Okładka książki Vincent Kinga Litkowiec
Okładka książki Vincent
Kinga Litkowiec Wydawnictwo: Black Rose Cykl: Blakemore Family (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Blakemore Family (tom 2)
Black Rose
2023-02-17
2023-02-17

Najstarszy z braci, prawa ręka ojca i równocześnie jego następca, także w pewnym sensie wróg pozostałych braci.
Maddy zostaje podstawiona jako przynęta, żeby odciągnąć Vincenta od ojca.

Dawne uczucie tej dwójki ma szansę na odrodzenie, jednak nie będzie to takie proste. Vincent ma zobowiązania, a Maddy nie chce działać przeciwko niemu.

Romans z wątkiem mafijnym, rodzinne problemy, spiski, intrygi i konspiracje. Świetna lektura.

Maddy zostaje podstawiona jako przynęta, żeby odciągnąć Vincenta od ojca.

Romans z wątkiem mafijnym, rodzinne...

Druga część serii o rodzinie Blakemore. Poznajemy Vincenta najstarszego z rodzeństwa i szaloną Maddy, która zawraca mu w głowie. Vin staje przed trudnymi wyborami. Presja wywierana przez bezwzględnego ojca i lojalność wobec rodzeństwa, co wybierze mężczyzna? Historia toczy się w mafijnym świecie, porachunki gangsterskie mocno mieszają w rodzinie. Kolejna książka autorki, która wciąga, jest nieodkładalna, a zakończenie to prawdziwy wybuch emocji. Nie tylko tych mrocznych. Czytelnik kolejny raz przekonuje się, że miłość potrafi przezwyciężyć wszystko. Polecam

Vincent jako najstarszy z braci, od lat przygotowywany jest do przejęcia władzy. Wszystko jest zaplanowane, jednak ponowne spotkanie z Maddy Cloud-dziewczyną, która oczarowała go przed laty, wywróci jego życie do góry nogami. Dawne uczucia odżyją, kobieta pokaże mu inne życie, jakiego dotąd nie znał.
Ojciec nie będzie zadowolony, iż traci nad synem kontrolę.

Miłość poważnie namiesza, wszelkie plany legły w gruzach. Co w takim razie z narzeczoną Vincenta? - ten ślub miał być gwarancją udanych interesów!

" Wcale nie byłem zadowolony z miejsca, w którym byłem, choć starałem się, by z boku tak to właśnie wyglądało"

"Maddy otworzyła mi oczy i pokazała, że istotniejsze jest życie w zgodzie z samym sobą".

"Wciąż pozostawałem więźniem, który jedynie wyrwał się na kilka dni przepustki".

"Całe życie spędziłem na kształtowaniu siebie na kogoś, kim nie byłem".

Przyznam, że nie polubiłam Vincenta w pierwszym tomie, byłam zła na niego, za to jak traktuje braci- z wyższością, jak by wyczuwał w nich rywali. Był zimy, wpatrzony w ojca.
W tym tomie dał się poznać z innej strony, rozumiem, że to ojciec i jego oczekiwania, kształtowały go na takiego drania. Mężczyzna pod wpływem Maddy przechodzi ogromną przemianę, jak na mój gust za dużą i za szybko. A może właśnie to przez to, mylne pierwsze wrażenie, jakie zrobił na mnie.
Ogromnie podobało mi się jak rodzeństwo, mimo że nie wszyscy się lubią, to jednak jednoczą siły we wspólnej sprawie i to jest piękne.

Walka o prawo do szczęścia i miłości. Czy w świecie mafii jest miejsce na uczucie?
Jestem romantyczną duszą, wierzę, że miłość ma moc wielką i powinna być świętością. Ale jednak żal mi też Nory-narzeczonej Vincenta. Wiem, że to ma być aranżowane małżeństwo, nie ma mowy tu o miłości, jednak wyobrażam sobie, co czuje...

Uwielbiam tę serię! Już po przeczytaniu pierwszego tomu pt."Jacob" wiedziałam, że historia rodu Blakemore to będzie fascynująca przygoda, dostarczy mi mnóstwa emocji.
Autorka ma niesamowicie lekkie pióro, jej powieści wciągają niesamowicie. Ten tom już od pierwszych stron mnie zaskoczył, pokazał bezwzględny świat mafii.
a uwagę zasługuje cudowne wydanie tej serii-książki mają pierwsze strony rozdziałów czarne, opatrzone też grafiką. Okładki i grzbiety są czarne, więc cała kolekcja będzie na regale wyglądać niesamowicie.
Czekam na więcej!

