Wojownik

Okładka książki Wojownik Karen Lynch
Okładka książki Wojownik
Karen Lynch Wydawnictwo: Wydawnictwo Papierówka Cykl: Nieugięta (tom 4) fantasy, science fiction
Nieugięta (tom 4)
Warrior
Wydawnictwo Papierówka
2023-03-29
2023-03-29
2016-10-25
Katarzyna Agnieszka Dyrek
romans fantasy

Fajnie było zobaczyć tę serię z perspektywy Nicholasa, tylko na mój gust ta książka była odrobinę za długa, przez co momentami się nudziłam i nie miałam ochoty do niej wracać. Mimo tego fanom serii polecam.

Wojownik to kolejny tom serii, poprzednie trzy były napisane z perspektywy głównej bohaterki, a w najnowszej powieści poznajemy wydarzenia oczami Nicholasa.

Na półkach: , , , , , , , ,

Seria "Nieugięta" jest jedną z moich ulubionych serii, gdzie przepadłam bez reszty i nie mogłam się oderwać.

4 część cyklu przenosi nas z powrotem w historię Sary i Nikolasa tym razem z jego perspektywy.
Nieustraszony wojownik, którego jedynym celem jest eliminacja wampirów by chronić ludzkość napotyka na rutynowym patrolu w Maine swoją życiową towarzyszkę i już nic nie jest takie samo jak przedtem.

Miło było powrócić do ich przygód raz jeszcze. ;)

Powiem Wam, że dziwi mnie to, że o serii "Nieugięta" od Karen Lynch jest tak cicho. Przecież to jest takie dobre! 🥺 A dzięki "Wojownikowi" zakochałam się w tej historii na nowo, bo mogłam ją poznać jeszcze raz, tylko że teraz w całości z perspektywy Nikolasa.

Już pierwsze tomy tej serii pokazały, że jest to bohater, w którym od razu można się zakochać. A jako że mamy tu możliwość od samego początku poznawania jego myśli i uczuć dotyczących Sary, moje uwielbienie do jego osoby jeszcze bardziej wzrosło. Patrzenie z czym musi się mierzyć i jak bardzo się kontrolować, i mnie trzymało w dużym napięciu. Jeśli czytaliście poprzednie tomy, to wiecie, że w relacji tej dwójki mnóstwo było delikatnych gestów i czynów, które jasno wskazywały na uczucia jakie między nimi się pojawiły. Nie było ostatencyjnego rzucania się na siebie przy każdej nadarzającej się okazji, okej, było kilka sytuacji, gdy emocje wzięły górę i Dashnov nieco bardziej ukazał swoje uczucia, ale to było takie 🥺😍🤭 Dla mnie wątek romantyczny w tej serii został poprowadzony rewelacyjnie, i kupił mnie całkowicie.

Fabuła tej historii jak dla mnie ma swój klimat i jest niepowtarzalna, pełno w niej niespodzianek i zaskakujących zwrotów akcji trzymających w napięciu. I mimo, że znałam ją już z perspektywy Sary, to jednak punkt widzenia Nikolasa pokazał mi niektóre sytuację z tej drugiej strony, a to dostarczyło mi nowych emocji i wrażeń.

Te poszukiwania Mistrza, które były pełne niebezpiecznych sytuacji, a w między czasie odkrywanie mocy jaką dysponowała Sara i wisienka na torcie - wątek romantyczny, to wszystko złożyło się na historię, która na długi, długi czas zostanie w mojej pamięci i do której chętnie będę wracać, gdy mi czas pozwoli. "Wojownik" to świetne uzupełnienie całej tej serii "Nieugięta" ogromnie się cieszę, że miałam możliwość przeczytania tej książki i spojrzenia na całą historię, punktu widzenia naszego drugiego bohatera. Gwarantuję, że jeśli zdecydujecie się na zapoznanie się z tymi książkami nie będziecie żałować! Dla mnie "Nieugięta" to jedna z lepszych serii z gatunku fantasy jakie czytałam. 🥺❤️

Spodobała mi się seria Nieugięta i bardzo cieszyłam się, że powstanie część z punktu widzenia Nikolasa. Pomimo tego, że poprzednie części były świetne brakowało mi jego spojrzenia na całą historię. Jednak była obawa, że jak wiele podobnych książek okaże się kompletną klapą..... ale nie tym razem. Historia wciąga i mimo, że czytamy tą samą historię nie nudzi się ani przez chwilę. Wielki plus za "upchnięcie" 3 poprzednich części w jedną. Cieszę się, że mogłam zakończyć całą serię tak miłym akcentem jak historia Nikolasa.

