Bariera

Okładka książki Bariera Alina Duchnowska
Okładka książki Bariera
Alina Duchnowska Wydawnictwo: Alina Duchnowska selfpublishing Cykl: Klan Smoka (tom 1) fantasy, science fiction
Klan Smoka (tom 1)
Alina Duchnowska selfpublishing
2022-10-10
2022-10-10
fantasy fantastyka selfpublishing

Mam problem jak ocenić tą książkę...zaczęło się interesująco, spodobał mi się pomysł i świat, nawet byłam w stanie wybaczyć "kulejące” dialogi ale wątek romansowy mnie totalnie dobił :/ książka zmieniła się w jakieś pokraczne romansidło dla nastolatków z przesłodzonymi czułościami i niekończącymi się opisami zbliżeń , za dużo , za mdło...pod koniec już tylko kartkowałam opuszczając większość opisów...nie wiem czy jestem bardziej rozczarowana czy zła za zmarnowany potencjał ...prawdopodobnie sięgnę po drugi tom bo ciągle jestem ciekawa świata i mam nadzieje ze romansidło zaniknie...

Altamir Ivesse to niesforny i energiczny chłopiec, posiada on magiczną moc, jednak nie do końca potrafi nad nią zapanować. Stephen, ojciec jest wręcz uradowany gdy do Ivesse przybywa mistrzyni Yuno wraz ze strażniczką Enis aby jego potomek nauczył się władać magią.
Jednak przez niebezpieczeństwo, któro nadchodzi niespodziewanie Altamir traci wszystko...
Baron zginął, Ivesse zostało doszczętnie spalone, a wielka magini utknęła w barierze, gdzie czyha na nią śmierć, zaklęta bariera pozostała w bezruchu, a on znalazł się poza nią, skazany sam na siebie.

Spotyka na swojej drodze Kitsu, to on teraz będzie jego nauczycielem... z dnia na dzień, z roku na rok coraz lepiej radzi sobie magią a wiele trudu i poświęcenia uczyniło go świetnym wojownikiem.
Jednak ta świadomość, że Yuno jest zamknięta w barierze, skazana na ogromne cierpienie, barierze w której czas płynął bardzo powoli, zaś u nich minęło już wiele, wiele lat... boli go niesamowicie.

"Powoli budziła się z nieświadomości, jakby wynurzała się z ciemnego, lepkiego bagniska. Z trudem rozkleiła powieki. Widziała przed sobą źdźbła trawy. I swoją grubo zabandażowaną dłoń. Zamyśliła się, ale zaraz napłynęły do niej wspomnienia, a wraz z nimi - strach. Przymknęła oczy i zadrżała. Bała się. Tak bardzo się bała."

Dopiero po 20 latach ich drogi się krzyżują, gdy kobieta wydostaje się z zaklęcia w tragicznym stanie Miro musi pomóc jej dojść do siebie. Niespodziewanie rodzi się między nimi uczucie, jednak wiedzą, że muszą być ostrożni, bo to co najgorsze może być tuż, tuż.

"Klan smoka. Tom 1. Bariera" to świetna powieść fantasy z dość dynamiczną akcją, co uwielbiam, powiem tak, cóż to była za przygoda, jestem pod wielkim wrażeniem! Fabuła doskonale poprowadzona, zostajemy wciągnięci w świat magii, pożądania, cierpienia, wspomnień z przeszłości, walki o życie swoje i najbliższych, fabuła, która zaskakuje niejednokrotnie.
Wiele emocji towarzyszyło mi podczas lektury, gdyż zostały poruszone w niej trudne tematy, tj. gwałt, przemoc fizyczna jak i psychiczna, to brutalna historia, jednak zawiera ona sporo wątków, które wywołają uśmiech a także wypieki na twarzy.☺️
Dodam, że jest to debiut autorki, debiut przy którym spędziłam czas bardzo przyjemnie, nie mogę się doczekać aż sięgnę po 2 tom, jestem ogromnie ciekawa dalszych losów bohaterów, gdyż polubiłam ich niesamowicie.
Czytajcie! 😍

Baron zginął,...

Moja ukochana seria i ulubiona autorka! Historia, w którą warto się zanurzyć i przepaść - polecam bardzo!

Czy istnieją bariery, których nie jesteście w stanie pokonać?

