Gabriel

Okładka książki Gabriel Monika Nawara
Okładka książki Gabriel
Monika Nawara Wydawnictwo: NieZwykłe Cykl: Crazy Love (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Crazy Love (tom 1)
NieZwykłe
2022-11-23
2022-11-23
9788383201689
Romans i erotyka

Historia mocno naciągana.
Ludzie, którzy znają się od dawna, a dopiero jak zostali samo to od pierwszej sekundy chcą się na siebie rzucić... kompletnie mi się to nie trzyma razem i z sensem.
A potem akcja zagęszczona tak, że czasami nie wiadomo co, jak, kiedy i dlaczego.

Plus, że na szczęście napisane przyjemnym językiem i łatwo się czyta.

Historia mocno naciągana.

Plus, że na szczęście napisane przyjemnym językiem i łatwo się czyta.

Liczyłam na coś naprawdę dobrego, bo zarys fabuły był fajny, ale niestety się rozczarowałam. Cała akcja w przspieszonym tempie. Jak na jedną książkę za dużo. Często czytałam i myślałam matko tyle tu absurdalnych sytuacji. Facet ledwo zobaczył kobietę i myślał ona jest moja bo ledwo spojrzeli na siebie i już chcieli się na siebie rzucić. Nic w tej książce nie trzyma w napięciu wszystko wyłożone jak kawa na ławę, dlatego nie da się poczuć za dużo emocji przy czytaniu bo jednego dnia ona go nie chce bo nie jest łatwa drugiego już z nim idzie do łóżka. Chciałam wykupić cała serię, ale cieszę się, że tego nie zrobiłam. Jeżeli kolejne części są w taki sam sposób napisane to 3x nie.

💜Książka "Gabriel" autorstwa Moniki Nawary to lektura, przy której nie sposób nie zauważyć, że mamy do czynienia z porywającym romansem. Autorka zgrabnie splecła wątki romantyczne z elementami napięcia, tworząc historię, która trzyma czytelnika w napięciu od pierwszej do ostatniej strony.
💜Fabuła rozwija się wokół Rosalyn i Gabriela, dwójki ludzi, których życia splatają się w nieoczekiwany sposób. Rosalyn, zmęczona pracą i nękana przez adoratora, postanawia uciec od problemów i odpocząć w domku letniskowym nad jeziorem Tahoe. W tym samym czasie Gabriel, właściciel salonu tatuażu, odczuwając znudzenie pracą, decyduje się na krótki urlop.
💜Spotkanie Rosalyn i Gabriela okazuje się być zaskakujące, gdyż zostali oni wplątani w sytuację przez wspólnych przyjaciół. W miarę upływu czasu, między bohaterami rodzi się napięcie, a propozycja Gabriela zakłóca spokój i nieuchwytną równowagę, która miała panować między nimi.
💜Monika Nawara doskonale kreuje postacie, nadając im głębię i złożoność. Rosalyn, poszukująca miłości i stabilności, kontrastuje z Gabriellem, który preferuje życie bez zobowiązań. Ich relacja rozwija się w sposób, który oscyluje między pikantnymi scenami a momentami emocjonalnymi. Autorka zręcznie bawi się kontrastami między bohaterami, tworząc dynamiczną opowieść o miłości i pożądaniu.
💜Mimo że niektóre wątki mogą wydawać się przewidywalne, to jednak autorka zaskakuje czytelnika nieoczekiwanymi zwrotami akcji. Akcja jest dynamiczna, momentami pikantna, co sprawia, że trudno oderwać się od lektury.
💜Ostatecznie, "Gabriel" to powieść, która nie tylko spełni oczekiwania miłośników romansów, ale także dostarczy dawkę napięcia i emocji. Monika Nawara stworzyła naprawdę wciągającą opowieść, która z pewnością przypadnie do gustu miłośnikom romansu pełnego niespodzianek i zawirowań

Opinia z book tour z książką "Gabriel" autorki
@monikanawara_autorka
Organizowanego przez @zakazaneksiazki
dziękuję kochana za możliwość udziału w Book Tour 😉

"Gabriel" to pierwsza część z serii #CrazyLove
Gabriel i Rosalyn trafiają do domku na odludziu gdy oboje chcą odpocząć od pracy .
A to wszystko przez ich przyjaciela Logana który ich wkręcił .Czy bedą wstanie ze sobą mieszkać ?Ich relacje od początku są nie dobre .Czy dadzą sobie szansę miłość.
Lubię gdy w książce jest motyw hate-love ,od nienawiści do miłości.
Czytałam z przyjemnością 😍. Polecam 💖.

