Wymarzony dom

Okładka książki Wymarzony dom Susan Anne Mason
Okładka książki Wymarzony dom
Susan Anne Mason Wydawnictwo: Dreams Cykl: Światło Odkupienia (tom 3) literatura obyczajowa, romans
Światło Odkupienia (tom 3)
A Feeling of Home
Dreams
2023-03-08
2023-03-08
Anna Pliś
Romans Powieść obyczajowa

Umęczyłam się nad książką okropnie. Z założenia miało być fajnie, spodziewałam się zuoełnie czegoś innego , a dostałam ciepłe kluchy. Bohaterowie mdli aż do bólu, żadnej akcji i do tego przewidywalna. Gdyby chociaż główna bohaerka miała w sobie odrobinę ikry to czytałoby się lepiej.

To moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki, słyszałam o jej wcześniejszych powieściach jednak nie miałam okazji żadnej przeczytać. Postanowiłam to zmienić za sprawą książki "Wymarzony dom", która jest trzecim tomem serii #światłodkupienia. Do sięgnięcia po historię Isabelle i Marka zachęcił mnie interesujący opis i ładna, klimatyczna okładka. Stylistyka i język jakim posługuje się autorka jest bardzo lekki i przyjemny co sprawia, że książkę czyta się niezwykle szybko. Ja pochłonęłam tą powieść w jeden wieczór i z ogromnym zainteresowaniem i zaangażowaniem śledziłam losy bohaterów. Muszę przyznać, że nie odłożyłam książki póki nie poznałam zakończenia tej historii! Fabuła została w bardzo interesujący sposób nakreślona, przemyślana i równie dobrze poprowadzona, a bohaterowie naprawdę świetnie wykreowani, myślę że mimo dzielących nas lat i okoliczności śmiało moglibyśmy się utożsamić w wielu kwestiach z postaciami tej powieści, podzielając podobne troski i dylematy moralne. Razem z bohaterami przenosimy się do Kanady lat czterdziestych XX wieku, autorka w niesamocie barwny i plastyczny sposób opisuje realia tamtych czasów, wielokrotnie miałam nawet wrażenie jakbym towarzyszyła bohaterom we wszystkich wydarzeniach. Historia została przedstawiona z perspektywy obojga bohaterów, co pozwoliło mi lepiej ich poznać dowiedzieć się co czują, myślą, z czym się borykają, a tym samym mogłam lepiej zrozumieć ich postępowanie oraz decyzję. Każda z kluczowych postaci tej powieści całkowicie skradła moje serce - Isabelle - niezależna, odważna, odpowiedzialna i Mark - troskliwy, inteligentny, empatyczny oraz ich rodzeństwo, które również boryka się z wieloma przeciwnościami losu. Relacja pomiędzy głównymi bohaterami została w bardzo ciekawy sposób przedstawiona, czuć było pomiędzy nimi wyraźne przyciąganie, a momentami można było się wręcz rozczulić obserwując niektóre gesty i słowa występujące pomiędzy Isabelle i Markiem. Muszę przyznać, że całą sobą chłonęłam emocje towarzyszące bohaterom - martwiłam się, kibicowałam i wspierałam ich w każdej chwili. Chciałam by w końcu byli szczęśliwi.... Autorka w swojej powieści porusza wiele ważnych, życiowych i ponadczasowych tematów: utrata bliskiej osoby, żałoba, samotne macierzyństwo, czy też uprzedzenia społeczne. Wszystko to wywolalo we mnie lawinę emocji! Pisarka udowadnia, że prawdziwy i wymarzony dom nie jest tam gdzie budynek, a tam gdzie znajdują się kochający, wspierający i troszczący się o siebie ludzie. Cudownie spędziłam czas z tą książką i czekam na kolejne powieści spod pióra autorki! Polecam!

Uwielbiam powieści o silnych kobietach. Mam mocno zakorzenione w głowie, że kobieta powinna być niezależna i zawsze umieć poradzić sobie sama. Jest to dla mnie bardzo ważne w życiu, dlatego książka Susan Mason skradła moje serce.

