Uważna, czuła i odważna. Jak pielęgnować w sobie dobro

Okładka książki Uważna, czuła i odważna. Jak pielęgnować w sobie dobro Dagny Kurdwanowska
Okładka książki Uważna, czuła i odważna. Jak pielęgnować w sobie dobro
Dagny Kurdwanowska Wydawnictwo: Rebis poradniki
poradniki
Rebis
2022-10-11
2022-10-11
motywacja psychologia rozwój osobisty

Okładka książki Pismo. Magazyn opinii, nr 12 (48) / grudzień 2021 Joanna Bator, Stefan Chwin, Kate Crawford, Ronan Farrow, Karol Grygoruk, Sławomir Hornik, Robert Jurszo, Jakub Kornhauser, Zuzanna Kowalczyk, Dagny Kurdwanowska, Karolina Lewestam, Ania Morawiec, Mateusz Roesler, Joanna Rudniańska, Jia Tolentino, Marcin Wicha, Marta Zabłocka, Oksana Zabużko
Pismo. Magazyn... Joanna Bator, Stefa...
Okładka książki A może nie ma się czego bać? Jak zamienić lęk w ciekawość Dagny Kurdwanowska, Leszek Mellibruda
A może nie ma ... Dagny Kurdwanowska,...

JESTEŚ JEDYNA TAKA NA ŚWIECIE 💜

Dobra, pokrzepiająca niczym przyjaciółka, wspierająca i kojąca.
Oj jak ja potrzebowałam przeczytać coś właśnie takiego! Po dłuższej przerwie spowodowanej trudnościami losu wracam do siebie, do medytacji i poradników. Lekka ale porusza jakże ważne tematy.

Może nie jest to taki typowy poradnik ale to bardzo dobrze! Bardziej jest to zbiór przemyśleń autorki z jej doświadczeń życiowych, zajdzie się też tutaj kilka porad a także co najbardziej lubię możliwość zapisków i ćwiczeń. „Dziennik podróży” ma tutaj dla mnie największą wartość, pozwala nam usystematyzować nasze cele, pomaga w walce z codziennością i naszymi postanowieniami w dążeniu do ukojenia, spokoju.
Jednocześnie ta książka uczy nas, że trudne uczucia takie jak strata, żal, każda porażka to normalna kolej rzeczy, od samych, naszej odporności i nastawienia, i przede wszystkim wrażliwości zależy jak będziemy to przeżywać.
Bardzo spodobał mi się pomysł napisania samej sobie oświadczenia i będę go stosować.
Piękny moment o szklance do połowy pustej i jednocześnie do połowy pełnej… świetnie tu przedstawione.

Nabrałam ochoty na wersję papierową, żeby móc w niej zapisywać.

PS. Wczoraj medytowałam UŚMIECHNIJ SIĘ DO SIEBIE a dzisiaj znalazłam 140 zł! Serio! Jak to przeczytałam w książce aż nie mogłam w to uwierzyć.

Dziękuje za tą książkę 💜 i sobie, że ją wybrałam w tym momencie życia ☺️

JESTEŚ JEDYNA TAKA NA ŚWIECIE 💜

Dobra, pokrzepiająca niczym przyjaciółka, wspierająca i kojąca.

Obiektywnie patrząc jest to dobra pozycja jako rodzaj poradnika życiowego dla rozpoczynających przygodę z rozwojem osobistym. Subiektywnie- jestem rozczarowana, gdyż po wywiadzie z autorką nastawiłam się na to, że głównym tematem będzie jej sposób radzenia sobie z opieką nad umierającą matką oraz babcią i ojcem w demencji. Niestety te doświadczenia okazały się dla autorki tylko trampoliną do rozważań bardzo ogólnych Jest to więc typowy poradnik -jak żyć świadomie? napisany lekko, z humorem i wieloma ciekawostkami oraz informacjami ze świata nauki .

Tego typu poradniki czytam, wychodząc z założenia, że każda zmiana zaczyna się od nas. Ale, żeby dojść do tego, co i jak zmienić warto poznać najpierw siebie, swoje mocne i słabe strony, pragnienia i cele, strachy i obawy. Autorka zachęca do prowadzenia Dziennika Podróży, który pomoże nam w spojrzeniu na siebie i przyjrzeniu się sobie uważnie, czule i odważnie, po to by odkryć nasze „Ja”, poznać cele, nauczyć się akceptacji siebie i pielęgnować w sobie dobro. Polecam dla podbudowania własnego ego.

