CzaroMarownik 2023

Okładka książki CzaroMarownik 2023 praca zbiorowa
Okładka książki CzaroMarownik 2023
praca zbiorowa Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece Seria: CzaroMarownik ezoteryka, senniki, horoskopy
ezoteryka, senniki, horoskopy
CzaroMarownik
Wydawnictwo Kobiece
2022-10-12
2022-10-12

To już kolejny z rzędu czaromarownik, którego używałam. Nie wiem, czy to kwestia przyzwyczajenia, czy przyswojenia już pewnej wiedzy, ale ten czaromarownik nie zachwycił mnie tak jak poprzednie.

W "Czaromarowniku 2023" niektóre treści powtarzają się z tymi z poprzednich lat. Bardzo dużo znaleźć tu można o ziołach i przyrządzaniu ziołowych mikstur, co mnie akurat średnio interesuje. Niemniej, niektóre opis podobały mi się w swojej prostocie, jak chociażby ten o roku numerologicznym, ludowych sposobach oczyszczania, czy pomysłach na codzienne rytuały.

Oczywiście "Czaromarownik 2023", jak wszystkie poprzednie czaromarowniki, wydany jest bardzo ładnie, ale niestety dla mnie ta forma kalendarza przestała się sprawdzać. Miło jest trzymać w ręce namacalny notes i móc w nim zapisywać swoje przeżycia i przemyślenia z danego dnia, ale niestety często zdarzało się, że w ogóle nie zaglądałam do kalendarza. Poza tym, przy częstych podróżach, gdy każde miejsce w bagażu się liczy, zwyczajnie nie zabierałam kalendarza ze sobą. Dlatego w moim przypadku o wiele lepiej sprawdziło się przejście na kalendarz Google.

Mimo wszystko, poleciłabym czaromarownik osobom, które chcą zdobyć podstawową wiedzę o magii, i które lubią kalendarze w papierowej formie.

Plusy:
- prześliczna okładka, milutka w dotyku plus te błyszczące akcenty
- magiczne przepisy
- wstążka zakładka
- ćwiczenia
- ciekawostki
- sporo astrologii
- fazy księżyca

Minus - za mało miejsca na notatki - co dyskwalifikuje dla mnie ten kalendarz.

Kupiłam, zobaczyłam, wypełniłam (czyt, wypełnię do grudnia).
Nie kupię następnego... (no chyba, że dzień będzie na jedną całą stronę)

Plusy:
- prześliczna okładka, milutka w dotyku plus te błyszczące akcenty
- magiczne przepisy
- wstążka zakładka
- ćwiczenia
- ciekawostki
- sporo astrologii
- fazy księżyca

Minus - za mało miejsca na notatki - co dyskwalifikuje dla mnie ten kalendarz.

Kupiłam, zobaczyłam, wypełniłam (czyt, wypełnię do grudnia).
Nie kupię następnego... (no chyba, że dzień będzie...

Wydanie niby ładne, ale z błędami. Mam wrażenie, że nie pojawiają się żadne nieogólne informacje, że to zlepek tego, co było w latach poprzednich i w dodatku źle przedrukowane (zamiast o ruchu wstecznym księżyca powielili tekst o pełni).

Chciałabym zwrócić uwagę na poważny błąd w tegorocznej edycji kalendarza: na str. 28 powinien znajdować się tekst o pustym biegu księżyca, tymczasem wklejono tam słowo w słowo tekst o pełni księżyca z edycji 2022. Wstyd! Ciekawe jakie jeszcze "kwiatki" znajdę w tym kalendarzu? :((

