Iluzje

Okładka książki Iluzje Alina Duchnowska
Okładka książki Iluzje
Alina Duchnowska Wydawnictwo: Alina Duchnowska selfpublishing Cykl: Klan Smoka (tom 2) fantasy, science fiction
Klan Smoka (tom 2)
Alina Duchnowska selfpublishing
2023-03-13
2023-03-13
fantasy romans smoki magia przygoda

Czy związek, na którego drodze wciąż stoi przerażający czarodziej, ma szansę na przetrwanie?

Yuno i Miro mają zamiar spróbować.

Po niepokojach i mało przyjemnych spotkaniach teraz mają nadzieję zaznać odrobiny spokoju. Miro wraz z przyjaciółmi kieruje się w stronę indiańskiej wioski. To tu mieszkają ludzie, którzy przygarnęli go i wychowali jak syna. Zbliżające się Święto Ognia również przyciąga go ku równinom.

Jednak i tym razem nie są w stanie obejść się bez problemów.

Mężczyzna jest wylewnie witany przez jedną z kobiet z wioski. Szybko wychodzą na jaw jego wcześniejsze romanse; by uspokoić zarówno Yuno jak i resztę klanu spontanicznie oświadcza się swojej wybrance.

Niestety to nie jest jedyny cierń, który boleśnie kłuje serce czarodziejki.

Pozbawiona magicznych mocy, które czekają spętane na wybudzenie, czuje się niekompletna i nieprzydatna. Pragnie odzyskać to co utraciła. Gdy szamanka klanu oferuje jej pomoc ta zgadza się z kiełkującą w duszy nadzieją. Choć droga do odzyskania pełni sił magicznych nie będzie wcale prosta ma zamiar jej podołać.

A czasu jest coraz mniej.

Nad Miro i Yuno zbierają się ciemne chmury. W dodatku coś niedobrego zaczyna się dziać z Enis. Dziury w pamięci i dziwne zachowanie coraz bardziej niepokoją Kitsu. Starając się dociec przyczyny smok może wywołać kolejną burzę.

A na horyzoncie czeka już Ruth.

"Klan Smoka. Iluzje" Aliny Duchnowskiej to bardzo udana kontynuacja. Bohaterowie docierają się ze sobą, a ich charaktery wciąż przyjemnie ze sobą oddziałują.

Sceny erotyczne cały czas występują, a niektóre momenty są naprawdę... widowiskowe 🤭 Także w tym tomie warsztat Autorki mi się podobał. Przez sposób napisania książkę czytało się przyjemnie, mogłam w pełni oddać się lekturze.

Tak przypadkiem się składa, że od jakiegoś czasu można składać zamówienia na kolejny tom, który Autorka już niedługo odda w nasze ręce. Zajrzyjcie na jej stronę i dajcie się porwać magii!

Yuno i Miro mają zamiar spróbować.

Ta historia byłaby ciekawa, gdyby nie to, że została zamknięta w ramach romansidła. Niestety. Bohaterowie też są strasznie zero-jedynkowy. Dobry/zły - ot, taki jednoznaczny podział.

"Klan smoka. Iluzje" to druga część serii napisanej przez Panią Alinę Duchnowską.
Autorka tylko potwierdziła tutaj swoją świetność i sprawiła, że z wytęsknieniem będę czekać na jej kolejne książki.

Pełna emocji i magii historia, która porusza najgłębsze zakamarki duszy. Jestem zachwycona tym, jak Pani Alina potrafi bawić się pisaniem a przy tym sprawiając mi jako czytelnikowi ogrom frajdy.
W tej części dzieje się również bardzo dużo, nie zawsze byłam w stanie przewidzieć przebieg zdarzeń w związku z czym niejednokrotnie zostałam wyrzucona z butów, bo nie spodziewałam się niektórych zwrotów akcji. I to jest w tym po prostu piękne.

Pani Duchnowska stworzyła niesamowicie rozbudowany świat pełen magii, smoków, klanów i czarodziejów - wszystko to połączyła w mistrzowski sposób i stworzyła bardzo realną powieść w gatunku fantasy.

Bardzo podoba mi się też to, że w tej części wprowadziła nowe postacie, które nieźle mieszają w całej historii. Także nuda tutaj absolutnie nie ma racji bytu.