#Wojownik to kolejny tom serii #Nieugięta od @karenlynch, który może być czytany jako odrębna powieść lub jako uzupełnienie losów Nicholasa i Sary. Poprzednie trzy tomy były napisane z perspektywy głównej bohaterki, a w najnowszej powieści poznajemy wydarzenia oczami jej ukochanego. Jak wspomniałam wyżej, jest to świetne uzupełnienie dla tych, którzy znają ich historię, ale chcieliby poznać uczucia i myśli Nicholasa, a dodatkowo autorka wprowadziła kilka nieznanych do tej pory faktów, opisała wydarzenia, które miały miejsce bez udziału Sary, więc znalazły się w tej książce również zaskakujące nowości.
Nie ukrywam, że uwielbiam tę serię, więc bez zastanowienia zdecydowałam się sięgnąć po kolejną część, która pomimo lekkich obaw i znajomości zarysu fabuły, ponownie mnie zachwyciła, bo to było coś, czego mi brakowało. Lubię poznawać historie z perspektywy większej ilości bohaterów, bo każdy dodaje coś od siebie, ma swoje przemyślenia, odczucia, co poszerza perspektywę, pozwala jeszcze mocniej zagłębić się w wydarzenia, a w tej książce mamy poprzednie 3 tomy zamknięte w jednej, naprawdę sporej objętościowo powieści.
Ale radość z czytania była u mnie przeogromna!
Oczywiście nie mogę z czystym sumieniem stwierdzić, że cieszy mnie ten koniec, bo mogłabym nadal czytać o losach Sary i Nicholasa i myślę, że wcale by mi się nie znudzili, ale jeśli wydawnictwo miałoby na tym zakończyć (autorka napisała jeszcze chyba 2 książki, której bohaterami są Chris i Jordan),to jest to zamknięcie, które w pełni mnie satysfakcjonuje😉
Czy polecam? Oczywiście, całym sercem, zarówno "Wojownika", jak i "Nieugiętą", "Azyl" i "Samotnego mściciela", do których ciągle wracam, bo są równie fantastyczne!

Bardzo często zdarza się, że książki opowiadające tą samą historię z innego punktu widzenia zawodzą. „Wojownik” autorstwa Karen Lynch jest wyjątkiem. Ta powieść jest wyjątkowa, bowiem znajdujmy w niej świat widziany oczami Nikolasa Danshova, wszystkie wydarzenia, które mielimy okazję poznać na przestrzeni poprzednich książek, wszystkie uczucia, emocje, a przede wszystkim sposób, w jaki patrzył na Sarę. Karen Lynch sprawiła, że ta historia ożyła dla mnie na nowo. Uwielbiam zagłębiać się w świat, który został przedstawiony oczami bohatera, a postać Nikolasa zawsze mnie fascynowała. Lubicie wracać do historii, które Wam się spodobały?
Seria „Nieugięta”, którą miałam okazję Wam zrecenzować była przedstawiona z perspektywy głównej bohaterki Say Grey. W książce „Wojownik” mogłam przeżyć wszystko po raz kolejny, jednak z perspektywy Nikolasa Danshova. Miałam okazję powspominać historię, jak świat bohaterki się skomplikował, jak zginął jej ojciec, a świat nadnaturalny zdawał ją pochłaniać, co nie było dla niej zbyt bezpieczne. Jedyne, czego pragnął Nikolas Danshov to bycie wprawnym wojownikiem i ochrona bezbronnych ludzi przed wampirami, które na nich żerują. Nie chciał od życia więcej, wierząc, że ma wszystko, czego tylko zapragnął, co było istotne. Był sam przez prawie dwieście lat, nie spodziewał się, ani nie chciał, żeby to się zmieniło. Aż pewnej nocy spotkał najcenniejszy dar, jaki kiedykolwiek mógł otrzymać. Sara nie odda jednak swojej wolności bez walki, a już na pewno nie przed ponurym wojownikiem, którego właśnie spotkała. On nie da się odstraszyć, przegonić, ponieważ z każdym dniem jego zdolność do trzymania się z dala od niej rozpada się pod ciężarem rosnącego uczucia.
„Wojownik” to książka, która zawiera kochane przeze mnie motywy paranormalne, fantastyczne, dające odrobinę emocji, oderwania od rzeczywistości. Pokazanie historii ponownie, nie jest rzeczą łatwą. Autorowi grozi powtórzenie większości historii, co może odbić się na odbiorze całej serii, jednak Karen Lynch poradziła sobie z tym wyzwaniem świetnie. Wprowadziła wiele nowych scen, a niektóre z ulubionych zostały ponownie zinterpretowane. „Wojownik” zabiera cię na epicką przygodę, która pozostawia cię całkowicie usatysfakcjonowanym, ta książka jest absolutnie fantastyczna i gorąco ją polecam..

