Sieć: Czas Adeptów. Tom 1

Okładka książki Sieć: Czas Adeptów. Tom 1 Agata Lasocka-Myszor
Okładka książki Sieć: Czas Adeptów. Tom 1
Agata Lasocka-Myszor Wydawnictwo: Empik Go Cykl: Sieć (tom 1) fantasy, science fiction
Sieć (tom 1)
Empik Go
2022-04-26
2022-04-26

Kto z nas czasem nie marzył żeby mieć jakieś nadzwyczajne moce jak Spider-Man czy inni bohaterowie komiksów, czy filmów, seriali. Szybki jak Flesh. Ci młodzi ludzie urodzili się z tymi wyjątkowymi mocami, ale życie nie jest dla nich łatwe, a takich jak nasi główni bohaterowie jest wielu. Agencja werbuje ich i szkoli, ale są też ci źli, którzy na nich polują i eliminują. Po której stronie ty byś stanął, co byś wybrał. Z książką nie da się nudzić i bardzo szybko się czyta. Ja z przyjemnością przeczytałabym kolejny tom i poznała dalsze losy adeptów. Po więcej zapraszam na moją stronę:

Pierwszy tom wciągającej serii fantasy! SIEĆ czas adeptów to powieść o Międzynarodowej Agencji Ochrony Sieci czyli tajnej organizacji poszukującej Utalentowanych.

Na wstępnie poznajemy Nicka Smitha, która ma niezwykły talent pozwalający mu bezkarnie kraść samochody. Przyznać się czy ktoś też taki ma🧐

Piórko Agaty jest niezwykle lekkie i pociągające. Zanurzyłam się w tę książkę, jak w nieznany ocean, który krok po kroku odsłaniał przedemną swoje piękno jak i tajemnice.

Nie mogłam się od niej oderwać. Przyznam szczerze, że straciłam przy niej poczucie czasu. Jest niezwykle dobrze napisana. Wszystko co mało realne jest trudne do napisania w sposób ciekawy a przede wszystkim spójny.

Agacie się to zdecydowanie udało. Mało, która książka z tego gatunku skradła moje serce albo przynajmniej mnie zaciekawiła. Tutaj nie miałam takiego problemu, wręcz przeciwnie czytałam ją z wielką przyjemnością.

Jak wiecie, albo może i nie, mam przyjemność objąć stanowisko ambasadora ostatniej części tej trylogii. Jestem przeszczęśliwa i gorące gratulacje dla autorki za tak świetną serię!

Gorąco polecam!!

aquamarine_book

Piórko Agaty jest niezwykle lekkie i pociągające. Zanurzyłam się w tę...

polecam

polecam

Na początku muszę wam zdradzić, że nie jestem znawcą fantasy więc nie powiem wam jaki to podgatunek ale chyba urban tak mi się kojarzy. W każdym razie akcja książki toczy się w naszym realnym świecie z naszymi realnymi bohaterami ( no prawie). Chociaż tak nie do końca bo mają oni specyficzne Talenty. Czy to dar czy przekleństwo to już indywidualne odczucia każdego bohatera, na pewno muszą oni poznać swoje możliwości nauczyć się nad nimi panować, ale obawiając się ostracyzmu prześladowań ukrywają że są inni. Pomaga im w tym Agencja która oczywiście nie robi tego bezinteresownie. Biorąc bowiem dzieci pod opiekę szkoli ich na idealnych żołnierzy obrońców tajemniczej sieci. A ponieważ świat musi być w równowadze jest też organizacja która walczy z Agencją. Dlaczego czym się kieruje tego dowiecie się podczas lektury.
Powieść jest moim zdaniem przeznaczona dla młodzieży ponieważ jej bohaterami są właśnie młodzi ludzi którzy dopiero uczą się życia. Przeżywają okres buntu pierwszych miłości i tego młodzieńczego poczucia że są idealni najlepsi a inni tylko ich ograniczają. Co wynika z takiego braku pokory oczywiście kłopoty.
Książkę czyta się bardzo dobrze wartka akcja niewielu bohaterów umiarkowana ilość psychologicznych rozważań. Nawiasem mówiąc bardzo mi się podoba fakt występowania tu psychologa pokazuje to jak ważne jest dbanie o stan psychiczny bohaterów a jednocześnie nieco odczarowuje ten zawód.
Mam jednak wrażenie że ta książka ma wiele aspektów z jednej strony pokazuje nam dojrzewanie młodzieży mamy więc troszkę obyczaju mamy tu niezwykłe umiejętności więc elementy fantasy tajemniczą sieć oplatającą naszą ziemię. Ale mamy też wciągający kryminał który co chwile zaskakuje nas zwrotami akcji.
Oczywiście mam drobniutki żal do autorki że, zostawiła mnie z wieloma pytaniami co będzie dalej czy postaci które mnie niepokoją są pozytywne bo jakoś tak im nie ufam.
Macie ochotę na kawał dobrej lektury zapraszam do czytania.