Zachwycam się tym wszystkim, bo to naprawdę kawał baaaardzo dobrego fantasy, które przy okazji porusza kilka trudnych tematów. Pozwala się w nich zagłębić i wyciągnąć jak najwięcej dla samego siebie.

Polecam i daję mocne 9/10🌟 Skąd ta gwiazdka mniej? A no stąd, że trochę tu było scen +18, których wcale być nie musiało 🤭 Ale i tak kocham ten świat. Jest cudownie magiczny 💙

Alina Duchnowska
⚜️ KLAN SMOKA. ILUZJE ⚜️

Druga odsłona przygód Mira, Yuno oraz Kitsu i Enis. Powieść zostaje kontynuowana tam, gdzie skończył się pierwszy tom. Nasi bohaterowie zmagają się dalej, że swoimi demonami, a Ruth nie odpuszcza 😈

✨️ Fabuła prze naprzód, pewne sprawy zostają pomału wyjaśnione, ale inne dostają jeszcze więcej pytań! W tej książce wszystko jest inaczej, niż się spodziewamy, a bohaterowie są znacznie, bardziej zagadkowi niż podejrzewałam.
W drugim tomie znajdujemy się w Wiosce Indiańskiej, i to tam skupia się większość opowieści, ale też poznajemy drugie miejsce o to bardzo tajemnicze, które mnie zainteresowało do granic możliwości. Nie będę wam zdradzać, ale powiem, że to kraina jednego z większych bohaterów! ❤️‍🔥

✨️ Cóż mam wam powiedzieć o bohaterach, nadal zagadkowi, każdy z nich ma swoje tajemnice, ale coraz bardziej się przed nami otwierają. Ukazują nam swoje moce, swoje drugie oblicze, oraz jak przeżywają emocje tłumione w sobie. Dla mnie to taka personalna spowiedź każdego z bohaterów. Historia Yuno bardzo mnie urzekła, a sposób, w jaki jest ona pokazana — jej odsłonięcie, strata wiary, by w końcu dojść do samoakceptacji to majstersztyk w wykonaniu Aliny.

✨️ Mimo, że nie mamy tu mega wartkiej akcji (nie bójcie się, są tu momenty takie, że ach i och dzieje się!),bo jest to spokojniejszy tom, to wzbudził we mnie multum emocji. Myślę, że taka spokojniejsza przerwa jest tu potrzebna by bohaterowie, mogli dojrzeć do swoich dalszych czynów, w końcu czeka ich bardzo trudno zapowiadająca się walka, bo RUTH ma swoje diabelskie plany całkiem nieźle przemyślane. Dodatkowo dołączy do niego równie nieźle świrnięta kobieta... Oj będzie się działo — Miro, Yuno, Enis, Kitsu, bójcie się!

Alina Duchnowska
⚜️ KLAN SMOKA. ILUZJE ⚜️

Sięgnęłam po książkę bez przekonania, ale się nie zawiodłam, jest w niej to co lubię, trochę akcji, trochę przygody, smok i bohaterowie, których łatwo polubić. Nie jest to może do końca milusia książeczka, bo są nawet dość nieprzyjemne akty przemocy jednak to tylko podnosi temperaturę akcji. Mi się podobała, już nie mogę się doczekać następnej części.

🐉"Iluzje" to drugi tom cyklu "Klan Smoka", którego autorką jest Alina Duchnowska. Książka została wydana samodzielnie, bez udziału jakiegokolwiek wydawcy, a co za tym idzie jest niezwykle dopieszczona, dopracowana i wręcz wychuchana. Książki Aliny to zawsze jakość na najwyższym poziomie: piękne okładki, mnóstwo przykuwających oko ilustracji, ale nie tylko. To również wspaniała treść.

Po "Barierze" moje oczekiwania do kontynuacji były ogromne. No bo jeżeli ktoś debiutuje w taki sposób to potem czytelnik spodziewa się po nim naprawdę wiele. Wiecie co jest najlepsze? Ta pisarka kompletnie nie zawodzi, a poziom jest jedynie coraz wyższy.