CZY MOŻNA BYĆ LEPSZĄ WERSJĄ SIEBIE? 👤

"Uważna, czuła i odważna. Jak pielęgnować w sobie dobro" to książka Dagny Kurdwanowskiej, mająca na celu zachęcić kobiety do przyjrzenia się samej sobie, aby lepiej się poznać i zrozumieć.
Autorka uważa, że nie powinniśmy dążyć do bycia lepszą wersją siebie, ponieważ takie jakie jesteśmy jest wystarczające i fajne. Chodzi o to, aby rozwijać i pielęgnować w sobie cechy, które nas wzmacniają, budują i dodają sił a starać się wyeliminować te, które nas niszczą.
Zaleca być trochę samolubną i najpierw pokochać siebie a dopiero potem zacząć tworzyć bliskie relacje z innymi. To nam dużo pomoże.

W książce znajdziemy dużo przeżyć i przejść autorki, jej odkrycia, obserwacje i strategie. 📝 Co fajne, znajdziemy tu też dużo solidnej wiedzy, zwłaszcza z zakresu psychologii i neuronauki. Nie zabraknie też ćwiczeń, dzięki którym możemy wniknąć w głąb naszych emocji i wyciągnąć z tego odpowiednie wnioski.

Książka jest zarówno zeszytem ćwiczeń, poradnikiem jak i przewodnikiem w drodze do poznania samej siebie. Jest naprawdę bardzo ciekawa, szybko się ją czyta a jej prosty język ułatwia nam jej zrozumienie. Serdecznie polecam! :)

CZY MOŻNA BYĆ LEPSZĄ WERSJĄ SIEBIE? 👤

Książka , w której znajdziecie sporo ćwiczeń, a także wiele pytań (często bez odpowiedzi),czyli ,,Uważa, czuła i odważna. Jak pielęgnować w sobie dobro” Dagny Kurdwanowskiej. 🤌🏻

Książka jest wędrówką, wspólną podróżą do tego co nas wzmacnia i buduje, uczy jak pielęgnować to co w nas dobre. Autorka podkreśla, że nie potrafimy być z siebie zadowoleni, nie potrafimy dać sobie odrobinę czułości i uwagi. Zagłuszamy często swoje emocje, nie potrafmy ich nazwać i boimy się niektóre z nich wyrażać. 🖐🏻

Dagna Kyurdybowska pokazuje ze nigdy nie jest za późno na zmianę wszystko zależy od nas samych trzeba zajrzeć głęboko w siebie, żeby wydobyć ukryte dobro. Uzmysławia, jak dbanie o siebie pozwala nam m.n. reagować na stres.

Coś co tę książkę wyróżnia to osobisty Dziennik Podróży, który inspiruje do głębszego poznania siebie i nauczyć czerpania radości z życia. Przyznaję, że ta forma, gdzie dostajemy zadania i ćwiczenia do wykonania przypadła nam szczególnie do gustu.

Jeśli szukacie książki na prezent, to zdecydowanie polecam Wam poradnik Dagny. Choć ciężko nazwać go stricte poradnikiem, bo jest to raczej książka o osobistych doświadczeniach autorki połączona z psychologiczną wiedzą naukową i ćwiczeniami dla czytelnika.
Największą wartością książki jest nasz osobisty Dziennik Podróży, który pomaga nam odkryć nasze „Ja”, poznać cele, znaleźć ukojenie, wspomóc nas w tej codziennej walce z codziennością i nauczyć się akceptacji siebie, swoich uczuć, obdarzyć się wdzięcznością i nauczyć się czerpać radość z życia.
Przyznam szczerze, że nie przepadam za poradnikami, bo według mnie wszystkie są podobne do siebie i za bardzo narzucają nam patrzenie przez różowe okulary. Życie nie zawsze jest usłane różami i trzeba po prostu przyjąć, że jest radość i jest smutek, jest miłość i jest złość, jest szczęście i jest gniew. Wszystko zależy od momentu w jakim jesteśmy. Ważne jest wypośrodkowanie, dostosowanie naszych emocji do sytuacji. #dagnykurdwanowska oddaje w ręce czytelnika narzędzie, które pomoże mu w tej trudnej drodze, jakim jest życie i wskaże znaki, za którymi powinniśmy podążać.
Bardzo podoba mi się forma Dziennika Podróży, gdzie dostajemy ćwiczenia i zadania do wykonania i sami odkrywamy siebie. Przyznam, że ponieważ jestem coachem, to taka forma bardzo do mnie przemawia, bo wiem, że jeśli ktoś sam znajdzie rozwiązanie, odkryje coś w sobie, to będzie to jego bardziej przekonywało niż podanie gotowych rad.
Tutaj ta książka dla każdego z nas będzie miała inny odbiór i w zasadzie to sami ją tworzymy. Rewelacyjne narzędzie na pracę z samym sobą.