Dzisiaj przychodzę do Was z recenzją bardzo ciekawego debiutu polskiej Autorki – książki ‘Sieć. Czas Adeptów” autorstwa Agaty Lasockiej-Myszor. To interesująca pozycja z gatunku science-fiction, którą zaliczyłabym do działu młodzieżówek, chociaż momentami może zaskoczyć drastycznymi, wzbudzającymi ogromne emocje fragmentami, które mogą naprawdę mocno poruszyć przede wszystkim tych nieco wrażliwszych czytelników.

Historia opowiada losy Nicka Smith’a, który jest jednym z Utalentowanych – nastolatkiem posiadającym nadzwyczajną zdolność w postaci nadludzko wyostrzonego wzroku. Chłopak, który wychował się bez rodziców i bez większych perspektyw na życie, wykorzystuje swoją wyjątkową umiejętność do kradzieży samochodów. Jednak jedna ze złodziejskich akcji niespodziewanie wciąga chłopaka w wir niebezpiecznych wydarzeń. Z tarapatów wyciąga go Gia, rudowłosa agentka, która składa mu propozycję nie do odrzucenia. Tak oto Nick wstępuje w szeregi Międzynarodowej Agencji Ochrony Sieci, gdzie wraz z innymi Utalentowanymi będzie szlifował swój talent, ale także przyjdzie mu zmierzyć się z wieloma niebezpieczeństwami. Szczególnie groźnymi, gdy w grę wchodzą fanatyczni wyznawcy Nowej Ery.

Książka Agaty jest niezwykle dynamiczna, a fabuła obfituje w ciekawe wydarzenia. W jednym tomie znajdziemy wiele interesujących wątków, które jednocześnie tworzą spójną i wciągającą opowieść. Autorka zaprasza czytelnika do codzienności Agencji poprzez postać Nick’a – jego oczami możemy poznawać tajniki szkolenia adeptów, czy uczyć się świata, w którym funkcjonują Utalentowani, a celem nadrzędnym jest bezpieczeństwo Sieci. Sama koncepcja Sieci jest niezwykle ciekawa, podobnie jak rzeczywistość, którą Agata wykreowała. Wszystko to serwuje czytelnikowi nieco mroczny, pełen akcji klimat, jednocześnie uzupełniony o luźniejsze fragmenty, w których nie brakuje dobrego humoru. Dbają o to przede wszystkim postacie drugoplanowe, czyli inni adepci, którzy przystępują do nauki wraz z Nickiem. Podobało mi się również przedstawienie książkowej rzeczywistości oczami Gii – bohaterki bardziej doświadczonej, która patrzy na wszystko z nieco innej perspektywy niż żółtodziób Nick. To pozwoliło mi naprawdę zanurzyć się w kreacji tego świata i dać się porwać osadzonej w nim historii.

