Czyste sumienie

Okładka książki Czyste sumienie Charlaine Harris
Okładka książki Czyste sumienie
Charlaine Harris Wydawnictwo: Word Audio Publishing International Cykl: Lily Bard (tom 4) kryminał, sensacja, thriller
Lily Bard (tom 4)
Shakespeare’s Trollop
Word Audio Publishing International
2022-01-27
2022-01-27
Alicja Gałandzij

Największy minus tych książek? Są strasznie krótkie! A ja nie wierzę, że został mi tylko jeden tom przygód Lily Bard! Kobiety na wskroś nieidealnej, jedynej w swoim rodzaju i wiecznie pakującej się w kłopoty. No bo kto inny, jak nie Lily może nadziać się na rozkładające się ciało swojej pracodawczyni, wracając do domu?

Świetnie się bawiłam podczas słuchania, chociaż nie popieram niektórych decyzji Lily i w wielu innych na pewno bym się z nią nie zgodziła, ale myślę, że spokojnie mogłybyśmy zostać przyjaciółkami :). I owszem, często łapię się na myśli, że dana sytuacja albo zbieg wydarzeń jest aż nazbyt nierealny, ale wiecie? I don't care, bo bawię się wyśmienicie i nie jestem gotowa na zakończenie tej serii.

Świetnie się bawiłam podczas słuchania, chociaż nie...

"Czyste sumienie"
"Czysty przypadek"
Czwarty o piąty tom o Lily Bard. Seria bardzo ładnie się zakończyła. Jest trochę sensacji, ale jest też rozbudowana część osobista.
Piąty tom wydany w 2000 roku, seria nie była kontynuowana, a szkoda. Dobrze się czytało wszystkie tomy.
Bardzo fajny przekrój postaci - jako sprzątaczka Lily trafia do różnych domów i na różnych zleceniodawców.
Polecam cały cykl!

"Czyste sumienie"
"Czysty przypadek"

I ten tom nie odbiega poziomem i schematycznością w stosunku do poprzednich.
Czyta się szybko, niespodziewane i zarazem tajemnicze morderstwo oraz splot innych niewyjaśnionych zdarzeń. Tylko policja jakaś taka słabo ogarnięta w prowadzeniu śledztwa i zabezpieczaniu śladów.

I ten tom nie odbiega poziomem i schematycznością w stosunku do poprzednich.

Ostatnia część serii nie zawiodła mnie. Wreszcie coś zaczyna się dziać w życiu Lily, i nie chodzi tu o morderstwa. Któż mógłby pomyśleć, że Deedra skrywa w sobie spryt i spostrzegawczość, a ludzie nie są tymi za których się podają? W tym miasteczku jednak wszystko jest możliwe, więc dzieje się wiele niespodziewanych rzeczy. W tej części podoba mi się to, że jest mowa o życiu bohaterów, a nie tylko o zbrodni i jej rozwiązaniu.

Fajny lekki kryminał. Bardzo polubiłam bohaterkę szkoda ze tak malo części.

Fajny lekki kryminał. Bardzo polubiłam bohaterkę szkoda ze tak malo części.

Zapowiadało się ciekawie, jednak zakończenie jest tak absurdalne, że psuje całą opowieść.

Pochłonełam książke w jeden dzień. Ciesząc się opowieścią miedzy obowiązkami, pomimo, że historia jest bardziej obyczajowa z wątkiem kryminalnym, to bardzo mnie zainteresowała. Po trzech poprzednich częściach nie mogłam się doczekać by w końcu przeczytać ostanią książke z tej serii. Nie zawiodłam się. W kolejce czekają kolejne powieśći tej autorki.

Książka "Czyste sumienie" z cyklu "Lily Bard" to 4 tom autorstwa Charlaine Harris, opowiadający historie Lily Bard - sprzątaczki. Książka ma delikatny motyw kryminalny przepleciony przez prywatne życie i prace Lily. Czysta się miło i szybko sama opowieść jest przyjemna, nie bardzo skomplikowana. Warta przeczytania.

Książka nie odbiega poziomem od wcześniejszych części cyklu. Po przeczytaniu całości odnoszę wrażenie, że sprzątaczka powinna zajmować wysoką lokatę na liście najniebezpieczniejszych zawodów świata. Lekka lektura, choć zbytnio nie wciąga.

Koniec. I już z całą pewnością nie sięgnę po żadną inną powieść Charlaine Harris.

• Kryminał
  • Kryminały