Motyl przepaści

Tłumaczenie: Ewa Cieplińska
Cykl: Peggy Sue i duchy (tom 3)
Wydawnictwo: Świat Książki
Peggy sue et les fantômes: Le papillon des abîmes
magia, duchy, środek ziemi
Justilla

Już od pierwszego dnia wakacji babcia wyjaśnia Peggy, że jedząc jabłka w ogrodzie, mogłaby wywołać koniec świata! W miasteczku domy wyposażone są w koła, a koty zmieniają kolor, w zależności od humoru! Ale najbardziej zdumiewające jest to, że po niebie fruwa gigantyczny motyl. Jego cień ma magiczną moc, która sprawia, że wszyscy ci, którzy znajdą się w zasięgu tego cienia, stają się szczęśliwi! Niestety, jakiś tajemniczy wróg, ukryty w chmurach, próbuje spalić motyla, bombardując go kulami ze stopionych gwiazd! Peggy Sue i niebieski pies będą musieli zejsć do środka Ziemi, do pożeraczy ognia, by znaleźć rozwiązanie tych strasznych problemów! Ale czy ci, którzy mieszkają w głębi przepaści, pozwolą wrócić im na powierzchnię?

źródło opisu: [Świat Książki, 2005]

Daria | 2010-12-25

Wszystkie trzy części o Peggy Sue przeczytałam z zżerającą mnie ciekawością i zapartym tchem. Wprawdzie było to już kilka lat temu, lecz nadal uważam tę sagę za niezwykłą i jestem gotowa do niej chętnie wrócić. Od tamtej pory przeczytałam dużo książek, lecz te uważam za wyjątkowe i naprawdę warte przeczytania, ponieważ fabułę mają niepowtarzalną.

Nika | 2013-09-26

Sympatyczna, młodzieżowa opowiastka. Wspominam ją bardzo dobrze, bo czytałam ją już kilka dobrych lat temu.

jestem | 2013-09-24

książka z tych co się czytało w dzieciństwie,
i o których się pamięta

deszcz | 2010-08-18