W drugim tomie cyklu wyraźnie rośnie warsztat pisarski, a czytelnik ma wrażenie, że autorka czuje się jeszcze pewniej w swojej historii. Językowo jest pięknie, a jednocześnie nie jest sztywno i czuć lekkość. Historia pomimo bycia pełnoprawną fantastyką jest naturalna, a to wszystko dzięki temu, że bohaterowie mają "nasze" problemy, przeżycia, przeszłość. I tu znowu ogromny plus za poruszenie tematów bardzo trudnych, niekiedy tabu, ale jednocześnie niezwykle ważnych, takich o których mówić powinno się jak najwięcej.

Autorka fenomenalnie wręcz gra na emocjach czytelnika, przy tej historii nawet największy twardziel... zapłacze, wkurzy się a niekiedy rozczuli.

Każdy z bohaterów jest złożony, nietuzinkowy, każdy ma swoje za uszami i interesujący charakter, i przede wszystkim czytelnik przeżywa wydarzenia razem z nimi. To wszystko dzięki temu, że można się łatwo utożsamić i zżyć.
Ten zły... no ja nawet Rutha polubiłam. Serio, ja wiem że to paskuda straszna, ale o to właśnie chodzi w czarnych charakterach. Mają być źli, bezwzględni i budzić w czytelniku strach. Oczywiście rudy Kitsu to niezmiennie mój numer jeden. 🧡

Pragnę też zaznaczyć, że spod pióra Aliny wychodzą NAJPIĘKNIEJSZE wątki romantyczne. Zauważcie, że ja nie jestem entuzjastką romansów, muszę mieć na nie ochotę, ale to... to biorę zawsze! Może być pięknie, niewulgarnie, a erotyka nie musi odrzucać czy się narzucać.

"Klan smoka.Iluzje" to kontynuacja dalszych losów naszych bohaterów. Ruth usilnie próbuje swoich sił by odebrać Altamirowi swoją (jak mu się zdaje) Yuno. Wojska Klanu Orła są gotowi by ruszyć na południe.
Mimo szczęścia Mira i Yuno członkowie Klanu Tygrysa nie patrzą przychylnie na ich związek. Magini musi znosić docinki i plotki na jej temat, co nie pomaga w dojściu do siebie.
Co jeszcze czeka Yuno i Mira by mogli zaznać spokoju? Czy magini uda się odzyskać moce?

Jak dobrze wiecie pierwszy tom Klanu Smoka pokochałam całym sercem. Tak spodobał mi się debiut autorki że trafiła na top 1 ubiegłego roku. Do tej pory wciskam ją każdemu. Nawet przeczytać z mojego polecenia postanowiła @zaczytana_tak_po_prostu i również tak jak ja przepadła w tej historii.

Jednak dzisiaj chciałabym wam opowiedzieć więcej o drugim tomie z serii, którego nie mogłam się doczekać. Gdy odebrałam paczkę rzuciłam wszystko i zaczęłam czytać. Jednak po przeczytaniu kilkunastu stron odłożyłam ją na ponad miesiąc. Pewnie zastanawiacie się dlaczego.
Nie usłyszycie ode mnie że książka była zła i nie mogłam zmusić się do jej przeczytania.
Zostawiałam ją na tyle czasu ponieważ….
Książka była tak wybitnie dobra że robiłam wszystko by jej nie skończyć. 🥺
W swoim życiu przeczytałam kilkaset książek,żadna nie zawładnęła aż tak moim sercem że robiłam wszystko by tej książki nie skończyć w takim tempie w jakim pewnie bym mogła.
Im bliżej końca tym bardziej było mi smutno że muszę ją skończyć.