Zaskoczyła mnie brutalność niektórych scen, ale w pozytywny sposób. Dzięki temu nie jest to cukierkowa historia, w której wszystko układa się pod dyktando naszych bohaterów. Uwielbiam dynamikę Nicka i Gii, chemię pomiędzy tą dwójką. Ich relacja i związane z nią rozterki oraz konflikty świetnie uzupełnia pełną akcji fabułę. Uwielbiam także postać Gii, która mimo swego doświadczenia, wciąż mierzy się z problemami z własnym talentem. Uważam, że kreacja tej postaci wyszła Autorce najlepiej, a takie charakterne i pełnokrwiste bohaterki to główny powód, który przyciąga moją osobę do większości wybieranych przeze mnie powieści.

To, co Autorka zaserwowała czytelnikom w ostatnim rozdziale, powinno być karalne. Oczywiście głosik w mojej głowie podpowiadał mi, że wydarzenia, o których czytam, nie mogą być prawdą, ale czytelnicze serce z przerażenia dudniło w piersi niczym dzwon. Oczywiście wszystko okazało się podstępnym plot twistem, który jednak dostarczył mi niemałych wrażeń. Myślę, że właśnie na takie emocje liczy każdy z nas, gdy sięga po kolejną książkę. Uwierzcie, że “Sieć. Czas adeptów” uraczy Was nimi niejednokrotnie.

Styl Autorki absolutnie nie pozwala się domyślić, że powieść jest jej debiutem, a fantastycznie zrealizowany audiobook gwarantuje możliwość jeszcze głębszego doświadczania tej ciekawej historii.

Spodziewałam się, że Autorka zakończy opowieść jakimś potężnym cliffhangerem, jednak i w tej materii nie miałam racji. Agata zamknęła tę historię pewną słodko-gorzką klamrą, ale jednocześnie pozostawiła jeszcze mnóstwo wątków, których rozwiązania trzeba szukać w kolejnych tomach. Polecam! Bo to naprawdę kawał świetnej polskiej fantastyki!

[współpraca reklamowa z Autorką]
IG: lexywish_bookstagram

Miałam poznać twórczość kolejnego autora, z którym nie miałam nigdy styczności.

Co mogę powiedzieć o jej twórczości, że jest dynamiczna, prostym językiem napisana. Ciągle się coś dzieje dzięki czemu nie zanudza. Poznajemy bohaterów, którzy są nastolatkami z różną przeszłością. Trenerzy, którzy są rówieśnikami adeptów ale znacznie wyżej stopniem przygotowują ich do pracy w Agencji.

Młodzi adepci na treningach poprawiają swoją sprawność fizyczną. Przystępując do Agencji podpisują klauzurę milczenia i zobowiązują się do nieużywania Talentu wśród cywili. Jednak grupka młodych adeptów jest światkiem napadu na bank. Planują pomóż zakładnikom, nie zważając na zasady i rozkazy. Co doprowadza do małego zamieszania i bałaganu, który musiała ogarnąć Agencja.

W sumie podczas całego szkolenia młodzi adepci w coś się pakują. Kościół Nowej Ery próbuje pozbyć się Utalentowanych. Puki co ich działania odnoszą ogromny skutek. Agencja dowiaduje się, że są zorganizowani i nieprzewidywalni.

Jeśli chcesz zaznać trochę dreszczyku, przygody i w czuć się w jednego z Agentów to serdecznie polecam książkę. Po mimo swojej grubej postury czyta się szybko i przyjemnie. Ciekawi mnie również, którego z bohaterów najbardziej polubicie.

Miałam poznać twórczość kolejnego autora, z którym nie miałam nigdy styczności.

Myślałam, że ta książka będzie przypominała moich ukochanych X-Menów, ale ma w moim odczuciu inny klimat. Bardziej thrillerowaty i w stylu Bonda niż stricte fantastyczny. Co nie zmienia faktu, że czytało mi się bardzo przyjemnie.
Nick urodził się z dodatkowym genem, który sprawia, że jest obdarzony wyjątkowym talentem – ma niezwykle wyostrzony wzrok. Trafia do tajnej organizacji, która szkoli Utalentowanych na wysokiej klasy agentów. Musi poradzić sobie z wyczerpującymi treningami, własnymi emocjami oraz fanatycznymi wyznawcami Nowej Ery, polującymi na takich jak on.
Ta książka jest debiutem autorki, w moim odczuciu bardzo udanym. Akcja toczy się wartko, postacie dają się lubić, jest sporo zwrotów akcji. Historia szybko wciąga i szybko się czyta. Zdecydowanie polecam fanom supermocy, tajnych agentów i młodzieżówek!

