Sieć: Czas Agentów. Tom 2

Okładka książki Sieć: Czas Agentów. Tom 2 Agata Lasocka-Myszor
Okładka książki Sieć: Czas Agentów. Tom 2
Agata Lasocka-Myszor Wydawnictwo: Empik Go Cykl: Sieć (tom 2) fantasy, science fiction
Sieć (tom 2)
Empik Go
2022-12-15
2022-12-15

Sługo myślałam, że książki o superbohaterach to nie mój klimat. A później pojawiła się @agata_lasocka_autorka
i przeniosła mnie do świata, który pochłonął mnie bez reszty🔥

#siećczasagentów to drugi tom serii o agencji Biura Ochrony Sieci, która werbuje Utalentowanych, czyli osoby z nadprzyrodzonymi umiejętnościami🦸🏽‍♀️. Razem tworzą wyszkoloną armię, która ma za zadanie wykonywać misje zlecone przez przełożonych, mające na celu ochronę ludzi. Niestety mimo to na świecie pojawia się coraz więcej anomalii i przetarć w Sieci.

👉Ta książka wciąga czytelnika od pierwszej strony, na początek, serwując nam małe trzęsienie ziemi, by potem jeszcze bardziej wbić nas w fotel.

Historię zaczynamy od akcji w której Nick wraz z Rudą wyruszają na pozornie bezpieczną misję, która kończy się dbijaniem dziewczyny z rąk szajki zajmującej się handlem ludźmi. A to tylko wstęp i pierwsze strony książki...

Tym razem Gia odkrywa przed czytelnikiem swoją historię. Jej wspomnienia są kluczem do zrozumienia, czym tak naprawdę jest tytułowa sieć i jakie tajemnice kryją się wewnątrz agencji. Jest to bardzo mroczna, bolesna i krwawa historia, którą najlepiej opowie Wam już ona sama 😉

Książkę przeczytałam niemal na jednym wdechu, nie zatrzymując się nawet na chwilę. Akcja wciągała na wielu poziomach. Zgubna brawura Nicka, skomplikowane relacje między bohaterami, nowe zagrożenia czyhające w snach- to wszystko zbudowało niesamowotą, trzymającą w napięciu opowieść pełną tajemnic i pytań.

Książkę czyta się bardzo płynnie i szybko a z bohaterami bardzo łatwo można się zżyć. Role przyjaciół i wrogów nieustannie się tutaj zmieniały, dzięki czemu kilka razy ta książka skutecznie może zastąpić kawę 😀

Jeśli nie znacie tej serii, to uwierzcie, że warto dać jej szanse, bo to świetna, trzymająca w napięciu historia, która byłaby fantastycznym scenariuszem na film akcji (albo nawet dwa filmy 😜 ).

Cieszę się, że finałowy tom będzie miał premierę lada chwila, bo po TAKIM zakończeniu koniecznie muszę dowiedzieć się, co było dalej ❤️

i przeniosła mnie do świata, który pochłonął mnie bez reszty🔥

"Na tej delikatnej równoważni, gdzie po jednej stronie znajdowały się zasady, a po drugiej sumienie, stali na przeciwnych końcach. Tylko wspólne działania mogły pozwolić im nie runąć w dół".

"Sieć: Czas Agentów" to drugi tom serii Sieć. Kolejna godna polecenia, nasza polska, fantastyka. <3

Na początku muszę przybliżyć Ci czym jest tytułowa Sieć.
Sieć (Międzynarodowa Agencja Ochrony Sieci),to organizacja zrzeszająca osoby o nadprzeciętnych zdolnościach tak zwanych Utalentowanych.
W pierwszym tomie poznajemy Nicka, który zostaje zwerbowany do Sieci przez Gie, gdzie po specjalnym szkoleniu ma się stać Agentem. I tak zaczyna się przygoda pełna niebezpieczeństw, przełamywania własnych leków, odkrywania samego siebie i własnego celu.

