko takie emocje towarzysza mi przy książkach młodzieżowych a tu proszę, takie pozytywne zaskoczenie. A Wam zdarza się wzruszyć na tego typu historiach?
‘Look at me princess 2’ to ciekawa kontynuacja losów bohaterów, która pokazuje, jak ciężko jest stworzyć prawdziwy, długotrwały związek oraz ukazująca, że życie nastolatków nie zawsze usłane jest różami. Jeśli lubicie młodzieżowe historie, poruszające trudniejsze tematy to ta seria jak najbardziej jest dla Was.

Cała dylogia bardzo mnie pochłonęła. Uwielbiam ją. Bohaterowie przeżywają ciekowe akcje (niekoniecznie dobre dla nich). Bardzo polecam.

• Do kupienia

Aleksandra Nil Look at me Princess 2 Zobacz więcej