Nie wiem jak autorka to robi,że każda książka jest coraz lepsza( A jednak "Bariera" postawiła bardzo wysoko poprzeczkę).
Obawiałam się,że jednak moje oczekiwania okażą się za duże a powieść im nie sprosta.
Obaliłam tą wątpliwość po kilku pierwszych stronach.
Ta książka czyta się sama. Dosłownie. Jak bardzo będziecie chcieli przestać czytać nie będziecie w stanie tego zrobić.
Akcja jest poprowadzona bardzo dynamicznie i co najbardziej mnie zdziwiło to płynność między wydarzeniami. Nigdzie nie znalazłam tak aksamitnego przejścia.
W tym tomie mamy dokładnie ukazaną przemianę Yuno. Z tej zastraszonej, poniżanej kobiety zmienia się w bardziej waleczną, mniej wystraszoną i bardziej skłonną stawić czoła swoim lękom maginie.
Oczywiście,że nie mamy tutaj nagłego bum zmiany zachowania natomiast jest to widocznie i cieszy czytelnika podczas czytania 🐉

Czytając Iluzje miałam kalejdoskop emocji. W jednej chwili, czułam szczęście, radość i wzruszenie razem z bohaterami a dwa rozdziały dalej płakałam i nie mogłam się pozbierać… Mam nadzieję że Pani Alina będzie w stanie posklejać moje serce przy kolejnym tomie ( który powinnam mieć od razu bo nie wiem jak przeżyje do października 😟).
Warsztat Pani Aliny jest dosłownie nie do pojęcia.
Nie znam innej pisarki,która od początku swojej kariery wydawniczej wie co chce pisać i wydawać. Bo chcę wam również podkreślić fakt, że Klan smoka jest wydawany przez samą autorkę. Wydanie powieści na takim wysokim poziomie jak żadna inna książka.
W wersji papierowej ( jak i elektronicznej) znajdziemy przepiękne ilustrację, które są wisienką na torcie do tej historii.
Zachęcam Was do zapoznania się z Klanem Smoka. Wersję papierową możecie kupić na stronie internetowej autorki( gorąco was do tego zachęcam) ale również możecie przeczytać ją na Legimi 🖤
Książki Aliny Duchnowskiej to nie tylko dobrze napisane książki fantasy o kreatywnej fabułę. To jest już wyższy poziom literatury. Nie zwatpiłabym wypuścić jej na rynek zagraniczny.
Jednak jest coś czego bardzo żałuję w związku z Iluzjami. Jest to jedyna rzecz, której nie jestem w stanie wybaczyć…
Żałuję, że nie jest pod moim patronatem medialnym. Tak pokochałam tą historię, tych bohaterów że jestem patronką emocjonalną i chce pokazać jak największej grupie czytelników że istnieje tak dobrze napisana seria.
Jednak mimo wszystko Klan Smoka ma cudownych patronów, którzy wiedzą jakie to jest dobre ♥️

#reklama
#współpracareklamowa
#patronataryi
@samowydawcypl
@alina_duchnowska_autorka
Książkę można przeczytać w formie ebooka na @empikgo

Jest to drugi tom z serii "klan Smoka".
Bardzo dziękuję, że mogłam objąć patronatem te książkę. To zaszczyt patronować takiej wspaniałej lekturze.

Szamanizm, magia, iluzje, smoki. Kuszące prawda ?

Książka oczywiście jest przepięknie wydana ! Okładka jest śliczna i ma skrzydełka, a po rozłożeniu ich mamy mapy, które, pokazują miejsca akcji w książce.
Kolejnym atutem są piękne grafiki, które widzimy w trakcie powieści. Rozdziały są dość długie, ale mają graficzne "przerywniki".
Powieść należy do tych cieńszych-ma niecałe 300 stron, a druk jest dość duży co też ułatwia czytanie. No i oczywiście jest z tych niedokładalnych i smuteczek, że trzeba czekać na kolejne książki autorki.

W tym tomie nie doszukamy się zawrotnego tępa akcji. Autorka skupiła się na psychologicznej stronie.
Poznajemy też bliżej postacie drugoplanowe, których charaktery są naprawdę różne. Ewidentnie widać, że autorka zrobiła kawał dobrej roboty przy kreowaniu bohaterów.
Oczywiście dialogi bardzo dobre!
Mamy tutaj m.in. wewnętrzną walkę z demonami przeszłości Yuno, a co gorsza ten demon nadal żyje i próbuje ją dopaść w swoje łapska.
Egzekutor ściga Yuno gdyż uważa ją za swoją własność. Altamir jako dobry partner bardzo ją wspiera i próbuje "poskładać" jej psychikę. Bohaterzy przygotowują się na walkę z Ruthem.
A on wraz ze swoimi sojusznikami depcze im po piętach.
Mimo zapędów niektórych bohaterów do walki, wódz klanu Tygrysa studzi ich emocje i naciska aby nie poddawać się swoim uczuciom, a wziąć wszystko na chłodno, przemyśleć i opracować taktykę.
Czy im się uda ? Czy Yuno upora się ze swoimi demonami? O tym musicie przeczytać sami.