A co czeka Cię w części drugiej?:
- Dalsze losy bohaterów, których poznaliśmy w tomie pierwszym. Jak również ich przeszłość, dzięki czemu bardziej zrozumiesz ich motywację i to kim są teraz.
- Niebezpieczne misje w różnych zakątkach świata.
- Duża dawka sekretów, tajemnic, oraz nieoczekiwanych zwrotów akcji.
- Odskocznia od typowego życia Agenta, czyli wątek szkolny.
- Rywalizacja, ale też szczera i prawdziwa przyjaźń.
- Świetnie wykreowani bohaterowie, nie pozbawieni wad, a tym samym bardziej prawdziwi.
- Narracja z perspektywy różnych bohaterów, dzięki którym możemy poznać ich myśli i uczucia.

Jeśli jeszcze nie miałxś okazji czytać tej części, to zachęcam Cię do szybkiego nadrobienia, bo już 24 kwietnia będzie miał swoją premierę trzeci tom - "Sieć: Czas decyzji." <3
A jeśli, to Twoje pierwsze spotkanie z tą seria, to tradycyjnie zachęcam Cię do przeczytania mojej opinii na temat pierwszego tomu (post udostępniony na mojej relacji). :)

"Opuścił broń, doceniając, że wciąż może oddychać. Odwrócił wzrok od tego, co zrobił, i natrafił na wiszące na ścianie lustro. Chociaż to irracjonalne, przepełniał go lęk, że nie jest już sobą, że morderstwo jakoś go naznaczyło. Ale nic się nie zmieniło, jego odbicie wyglądało tak samo jak przedtem, mimo że świadomie odebrał komuś życie. Wykonał zadanie"

Na początku muszę przybliżyć Ci czym jest tytułowa Sieć.
Sieć (Międzynarodowa...

Chwilę zwlekałam - nie, tak naprawdę to czas mi nie pozwolił wcześniej - z sięgnięciem po drugi tom Trylogii Sieć autorstwa Agaty Lasockiej-Myszor czyli "Czas Agentów". W końcu wpadł ten audiobook w kolejkę słuchania na Empik Go. I to tam znajdziecie książkę w wersji elektronicznej i jako audiobook.

Bardzo się cieszę, że tak wyszło, że tyle musiałam zwlekać z przesłuchaniem tej książki. Jej zakończenie jest tak intrygujące, że najchętniej od razu bym sięgnęła po kolejną część by odkryć całą prawdę! Historia i to jak autorka poprowadziła główny wątek ogromnie mi się podoba. Wątki poboczne związane z Nickiem i jego zachowanie wręcz przyprawiało mnie o chęć przyłożenia mu patelnią w łeb by się w końcu ogarnął.

Mam wrażenie, że mamy tu mniej akcji i zleceń pełnych adrenaliny dla Agentów, a i ich ćwiczeń jest również mniej. Główne zlecenie, które dostaję Gia jest mało ekscytujące i raczej główkujemy niż pędzimy za akcją. Jest to może dla jednych wada, a dla innych zaleta. Mi brakowało tu odrobinę więcej fantastyki, lecz dostałam w zamian zagadkę nad którą mogłam się zastanowić więc nie będę narzekać bo jest to w miarę uczciwa wymiana.

Czas spędzony z audiobookiem uważam za udany i wyczekuję kolejnej części z niecierpliwością.

Bardzo się cieszę, że tak wyszło, że tyle musiałam zwlekać z...

Już przy pierwszej części Agata Lasocka-Myszor pokazała, że jest utalentowana jak jej bohaterowie. Doskonała akcja, jeszcze lepsza niż w 1 tomie porwała mnie od początkowych stron. Widoczna ewolucja bohaterów, wiele zwrotów akcji i granie na emocjach czytelników to wiele zalet, które znajdziecie w drugiej części Sieci. Uwielbiam to, jak autorka pokazuje nam co raz to nowsze fakty o bohaterach. To naprawdę kawał dobrej fantastyki, którą szczerze polecam, przy tym genialny język autorki i dowcipne wmianki jako wisienka na torcie. Naprawdę szczerze polecam Wam serię Sieć i wyczekuję 3 tomu!

Chyba najwyższy czas, żebym podzieliła się z Wami moją miłością do tej serii!

Międzynarodowa Agencja Ochrony Sieci - tajna organizacja werbują i szkoląca Utalentowanych. Nastoletni złodziej i piękna nieznajoma, która ratuje go z opresji. Brutalny trening, tajne misje i fanatyczni przeciwnicy. To właśnie tom pierwszy.