Pełne przepychu życie Isabelle Wardrop całkowicie się rozpadło. W ciągu pół roku kobieta traci rodziców, majątek i dom. Nie mając dokąd iść, razem z młodszą siostrą przeprowadza się do zaufanej służącej, która mieszka w ubogiej dzielnicy miasta. Isabelle rozpaczliwie próbuje znaleźć pracę, jednak nie ma kwalifikacji, więc zmuszona jest przyjąć pomoc doktora Marka Henshawa – człowieka, którego obarcza winą za śmierć swojej matki.

Akcja rozgrywa się w czasach wojny, ale nie jest to tutaj dominujący temat. To powieść pełna emocji, wzruszeń i silnych kobiet. Nie jest to też typowe cukierkowe love story. Fabuła jest nieprzewidywalna, pełna ludzkich dramatów i trudnych decyzji, ale jednocześnie dająca nadzieję na lepsze jutro.
Książka jest napisana bardzo pięknym, przemyślanym i wyjątkowym stylem.
Autorka porusza trudne tematy takie jak samotne macierzyństwo. Bohaterowie są wykreowani rewelacyjnie, od razu dają się lubić, choć ich historia nie jest taka prosta.
Całokształt jest idealnie dopasowany. Książka budzi wiele emocji i daje do myślenia, a jednocześnie strony dosłownie się pochłania na jednym wdechu.

Zdecydowanie polecam. ❤️

Czy miłości czasem trzeba dać czas, by się przekonać, że to na pewno ona?

Myślę, że jest prawda w tym, co pisze autorka.
Trzeba czasem się stęsknić by docenić i zrozumieć, że to jest miłość.

Bohaterowie książki 𝕎𝕪𝕞𝕒𝕣𝕫𝕠𝕟𝕪 𝕕𝕠𝕞 zmagają się z różnymi przeciwnościami losu a także sami ze sobą.
Pełno jest w niej cierpienia, miłości ale także siły.

Gdy Izabelle traci obydwoje rodziców jedno po drugim, spada na nią opieka nad nastoletnią siostrą.
Gdyby to było mało, ojciec zostawił im takie długi, że bank zabiera ich rodzinny dom.
Izabelle z Marissą z dnia na dzień z bardzo bogatej dzielnicy muszą zamieszkać na przedmieściach u rodziny swojej... służącej.

Czy panienka z dobrego domu, która nie ma za sobą doświadczenia zawodowego da radę utrzymać siebie i swoją ciężarną na dodatek siostrę?

Przyznam, że przy tej lekturze nie jeden raz uroniłam łzę, co mi się niezmiernie rzadko zdarza 😱

Bardzo wzruszająca jest ta historia między zmaganiami dwóch sióstr a także dwóch braci, których losy cały czas się splatają z losami dziewczyn.

Były momenty, że myślałam sobie "Ty głupia dziewczyno, co Ty robisz" albo "Chłopie ogarnij się, otwórz oczy".

Emocje, tyle różnych emocji jakie przeżyłam podczas lektury to niebywałe.
Z zapartym tchem śledziłam poczynania Izabelle i Marka by dopiero na końcu złapać ten oddech i powiedzieć sobie, iż dobrze się skończyło.

Było to moje pierwsze spotkanie z autorką i na pewno nie ostatnie, potrafi tak grać na emocjach a jednocześnie pisze językiem przystępnym, który się dobre czyta i przyjemnie, szybko a także zrozumiale.

Nie sięgam często po romanse lecz ten romans nie jest typowy, jest zawiły, zmienny i nieprzewidywalny a przy tym jednocześnie subtelny oraz okraszony dramatem.

Czy miłości czasem trzeba dać czas, by się przekonać, że to na pewno ona?

Myślę, że jest prawda w tym, co pisze autorka.
Trzeba czasem się stęsknić by docenić i zrozumieć, że to jest miłość.

Pełno jest w niej cierpienia, miłości ale także siły.

Gdy Izabelle traci obydwoje...