Okładka mnie oczarowała - to od razu przyznaję bez bicia. Utrzymana głównie w odcieniu pomarańczy, z dodatkiem bieli i fioletu. Może pomarańcz to nie mój kolor, ale od razu przyciągnęła moje spojrzenie. Ten tytuł - również spowodował, że zaczęłam się bardziej interesować, wtedy jeszcze przed premierą - tego poradnika. Przeczytałam opis i pomyślałam, że to może być coś, co przypadnie mi do gustu. A więc nie zwlekałam i zabrałam się za lekturę. Jest matowa w dotyku, z wytłuszczonymi elementami. Posiada skrzydełka, a więc jest dodatkowa ochrona przed uszkodzeniami mechanicznymi. Na jednym z nich przeczytacie kilka słów o autorce, a na drugim zobaczycie okładki innych poradników wydanych przez Dom Wydawniczy Rebis, które czytałam i ich opinie znajdziecie w zakładce Recenzje A-Z. Mamy kremowe stronice; czcionkę wystarczającą dla naszego oka. Znalazłam jedną literówkę, ale nie przeszkadzała ona w lekturze. Podzielona została na rozdziały i one z kolei tak jakby dzielą się na części/etapy, dzięki czemu można niemal w dowolnym momencie zrobić sobie przerwę, nie urywając czytania w pół zdania.

Moje pierwsze spotkanie z autorką - jestem z niego dosyć zadowolona. W przystępny sposób przekazała sporo wiedzy, nam, czytelnikom. Na tyle łopatologicznie, byśmy bez wyższego wykształcenia mogli zrozumieć, te emocje, nasze zachowania. Znajdziemy w niej wiele podpowiedzi, garść afirmacji, ważnych zdań, które utkwią w głowie na dłużej. Może nie miałam szału zaznaczania wielu fragmentów, bo raptem było ich kilka, ale były one dość ważne, przynajmniej jak dla mnie.
Nie da się jej przeczytać na raz - za dużo w niej informacji, które musimy przetworzyć. Mimo, że autorka narzuca odbiorców jako głównie kobiety, to myślę, że facet tez by się odnalazł, jeśli tylko nie przeszkadzałoby mu forma zwracania się jak do płci żeńskiej.

Co ważne, Dagny nie narzuca nam, że musimy wszystko zmienić już, teraz, w tej chwili. Docenia nas takie, jakimi jesteśmy. Delikatnie podpowiada nam, co możemy zrobić, by małymi krokami coś zmieniać na lepsze, by móc zrozumieć siebie, swoje zachowanie, skąd bierze się taka emocja, a nie inna. Język jest na tyle przystępny, że uwierzcie mi - nie będziecie mieć żadnego problemu podczas czytania. Ba, powiedziałabym że często używa kolokwializmów i bardzo naturalnego słownictwa, czyt.nie ęą, bo jest kimś wysoko postawionym. Dlatego to również na plus.

Mamy tutaj dodatkowo przewodnik, w formie zeszytu ćwiczeń. Mamy zadane pytanie, miejsce na odpowiedź i to wcale nie mało! Jest to bardzo fajna forma, ponieważ można notować albo w książce, albo w notesie otwierając dziennik, dzięki czemu jeszcze lepiej nam to wszystko, co czujemy i myślimy - zrozumieć. Autorka ma niezwykle lekkie pióro - nie czujemy narzucenia czegokolwiek. Opisuje też swoje życie, momenty, które były okropnie ciężkie i co ważne, nie wstydzi się ich. Pokazuje na samej sobie, że jednak terapia jest ogromną pomocą i nie straszna jej nerwica, depresja, stany lękowe i tak dalej. WSZYSTKO można przepracować, trzeba CHCIEĆ, zrobić ten pierwszy KROK. Czasami trzeba postawić samego siebie na pierwszym miejscu, bo musimy się uleczyć, nawet, jeśli miałby ten proces trwać latami. Jeśli nie będziemy dbać o siebie, przewrócimy się już przed startem, nie mówiąc o jakimkolwiek ruszeniu do przodu.