A jak potoczyły się dalsze losy bohaterów?

Drugi tom Sieci porwał mnie w wir akcji tak samo jak pierwszy. Uwielbiam w tej serii to, że autorka nie daje czytelnikowi ani chwili wytchnienia - ciągle coś się dzieje, pojawiają się nowe misje i kolejne niebezpieczeństwa, a na jaw wychodzą tajemnice, które nigdy nie powinny były ujrzeć światła dziennego. Czytając tę książkę czułam się tak, jakbym oglądała film akcji - i to taki na najwyższym poziomie, z genialnymi efektami specjalnymi i cudownie spójną fabułą!

Nick i Gia zdobyli moją sympatię już w pierwszej części, między innymi dlatego, że... oboje są pełni wad. Tak jest, w końcu ile można czytać o bohaterach idealnych, sympatycznych i nieskazitelnych. Nick jest zbyt pewny siebie, zbyt zarozumiały i ma naprawdę trudny charakter. Gia także ma swoje za uszami, ale to wszystko sprawia, że uwielbiam tę dwójkę znacznie bardziej, niż większość książkowych protagonistów.

Jeśli poszukujecie historii pełnej akcji, tajnych agentów, niebezpiecznych misji, uciążliwego treningu, pogodowych anomalii i głęboko skrywanych tajemnic... chyba wiecie już, co przeczytać, prawda?

Chyba najwyższy czas, żebym podzieliła się z Wami moją miłością do tej serii!

A jak potoczyły się dalsze losy bohaterów?

Drugi tom...

Ależ ja czekałam na tę kontynuację, i moja cierpliwość została nagrodzona w najlepszy z możliwych sposobów. Nie dość, że mam okazję ponownie napisać o tej historii kilka słów, to moje własne oczekiwania zostały spełnione na najwyższym poziomie, a przypomnę, że według mnie już w pierwszej części poprzeczka była zawieszona bardzo wysoko.
Ta część jest niezwykle energetyczna, wciągająca i "nieodkładalna" do samego końca. Zarwałam dla niej noc, ale zdecydowanie było warto. Emocje buzują już od pierwszej strony, a indywidualizm każdej z postaci tylko je podkręca, doprowadzając momentami do naprawdę niebezpiecznych sytuacji, w których życie bohaterów jet autentycznie zagrożone, a tych sytuacji tutaj naprawdę nie brakuje. Należy też pamiętać, że młodzi adepci regularnie rozwijają swoje Talenty, a jeszcze nie zawsze są w stanie nad nimi zapanować, więc ich moc niejednokrotnie wymyka się jeszcze spod kontroli.
Nie będę opisywać fabuły, bo tyle się dzieje, że pisałabym do jutra ;) a nie chciałabym Wam czegoś ważnego zaspojlerować i zepsuć wrażeń przy odkrywaniu kolejnych, niektórych bardzo zaskakujących wątków. Zdradę tylko, że akcja jest poprowadzona w naprawdę bondowskim stylu i każdy, kto uwielbia pościgi, strzelanki, zawrotne tempo i nieustającą adrenalinę, będzie tak jak ja zachwycony.

Bohaterowie tej części, dojrzeli do bardziej wymagających misji więc zdecydowanie tu się sporo więcej dzieje, niż w tomie pierwszym, który był nakierowany w moim odczuciu na ich szkolenie i emocje, które nimi wtedy targały.
Autorka nadal cudownie je wszystkie prowadzi i pokazuje, jak z biegiem czasu zaczęły się zmieniać i dojrzewać, nie tylko do powierzonych im zadań, ale szczególności do stania się człowiekiem odpowiedzialnym nie tylko za siebie, ale i za innych. Pojawia się pomiędzy nimi rywalizacja, to oczywiste, ale także co może jest ważniejsze, prawdziwa i szczera przyjaźń, która jest gotowa ponieść najwyższe poświęcenie.
Tak jak wspomniałam wyżej, wartka akcja zapewnia multum wrażeń, dokładne opisy nie tylko walk, ale i różnego rodzaju szkoleń potrafią rozbudzić wyobraźnię, nie brakuje tu również wiedzy co do rodzaju broni i posługiwania się nią, czy też wiedzy na temat różnego rodzaju walk wręcz.
Kilkukrotnie dałam się naprawdę zaskoczyć, wzruszyć i parsknąć śmiechem.
Ciekawe i błyskotliwe dialogi, spora dawka humoru, pierwsze uczucia i zwady to wszystko zapewnia mega relaks po ciężkim dniu i naprawdę nie czuć, że to książka dla młodzieży.
Uwielbiam warsztat pisarki autorki, choć dziej się w fabule bardzo dużo, wszystkie wątki łączą się w klarowną i przejrzystą całość. Książkę czyta się dzięki temu bardzo szybko i płynnie, nie ma niedomówień, wszystko zostaje dokładnie i z sensem wyjaśnione.