"Wymarzony dom" przedstawia losy głównej bohaterki Isabelle Wardrop, damy z wyższych sfer i ukazuje Nam jak życie może być przewrotne. W jednej chwili kobieta traci wszystko- rodziców, dom, bogactwo a także jej nazwisko przestaje mieć "znaczenie" tak więc zostaje zmuszona podjąć pracę gdyż ma pod opieką młodszą siostrę. Czy mają na kogo liczyć? Gdzie się podzieja?
Wsparcia udziela im ich była służąca wraz z ciotką, właścicielką Domu Samotnej Matki - poznamy tutaj doświadczenia życiowe mieszkanek tego domu oraz ich siłę i determinację do walki o lepsze jutro. Z pomocą przyjdzie także lekarz Mark Henshaw, oddany w pełni swej pracy ,którego Isabelle obwinia o śmierć matki. Kto w tej historii odegra główna rolę? Czy Isabelle odnajdzie prawdziwa miłość?

Powieść czyta się z wieloma emocjami. Autorka porusza temat trudny w tamtych czasach dotyczący piętnowania kobiet. Oprócz głównego wątku ważną treścią jest wspomniany los samotnych matek i ich trudne decyzję. Isabelle bardzo mi się spodobała z resztą wszyscy bohaterowie świetnie wykreowani. Książka pomimo iż niesie ze sobą sporo nostalgii to łatwa w czytaniu i pozwala się odprężyć.

Czy znacie pióro Susan Anne Mason?
Zachęcam Was do przeczytania tej książki.

Wsparcia...

Mark Henshaw od dawna podziwia Isabelle, a po tragicznych wydarzeniach przysięga sobie zadośćuczynić jej za to, co się stało. Gdy jednak dowiaduje się, że jego młodszy brat uwikłał się w problematyczny związek z siostrą Isabelle, nie jest przekonany, czy kobieta kiedykolwiek mu wybaczy.
Przyszłość Isabelle wydaje się dalece odbiegać od tego, jak sobie ją wyobrażała, a zaskakujący rozwój wypadków zmieni jeszcze więcej.

Wczoraj zaczęłam, dzisiaj skończyłam. To świadczy o tym, że ta historia była świetna. Tak się w niej zaczytałam, czas mi przy niej szybko mijał. Nim się spostrzegłam, a tu ostatnia strona. Uwielbiam takie książki. Bardzo spodobał mi się styl autorki, wprowadzał taki melancholijny nastrój. Autorka stworzyła poruszająca do granic fabułę, pełną nadziei, odwagi i przebaczaniu. Miłośnikom literatury obyczajowej jak najbardziej polecam.

🌸 Wymarzony dom" autorstwa Susan Anne Mason to romans obyczajowy, którego akcja rozgrywa się w Kanadzie w latach czterdziestych.

🌸 Isabelle jest młodą kobietą, i pochodzi z zamożnej rodziny. Po śmierci rodziców jej życie nagle się zmienia, i zostaje wraz z młodszą siostrą wyrzucona na bruk. Musi sama zadbać o utrzymanie nie tylko swoje, ale i siostry, która wciąż chodzi do szkoły.
Z pomocą przychodzi jej Mark który jest lekarzem, i potajemnie darzy ją uczuciem.
Mark jest bardzo dobrym człowiekiem, który również ma na utrzymaniu młodszego brata, i postanawia pomóc Isabelle znaleźć pracę.

Czy Isabelle poradzi sobie w nowych warunkach?
Dlaczego Isabelle obwinia Marka o śmierć matki?
Czy dla naszych bohaterów w końcu zaświeci słońce?

🌸 Jest ta trzecia część serii pod tytułem "Światło odkupienia", ale spokojnie możecie ją czytać osobno.
Akcja powieści rozgrywa się w latach 40-tych w Kanadzie. Bardzo spodobał mi się styl pisania autorki, a książka wprowadziła mnie w melancholijny nastrój. Autorce udało się stworzyć poruszającą historię pełną nadziei, przebaczenia i odwagi, w której porusza bardzo istotne wątki między innymi: , uprzedzeń społecznych, samotnego macierzyństwa, oraz walki o lepszą przyszłość. Słodko gorzka historia, która uzmysławia nam, że dom to nie tylko budynek w którym się mieszka, ale miejsce gdzie znajdujemy miłość i zrozumienie oraz wsparcie drugiej osoby. Historia z morałem, która daje do myślenia i zastanowienia się nad naszym życiem.

