Bestia

Okładka książki Bestia Alina Duchnowska
Okładka książki Bestia
Alina Duchnowska Wydawnictwo: Alina Duchnowska selfpublishing Cykl: Klan Smoka (tom 3) fantasy, science fiction
Klan Smoka (tom 3)
Alina Duchnowska selfpublishing
2024-01-30
2024-01-30
fantasy romantasy

Trudno mi coś napisać, tak wiele emocji odczułam po przeczytaniu tej części. Początkową nadzieję na to, że Yuno i Mirowi w końcu uda się zwyciężyć z prześladowcami, autorka brutalnie przerywa wplatając intrygi wywołujące groźbę wojny i porwanie Yuno. W tym tomie jest zdecydowanie więcej akcji, opisów walk i tortur, które przytłaczają swoim realizmem i brutalnością. Przyznam, że wzruszyłam się czytając o traumie jaką przeżyła moja ulubiona bohaterka.
Czekam niecierpliwie na kolejną część przygód Klanu Smoka.

Trzeci tom jak na razie najlepszy!
Klan smoka nabiera tempa i fajnie się rozwija.
Nie tylko fabuła zaskakuje ale również bohaterowie!
Wielkim atutem tego tomu jest genialnie poprowadzona relacja prześladowcy i ofiary. Autorka nie patyczkuje się i opisuje jak to w życiu bywa bez żadnych zabiegów upiększających. Jest brutalnie. Wszelkie fizyczne tortury przedstawione tak, że trzeba czytać jednym okiem!

Lektura dla prawdziwych twardzieli! Polecam całym serduszkiem! <3

Trzeci tom jak na razie najlepszy!
Klan smoka nabiera tempa i fajnie się rozwija.
Nie tylko fabuła zaskakuje ale również bohaterowie!

Ogromnie dziękuję Alinie za zaufanie i możliwość objęcia patronatem medialnym tej części. Powieść jest przeznaczona dla pełnoletnich czytelników między innymi z powodu brutalnych scen przemocy.

Historia jest pełna emocji, trzyma nas w ciągłym napięciu i nie ma chwili na nudę. Poznajemy akcję z różnych stron co daje nam pełen obraz wydarzeń jakie mają miejsce w powieści.

To co ogromnie mi się spodobało to dwa ujęcia magii - czysto intuicyjne oraz naukowe. Magia smoków jest znacznie inna niż ludzka i autorka ukazuje doskonale różnice między nimi. Dużym plusem jest dla mnie równeż klimat powieści, przez dużą część tego tomu zatapiamy się w magicznej atmosferze i klimacie indiańskiej wioski oraz lepiej poznajemy zwyczaje klanów i ich tradycje.

W drugiej części powieści autorka wykorzystuje motyw drogi i wraz z bohaterami podróżujemy przez krainę i możemy lepiej rozejrzeć się po świecie przedstawionym, choć nie ma tu czasu na zwiedzanie, a bardziej skupiamy się na cierpieniu i bólu doskwierającym między innymi głównej bohaterce. Autorka nie zwykła oszczędzać swoich postaci, bez względu na to jak mocno czytelnik darzy ich sympatią nic nie możemy wskórać by im pomóc i nasze serca rozrywa ich ból.

Jest to trudna i bardzo emocjonującą historia gdzie wśród bestialskich poczynań jesteśmy w stanie dostrzec iskierkę nadziei. Książki nie da się od tak odłożyć, chcemy jak najszybciej dotrzeć na ostatnią stronę by poznać jak zakończy się ta część.

Podoba mi się to, że możemy lepiej poznać historię Kitsu, smoka, który jest przyjacielem głównego bohatera Mira. Poznanie jego historii pomaga lepiej zrozumieć tą postać i jej postępowanie.

Z całego serca polecam Wam wszystkie trzy tomy "Klanu Smoka". Polecam zaparzyć melisę przed lekturą i dać się jej wciągnąć na długie godziny. Osobiście mam nadzieję, że kolejna część pojawi się już niedługo i odpowie na nurtujące mnie pytania.

Trzeci tom "Klanu Smoka" był dla mnie trudny w emocjach. Jest on najbardziej brutalny jak do tej pory. Autorka potrafi opisać sceny w taki sposób, że czuję się jakbym w nich sama uczestniczyła. To ogromna zaleta pisarska, ale dla osób tak wrażliwych jak ja bywa po prostu ciężka. Mimo to to kawał dobrej fantastyki.

Miro i Yuno wyruszają na spotkanie klanów, na którym wszystko się komplikuje w najgorszy możliwy sposób. Są w tym razem i bardzo lubię ich relację, widać czystą miłość między nimi. Niestety czasami miłość to za mało i Yuno znowu musi cierpieć katusze, a Miro razem z nią. Poznajemy więcej przeszłości Kitsu i dostajemy też informacje o smokach. Kitsu to mój ulubiony bohater, jego opieka nad przyjaciółmi mnie rozczula.

