Zbieracz truskawek

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Der Erdbeerpflücker
morderstwo, thriller
Pistacia

Nagie ciało dziewczyny znajdują dzieci bawiące się w lesie. Obcięto jej włosy. Została zgwałcona. Szeroko otwarte oczy wpatrują się w niebo. Jakby w chwili śmierci była przede wszystkim zdziwiona. Na szyi ma ślad po zerwanym łańcuszku. To ofiara niebezpiecznego i jak dotąd nieuchwytnego psychopaty. Prasa wrze. Wszyscy są przerażeni. A potem ginie następna dziewczyna. I następna. Jette jest wstrząśnięta. Na pogrzebie przyjaciółki przysięga publicznie, że znajdzie mordercę. Ta deklaracja musi zwrócić jego uwagę…
Opowiedziany z perspektywy kilku postaci, wciągający thriller o pragnieniu miłości.

źródło opisu: Wydawnictwo Nasza Księgarnia, 2010

źródło okładki: http://www.wnk.com.pl

Karo | 2019-06-27
Przeczytana: 04 czerwca 2019

„Zbieracz truskawek” to ciekawy i wciągający thriller, moim zdaniem idealny na wakacje. Historia opowiedziana jest z perspektywy różnych postaci, w tym tytułowego zbieracza truskawek. Dzięki temu mamy możliwość poznania jej z kilku odmiennych punktów widzenia. Sami bohaterowie są jak najbardziej realni, a autorka umiejętnie stopniuje napięcie, aż do „wielkiego finału”. Książka trochę przewidywalna, ale takie też się zdarzają. Z pewnością nie jest to literackie arcydzieło, ale można przy niej miło spędzić czas.

Młoda dziewczyna zostaje zamordowana - obcięto jej włosy, zabrano jej łańcuszek i została zgwałcona. Cały kraj jest wstrząśnięty, zwłaszcza gdy dochodzi do kolejnych, podobnych morderstw... Jette postanawia odnaleźć mordercę swojej przyjaciółki...

Książkę wybrałam jedynie z przypadku - podobało mi się, że ma w tytule mój ulubiony owoc: truskawki. Jednak to nie był jej jedyny plus! Opowieść naprawdę dobrze się zaczyna - wciąga od samego początku. Bardzo podoba mi się motyw opisywania sytuacji z różnych perspektyw - dzięki temu więcej można się dowiedzieć o bohaterach. Postaci również były interesujące, choć im bliżej końca, tym troszkę Jette mnie denerwowała. Zakończenie trochę mnie rozczarowało - brakowało mi odpowiedzi na kilka pytań, które nurtowały mnie przez całą opowieść. Jednak mimo tego bardzo dobrze spędziłam czas ze "Zbieraczem truskawek".

Nagie ciało dziewczyny odnajdują bawiące się dzieci w lesie.Dziewczynie obcięto włosy,oczy wypatruje w niebo,brakuje jej też medalika na szyji.
Psychopatyczny,niebezpieczny psychopata morduje kolejną dziewczynę,Jette na pogrzebie swojej przyjaciółki poprzysięga zemstę,żeby zemścić się i dopaść mordercę.
Historia przejmująca,wstrząsa bardzo,to mocny i świetny thriller psychologiczny wciąga niesamowicie czyta się znakomicie.

Ania | 2017-07-17

Książka pisana z perspektywy każdego bohatera. To zdecydowanie ja wyróżnia. Trzymająca w napięciu. Polecam

KakaEwi | 2016-09-03
Przeczytana: 26 sierpnia 2016

Ciężko mi napisać opinię o tej książce. Początek niezbyt mnie zainteresował, ale jak to ja książki zawsze czytam do końca. I szczerze mówiąc dobrze zrobiłam, że dałam szansę tej książce. Trzyma w napięciu prawie przez cały czas i samemu można wczuć się w uczucia bohaterów. Samemu można próbować rozwiązać zagadki, które dzień w dzień towarzyszom bohaterom. Historia Jette, Caro i Merle pokazuje do jakich czynów przyjaźń potrafi popchnąć. Mimo niebezpieczeństwa, które czyha na każdym kroku, dziewczyny nie poddają się i dążą do odkrycia mordercy koleżanki. Uważam, że książka jest dobra, bo inaczej nie wciągnęła by mnie tak bardzo.
Pierwszy raz przeczytałam thriller i szczerze mówiąc jestem zadowolona.:)

Monika | 2016-04-02
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 19 lutego 2016

Niezły, choć bardzo przeciętny kryminał. Czyta się szybko i równie szybko zapomina. Nie wyróżnia się niczym szczególnym, ani na plus ani na minus.

SOL | 2015-10-29
Przeczytana: 2008 rok

Jak dla mnie książka bez szału. Taki zwykły przeciętny kryminał, który momentami mnie nudził. Opis książki dobry - dlatego ją kupiłam. Jednak dobry był tylko opis. Zapowiadało się ciekawie, ale niestety książka mnie nudziła. Nawet dokładnie nie pamiętam o czym była, gdyż nie ejst to pozycja zapadająca w pamięć.

Ellise | 2015-08-26

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Przeciętna książka. Przeczytałam ją kilka miesięcy temu , a już prawie nic nie pamiętam oprócz tego, że bym sobie morderca którym był prawdopodobnie polak ( bo oczywiście Polacy są najgorsi wg wszystkich, więc czemu nie? :D ), zakochiwał się w dziewczynach i zabijał je. W całej książce podobała mi się tylko jedna scena. A tak to bardzo kiepsko :/

alagx | 2015-07-14
Przeczytana: 14 lipca 2015

Książkę oceniam na dobrą, mimo iż był to naprawdę ciekawy thriller z wątkiem miłosnym, a właściwie z opisem chorej, dziwnej miłości. Jednak czytałam lepsze pozycje, stąd taka moja ocena.

Dorota | 2015-06-18
Przeczytana: 2010 rok

Czytałam tą książkę już jakiś czas temu, dużego wrażenia na mnie nie zrobiła. To co zapadło mi w pamięć to fakt, że wszystko było w niej oczywiste.