Gdy w królewskiej rodzinie rodzi się dziedzic pozbawiony magicznych mocy nie brzmi to pomyślnie dla dynastii. A jeżeli w tym samym czasie, w jednym z podległych księstw ogromna moc budzi się w młodym chłopcu, to nie może być mowy o przypadku.

Yuno musi uciekać, a okoliczności zdają się jej sprzyjać. Pod nieobecność pewnego mężczyzny wyrusza z Klasztoru do miejsca niemal zapomnianego przez rządzących. Chłopiec u którego obudziła się magia musi szybko nauczyć się nad nią panować. Inaczej ta zniszczyć go od środka.

Z pomocą swojej towarzyszki Enis rozpoczyna naukę Altamira. Krok po kroku uczą go nie tylko okiełznać wypełniającą go magię ale też walki i innych przydatnych umiejętności.

Wszystko układa się dobrze do momentu ataku na zamek.

Uciekają, a gdy sytuacja staje się dramatyczna rzuca zaklęcie, które wymyka się spod kontroli. Powstaje bariera chroniąca znajdujących się pod nią ludzi nawet przed... upływem czasu.

Mijają lata i dorosły już Miro pozostaje ogarnięty obsesją. Razem ze smokiem, który go wychował, wciąż przychodzi pod magiczną barierę. Ma nadzieję, że w końcu uda mu się przełamać budujące ją zaklęcie i będzie mógł wziąć młodą maginię w ramiona.

Wkrótce przekona się, że przełamanie zaklęcia to dopiero początek.

"Klan Smoka. Bariera" Aliny Duchnowskiej to bardzo ciekawa książka. Motyw magicznej bariery, dobrze znany fanom pewnej gry komputerowej 😉, chyba pierwszy raz miałam okazję poznać w "papierowej" wersji. I przyznam, że to wykonanie bardzo mi się podobało!

To co uderza podczas czytania to duża ilość scen erotycznych. Pojawią się naprawdę przyjemne opisy zbliżeń, choć sporo będzie takich mało przyjemnych. Bohaterowie są różni i ich charaktery w ciekawy sposób ze sobą korelują. Podoba mi się oddanie Mira i jego przywiązanie do Yuno. Enis i Kitsu mega przypadli mi do gustu.

Ciekawe fantasy? Zdecydowanie! Ale nie musicie mi wierzyć. Sprawdźcie sami!

Czy istnieją bariery, których nie jesteście w stanie pokonać?

Yuno musi uciekać, a okoliczności zdają się jej sprzyjać. Pod...

Zachęciły mnie wysokie opinie na lubimy czytać i niestety niesłusznie. Mimo że powieść Aliny Duchnowskiej ma dobre momenty, ciekawe pomysły i widać czerpanie z interesujących motywów to kuje w oczy. Fabuła podana w dialogach, bohaterowie jedno wymiarowi i nieskomplikowani.
Mam wrażenie, jakby autorce trudno było się zdecydować, czy napisać bajkę w stylu "Czarnoksiężnika z Archipelagu", współczesne high fantasy, czy też jeszcze coś innego. I oczywiście mieszanie konwencji jest ok, o ile miesza się je świadomie, wie dlaczego i po co. Nie mam poczucia, że tutaj to było zamierzone.

Jestem Mega zaskoczony.
Spodobała mi się okładka lecz zaniepokoił mnie opis - wynikało z niego że to może być romansidło. To nie do końca moje gusta a tu co ?
Mamy dosyć szybką i wartką akcję.
Mamy krwawe sceny walki.
Mamy Magię .
Mamy nawet "momenty" :)
Doskonale się przy tej książce bawiłem pomimo że porusza ciężkie tematy (nie będę spoilerował). Uważam że jest to pozycja w której zarówno miłośnicy romansu jak i heroic fantasy znajdą coś dla siebie.