Ostatnia część historii trzeciego tomu była niesamowita. Starcie, emocje, a potem to jak bohaterowie muszą na nowo sobie poradzić po tym wszystkim - super poprowadzone. Moimi ukochanymi momentami w twórczości Aliny są sceny obyczajowe, zwykłe rozmowy, mają w sobie jakąś magię. Poza tym bardzo cenię też aspekty historyczne i kulturowe, autorka fascynuje się kulturą Indian i to widać. Uwielbiam czytać o funkcjonowaniu i zwyczajach w klanach ^^

Zdecydowanie chcę wiedzieć co będzie dalej i polecam wam tę serię, jednakże trzeba wziąć pod uwagę to, że osoby wrażliwsze powinny dawkować sobie sceny przemocy ostrożnie, bo dotykają one serca mocno.

Miro i Yuno wyruszają na spotkanie klanów, na którym...

To już trzecie spotkanie z ulubionymi bohaterami ,ale niestety czekają ich trudne chwile . Wydawałoby się ,ze Yuno nareszcie jest bezpieczna ,ze zapewni to Klan Tygrysa …Niestety zbliża się wojna ,a jedna zazdrosna szamanka może zniszczyć jedność Tygrysów .Na to tylko czeka prześladowca Yuno i Alistera. Czy klan przetrwa 🤔 czy bestia znów zatriumfuje 🤔a może będzie musiał narodzić się nowy klan -Klan Smoka🔥🐉💪
Autorka nie oszczędza w tym tomie czytelnika 😱czeka Nas rollercoaster ,a bohaterów wyjątkowo dramatyczne chwile . To sprawia ze powieść jest po prostu nieodkladalna. Nic dziwnego,ze tak szybko przeczytałam . To zdecydowanie prpozycja dla dojrzałego czytelnika , dużo tu mroku, jest brutalnie i po prostu strasznie 😱🙈ale jest też miejsce na nadzieję , wychodzenie z traumatycznych przejść i prawdziwą miłość . Alina Duchnowska pięknie potrafi pisać o tym najpiękniejszym uczuciu . Dobrze,ze pokazuje jak ważne jest danie skrzywdzonemu czasu i przestrzeni,ze nie da się pozbierać z cierpienia w jeden dzień i jak ważna jest cierpliwość,a najważniejsze to znaleźć ludzi którzy staną się nowym klanem ,nową rodzina ,gdy stara zawiedzie 🔥💪
Zakończenie przynosi bohaterom spokój,ale to też zapowiedź kolejnych kłopotów ,bo to nie jest chyba koniec serii i bardzo dobrze . Chętnie ponownie spotkam ulubionych bohaterów 😄
Moja ocena Bestii to 10/10 🔥🔥🔥🧡🧡🧡bardzo polecam, to niekwestionowana kandydatka do mojej topki roku 💪

“Bestia” w moim odczuciu jest zupełnie inna niż poprzednie części – jest brutalniej, mocniej i bardziej wartko niż dotychczas. Czy to zarzut? Absolutnie. Po nieco leniwej “Iluzji” szybka akcja pasuje tu jak najbardziej.
🐉🐉🐉
Powieści napisane przez Alinę Duchnowską, mają w sobie to “coś”, co sprawia, że nie sposób odłożyć książki choćby na moment. Wciąż chce się do niej wracać, kiedy tylko nadarzy się ku temu sposobność. Odczucie takie zawdzięczamy nie tylko dzięki doskonale poprowadzonej głównej linii fabularnej, ale także wątkami pobocznymi, gdzie zagnieździli się moi ulubieńcy (Kitsu i Uthenis). Co więcej, widać ogromny przeskok w warsztacie autorki – jestem pod ogromnym wrażeniem i chylę czoła.

Co dostaniemy w “Besti”? Najprościej mówiąc emotional damage poprzeplatany z poważnym słowiańskim wkur*em. Czy wyszło? Oj wyszło. Jeszcze jak! 🖤

Zatem, jeśli uwielbiacie dobrze napisane książki, ze świetną opowieścią i głębokimi postaciami, a także historię, która porusza istotne społecznie kwestie (przemoc psychiczna i fizyczna),zachęcam do przeczytania nie tylko “Bestii”, ale i poprzednich książek z cyklu.

🚫Miejcie jednak na względzie, że jest to powieść, w której mamy sporo brutalnych scen, zatem książka skierowana jest zdecydowanie do starszego czytelnika.

P.S. Poproszę tom czwarty na wczoraj. 🥲

🐉🐉🐉