Reasumując, mniej akcji niż w pierwszym tomie, więcej emocji, ale i tak jest rewelacyjne. W lekturze jest wszystko to czego spodziewać się po dobrej fantastyce.
polecam gorąco oba tomy 🤍

#reklama
#współpracareklamowa
#patronataryi
@samowydawcypl
@alina_duchnowska_autorka
Książkę można przeczytać w formie ebooka na @empikgo

Jest to drugi tom z serii "klan Smoka".

Szamanizm, magia, iluzje, smoki. Kuszące prawda ?

Książka oczywiście jest przepięknie...

Drugi tom pozwala nam cieszyć się rozwojem relacji między Yuno i Mirem. Magini dalej mierzy się ze swoją przeszłością, a ta cały czas ją goni. Ruth nie odpuszcza i ma zamiar za wszelką cenę dopaść maginię. Do tego wśród członków Klanu Tygrysa krążą nieprzychylne opinie na temat Yuno, a nawet Ognistej Burzy. Pozycja Cichego Cienia słabnie.

Yuno chce odzyskać swoją magie, jednak nie spodziewa się, jak długo magia przykrywała prawdę. Ogarnięta przez koszmary nie potrafi sobie poradzić, a Altamir jest w tym bezbronny.

Akcja nie zwalnia, a plot twisty mnie tak zaskoczyły, że siedziałam z otwartymi ustami z zaskoczenia i nie wiedziałam, jak to wszystko przetrawić. Nie zawiodłam się, mimo że to drugi tom, a te z reguły są nudne.
Do tego relacja Yuno i Mira z połączeniem magii jest cudowna i zdrowia, magini wreszcie poznaje czym jest zdrowa relacja i spostrzega, jak źle była traktowana wcześniej. Rozwija się też relacja Kitsu i Enis, na którą bardzo liczę!!!

Jestem bardzo ciekawa co stanie się dalej, ponieważ teraz odkryły się nowe wątki. Nie mogę się doczekać!!! Już tęsknię za bohaterami, więc mam nadzieję, że dalsza część będzie niedługo 🥹

⭐⭐⭐⭐✨/5

Yuno chce odzyskać swoją magie,...

Jest to kontynuacja serii 'Klan smoka'.
Ta część pochłonęła mnie również mocno jak pierwsza.

W pierwszym tomie poznajemy świat wykreowany przez autorkę, historię i głównych bohaterów. W tej mamy więcej emocji, intryg i poznanie bliżej postaci drugoplanowych.

Chciałam również wspomnieć, że książka jest świetnie wydana ! Okładka jest przepiękna, a na wewnętrznej części okładki są mapy, które ukazują nam świat stworzony przez Alinę. Pomaga to jeszcze bardziej odtworzyć w naszej wyobraźni miejsce akcji.

Rozdziały są dość długie jednak to absolutnie nie przeszkadza gdyż książkę czyta się szybko. Jest to powieść z tych, które dosłownie przelatują nam przez palce i nagle jest zdziwienie "halo to już koniec ? Ja chcę więcej"

Tutaj nie ma zbyt wiele zwrotów akcji, ale jest wiele emocji, którymi książka jest przesiąknięta.
Miłość, nadzieja, magia plus intrygi i mała dawka humoru dają niesamowity klimat historii. Poznajemy bohaterów od psychologicznej strony, samoakceptacji i relacji międzyludzkiej.
Czujemy również zło, które wisi w powietrzu i czai się na bohaterów.

"Iluzje" razem z "Barierą" zawładnęły mną całkowicie.
Polecam z całego serducha ❤️❤️
Zdecydowanie czekam na kolejny tom😍

Jest to kontynuacja serii 'Klan smoka'.
Ta część pochłonęła mnie również mocno jak pierwsza.

• Literatura dla kobiet
  • Fantasy Horror SF