Mimo że znam tę historię doskonale to i tak miło było mi powrócić do świata Mohiri i to jeszcze z ᴘᴇʀsᴘᴇᴋᴛʏᴡʏ ɴɪᴋᴏʟᴀsᴀ.

Dosłownie chwilę temu przeczytałam całą serię Nieugiętej, ale i tak zostałam zaskoczona kilka razy. Rozwaliło mnie to, że Nikolas obrywał za wszystko co odwalała Sara. Nawet jakby stanął na głowie i zrobił wszystko co mógł (ᴄᴏ ᴡ sᴜᴍɪᴇ ʀᴏʙɪᴌ) to i tak zawsze była jego wina. Pewna osoba kazała mu wyjechać z Westhorne i to zrobił, a później go obwinia, że to zrobił. ᴊᴀᴋʙʏ ᴄᴏ...

Gdyby zostawiono Sare i Nikolasa samych sobie to ᴊᴀᴋᴏś dotarliby do siebie. A tak jedna osoba cały czas się wpierdzielała i jedynie mnie wkurzała.

Nie wiem czy kojarzycie moje narzekanie na moją ᴜᴋᴏᴄʜᴀɴᴀ̨ Sarunie. Z ᴘᴇʀsᴘᴇᴋᴛʏᴡʏ ɴɪᴋᴏʟᴀsᴀ wydaje się być dużo bardziej ciekawa i mniej irytująca. Patrzenie na nią oczami Nikolasa było dużym ciekawszym doświadczenie.

Sama ksiażka bardzo odstrasza, ponieważ ma około 850 stron, także jest niezłym ᴋʟᴏᴄᴜᴄʜᴇᴍ. Jednak czyta się ją niezwykle sprawnie! Akcja pędzi do przodu i nie czuć tej objętości.

Zaznaczę, że ta seria nie jest dla każdego. To taka fantastyczna młodzieżówka z irytującą (ᴘɪᴄᴋ ᴍᴇ ɢɪʀʟ) główną bohaterką. Mi osobiście ta seria się spodobała, ale biorę pod uwagę to, że niektórzy mogą się zawieść. Mimo to, ode mnie leci polecajka. Na legimi są pierwsze trzy części, także warto spróbować.

Z przyjemnością wróciłam do świata Sary i Nicolasa. Trzeba natomiast pamiętać, że to po prostu inna perspektywa prezentowanych już wcześniej wydarzeń z pierwszych 3 tomów, dlatego polecam raczej jako przypominacz serii. Myślę, że gdybym czytała ten tom od razu po poprzedniej części, nie bawiłabym się tak dobrze.

Fajnie było wrócić do tej opowieści i poznać ją ze strony Nikolasa. Dzięki temu zrozumiałam jego postępowanie, które nie zostało wyjasnione w trylogii

Dodaj cytat z książki Wojownik