Reasumując uważam, że jest to książka, która zmusza nas, czytelników do wielu przerw w trakcie czytania i do przemyśleń na temat poznanych fragmentów. Trzeba ją czytać powoli, częściowo, by móc poświęcić jej sto procent. Dodatkowo możecie odpowiadać na zadane pytania, wracać do nich - to na pewno wpłynie na Was tylko dobrze. :)
Cieszę się, że mogłam zapoznać się z tym przewodnikiem - jestem bardzo zadowolona i na pewno kiedyś jeszcze do niej powrócę w całości lub fragmentami. Pamiętajcie, że to, co z niej wyciągnięcie jest Wasze. I każda z nas ma prawo ją inaczej zinterpretować i zmotywować do innych zmian w swoim życiu, oczywiście, małymi kroczkami na lepsze. :)

Książka Dagny Kurdwanowskiej to słodko-gorzka opowieść o tym jak znaleźć w sobie miłość do siebie. Autorka często podkreśla, że nie będzie dawać nam złotych rad, a to co najfajniejsze już w nas jest. Dagny dzieli się z nami kawałkiem swojego życia i pokazuje, że każda z nas może wyjść z błędnego koła odczuwania, że jest się " nie dość ". Bardzo spodobało mi się połączenie refleksji z ćwiczeniami.

Tyle ludzi widzicie codziennie. Codziennie zauważacie i troszczycie się przynajmniej o kilkor z nich, ale czy potraficie zauważyć siebie? Nie tylko widzieć swoje odbicie w lustrze, cień łażący po domu ze ścierką żeby było czysto, albo cień siedzący przed komputerem w pracy?

Czy potraficie dostrzec siebie i dać sobie chwilę( uwagi, czułości)?
Jeśli nie, albo jest ona za krótka, zapraszam Was do przeczytania książki:
Uważna, czuła i odważna. Jak pielęgnować w sobie dobro- Dagny Kurdwanowska

Zacznę od tego co mi się najbardziej spodobało. Nie jest to poradnik typu jaka musisz być, co musisz zmienić, co musisz robić żebyś była lepsza. To najcudowniejsza rzecz w tej książce. Autorka chce nam pokazać( przynajmniej w moim odbiorze),że my wszyscy już jesteśmy dobrzy. Nie potrafimy tylko być z siebie zadowoleni. Nie umiemy dać sobie czułości i uwagi. Czasem brakuje nam do tego odwagi, a czasem blokuje nas przekonanie, że żeby pokochać swego siebie musimy być idealni, ale nie dla siebie tylko dla kazdego naokoło.
I bardzo się z tym zgadzam. Czasem do tego żeby było nam lepiej nie potrzeba żadnej ( zewnętrznej zmiany),nie trzeba wstawać o 5 rano na dwogodzinny trening, robić dwudanioego obiadu, wysprzątać całego domu w dwa dni, żeby czuć się dobrze, pochwalić się za zdolności, chęci, upór. Oczywiście w takim zachowaniu również nie ma niczego złego. Ale autorka pokazuje nam, że warto czasem dać sobie luz, być zadowolona z tego co robimy bez wzglądu na to czy spełnia to kryteria społecznych wymagań. To my musimy dać sobie czułośc, żebyśmy byli szczęśliwi.

W książce autorka pokazuje jak znaleźć w sobie tą odwagę czułość i uwagę dla samej siebie.

Chętni na taką podróż?

Czy potraficie dostrzec siebie i dać sobie chwilę( uwagi, czułości)?
Jeśli nie, albo jest ona za...

Książka "Uważna, czuła i odważna. Jak pielęgnować w sobie dobro" jest bardzo wartościową pozycją. Czytając ją czułam się, jak na spotkaniu z przyjaciółką. Historia autorki zdecydowanie skłania do refleksji i zastanowienia się nad sobą i własnym życiem. Jednocześnie jest świetnym przykładem tego, że w każdym momencie możemy dokonać zmiany, a z drugiej strony nie chodzi o to, aby być idealną, ale o odrobinę dobroci dla siebie. Polecam tę książkę każdej kobiecie, która czuje się choć trochę zagubiona w codziennej rutynie i obowiązkach.

• Poradniki
  • Audiobooki
  • Psychologia

Dagny Kurdwanowska Uważna, czuła i odważna. Jak pielęgnować w sobie dobro Zobacz więcej