Najpiękniejszy sen

Okładka książki Najpiękniejszy sen Susan Anne Mason
Okładka książki Najpiękniejszy sen
Susan Anne Mason Wydawnictwo: Dreams Cykl: Kanadyjskie wyprawy (tom 3) literatura obyczajowa, romans
Kanadyjskie wyprawy (tom 3)
The Brightest of Dreams
Dreams
2021-02-01
2021-02-01

,,Najlepsze chęci",
„Wielkie nadzieje”,
„Najpiękniejszy sen”
to cykl |”Kanadyjskie wyprawy” - Susan Anne Mason.
Jeśli chcecie przeczytać powieść, która pozwoli Wam się odprężyć, a zarazem będzie niosła za sobą jakiś przekaz, to właśnie ten cykl „Kanadyjskie wyprawy” idealnie się do tego nadaje.
Jeśli czujesz się osamotniona, jesteś zagubiona i zmartwiona, to wsiądź na statek wraz z bohaterem poszczególnego tomu, zaufaj autorce pełnej wiary, nadziei i miłości i odbądź tę bardzo ciekawą podróż.
Jest to opowieść o więzach rodzinnych, przebaczaniu, miłości, zaufaniu, o losach rozdzielonych rodzin. Każdy tom ma fabułę wciągająca, dialogi żywe i błyskotliwe, ciekawie wykreowane postacie, a przy tym każda historia opatrzona wyjątkowo pięknym romansem. Autorka pokazuje, jak ważna w życiu jest rodzina i pragnienie bycia razem, niezależnie od okoliczności.
Pięknie opowiedziana wielowątkowa historia o tym, co w życiu najważniejsze. A przede wszystkim: relacje rodzinne, miłość do drugiego człowieka i oczywiście żywe relacje z Bogiem, który temu wszystkiemu, tak naprawdę nadaje sens.
Cały ten cykl gorąco polecam !!!.

,,Najlepsze chęci",
„Wielkie nadzieje”,
„Najpiękniejszy sen”
to cykl |”Kanadyjskie wyprawy” - Susan Anne Mason.
Jeśli czujesz się osamotniona, jesteś zagubiona i zmartwiona, to wsiądź na...

Piękne zakończenie.

Piękne zakończenie.

Trzecia część lekkiej i przyjemnej serii "Kanadyjskie wyprawy" tym razem porusza trudny temat "British Home Children", organizacji, która przez dziesiątki lat przyczyniła się do cierpienia wielu brytyjskich dzieci. To nieprawdopodobne, że jeszcze do połowy XX wieku w tzw. "cywilizowanych krajach" dzieci mogły być zmuszane do ciężkiej pracy zarobkowej - zgodnie z prawem! Cieszę się, że autorka podjęła tę tematykę (rzadko można się czegoś nauczyć z tego rodzaju literatury),choć fabuła powieści w głównej mierze oczywiście zbudowana jest wokół rodzącego się uczucia głównych bohaterów. Ich historia mniej mnie ujęła niż dwie poprzednie, drażniła mnie naiwność Julii i doskonała prostolinijność Quentina. Niemniej jednak żałuję, że to już ostatnia część serii. Wszystkie tomy godne polecenia miłośniczkom romantycznych bajek z happy endem.

Zdecydowanie najsmutniejsza z serii, porusza problemy już ciężkiego kalibru, ale dalej trzyma poziom. Polecam jako przerywnik między cięższą literaturą.

Rewelacyjna , pełna ciepła , optymizmu i nadziei powieść. Przeczytałem z wielką radością i doszedłem do wniosku , że każdy ma prawo marzyć a wtedy może spełni się ten najpiękniejszy sen.
Polecam

Polecam

„Piękne marzenia o przyszłości zmieniły się w koszmar.”

Poznajemy Quintena Aspinalla, właśnie powrócił do domu z wojny, jak się okazuje nie ma do czego. Ciężko chora matka oddała jego młodsze rodzeństwo do sierocińca, myśląc, że tam będzie im lepiej. Te zostały wywiezione do Kanady, do niewolniczej pracy. Quinten zostawia wszystko za sobą i wyrusza na ich poszukiwanie, aby spełnić obietnicę daną ojcu. Jego były pracodawca zapewnia go, że praca będzie na niego czekała, jednocześnie prosi o odnalezienie swojej bratanicy. W zamian obiecuje mu pokrycie wszystkich kosztów i własną farmę, na której mógłby zamieszkać po powrocie z rodziną. Na miejscu czeka go wielkie rozczarowanie, trudności się piętrzą, nikt nie chce udzielić mu informacji. Wkrótce okazuje się, że jego rodzeństwo zostało rozdzielone i wywiezione w różne rejony Kanady. Młody mężczyzna jest zdesperowany, zrobi wszystko, aby znowu byli razem.