Jak co roku, jesienią szukam dla siebie kalendarza na rok następny. Chociaż wiele przypominajek mam w telefonie, lecz zawsze zapisuję również wszystkie potrzebne mi informacje oraz notatki i ważne sprawy terminowe. Od kilku lat prym w tym wiodą zapisy terminów wizyt u rozmaitych specjalistów...
Na CzaroMarownik natknęłam się zupełnie przypadkowo, gdy czytałam opinie czytelniczek o nim. Postanowiłam i ja zaopatrzyć się w ten niezwykły kalendarz i muszę przyznać, że bardzo jestem zadowolona z wyboru. To już kolejna edycja tego kalendarza, ja mam go po raz pierwszy i raczej nie ostatni. Myślę, że będę już chyba corocznie starała się go dostać. Bo nie jest to zwykły terminarz jak wiele innych, wyróżnia się już na pierwszy rzut oka okładką. No, ale już samo wydawnictwo powinno dać czytelniczkom do myślenia. Jak sama nazwa mówi Wydawnictwo Kobiece, więc i kolorystyka i wszystkie inne detale dopieszczone są po kobiecemu w sposób niepowtarzalny. Moim zdanie to jeden z najciekawszych i najładniejszych kalendarzy na jakie trafiłam.
A przecież kalendarz to jedna z najbardziej potrzebnych rzeczy niemal każdej kobiecie. Dobrze więc mieć dodatkowo jednocześnie coś pięknego.
W CzaroMarowniku znajdziemy horoskop dla każdego znaku zodiaku, ale nie tylko, bo są jeszcze ciekawe dodatki dopasowane dla każdego.
Ciekawe artykuły o charakterystyce symboli, o pojęciach astrologicznych, o magii kwiatów, magii żywiołów i w ogóle o magii. Możemy również poznać słynne miejsca mocy znajdujące się na terenie Polski, a także przepisy praktyczne na rytuały, ćwiczenia i na medytacje.

"Dokładna interpretacja horoskopu urodzeniowego jest zazwyczaj dość trudna dla kogoś, kto robi to pierwszy raz lub nie ma podstawowej wiedzy astrologicznej, ponieważ wymaga dokonania dużej liczby powiązań."
Zaintrygowała mnie również prognoza astrologiczna na 2023 rok i muszę Wam powiedzieć, że dość ciekawie zapowiada nam się przyszły rok.
Znajdziemy tu również kalendarz księżycowy i informację o pustych biegach Księżyca a także kalendarium świąt ezoterycznych.

"Pełnia Księżyca to najbardziej rozpoznawalna faza Księżyca. Wokół pełni krąży wiele mitów, legend, teorii i tajemniczych historii."
To z pewnością będzie magiczny rok!

Na CzaroMarownik natknęłam się zupełnie przypadkowo, gdy czytałam opinie...

🌸 To już mój trzeci Czaromarownik i chyba ten oczarował mnie najbardziej. Przepiękna kolorystyka. Dopracowane i naprawdę porządne wydanie. Te wzory, które przyciągają wzrok i detale w środku, które nadają mu niepowtarzalny urok są niepowtarzalne.

🌸 To na pewno nie jest standardowy kalendarz. Znajdziecie tutaj obszerny horoskop dla każdego znaku zodiaku. Garść informacji o takich tematach jak medytacja czy wizualizacja. Porady na temat dbania o skórę i ciało, a także o dusze.

🌸 Są tutaj również przepisy! Skusicie się na olejek na szczęście albo magiczny napój mocy dopasowany do waszego znaku zodiaku?

🌸 Kalendarz jest naprawdę leciutki, a wiem że dla wielu to ważne by nie ważył dużo i nie zabierał wiele miejsca w torebce. Mnóstwo miejsca na wasze notatki i plany. Możecie planować swoje cele na dany miesiąc, a także zerknąć na święta jakie czekają was a najbliższych tygodniach.

🌸 Idealny dla osób zorganizowanych jak i dla tych, którzy chodzą z głową w chmurach. Sprawdzi się na pewno jako prezent pod choinkę ❤️ Ja go uwielbiam i mam nadzieję, że i wam będzie świetnie służyć.

Przedstawiam wam najciekawszy kalendarz, jaki do tej pory w ogóle miałam. Jestem pozytywnie zaskoczona, bo trafia w moje gusta jak nic innego.

Ten kalendarz poza rozpiską dni ma również opisy faz księżyca, znaków zodiaku oraz ciekawe zaklęcia. Dodatkowo do każdego znaku zodiaku został przypisany magiczny koktajl, w skład którego wchodzą składniki mające wzmocnić człowieka od środka.

Oczywiście znajdziemy też horoskop na cały rok 2023 dla każdego znaku zodiaku. Przyznam, że jest on dosyć szczegółowy.

Pod każdym dniem tygodnia jest dosyć dużo miejsca wolnego dlatego można śmiało rozpisać sobie plany.

Ten kalendarz jest naprawdę niezwykle praktyczny i zaskakujący. Nie wiem jak to się stało, że nigdy wcześniej go nie miałam.