Ta książka to niezły rollercoaster. Jesteśmy wrzuceni w sam środek akcji. A właściwie kradzieży luksusowego samochodu, która to ma otworzyć naszemu bohaterowi drogę do wolności i lepszej przyszłości. I otworzy. Tylko w zupełnie inny sposób, niż się tego spodziewał.
Łatwa robota niespodziewanie przeradza się w obławę i strzelaninę. Wszystko idzie nie tak, jak powinno i robi się naprawdę niebezpiecznie... Nicka z opresji ratuje Ruda. Nie robi tego jednak bezinteresownie – chce go zwerbować do Międzynarodowej Agencji Ochrony Sieci. Stowarzyszenia, które zajmuje się poszukiwaniem i ochroną ludzi takich jak on, Utalentowanych.
Chłopak ma sporo do przetrawienia, a my razem z nim. Przy starym życiu tak naprawdę nic go nie trzyma, a nowe... daje nieoczekiwane możliwości. O ile będzie gotów dostosować się do panujących w Agencji zasad i przejdzie szkolenie razem z czwórką innych adeptów. Czeka go sporo wyzwań, dyscypliny i wyrzeczeń, ale postanawia spróbować aby mieć możliwość zbliżenia się do rudowłosej agentki.
Dzięki różnym perspektywom i wszechwiedzącemu narratorowi możemy poznać myśli i uczucia wielu bohaterów, przez co mamy naprawdę szeroki obraz na całą akcję. A akcji jest tu naprawdę wiele! Tę książkę zaskakująco trudno jest odłożyć, a wszelkie próby przerwania lektury kończą się nieustannym myśleniem o wyzwaniach i zagrożeniach jakie czekają na bohaterów.
Każda z postaci wyszła nad wymiar naturalnie, autentycznie i ludzko. Popełniają błędy i często nie radzą sobie z nowymi doświadczeniami, czy to jako adepci, czy to na płaszczyźnie czysto emocjonalnej. To nie są perfekcyjni i niezniszczalni superbohaterowie, o czym autorka przypomina nam co krok.
Jednak oprócz akcji i nieustannych zagrożeń, znajdziecie w tej pozycji również sporą dawkę dobrego humoru. I mówię to z całą świadomością „żarcików” padających zazwyczaj w młodzieżówkach. Tu wyszło to naprawdę dobrze, wiele razy parskałam w głos śmiechem, zupełnie bez zażenowania. Cięty język bohaterów i ich słowne przepychanki przywodziły mi na myśl „Dary Anioła”.
Podobnie jak w tej serii, w „Sieci” znajdziecie też wiele rozterek moralnych oraz wartych zapamiętania, mądrych i głębokich przemyśleń. Zostawiam Was z jedną, która najmocniej zapadła mi w pamięć: „Większość ludzi, którzy z pozoru są stale weseli i radośni, coś ukrywają. Bezproblemowość to tylko maska, a nikt nie nosi maski dla przyjemności”.
Jeśli miałabym polecić młodemu czytelnikowi dobry polski akcyjniak – zdecydowanie postawiłabym na tę pozycję. Bez problemu zrozumie się z nastoletnimi, porywczymi i nieco zagubionymi bohaterami, a do tego zatraci w akcji na długie godziny.
Ten grubasek to prawdziwa jazda bez trzymanki. I wiecie co? Choć już nieco starsza od bohaterów, z przyjemnością wybrałabym się na tę wyprawę jeszcze raz. Ale najpierw muszę poznać drugi tom! Tym bardziej, że w oko wpadła mi już informacja o nadchodzącym finale serii

Są takie książki które wciągają czytelnika od pierwszych stron, do których nie trzeba się przekonywać tylko czytać nie odrywając się.
Dla mnie jedna z tych książek jest właśnie "Czas Adeptów"
Nietuzinkowi bohaterowie i ich skomplikowane relacje, akcja i intrygująca tytułowa sieć to wszystko sprawia że chce się sięgnąć po więcej.

