Wielkie nadzieje

Okładka książki Wielkie nadzieje Susan Anne Mason
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Wielkie nadzieje
Susan Anne Mason Wydawnictwo: Dreams Cykl: Kanadyjskie wyprawy (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Kanadyjskie wyprawy (tom 2)
The Highest of Hopes
Dreams
2020-03-12
2020-03-12

Na początku średnia ale później się rozkrecila

Na początku średnia ale później się rozkrecila

Kolejna ciepła opowieść Susan Anne Mason, której akcja dzieje się tuż po zakończeniu Wielkiej Wojny. Emmaline, w towarzystwie przyjaciela z dzieciństwa Jonathana, wyrusza do Kanady w poszukiwaniu ojca. Lekka i przyjemna literatura kobieca, w której fabuła nie została spłycona jedynie do wątku romantycznego. Emmaline to kobieta impulsywna, popełniająca błędy, przez co wydaje się bardziej autentyczna i mniej schematyczna niż bohaterki wielu podobnych powieści dla pań.

Ta książka to tzw romans katolicki.Jednak w tym wypadku oznacza to tylko,że bohaterowie są osobami wierzącymi,ktorzy ze swoimi problemami życiowymi zwracają się do Boga,czy to bezpośrednio,w modlitwie,czy pośrednio przez wstawiennictwo wspólnoty religijnej czy pastora.sama fabuła powieści osadzona jest w Kanadzie na początku XX wieku.Emma,wychowana w przeświadczeniu że jest sierotą,dowiaduje się po śmierci dziadka że jej ojciec żyje.Postanawia wybrać się w podróż z Anglii do Kanady,by go poznać.W drodze towarzyszy jej przjaciel z dzieciństwa,Jonatan.
podobała mi się kreacja nieidealnych bohaterów.Emma,która idealizuje ojca,jest jednocześnie ślepa na miłość,która darzy ja Jonatan.On sam jest weteranem wojennym cierpiącym na stres pourazowy po przeżyciach wojennych i po traumie z dzieciństwa.Nie chce jednak,by inni dostrzegli jego problemy,kryje się tak z traumą jak i z uczuciami krórymi darzy Emmę.
Podobali mi się bohaterowie drugoplanowi między innymi Reggie,przyjaciel Jonatana z frontu,który dobrze sobie radzi z kalectwem,nie poddaje się i próbuje żyć normalnie,Marianne ,która walczy o swoje zdrowie,Will i jego determinacja.Podobała mi się też metamorfoza Corinne.Mniej przypadli mi do gustu randall i Vera,ale według mnie mieli być oni kontrapunktem w stosunku do pary głównych bohaterów,dlatego zostali przedstawieni tak,a nie inaczej.
Nie do końca odpowiadała mi naiwnoć Emmy,jej ślepota na prawdziwe cechy otaczających ją osób ,idealizowanie ojca i stawianie go ponad innymi.Na szczęście w końcu przejrzała na oczy i wybrała to co dobre dla niej.
Przeczytałam ją szybko i z zainteresowaniem.Widać,nie taki romans katolicki straszny,jak go malują.A poza tym ta polecanka spełnia założenia naszej zabawy,bo z własnej woli pewnie nie sięgnęłabym po ten konkretny tytuł.

Bardzo miła ta książka. Wahałam się między 6 a 7, bo z jednej strony cukierkowe zakończenie i momentami nadmierny dydaktyzm mnie raziły, ale całość czytało się tak miło i szybko, że uznałam, że 7 jest dobrą oceną. To taka miła, przyjemna książka, która ociepla serce i daje nadzieję. Postaci mężczyzn są wszystkie tak samo głupie i uparte, że kilka razy strzeliłam facepalm, ale niestety spotykały mnie identyczne sytuacje w relacjach i wychodzi, że to prawda po prostu XD

Druga z serii kanadyjskiej opowieść niosła za sobą podobny lekki styl, ciekawe wątki oraz niesamowitą mieszankę uczuć. Podoba mi się styl tej pisarki i na pewno sięgnę po inne książki Mason.

Drugi tom z cyklu, historia dzieje się równolegle do opowieści z pierwszej części. Tym razem bohaterką jest młoda kobieta, która wyrusza do Kanady, by poznać ojca, wcześniej uznanego za zmarłego (na skutek rodzinnej tajemnicy). Jak możemy się domyślać, wizyta dawno niewidzianej córki nie będzie budziła samych pozytywnych emocji, a wręcz wiąże się z wieloma trudnymi sytuacjami. Na szczęście historia kończy się szczęśliwie, także jeśli chodzi o wątek skomplikowanych uczuć miłosnych głównej bohaterki. Czyli lektura przyjemna, mało wymagająca, można ją przeczytać dla odprężenia. Sporo odniesień do wiary, bohaterowie są bardzo religijni.