Jeśli lubicie poruszające i życiowe historie dające nadzieję, to bardzo was zachęcam do sięgnięcia po tą pozycję.

„Za­czy­nała się prze­ko­ny­wać, że praw­dzi­wym wy­znacz­ni­kiem war­to­ści czło­wieka było to, jak trak­to­wał bliź­niego, który zna­lazł się w trud­nej sy­tu­acji. Lu­dzie go­towi po­móc albo ob­da­rzyć życz­li­wym sło­wem byli nie do prze­ce­nie­nia. Ci zaś, któ­rzy od­wra­cali się ple­cami, ni­gdy tak na­prawdę nie byli przy­ja­ciółmi”.

Twórczość Susan Anne Mason miałam okazję poznać przy książce „Przystań dla jej serca”, która jest pierwszym tomem serii „Światło odkupienia” i choć „Wymarzony dom” można czytać bez znajomości pierwszego tomu, to jednak zachęcam was, by zapoznać się z historią Olivii, bo to była niezwykle emocjonująca powieść.

W drugim tomie mamy okazję poznać historię Isabelle i Marka.

On jest lekarzem, który oprócz pracy w szpitalu, bezpłatnie pomaga w biedniejszych dzielnicach, oraz w domu samotnej matki.

Ona jest młodą kobietą z zamożnego domu, którą poznajemy w trudnym dla niej czasie, gdy musi pogodzić się ze stratą matki. Jakby tego było mało, w niedługim czasie spadają na nią kolejne tragedie, a Isabelle nie ma innego wyjścia, jak opuścić dom rodzinny i wraz z siostrą, spróbować zadbać o ich wspólne życie.

„Wymarzony dom” to książka, która różni się od czytanych przeze mnie w ostatnim czasie, bo choć czas, w jakim toczy się ta historia, nie należy do łatwego i mnie samej kojarzy się przede wszystkim z wielkim cierpieniem ludzi, to jednak miło zobaczyć, że tam w Kanadzie ludzie nie mieli tak źle, i dzięki autorce poznawałam losy bohaterów, które niestety to łatwych nie należały.

Nie nazwałbym tej historii lekką ani przyjemną, choć z pewnością niesie ze sobą wiele nostalgii. Bardziej pasują mi tu słowa bardzo życiowa i przejmująca, ale też niosąca nadzieję.

Ta książka oprócz głównego wątku, jaki skupia się wokół relacji Isabelle i Marka, pokazuje też ciężki los samotnych matek, które musiały podejmować trudne decyzje dotyczące przyszłości dzieci.

Jak już wspominałam wcześniej, „Wymarzony dom”, choć różni się od czytanych przeze mnie w dużej ilości książek, to właśnie takich powieści mi czasami potrzeba. Napisana bardzo dojrzałym, przemyślanym stylem sprawiła, że czas, jaki z nią spędziłam, uważam za niezwykle udany.

Jeśli lubicie historie, które toczą się w czasach wojennych, jednak nie skupiają się konkretnie na nich, takie, które mają w sobie dużo przemyśleń i nadziei, to zachęcam was do poznania tej książki. Mam nadzieję, że spodoba wam się równie bardzo, jak mnie.

POLECAM

Twórczość Susan Anne Mason...

Mark był postacią, której nie sposób było nie pokochać. Belle nigdy nie była dla niego obojętna, więc kiedy na nowo pojawiła się w jego życiu od razu wiedział, że teraz nie chce jej już stracić. Choć kobieta nie była świadoma jego uczuć, on skrycie liczył na to, że jakimś cudem stworzą związek, choć łatwe to nie było, w końcu on pracował nie tylko w szpitalu, pomagał w domu samotnej matki, a także udzielał się w biednej dzielnicy miasta.

"Wymarzony dom" to wspaniała, życiowa historia pokazująca, że nawet jeśli człowiek sięga dna, to może znaleźć w sobie siłę, by walczyć o siebie. I jak to w książkach Susan Anne Mason bohaterowie wiele zawierzają Bogu. Tutaj kolejny plus: Bóg nie spełnia ich zachcianek ot tak, jednak bohaterowie co rusz zawierzają mu kolejne problemy, by na końcu odnaleźć spokój w życiu i tytułowy wymarzony dom.

