Samotny mściciel

Okładka książki Samotny mściciel Karen Lynch
Okładka książki Samotny mściciel
Karen Lynch Wydawnictwo: Wydawnictwo Papierówka Cykl: Nieugięta (tom 3) fantasy, science fiction
Nieugięta (tom 3)
Rogue
Wydawnictwo Papierówka
2022-05-20
2022-05-20
2015-10-27

Bardzo satysfakcjonujące zakończenie.

Bardzo satysfakcjonujące zakończenie.

Warto. Fajna relacja bohaterów, silny charakter głównej bohaterki, lubię.

Warto. Fajna relacja bohaterów, silny charakter głównej bohaterki, lubię.

Podobała mi się!

Podobała mi się!

To trzeci tom tej serii, w której można znaleźć elementy paranormalne, jak i fantastyczne.Seria „Nieugięta” ma w sobie coś wyjątkowego co sprawia, że człowiek nie potrafi się od niej oderwać, a później chce do niej ciągle wracać.

Bezzaprzeczalnie to moja ulubiona książka z tej serii, mimo że to jej zakończenie! Bawiłam się wprost wybornie i jestem dumna z Sary, że w końcu się ogarnęła. Trochę czasu potrzebowała, ale liczy się efekt.

Autorka tak obracała akcją na prawo i lewo, że na kartkach dosłownie kipiała akcja. Zbudowanie napięcia oceniam na 5+, ponieważ dawno tak szybko nie przewracałam kartek i to nie z nudy, a z ciekawości! Same sceny walki zostały tak napisane, że ʙɪᴊᴇ ᴘᴏᴋᴌᴏɴʏ! Uwielbiam ten moment, kiedy z swojego cieplutkiego pokoiku trafiam w samo centrum bitew i przyglądam im się z bliska. Brakowało mi tylko popcornu w ręce.

Lubię romantasy, a ta książka jest bardziej taką fantastyką, po prostu ғᴀɴᴛᴀsᴛʏᴋᴀ̨. Jednak tutaj wątek romantyczny został tak ᴘʀᴀᴡᴅᴢɪᴡɪᴇ poprowadzony. Rozwijał się w swoim tempie, ale jak już do czegoś dochodziło to serce chciało mi wyskoczyć z klatki. Czułam to napięcie między nimi, jakbym to ja romansowała z wspaniałym wojownikiem Mohiri.

Chciałabym poopowiadać Wam o samej fabule, nowych odkryciach, ale nie chcę! Mówię ɴɪᴇ sᴘᴏɪʟᴇʀᴏᴍ także musicie mi wybaczyć za takie ogólniki, ale inaczej się nie da. Jeśli ktoś byłby zainteresowany dyskusją to zapraszam na priv, aby nikomu nie psuć zabawy.

Bardzo dobra część. Byłam wciągnięta, działo się dużo ciekawych rzeczy i bardziej polubiłam bohaterów. Nie będzie to moja ulubiona seria i pewnie szybko o niej zapomnę, ale dobrze się bawiłam czytając ją.

Sara uciekła, porzuciła ukochanego i rodzinę chodź wiedziała, że to przyniesie jej ogromny ból. Podobał mi się ten zabieg. Cała historia zmierzała w kierunku którym bardzo mi to odpowiada. Wątek romantyczny dalej mnie zachwyca. Jednak muszę zwrócić uwagę jak w tym tomie pięknie jest przedstawiona siła i lojalność jaką darzy siebie czwórka przyjaciół. Widać ogromny rozwój postaci. Pióro autorki jak zwykle mnie zachwyciło a cała historia już na zawsze zostanie w moim sercu. ❤

Ogromny plus za plot twist na końcu, ogólnie książka nie zaskakuje, ale odkrycie kim jest mistrz było ogromnym zaskoczeniem. Czy miało to sens? No nie wiem, ale patrząc na całą historię nie ma to wielkiego znaczenia. Cała trylogia nie będzie moją ulubioną, była przewidywalna, melodramatyczna, miała te elementy romansu, które mnie denerwują. Przez całą historię czułam oddech nefilim, co było kiepskie. Lubię świat mohiri tak samo jak lubię nocnych łowców, ale nie czyta się dobrze z wrażeniem, że już to gdzieś czytałam. Jest jeszcze jeden plusik, a mianowicie Sara przez większość czasu wiedziała po co ma mózg i umiała z niego korzystać. Ale biorąc pod uwagę pomoc jaką niosła dla demonów myślałam że bardziej się jej przydadzą.
Biorąc to wszystko pod uwagę dałabym takie mocne 5/10 za całość. Ale wiem, że dla fanów świata nocnych łowców będzie to super pozycja.

Chyba za dużo oczekiwałam od tej książki. Czuję niedosyt. Niby wszystko okej ale sam Mistrz też mnie rozczarował. Poszukiwany przez wszystkie części, a ich spotkanie trwało kilkanaście kartek....
Dla kontynuacji serii warto przeczytać.

Dla kontynuacji serii warto przeczytać.

Książka ogólnie bardzo fajna. Ta część, w odróżnieniu od dwóch poprzednich, zawiera dużo mocniej rozwinięty wątek miłosny, co mnie trochę denerwowało. Zakończenie dość niespodziewane. Polecam👍

Dodaj cytat z książki Samotny mściciel