Mam nadzieję, że tom III jest już na ukończeniu, bo zakończenie tej części wbiło mnie w fotel i już teraz, w tym momencie chciałabym poznać kontynuację.

Czy polecam?
Zdecydowanie tak. Warto sięgnąć po "Sieć. Czas Agentów". Świetna historia, brawurowa akcja, zaskoczenie i tajemnica...wszystko to co lubię

Ta część jest niezwykle energetyczna,...

Akcja nie zwalnia tempa! Opisy nadal bardzo plastyczne a bohaterowie świetnie skonstruowani. Autorka daje nam wiele wrażeń w tej kontynuacji- mamy tajemnice, dynamiczność fabuły, a także ukazanie relacji i zmagań się z trudnymi wyborami. Nic nie jest tu oczywiście. Wszystko się komplikuje i właśnie to lubimy w książkach!

Fajnie jest czytać historię z różnych perspektyw, ponieważ możemy bliżej poznać bohaterów, szczególnie ich myśli i odczuć.

Jeśli chodzi o audiobooka, to @empikfotosk zrobili robotę! Lektorka głos ma bardzo przyjemny i wciągający do słuchania historii 🥰

Autorce życzę dalszych sukcesów i podziwiam za zaangażowanie jakie włożyła w tą książkę i wyobraźnię dzięki której stworzyła swoje dzieło 😍

Fajnie jest czytać historię z różnych perspektyw,...

Jeśli macie już dość melancholijnego listopada? Potrzebujecie czego ekstremalnie ekscytującego? Czegoś co swoim zwrotem akcji spodowuje szybsze bicie serca. Pościgi, niebezpieczeństwo, tajemnice i misję z których nie można wyjść cało. Mam dla was coś co pasuje do tego opisu idealnie.
Sieć czas agentów to drugi tom powieści Agaty Lasockiej-Myszor @agata_lasocka_autorka
Jestem nim całkowicie oczarowana. Autorka wprowadziła trochę zmian. Skupiłam się nie tylko na wątku sensacyjnym, ale również emocjonalnym. Pokazała główna bohaterkę w zupełnie innym świetle. Nie tylko wyrachowaną zimną i oschłą Gię, ale kochającą współczującą i niesamowicie oddaną. Misja z 11.11 wywołała u mnie wiele łez. Było to coś tak niesamowicie wzruszającego.

Jeśli chodzi o liceum, to byłam mu przeciwna i uważałam za zbędny wątek. Muszę niestety przyznać się do błędu. W drugim tomie stanowi fajną odskocznię od głównego tematu, oraz wprowadza nowych bohaterów. Ogólnie podobało mi się.

Styl autorki jest świetny, jest bardzo szczegółowa co daje niesamowicie realistyczny obraz opisywany w książce. Wykazała się dużą wiedzą i zaangażowaniem co widać na każdej stronie. Misja w Japonii tamtejsza kultura, panujące zasady to było coś naprawdę wspaniałego. Kolejne misję i miejsca wszystko bardzo fajnie zorganizowane. Widać tu pełen profesjonalizm.
Oczywiście końcówka rozwaliła system. Mam nadzieję że nie będę musiała długo czekać na kontynuację. Ogólnie bardzo mi się podobało polecam na jesienne wieczory. Jest to książka wciągająca wzruszająca i pełna iście filmowych akcji.

Polecam 10/10

Ps. Audiobook jest świetny!