To moja pierwsza książka tej autorki i jestem miło zaskoczona lekkim stylem jakim została ona napisana.
Wielkie nadzieje to kolejna książka z serii Kanadyjskie Wyprawy. To w tej części poznajemy Emmaline i jej historię. To tutaj przekonamy się czym jest miłość , rodzina , tajemnice ,nadzieja.
Emma po śmierci dziadka znajduje listy i to nie byle jakie, a listy od jej ojca. Przez całe swoje młode życie była oszukiwana. Wmawiano jej ,że jej ojciec nie żyje. Emma jako dziecko strasznie tęskniła za ojcem ,którego nie widziała. Lecz teraz kiedy przeczytała listy i już wie gdzie szukać ojca. Postanawia wyruszyć na poszukiwania. Lecz czy ta wyprawa nie będzie błędem? Jak zareaguje jej ojciec , który myślał ,że jego przeszłość nigdy nie wyjdzie na jaw w tak trudnym czasie?
Książkę czyta się wyjątkowo przyjemnie. Czytając ją byłam jak w transie. Oczami wyobraźni widziałam każdą scenę , czułam każdą emocje ,a było ich mnóstwo. Wątki przewodnie to rodzina , zazdrość o rodzeństwo , miłość ,która nie jest łatwa. Wszystko to było połączone w piękny sposób. Akcja była wartka i nie sposób było się nudzić , każda strona była wciągająca. Każde słowo wchłaniałam jak gąbka wodę. A to co wydarzyło się na końcu ,to musiało się tak skończyć. Od samego początku wiedziałam ,że Emma i Jonathan byli sobie przeznaczeni. Tylko życie nie jest takie łatwe i czasami trzeba za nim gonić lub zmienić bieg wydarzeń.
Polecam 😊

To druga z cyklu "Kanadyjskie wyprawy" przedstawiająca życie, nadzieje, oczekiwania młodych ludzi przybywających z Anglii do Kanady tuż po I Wojnie Światowej. Ale wszystko to czego doświadczają spokojnie można przenieść 100 lat później, kariera, pieniądze, miłość i życiowe wybory.
Bohaterką tej części jest młoda kobieta, która płynie za ocean aby odnaleźć ojca i stać się częścią rodziny.
Nie zawsze oczekiwania idą w parze z rzeczywistością.

„Wielkie nadzieje” od @dreams_wydawnictwo to historia Emmaline, która mieszka w Anglii. Jest wychowywana przez dziadków. Przez całe życie życie wie, że jest sierotą, a jej ukochani dziadkowie to jedyni krewni.
Wszystko się zmienia w momencie śmierci dziadka, kiedy odnajduje listy pisane przez wiele lat przez jej ojca. Wtedy postanawia go odnaleźć i w tym celu wspólnie ze swoim przyjacielem wyrusza w podróż do Kanady. Jednak na miejscu czeka ją wielkie rozczarowanie...
Książka czyta się niezwykle przyjemnie, a akcja rozkręca się bardzo powoli. Autorka kreuje główną bohaterkę jako kobietę waleczną, upartą, drżącą do celu, widząca jedynie same pozytywy.
Ta historia to naprawdę opowieść o wielkich nadziejach i serdecznie Wam ją polecam.

Rodzice odgrywają najważniejsza rolę w życiu swojego dziecka. Niestety Emmaline nie miała możliwości jej zaznać. Jej matka zmarła niedługo po jej porodzie a ojciec odszedł nie kontaktując się z nią nigdy więcej. Pieczę nad wychowaniem dziewczynki przejęli dziadkowie. Wiele lat później po śmierci dziadka, Emmaline znajduje listy ojca, które świadczą o tym, że żyje i mieszka w Kanadzie. Pełna nadziei postanawia go odnaleźć. Z pomocą przychodzi jej przyjaciel Jonathan, który w raz z nią wyrusza na poszukiwania jej ojca. Nie ma jednak pojęcia, że jej ojciec prowadzi ustatkowane życie, a nawet stara się o posadę burmistrza. Jej niespodziewany przyjazd może zniszczyć wszystko na co dotychczas pracował... Wielkie nadzieje jest książka bardzo delikatną oraz subtelną. Akcja książki rozwija się dość powoli, lecz dzięki temu mogłam całkowicie zrozumieć emocje oraz zamiary bohaterów.
Autorka stworzyła bardzo dobre postaci całkowicie przeciwstawne w sferze charakteru. Emmaline - dość chaotyczna dziewczyna, przepełniona miłością, oraz rodzinnością, nie zawsze podejmująca racjonalne decyzję.
Jonathan - weteran wojenny twardo stapający po ziemi, do szaleństwa zakochany w swojej przyjaciółce - tak przedstawiłabym głównych bohaterów.
Powieść stawia duży nacisk na kłamstwo, którym wręcz wszystkich karmił ojciec dziewczyny. Pokazało mi to jak łatwo można manipulować pewnymi faktami oraz decyzjami.
Język jakim napisana jest powieść jest bardzo delikatny ale zarazem elegancki, dzięki czemu czułam się wyjątkowo podczas czytania. Fabuła jest niezwykle wciągająca, przez co książkę czyta się bardzo szybko. Pomimo tego że akcja rozgrywa się w roku 1919, odczuwał am wiele podobieństw naszego teraźniejszego świata. Przedstawiona historia ma bardzo realna fabułę, idealnie pasującą do naszych czasów. Polecam książkę wszystkim delikatnym romantyczką

• Biblioteka
  • Literatura kanadyjska

Dodaj cytat z książki Wielkie nadzieje