Julia Holloway rozstała się ze swoim wujem w gniewie, zostawiła za sobą wszystko i poszła za głosem serca. Razem z kanadyjskim żołnierzem, przeniosła się do Kanady. Niestety ciężko ranny mężczyzna, nie widząc przed sobą żadnych perspektyw popełnił samobójstwo. Tym samym pozostawiając Julię bez środków do życia. Jednak dumna dziewczyna radzi sobie jak może, nie chce prosić nikogo o pomoc. Quinten znajduje ją w bardzo przykrej dla niej sytuacji, pomaga jej. Ta, chcąc mu się odwdzięczyć za jego dobroć postanawia mu pomóc w odnalezieniu rodzeństwa.

Miłość do najbliższych zmusza do podjęcia radykalnych kroków i trudnych decyzji. Czy Quinten znajdzie to, czego szuka? Przenosimy się do początku XX wieku, gdzie ludzie byli postrzegani przez pryzmat przynależności do klasy społecznej. Wielowątkowa akcja powieści toczy się swoim rytmem i niesie emocje. Fabuła ciekawie utkana, czuć szczerość i realizm. Poruszająca opowieść o tym, co tak naprawdę jest ważne w życiu. Rodzina, jej wartość, wzajemny szacunek i wsparcie. Potrzeba bycia razem, nieważne, za jaką cenę, poświęcenie. Szukanie swojego miejsca w życiu, spełnienie marzeń, pasji. O trudnej sztuce wybaczania, nadziei na lepsze jutro. Subtelnie ukazana miłość, jej ogromna wartość. Miłość, która daje siłę, odwagę, jest cierpliwa i niesie nadzieję. Głęboka wiara do Boga i pokładanie w nim nadziei. Krzywdzące ocenianie ludzi po pozorach. Przerażający obraz dzieci oddanych do adopcji.

Klimatyczna, ciepła, delikatna, otulona subtelnością i mądrością opowieść. Niesie ogromną dawkę emocji, skłania do refleksji i zadumy. Ukazuje wartości rodzinne, zwykłą ludzką dobroć, miłość, i nadzieję. Polecam wszystkim kochającym romantyczne, wzruszające opowieści.

„Piękne marzenia o przyszłości zmieniły się w koszmar.”

Czasem trzeba po prostu zaufać...

W obliczu wojny Quinten Aspinall wyruszył na front. Kiedy sytuacja trochę się uspokoiła, ten młody mężczyzna powrócił do domu i z niepokojem odkrył, że jego rodzeństwo zostało odesłane do Kanady. Chcąc uratować chorą matkę i spełnić obietnicę daną ojcu, wyrusza on aby odnaleźć swoich bliskich. Jednocześnie jego pracodawca prosi go o odnalezienie bratanicy, która uciekła niegdyś z kanadyjskim żołnierzem.
Quinten musi nie tylko uzbroić się w cierpliwość, ale i zdecydować co tak naprawdę pragnie zrobić. Ale decyzje o szczęściu rodziny i swoim własnym wcale nie są tak łatwe do podjęcia.

"Najpiękniejszy sen" to trzeci tom z serii "Kanadyjskie wyprawy" Susan Anne Mason. Autorka wzorując się na programie "Home Children" pragnie ukazać jak toczyło się życie dzieci odesłanych do Kanady i jak radzili sobie z tym ich bliscy. Ponadto obrazuje ciężki los biedniejszej części społeczeństw oraz ubolewa nad podziałem na grupy społeczne obecnym w ówczesnej Anglii.
Książka jest niezwykle ciepłą, ale i przejmującą opowieścią. Łączy w sobie nie tylko przeżycia Quintena, ale także poszukiwanej przez niego Julii. To wspaniały obraz społeczeństwa z początku XX wieku oraz poruszające studium emocji.
Jeśli lubicie wątki historyczne i osadzenie akcji w czasach wcześniejszych, to polecam Wam ją gorąco.