Jestem Mega zaskoczony.
Mamy dosyć szybką i wartką akcję.
Mamy krwawe sceny walki.
Mamy Magię .
Mamy nawet "momenty" :)

Pożyczyłem książkę od znajomej, spodziewając się przyciężkawej sagi fantasy - tak, patrzyłem tylko na okładkę i jakoś nasunęło mi skojarzenia z Wegnerem.
Dostałem romantasy pełną gębą.Z dość problematycznym wątkiem.
Jest to self publishing, dlatego przymykam oczy na pewne rzeczy, takie, jak dość toporna, nie najlepsza redakcja, która powinna w pewnym momencie powiedzieć kolejnym opisom przemocy na tle se4ualnym "dość".
Bo autorka ewidentnie nie lubi kobiet (czego osobiście po prostu nie toleruję) i ma dziwną skłonność do pastwienia się nad nimi. Główna bohaterka Bariery to Yuno, kapłanka, naznaczona traumą. Przez lata była wykorzystywana przez mrocznego Rutha, naszego antagonistę, którego jedyną cechą charakteru jest to... że chce upadlać Yuno. I robi to notorycznie, nie ma w tym żadnej, głębszej motywacji, ani żadnych innych przemyśleń. Niezbyt jest to interesujące do czytania, tym bardziej, że te opisy przemocy z początku szokujące i graficzne, z czasem robią się intensywne, jak cięcie ogórka tępym nożem i bawią, zamiast przerażać.
Kolejnym bohaterem jest Miro. Kiedyś był księciem, poznajemy go jako dziecko, które Yuno szkoli w sztuce magicznej. Na skutek tego, że Altamir/później Miro jest MA SUPER RZADKIE MOCE, ŹLI LUDZIE zabijają mu ojca i palą zamek, a on ucieka ze swoją nauczycielką.
I tu dochodzi do największego wtf całej tej poweści. Yuno razem ze swoją koleżanką jest uwięziona w barierze, gdzie czas płynie wolno, zaś Altamir/Miro wydostaje się z tego stanu i próbuje wyciągnąć nauczycielkę. Poznaje przy tym smoka, który niczym mistrz kung fu naucza go życia. W tym czasie Miro dorasta, majstruje różnym kobietom dzieci, do czego się nie poczuwa, a w końcu wyciąga Yuno z bariery......i zakochuje się w niej, a ona w nim.Mój creepymetr w tym momencie wywalił.Czego, jak czego, wiele rzeczy widziałem w polskiej fantasy, ale taki lekki podtekst papieski, to chyba za dużo.
Potem fabuła niestety ginie w zalewie czułości między głównymi bohaterami.Nie mam nic przeciw scenom miłosnym, ale w "Barierze" jest ich zbyt wiele, czasami są karkołomne anatomicznie i niestety nie wpływają w żaden sposób na przebieg fabuły, a wręcz zaduszają ją sobą.Mamy naprzemiennie: jeden rozdział zły Ruth robi krzywdę Yuno, drugi rozdział Yuno odreagowuje to z Altamirem.I tak już do końca.Książka urywa się w dziwnym momencie, ale raczej po drugi tom nie będę w stanie sięgnąć.

Dostałem romantasy pełną gębą.Z dość problematycznym wątkiem.

Nie wiem jak ocenić- wyciągnąć średnią?
sam pomysł i świat wykreowany przez autorkę- super, bardzo mi się podobał, dalabym 8 lub nawet 9.
dialogi miedzy Juno a Mirem i ich rozterki- słabe, 3 lub max 4. Opisy przemocy Rutha- dla mnie za dużo.l, za mocno,za bardzo.
Na razie nie wiem, czy sięgnę po kolejny tom.

Nie wiem jak ocenić- wyciągnąć średnią?
Na razie nie wiem, czy sięgnę po kolejny tom.

Książka przeczytana migiem! Autorka zachwyca wykreowanym światem i historią.
Fabuła jest oryginalna, co przy wielu książkach fantasy jest miłą niespodzianką. Motyw bariery i magii jest naprawdę bardzo dobrze skonstruowany. Do tego bohaterowie są konkretni i wyraziści.
Postać Kitsu jest wspaniała a humor utrzymany w świetnym tonie - faktycznie śmieszy, a nie jest wymuszony. Aby nie było za słodko, autorka w bardzo umiejętnie odmalowuje tragizm kobiety i cierpienia, jakich może doświadczyć od mężczyzny.
Książka zaciekawiła mnie od pierwszej strony, a końcówka zaciekawienie utrzymała - może nie ma typowego cliffhanger'a ale są niedokończone sprawy :)
Polecam każdemu, kto kocha fantastykę!

Książka przeczytana migiem! Autorka zachwyca wykreowanym światem i historią.

Całkiem fajna, smok, czary, bohaterowie, których łatwo polubić, ciekawie skonstruowana akcja, która powoli obrasta w wątki. Już sięgam po następną część.