Ojciec nie będzie zadowolony, iż traci nad synem kontrolę.

Miłość...

Blakemore Family
Tom 2

Vincent chce przejąć władzę i nie zamierza się nikim ani niczym przejmować. Czy mu się to uda? 🤔 Mężczyzna ma też narzeczoną, która jest gwarancją niezachwianych interesów w rodzinie. Czy dojdzie do ślubu? 🤔

Maddy Cloud jest kobietą, która bardzo zauroczyła Vincenta lata temu. Czy to uczucie nadal w nim jest? 🤔
Po latach ta para spotyka się i jego całe życie, które miał zaplanowane wywraca się do góry nogami. Dlaczego się tak dzieje? 🤔 Czy jest możliwe, że stara miłość nie rdzewieje? 🤔

Vincenta ojciec bardzo nie jest zadowolony tym, że jego syn zmienił priorytety i objęcie władzy przestało być na pierwszym miejscu, a nie powinno. Dlaczego jego ojciec jest taki zły na niego? 🤔 Dlaczego mężczyzna zmienił priorytety tak nagle? 🤔
Każdy z mężczyzn jest gotów posunąć się do wszystkiego, żeby postawić na swoim. Który z nim wygra? 🤔 🤣

Hmm i co ja Wam mogę powiedzieć tylko to, że książka była fantastyczna. Ten Pan na okładce przykuwa wzrok. Pióro autorki jest lekkie, przez co książkę czyta szybko, z każdą stroną cała historia wciąga coraz bardziej.
Z niecierpliwością czekam, na kolejne tomy z tej serii 🙂.

Polecam Wam ogromnie tę pozycję, jak i inne książki autorki.

Gratuluję autorce i życzę dalszych sukcesów 📚 ❤️.

Bardzo dziękuję wydawnictwu za egzemplarz ❤️.

Współpraca reklamowa, barterowa 🙂.

Blakemore Family
Tom 2

Po latach ta para spotyka się...

Recenzja booktour

[…]W końcu zrozumiałam, że życie polega właśnie na ryzyku. Nie można wegetować, czekając na smierć, bo w takim układzie życie traci sens[…]

Czy Wy też uważacie, że ryzyko ma sens? A może idziecie z duchem czasu?

Vincent Blakemore ma od dawna postawiony cel. Cel, który wybrał mu ojciec. Przejąć po nim władzę i połączyć rodziny. Jednakże jest ktoś, kto zaburzy w nim spokój i jego zimną krew. Ktoś, kto pokaże mu jak żyć, ale czy ojciec jest gotowy na to? I co na to Vincent? Tego musicie się sami dowiedzieć.

Drugi tom tym razem o Vincencie. O człowieku, który na samym początku ufał bezgranicznie ojcu, który zgadzał się na wszystko. Jego serce było tak zimne, że miałam wrażenie, że mnie samą zamrozi. Jednakże punkt zwrotny nastąpił, gdy jego szalona siostra zaprosiła jego dawną miłość. Maddy. To co się działo po tym spotkaniu przyprawiało mnie o zawał serca, o przyspieszony oddech i zaciskanie pięści. Z drugiej strony miałam ochotę zabić starego Blakemore. Normalnie nóż mi się w kieszeni otwierał. Stary pierdziel. A Vincent zaskakiwał mnie i rozpalał moje zmysły. Może nie aż tak jak Jacob, ale też miał to coś. A koniec całkowicie mnie rozbroił i żałowałam, że aż tak mało:( Seria o rodzinie Blakemore pokazuje, że każdy członek rodziny jest zupełnie inny, ale jeśli przyjdzie co do czego to potrafią stanąć na wysokości zadania i wzajemnie się chronić. Czekam na więcej, a wam po

Recenzja booktour

Czy Wy też uważacie, że ryzyko ma sens? A może idziecie z duchem czasu?