Sieć czas agentów to drugi tom powieści Agaty Lasockiej-Myszor...

Słyszeliście o klątwie drugiego tomu? Mieliście z nią do czynienia? Dla niewtajemniczonych – to spadek jakości drugiego tomu względem pierwszego, jedno wielkie rozczarowanie i przewidywalność.
Kilkukrotnie zdarzyło mi się z nią zetknąć, dlatego bardzo cieszy mnie fakt, że w wypadku tej serii mogę powiedzieć stanowcze: NIE TYM RAZEM! Oficjalnie, tom drugi niczym nie odbiega od początku historii, co więcej – w ogóle nie odczułam, że na chwilę opuściłam ten świat i wracam do niego po małej przerwie.
Nick, co prawda, nie zdał testu z finału pierwszego tomu, ale zakasał rękawy i jako jeden z nielicznych adeptów jest dopuszczany do udziału w niektórych misjach Agencji. Jednak zdecydowanie mu to nie wystarcza. Z jednej strony wie, że jest dobry, najlepszy, ale dalej próbuje się wykazać, udowodnić sobie i całemu światu, ile jest wart. Niestety nie uczy się na swoich błędach, a osiągnięcie pierwotnego celu przysłoniło mu inne, ważne w życiu kwestie...
Gina też nie ma lekko – jej relacje z Nickiem i Alexem stają się coraz bardziej skomplikowane, a do tego dręczą ją koszmary i nieprzyjemne wspomnienia związane z tajemniczym Projektem Zero. Tymczasem oddziały Agencji topnieją z dnia na dzień, dziesiątkowane przez fanatyków Nowej Ery, na świecie zaczyna dochodzić do coraz częstszych anomalii pogodowych, a nasi bohaterowie będą musieli zmierzyć się z wrogiem, z jakim jeszcze nie mieli do czynienia...
Już w poprzedniej recenzji pisałam, że nie sądziłam, że pozycja kierowana do młodzieży aż tak mnie pochłonie i wywoła tyle emocji. Jednak myślałam, że po rewelacjach z pierwszego tomu, nic mnie już nie zaskoczy. Wierzcie mi, byłam w błędzie. To co przyszykowała dla nas Agata Lasocka-Myszor zapowiada naprawdę mocny finałowy trzeci tom.
„Sieć. Czas agentów” jak na dobrą młodzieżówkę przystało kładzie nacisk na uniwersalne wartości i kieruje swoich czytelników poprzez gąszcz międzyludzkich relacji i trudnych wyborów, jakie stają przez bohaterami. To historia o byciu innym i akceptacji tego stanu, o przyjaźni i idącej za nią lojalności. O tym, że nasze postrzeganie świata i nas samych nie zawsze jest tym jedynym i najlepszym, i że w pogoni za własnymi marzeniami nie powinniśmy zapominać o tych, dzięki którym w ogóle możemy po nie sięgać.
Gdybym miała podsumować ją jednym zdaniem, brzmiałoby ono: Nastoletnie rozterki kontra rozpadający się świat. I nie zrozumcie mnie źle – obie kwestie są tu naprawdę dobrze poprowadzone, wręcz porywające, a mnożące się tajemnice i niebezpieczeństwa sprawiają, że mimo jej objętości, naprawdę trudno ją odłożyć. Jedyne czego trochę mi brakowało to humor, który tak doceniłam w pierwszym tomie – odniosłam wrażenie, że trochę zszedł na dalszy plan wobec rozterek miłosnych bohaterów i całej tej szalonej akcji, wskutek czego było go trochę mniej. Liczę, że w finale czeka mnie więcej potyczek słownych między bohaterami i już zacieram rączki, w oczekiwaniu na premierę, bo to co się w tej części zadziało wykracza poza wszelkie pojęcie!

Gdy tylko skończyłem "Czas Adeptów" nie mogłem przerwać, od razu chwyciłem drugi tom "Sieci" - zostałem złapany przez Agentów.
Akcja rozkręca się ze strony na stronę, relacje bohaterów się jeszcze bardziej komplikują a to dopiero środek tej trylogii.
Szkoda że znów trzeba czekać... 😉

Szkoda że znów trzeba czekać... 😉