For sure not you

Okładka książki For sure not you Weronika Ancerowicz
Logo plebiscytu Książka Roku Nominacja w Plebiscycie 2023
Okładka książki For sure not you
Logo plebiscytu Książka Roku Nominacja w Plebiscycie 2023
Wydawnictwo: NieZwykłe Cykl: Westwood Academy (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Westwood Academy (tom 1)
NieZwykłe
2023-01-25
2023-01-25
9788383203614
Enemies Bad Boy High School Szkoła New Adult Liceum Sekret
Inne

Czy ideały istnieją naprawdę? A może sami w swoim umyśle kreujemy wzór ideału?
Natalie jest osobą, która jednocześnie się kocha i nienawidzi. Perfekcjonistka w każdym calu, miła i dbająca o dobre pozory, taki niedościgniony ideał, którym wiele osób chciało by być. Ale po cichu wiele osób jej złorzeczy, bo ma bogatych rodziców, szerokie znajomości, czyli jest na samym szczycie hierarchi szkolnej. Tylko widzimy to co chcemy widzieć, nie pomyślimy jaką ciężką pracą jest okupiony ten na pozór idealny wizerunek. Nie mamy pojęcia co się dzieje w jej głowie czy za zamkniętymi drzwiami domu.
Natomiast Blaise to typowy bad boy, który ma przysłowiowo na "wszystko wywalone", ale to też poza bo im bardziej się go poznaje ukazuje on inne oblicze.
Poruszono w tej książce problemy młodzieży jak nałogi, trudne relacje rodzinne, przemoc czy wymagania rodzinne i społeczne które jest narzucane.

Czy ideały istnieją naprawdę? A może sami w swoim umyśle kreujemy wzór ideału?

Idealna dziewczyna i mniej idealny chłopak? A może wcale tak nie jest? Dziewczyna z problemami która przed światem udaje idealną i ten jeden chłopak który przed ludźmi zgrywa twardziela. Poruszająca wiele ważnych tematów. Jedna z tych która zasługuje na miano ciężkich psychicznie. Jednak polecam stała się moją ulubioną i na zawsze zostanie na mojej półce.

~Dla wszystkich idealnych z zewnątrz i gnijących w środku.
Weronika Ancerowicz

~Dla wszystkich idealnych z zewnątrz i gnijących w środku.
Weronika Ancerowicz

Miałam 2 podejścia do tej książki - pierwsze na papierze, które nie wyszło i nie zrozumiałam zczemu to ulubiona dylogia booktoka. Zapowiadało się na stare dobre enemies to lovers pięknych i bogatych licealistów. Drugie podejście, tym razem audiobookowe, pokazało mi, że to kompletnie nie to czego się spodziewałam.

Postać Natalie i jej historia złamała mi serce. A kolejny raz moje serce pękło gdy myślałam o tej książce i jedną z myśli było, że historia Natalie w realnym życiu jest bardziej prawdopodobna i częstsza niż happy end w innych książkach young adult.

Nie jest to lekka miła i przyjemna lektura na poprawe humoru. Ta książka może zdołować i trzeba być na to gotowym po nią sięgając.

Dla mnie duży plus za coś innego od historii żyli długo i szczęśliwie. Tak samo za to że życie pięknych młodych i bogatych ma swoją ciemną stronę.

Postać Natalie i jej historia złamała mi serce. A kolejny...

polecam

polecam

Swietna książka

KOCHAM. NAPRAWDĘ SUPER KSIĄŻKA. Kupiłem tą książkę, ponieważ była dobrze oceniana na TT. Nie zawiodłem się. W pewnych momentach chciało mi się śmiać, a w innych płakać. SUPER, POLECAM♥

Pierwszy tom serii "Westwood Academy", zatytułowany "For Sure Not You", to niezwykle poruszająca opowieść, która nie tylko wciąga czytelnika swoją fabułą, ale także prowokuje do refleksji nad trudnymi tematami, z jakimi boryka się młodzież. Książka nie unika trudnych zagadnień, takich jak przemoc psychiczna, osamotnienie czy problemy z narkotykami, które są powszechne w życiu wielu nastolatków.

Mimo początkowego powolnego tempa, akcja stopniowo nabiera tempa, co sprawia, że trudno oderwać się od lektury. Różnorodne postacie, zwłaszcza główni bohaterowie, Nathalie i Blaz, są niezwykle fascynujące i prowokują do głębszych przemyśleń. Nathalie, będąca uosobieniem wygórowanych oczekiwań rodziców, stopniowo traci pozorną doskonałość, co pozwala czytelnikowi zastanowić się nad presją, jaką wywiera społeczeństwo na młodych ludzi. Z drugiej strony Blaz, buntownik, który stawia się na przekór wszystkim, również wzbudza zainteresowanie i współczucie.

Autorka nie unika trudnych tematów, takich jak nałogi, presja społeczeństwa czy problemy rodzinne, co dodaje książce głębi i autentyczności. Poprzez opisanie tych tematów w sposób subtelny, ale zarazem realistyczny, czytelnik może lepiej zrozumieć codzienne wyzwania, z jakimi borykają się młodzi ludzie.

Warto podkreślić, że "For Sure Not You" to nie tylko historia, która wciąga i porusza, ale także inspiruje do refleksji nad życiem i relacjami międzyludzkimi. Książka pokazuje, że za pozorną doskonałością kryją się często ukryte problemy i ból, z którymi trudno się zmierzyć. Gorąco polecam lekturę tej książki wszystkim, którzy szukają nie tylko emocjonującej fabuły, ale także głębszych przemyśleń na temat ludzkiej natury i współczesnych wyzwań.

Bardzo fajna książka.
Porusza bardzo powszechne problemy ludzi o których mało się mówi