Ta druga część sagi Pani Litkowiec, powiem szczerze - trochę mnie znudziła. Najstarszy z braci, wiernie trwający u boku ojca i nawet w pewnym momencie również zakochany po uszy - ani nie wzbudził mojej sympatii ani większego zaciekawienia. A jego ekspresowa przemiana pod wpływem miłości jest jeszcze bardziej zaskakująca i jeszcze bardziej nierzeczywista niż Jacoba z pierwszej części. Akcja książki jest moim zdaniem trochę za szybka i przeładowana dziwnymi zwrotami, które czasami ma się wrażenie, że kompletnie do siebie nie pasują i stwarza to wrażenie pewnej po prostu sztuczności, takiego pisania trochę na siłę.

Jedyną ciekawą postacią w tej części jest Maddy Cloud, która w pewnym sensie ratuje całą książkę i chociażby dla niej samej chce się poznać zakończenie tej historii. Trochę szkoda, że Maddy trafiła akurat na Vincenta, bo wtedy hej wątek mógłby być o wiele ciekawszy. No ale jak to mówią: "serce, nie sługa"! A tak mamy nieco powściągliwy romans, dużo zawrotnego tempa i bałaganu naokoło i zaskakująco nudne i niepasujące zupełnie do całości zakończenie.

Pomimo tego liczę, że kolejne części będą o wiele ciekawsze i może trochę bardziej przemyślane.

"Vincent" jest to drugi tom losów rodziny blackmore. Jak zawsze nie zawiodłam się na książce autorki. Autorka potrafi zaciekawić czytelnika i wyprowadzić w mafiiny świat.
Bardzo mi się podobały losy Vincenta wkręciłam się totalnie. Bohaterowie jak i cała historia zostały bardzo dobrze przedstawione i nie dało się przy tym nudzić. Jeśli lubicie książki z wyjątkiem mafijnym to ta jest idealna dla was ❤️

Czy miłość wygra z chęcią władzy? Czy to co do tej pory się liczyło przestanie mieć znaczenie kiedy pojawi się ONA? Czy warto walczyć o swoje szczęście? Czy da radę naprawić dawno zepsute relacje? I co najważniejsze czy nie jest na to wszystko za późno?

Rodzina Blakemore wraca na salony i tym razem na tapecie Vincent, najstarszy z rodzeństwa, pierworodny. Czyli ten znienawidzony po historii z Jacobem, ale czy na pewno tak musi być. Przytakuje ojcu, robi dokładnie to co on i nikt z rodzeństwa go nie cierpi. A Alexander to już w ogóle ma z nim na pieńku, bo tu wszystko rozchodzi się o władze. Do tego ma ożenić się z Norą Daniels bynajmniej nie z miłości, to wszystko to aranżowany ślub. Nawiasem rozmawianie o miłości z jego ojcem to przeprawa milowa, a do tego ma jakiś w tym cel i nawet Vinc nie wie jaki. Jednak stary Blakemore nie mówi mu wszystkiego, a już tym bardziej jaki ma interes w tym sojuszu z ludźmi, którzy są tak naprawdę płotkami.

Wydawać się mogłoby, że Vincent nie ma serca i ślepo wierzy ojcu, a jednak tutaj go poznajemy z innej strony. Już nie jest osobą, o której mówią bracia tylko kimś kto przedstawia nam swój punkt widzenia. Dzięki temu możemy go poznać i zrozumieć. Przyznam, że jednak zyskał moją sympatię i chyba zbyt pochopnie go oceniłam. Wiadomo wszystko ma drugie dno, a z intrygi braci i siostry Katheriny może wyniknąć coś dobrego. Cała ekipa dąży do pokonania ojca, a tym bardziej nie ma ochoty na sojusz z Danielsami, więc wpadają na genialny pomysł jakim jest wprowadzenie 3 osoby, którą ma sprawić, że Vinc zerwie zaręczyny. Jednak czy to takie proste? Przekonajcie się sami czy można przestać być marionetką w rękach ojca.

Poznajcie zatem Maddy Cloud dziewczynę, pułapkę dla Vinca, która bardziej od Avery rozumie jakimi zasadami kieruje się ta rodzina. I chyba lepiej od wszystkich zna Vincenta, a do tego przyjaźni się z Katehriną. Jej ojciec kiedyś prowadził interesy ze starym Blakemore więc miała okazję jako nastolatka poznać siostrę Vincenta jak i jego resztę rodzeństwa z nim samym na czele. Jednak tylko z dziewczyną do tej pory utrzymuje kontakty, a jej ojciec nie był na tyle ważny by jej życie było wywrócone do góry nogami. Nawet mogła pozwolić sobie na własna pracę, jest dekoratorką wnętrz oraz organizuje kameralne imprezy. Jej życie jest w miarę normalne do czasu aż nie zgadza się na szalony plan i nie spotyka ponownie Vincenta.