No i ta okładka, która jest niezwykle magiczna 😍 Jestem pewna, że w przyszłym roku również zaopatrzę się w ten kalendarz!

Nie wyobrażam sobie życia bez papierowej wersji kalendarza. Niby zapisuję sobie jakieś notatki i ważne rzeczy w telefonie ale to, co zapisane odręcznie bardziej zostaje w mojej głowie i sercu.

Drugi rok z rzędu będę używać Czaromarownika.

Pięknie wydany, dopracowany w najmniejszym detalu kalendarz, który oferuje nam to, co każda czarownica (bądź czarodziej, oczywiście!) lubi najbardziej. Horoskop całoroczny podzielony na kwartały, magiczny napój personalizowany dla każdego znaku zodiaku, wiele bardzo ciekawych rytuałów, magię słowne i afirmacje oraz dużo, dużo więcej.
Każda strona podzielona jest na dwa dni, co daje wystarczająco miejsca na notatki (w moim przypadku będą to przeczytane książki, cytaty oraz urodziny najbliższych, o których zdarza mi się zapomnieć).

W Czaromarowniku znajdziecie ogrom spirytualistycznych informacji ale to od Was zależy, które z nich będziecie chcieli wprowadzić w życie.

To będzie magiczny rok ✨

Drugi rok z rzędu będę używać Czaromarownika.

🍁Kochani! 🍁

Lubicie kalendarze? Lubicie planować i je zapisywać? A może żyjecie na sponatanie?Jakkolwiek by nie było, przedstawiam Wam cudowny 𝓒𝔃𝓪𝓻𝓸𝓶𝓪𝓻𝓸𝔀𝓷𝓲𝓴 2023

Kalendarz z najpiękniejszą okładką jaką ostatnio miałam okazję widzieć. Błyszcząca, z delikatną fakturą a do tego przyciągający wzrok kolor głębokiego granatu!

Ma ponad 260 stron, w których możecie zaplanować każdy dzień. Ma dużo miejsca na Wasze magiczne notatki (dla tych żyjących na spontanie). Każdy miesiąc zaczyna się od nowej ciekawostki, przypomina o ważnych datach.

W Czaromarowniku znajdziecie:
᳁ magiczne wnętrze,
᳁ wiele przepisów na napoje mocy,
᳁ horoskop na 2023 dla każdego znaku zodiaku,
᳁ kalendarz księżycowy,
᳁ tabele pełne magicznej wiedzy,
᳁ wiele astrologicznych ciekawostek

Jest lekki i zmieści się spokojnie do torebki.
Myślę, że to może być piękny prezent na nadchodzące Mikołajki czy Święta Bożego Narodzenia!

Kalendarz bardzo mi się spodobał a dzięki @wydawnictwo.kobiece Wydawnictwu Kobiece będę mogła przyszły rok planować bądź zapisywać magiczne marzenia ♥️

Współpraca barterowa z @wydawnictwo.kobiece

🍁Kochani! 🍁

Ma ponad 260 stron, w których możecie zaplanować...

„Czaromarownik 2023” to już mój trzeci książkowy kalendarz księżycowy od Wydawnictwa Kobiecego. Używałam go przez cały 2021 i 2022 rok i zakochałam się w nim do tego stopnia, że nie wyobrażam sobie nawet, że miałabym spędzić kolejny rok bez niego.

Nie wiem, co oczarowało mnie w tym roku bardziej, szata graficzna czy zawartość kalendarza. Chyba jedno i drugie w podobnym stopniu, chociaż jeśli chodzi o okładkę i grafikę na niej, ubiegłoroczny kalendarz podobał mi się bardziej. Ale w tej edycji kalendarza również można się zakochać, już tylko patrząc na okładkę. Ja już zresztą jestem tak do niego przywiązana, że nie wyobrażam sobie korzystania z jakiegokolwiek innego kalendarza. Chyba, że dodatkowo, bo miejsca na zapiski potrzebuję naprawdę sporo. A mimo że tu jest go dużo, na inne zapiski niż prywatne (na przykład na te książkowe) wykorzystuję coś innego.