Dla mnie jedna z tych książek jest właśnie "Czas Adeptów"

Okej nie sądziłam, że będę potrzebowała w swoim życiu takiej książki i serii zarazem. Na początku, kiedy dostałam maila z propozycją udziału w Bookturze z książka Sieć czas adeptów, musiałam się zastanowić. Ostatecznie się zgodziłam. To była dobra decyzja. Książkę pokochałam od pierwszych stron. Mega mnie wciągnęła w swój świat. Było tam wszystko czego potrzebowałam. Nie oczekiwałam niczego od tej książki. Szczerze mówiąc nawet gdybym coś wymagała nie zawiodłabym się.
Autorka pokazuje nam świat rzeczywisty, w którym co któraś osoba rodzi się z dodatkowym GENEM. Jest on specjalny, ponieważ dzięki niemu dostaje się TALENT. Czyli taką trochę moc. Tajna organizacja ‘’SIEĆ’’ zajmuje się takimi osobami. Znajdują utalentowanych i szkolą ich na najwyższej rangi agentów.
Główny bohater Nick dostał taki gen, ale na początku nie zdawał sobie z tego sprawy. Jak większość utalentowanych. Pewnego dnia podczas kradzieży samochodu wpada w pułapkę. Z tarapat wyciąga go rudowłosa piękność. Ruda pomogła mu uciec i zaoferowała pomoc pod warunkiem, że Nick z nią pójdzie. Zgodził się. Obiecała mu nowy start z czystą kartą. Dla chłopaka, z sierocińca który kradnie samochody, żeby przetrwać to wygrana w totka. Nie miał nic do stracenia. Dołączył do sieci. Tam dokładniej zbadali jego talent, który jak się okazało był im bardzo potrzebny. Wyostrzony wzrok, umożliwiający mu widzenie w ciemności i z bardzo dużej odległości.
Dobra o fabule jak na razie to tyle nie chcę więcej wam zdradzać. Sieć jest debiutancką książką autorki. Ten debiut jest warty uwagi. Co chwyciło mnie za serce podczas czytania? To jak autorka opisywała sceny akcji, przeplatała z różnymi problemami. Każdą stronę po prostu chłonęłam. Szczerze mówiąc nie da się opisać tego, co czułam podczas czytania.
Co do bohaterów pokochałam ich. To jak silna jest postać Rudej imponuje mi. Pomimo tego, że ma problemy nie poddaje się i walczy dalej, dąży do celu nie patrząc za siebie. Każda postać ma coś w sobie. Ciężko ich nie polubić.
Każdy z nich posiada inny talent. Ich podejście do życia i ‘’’pracy’’ w agencji różnił się. Wszyscy z osobna mieli swoje cele. Jedni dołączyli do agencji, żeby pomagać, drudzy, żeby zacząć żyć od nowa a jeszcze inni, bo nie mieli nic do stracenia. Cudownie było czuć to, jak bohaterzy zmieniają się z rozdziału na rozdział. Na każdym korku musieli podejmować nowe wyzwania i ryzykowali życiem (BO TO NIE TAK ZE CALY CZAS BĘDĄ NIM RYZYKOWAC XDDD). Uwielbiam to uczucie, kiedy czytam jakąś książkę i mogę się czuć jakbym była na miejscu wraz z bohaterami.
Jeśli szukacie fantastycznej historii, posiadająca akcje, supermoce i poczucie humoru. Ta książka jest dla was. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Podsumowując, książka jest warta przeczytania. Polecam ją każdemu. Akurat mamy już jesień więc na wieczór książka nadaje się idealnie.

• Audiobooki
  • Serie