Czasem trzeba po prostu zaufać...

,, Najpiękniejszy sen" to trzeci tom serii ,,Kanadyjskie wyprawy".
Poprzednie tomy jeszcze przede mną, ale nie mogłam się oprzeć, by sięgnąć po tą pozycję. Szczerze przyznaję, że skusiła mnie jej okładka oraz tytuł. Obie te rzeczy mają w sobie jakąś magię 💖 Magię, przyciągania czytelnika do zapoznania się z treścią tej książki.

Quinten Aspinall czuje, że najważniejszym celem w jego życiu jest spełnienie obietnicy danej zmarłemu ojcu. Dlatego też wyrusza do Kanady, by odszukać swoje rodzeństwo, które zostało posłane do obcego kraju, do adopcji. Dodatkowo Quint ma jeszcze jedną misję- sprowadzić do kraju bratanicę swojego pracodawcy, który w zamian oferuje mu na własność farmę.
Dla całej rodziny Quint'a może to być bezpieczny start w nowe życie.
Czy temu młodemu mężczyźnie, uda się spełnić wszystkie plany, które sobie obrał jako cel?

Po przeczytaniu tej książki sama się zastanawiałam, co bardziej chwyciło mnie za serce- młody i oddany rodzinie oraz ukochanej Quint, czy warunki adopcji, w których przebywało jego rodzeństwo oraz tysiące innych dzieci?🤔 Nie mam pojęcia, ale niezaprzeczalnie książka bardzo mi się podobała.
,,Najpiękniejszy sen" to historia bardzo smutna i realna, ale i dająca nadzieję na lepsze jutro.
Autorka pisząc ją w dużej mierze skupiła się na miłości do rodziny, drugiej osoby oraz Boga. Bohaterowie książki są niesamowicie wierzącymi osobami, które powierzają swoje decyzje, wybory Bogu. Kierują się jego przykazaniami oraz starają się ich przestrzegać.
Pokazuje również czytelnikowi, jak ważne jest to, by pomagać innym w potrzebie. Jak czasami niewiele potrzeba, by na czyjejś twarzy zagościł uśmiech szczęścia, spełnienia i miłości.

,, Najpiękniejszy sen" to trzeci tom serii ,,Kanadyjskie wyprawy".

Quinten Aspinall czuje, że najważniejszym...

Trzeci tom z cyklu "Kanadyjskie wyprawy" utrzymany jest w klimacie powieści, gdzie dobro zawsze zwycięża, ludzie podejmują właściwe decyzje i los przynosi szczęście. Choć oczywiście wszystko poprzedzone jest wieloma perypetiami. Czyli dobra lektura na poprawę humoru i takie bardziej optymistyczne spojrzenie na ludzi.

Quinten Aspinałl był zmuszony bardzo szybko dorosnąć. Gdy miał zaledwie piętnaście lat zmarł jego ojciec, a on sam musiał zrezygnować ze swoich planów, aby pomóc utrzymać się reszcie rodziny. Praca i wojna sprawiły, że chłopak nie do końca był zorientowany co dzieje się pod jego nieobecność w domu, dlatego powrót był dla niego bardzo przykrym zaskoczeniem. Matka Quentina była umierająca, a jego rodzeństwo najpierw trafiło do sierocińca, a następnie do Kanady, aby tam pracować fizycznie w ciężkich warunkach. Chłopak złożył obietnicę, iż znajdzie ich wszystkich i sprowadzi z powrotem do Anglii, a przy okazji postara się odszukać bratanicę swojego chlebodawcy, Julię, której życie mocno się skomplikowało po wyjeździe z domu wuja.

Jeśli mam ochotę na powieść historyczną, to zazwyczaj sięgam po te od wydawnictwa Dreams, w swojej ofercie mają prawdziwe perełki, a jedną z nich jest właśnie książka pod tytułem „Najpiękniejszy sen” autorstwa Susan Anne Mason. Historia bardzo wzruszająca, pełna nadziei, trudu i poświęcenia, osadzona w czasach, w których człowiek był oceniany przez pryzmat klasy społecznej, z jakiej się wywodził. Dla niektórych ludzi nie liczyło się wtedy dobre serce i uczynki bliźniego, ponieważ ważniejszy był strach przed popełnieniem mezaliansu.

• Przeczytane 2021
  • Literatura kanadyjska