Wewnątrz, za sprawą dodatków, które znajdziemy w kalendarzu, również utrzymuje się magiczny klimat. Co ciekawe, chociaż od trzech lat mam ten sam kalendarz, każdego roku znajduję w nim nowe ciekawostki, dzięki którym mam ochotę stale poszerzać swoją ezoteryczną wiedzę. Bo oprócz zwykłego kalendarium na 2023 i tego skróconego oczywiście, które znajduje się na samym początku publikacji, znajduje się tu mnóstwo porad, codziennych inspiracji i wspomnianych już ciekawostek, wśród których przy każdym miesiącu znajdziemy tabelę z informacją o pustych biegach Księżyca, oznaczenie, kiedy w danym miesiącu jest pełnia, nów, I i III kwadra i oczywiście oznaczenia Świąt, typowych jak Walentynki czy Tłusty Czwartek i nietypowych, jak Sabat Imbolc, Słowiańskie Święto Welesa, a nawet Światowy Dzień Książki. Plus przed kalendarium dla każdego miesiąca znajdują się ciekawe porady, na przykład: jak zrobić czarną sól, pomysły na codzienne rytuały, ludowe sposoby oczyszczania. Ponownie przed każdym miesiącem znajdziemy osobne miejsce, które pozwala na zapisanie naszych najważniejszych celów w danym miesiącu. Przy każdym dniu mamy imieniny, co bywa pomocne, o czym przekonałam się w bieżącym roku już kilka razy.

W porównaniu do poprzednich edycji poprawiony został rozkład dni. Na jednej stronie kalendarza znajdziemy dwa dni, również sobota i niedziela zostały tak samo rozplanowane, a nie jak wcześniej ściśnięte z innymi dniami na jednej stronie (kiedy wypadały sobota i niedziela, na jednej stronie kalendarza były trzy zamiast dwóch dni). To mi się podoba, bo kto powiedział, że w sobotę i niedzielę mamy do zaplanowania mniej? Jak zawsze kalendarz jest bardzo estetycznie wydany. Strony są na tyle grube, aby to, co zapisujemy nie przebijało, dodatkowo zastosowano przyjemną dla oka czcionkę, a całość okraszono wewnątrz urodziwą grafiką. Kalendarz nie jest gruby i zawsze można mieć go przy sobie, co jest sporym ułatwieniem, chociaż do najmniejszej damskiej torebki i tak się nie zmieści, bo ma format A5, czyli szkolnego zeszytu. Dużym plusem jest też utwardzona, jednocześnie dość elastyczna okładka, dzięki której mamy pewność, że nasz kalendarz się w owej torebce nie zniszczy. Wewnątrz kalendarza znajduje się dobrana kolorystycznie, tym razem czerwona tasiemka.

Oprócz tego, co już wymieniłam, w kalendarzu znajdziemy horoskop dla każdego znaku zodiaku, prognozę astrologiczną na nadchodzący rok, kalendarz księżycowy, kalendarium świąt ezoterycznych, a także artykuły między innymi o:
* zielarstwie;
* praktycznych rytuałach, ćwiczeniach, medytacjach;
* pojęciach astrologicznych (minisłownik);
* najsłynniejszych miejscach mocy w Polsce;
* charakterystyce symboli ochronnych;
* sposobach skutecznego manifestowania;
* magii żywiołów, magii kwiatów, magii ochronnej.

Nie sposób nawet wymienić wszystkich ciekawostek czy artykułów, które znajdują się w kalendarzu. Jest tego zwyczajnie zbyt dużo. Pewne jest natomiast, że nie da się z tym kalendarzem nudzić, bo oprócz zwykłego zapisywania bieżących spraw, czy organizowania życia, proponuje rozrywkę, dostarcza interesującej wiedzy. Czaromarownik 2023 to nie tylko wizualny majstersztyk, ale i solidna publikacja dla osób kochających magię i astrologię.

Jeśli jeszcze nie posiadacie kalendarza na 2023 rok lub tak jak ja lubicie mieć dwa, zachęcam do zaopatrzenia się w Czaromarownik, bo bardziej wyjątkowego kalendarza nie znajdziecie. W takim kalendarzu aż chce się planować. To kalendarz, który inspiruje do pozytywnych zmian i podjęcia nowych wyzwań, a także wprowadza do życia odrobinę magii. Z całego serca polecam!

• Przeczytane w 2022
  • 52 książki - 2023
  • Mam sobie (ale jeszcze nie czytałam)
  • Ezoteryka