Teraz już nic nie będzie takie same zarówno dla niej jak i dla niego, bo tu chyba okazuje się, że chłopak ma serce i odrodziły się uśpione uczucia, pragnienia. Do tego zaczyna się szaleńczy pościg o własne szczęście, gdzie stary Blakemore nie poddaje się tak łatwo.

Jeśli myśleliście, że nic was w tej rodzinie nie zaskoczy? To jesteście w błędzie! Ja po Jacobie bałam się co jeszcze autorka wymyśli, ale w takim pozytywnym kontekście i powiem wam, że słusznie, bo było jeszcze ciekawiej niż w Jacobie. Richie rozwalił system, nie zabrakło ich ulubionej rozrywki, a Vince przechodził przemianę i momentami zachowywał się jak dziecko we mgle. Nie zapominajmy o młodszej siostrze Danieli, która jest ich spoiwem i ma gadane. Mimo młodego wieku to ona doradza Vincentowi i ewidentnie też nie chce tego ślubu.

Czy szaleńczy pościg o swoje przyniesie korzyści? I co najważniejsze czy wszyscy przeżyją jak stary Blakemore się wnerwi? To musicie zobaczyć sami! Mogę was zapewnić, że ze strony na stronę akcja się zagęszcza i nie będziecie się nudzić. Do tego tutaj również mamy rolecoster emocji. Maddy w porównaniu do Avery nie jest płochliwą myszka i doskonale wie na co się pisze albo z kim kręci. Jest cudowną osobą ale ma też swoje gadane i wie jak okręcić Vinca wokół swojego palca. Ale nie tylko ona namiesza bo cała rodzinka jest jeszcze bardziej szalona niż wcześniej. Ja tylko mogę sobie wyobrazić, że historie reszty braci i siostry będą jeszcze bardziej szalone i ostrzejsze niż Jacob czy Vincent. Z pewnością historia Richiego taka będzie, ten gość szaleństwo ma w oczach, kocha zabawę i nie ma hamulców. Jak dla mnie 10/10, co tu kryć książki Kingi to złoto i jak zaczynam czytać to nie przestaje dopóki nie skończę. Tak to oznacza, że zarywam noce bo nie dość, że szybko się czyta to są wciągające na maksa. Lubię te zawirowania i mocnych bohaterów, a jak jeszcze mają cięty język to już w ogóle. Polecam gorąco!

BT "Vincent" Kinga Litkowiec. Druga część serii o rodzeństwie Blakemore, zauroczyła mnie do reszty, uwielbiam stanowczych mężczyzn a Vincent w porę się opamiętał i walczył o swoją miłość. Porzucił ambicje bycia głową familii Blakemore, bo zdał sobie sprawę co w życiu liczy się najbardziej. Dziękuję autorce Pani Kindze. Litkowiec oraz organizatorce BT "Vincent" za możliwość przeczytania książki pełnej emocji.

Autor: Kinga Litkowiec
Tytuł: Vincent
Wydawnictwo: Black Rose

Poprzednia cześć bardzo mi się spodobała, dlatego nie mogłam się doczekać kolejnej.

Jest ona pełna emocji oraz wrażeń. Nie pozwala nam się nudzić, co bardzo mi się spodobało. Mnóstwo jest w niej napięcia oraz mrocznych elementów, co tylko jeszcze bardziej mnie w nią wciągnęło.

Byłam zszokowana pewnymi elementami. Nie spodziewałam się, że niektórzy bohaterowie będą postępować w taki sposób. Znając ich już trochę wiedziałam, że coś musi się za tym kryć.

Cieszę się z tego, co zaczął robić Vincent. Wiedział, że życie w taki sposób może mieć konsekwencje. Jednak nie zdawał sobie sprawy z tego, jak wielkie.
Jeden z bohaterów był bardzo niebezpieczny. Z czasem nawet nie wiedziałam czego można się po nim spodziewać.

Autorka tym razem również dała nam historię od której nie da się oderwać.
Chociaż poprzednia część podobała mi się bardziej.

Ocena 4/5

Autor: Kinga Litkowiec