Z mojej strony nie pozostaje mi nic innego, jak tylko polecić tę pozycję.

Isabelle wychowana została jako członkini wyższych sfer. Dzięki temu, że jej ojciec stał się potentatem w branży nieruchomości, nigdy nie musiała przejmować się przyziemnymi sprawami. Najlepsze szkoły, działalność charytatywna, służba – to była jej codzienność. I jedynie sen z oczu spędzał jej problem w wyborze kandydata do jej ręki. I choć Isabelle nigdy nie była zadufana w sobie, nie wywyższała się w związku ze swoją pozycją, to do zwyczajnego życia również nie była przygotowana. A ono spadło na nią niczym grom z jasnego nieba, zaskoczyło kolejnymi problemami, które zdawały się nie mieć końca i wystawiło ją na szaloną wręcz próbę. Czy Isabelle podoła wyzwaniu, które rzucił jej los?

Mark to miejscowy lekarz i pomimo młodego wieku udało mu się zyskać renomę. Pracuje w szpitalu, a wolny czas poświęca na pomoc zdrowotną ubogim oraz samotnym matkom. Dodatkowo opiekuje się także młodszym bratem, którego niefrasobliwość przyprawia o ból głowy. Mężczyzna nigdy nie rozważał innej ścieżki kariery, bowiem medycyna obecna jest w ich rodzinie od lat. Robi wszystko, by spełnić marzenie ojca o założeniu prywatnej praktyki, stąd na dalszy tor zepchnął poszukiwania żony. Mark to człowiek nad wyraz dobry, wyjątkowo postępowy, ale i empatyczny, wykonujący swój zawód z powołania. Nie dba o swoje potrzeby, priorytetem jest dla niego brat oraz pacjenci. Czy uda mu się zrozumieć, że także on jest ważny i zasługuje na szczęście?

„Wymarzony dom” to powieść osadzona w latach czterdziestych, lecz z uwagi na tematykę, jakiej się podejmuje oraz kreację bohaterów, śmiało można stwierdzić, iż jest to historia ponadczasowa. Czytałam ją wręcz jednym tchem, tak wciągnęły mnie losy Isabelle i Marka, którzy stawiali dzielnie czoła wszelkim problemom, ale i po ludzku, zwyczajnie popełniali błędy. Wszelkie wydarzenia tu opisywane tak naprawdę są także bolączką i naszych czasów, choć już nie w takiej mierze jak kiedyś. Trudy wychowania nastolatków, samotne macierzyństwo, ostracyzm społeczny, zrewidowanie kręgu przyjaciół, gdy znajdujemy się w potrzebie – to tylko niektóre z kwestii poruszonych w książce. To historia o tym, że czasem największym majątkiem może być drugi człowiek, a nie zbyteczne luksusy, czy nieprzydatne bibeloty. Ponadto, Autorka uczy czytelnika w tej opowieści, że nie ma nic złego w tym, aby przyjmować pomoc, bo dziś można jej potrzebować, a jutro wesprzeć nią kogoś innego. I choć może wydawać się to proste, to jednak wcale takie nie jest, co świetnie ukazuje historia znajdująca się w książce. Zarówno Mark, jak i Isabelle dali się lubić niemal od początku, a choć życie ich nie oszczędzało, to byli wyjątkowo silni, ale i nie stracili wiary, tak niezbędnej, by przetrwać gorsze dni. Ciekawym wątkiem pobocznym był ten dotyczący rodzeństwa głównych postaci, równie interesujący i emocjonalny co ten główny. I choć całokształt książki mógłby wydawać się delikatny to jednak budzi w czytelniku mnóstwo uczuć i niesie ze sobą wyjątkowe zapadające w pamięć tematy. A wszystko to koronuje wyjątkowy, pełen polotu styl Autorki. Gorąco polecam wszystkim miłośnikom książek obyczajowych, nie będziecie zawiedzeni lekturą.

• Wyzwanie 2023
  • 🕸️ Planeta Książek Nieodkrytych
  • Własne mamy
  • Czekam cierpliwie:)

Dodaj cytat z książki Wymarzony dom