Opinia z book tour z książką "Gabriel" autorki
@monikanawara_autorka
Organizowanego przez @zakazaneksiazki
dziękuję kochana za możliwość udziału w Book Tour 😉

"Gabriel" to pierwsza część z serii #CrazyLove

Z cyklu rzucić wszystko i pojechać w Bieszczady.

Rosalyn znajduje się w dołku psychicznym. W którą stronę się nie odwróci zderza się ze ścianą. W pracy jest niedocenianą i pomijaną dziennikarką co powoduje u niej wypalenie zawodowe. Jakby to był za mały problem dorobiła się stalkera. Za namową swojej przyjaciółki Alex, rzuca pracę i wyjeżdża do domku letniskowego nad jeziorem Tahoe aby nabrać dystansu i uwolnić się od niebezpiecznego adoratora.

Gabriel, właściciel bardzo dobrze prosperującego, salonu tatuażu przestaje czuć radość ze swojej pracy. Odkąd otworzył studio, kilka lat temu, nie miał dnia wolnego. Jego jedyną rozrywką są jednonocne przygody - jak już oczywiście znajdzie czas aby pojść do klubu. Jego przyjaciel ( a zarazem brat Alex ;)) daje mu klucze do ich posiadłości z przykazaniem odpoczynku i zresetowania mózgu.

Jakie wielkie było zdziwienie Rosalyn, kiedy po powrocie do domku zastaje tam Gabriela. Oboje niby się znają, ponieważ bywają w tym samym towarzystwie ale czy na tyle aby wytrzymać ze sobą kilka dni ?

Gabriel to pierwszy tom z serii Crazy Love. Monika Nawara stworzyła i wprowadza nas w życie grupki przyjaciół. W pierwszym tomie poznajemy Rosalyn i tytułowego Gabriela.

Oboje totalnie różni, na pozór nic ich nie łączy. Jednak pobyt nad jeziorem zmienił ich postrzeganie siebie. Zaczęli dostrzegać w sobie coś więcej niż tylko zwykłych znajomych. Ale jednak ich podejście do tego jest kompletnie odmienne. On lubi swoje życie takim jakim jest i nie chce mieć kuli u nogi w postaci kobiety ma stałe. Jedynym akceptowalnym związkiem dla niego jest friends with benefits, i to tylko na czas pobytu w domku letniskowym. Ona aby pojść z kimś do łóżka musi czuć bezpieczeństwo i stałość. Nie dla niej są takie atrakcje. Jednak w pewnym momencie ulega i próbuje cieszyć się chwilą, wmawiając sobie ,że to nic nie znaczy. Ale czy tak jest naprawdę?

Historia zaczyna się przytupem i niewyhamowywuje nawet na chwilę. Drama goni dramę, a w międzyczasie mamy świetny humor, ogrom emocji i dużo przemyśleń bohaterów. Uczestniczymy w dorastaniu uczuciowym Gabriela ( no bo nie oszukujemy się na początku jego jego uczuciowość można zmieścić w łyżeczce do herbaty) i odkrywamy jego romantyczną duszę. Czy Rosalyn to doceni?

Polecam tę książkę z całego mojego książkowego serca.

Z cyklu rzucić wszystko i pojechać w Bieszczady.

Zawiodłam się. Niby dojrzali a miałam wrażenie że to jacyś 16 latkowie .Niby się znają a jednak nie zwraca na nią uwagi aż tu nagle bum i och jaka ona piękna ,zgrabna i w ogóle cud dziewczyna.No i te ciągłe dramy z psychopatami ??? Jak dla mnie zmarnowany potencjał.

💙 RECENZJA 💙

Kochanie dziś przychodzę do was z książką „Gabriel” z serii Crazy Love.
Jest to kapitalny romans, jakiego już dawno nie czytałam. Z piórem autorki nie wiele miałam do czynienia, ale już teraz mogę powiedzieć, że bardzo podoba mi się styl, w którym pisze. Fabuła bardzo ciekawa czytałam z wielkim zainteresowaniem. Od samego początku zostałam wciągnięta w historię Rosalyn i Gabriela. Trudno było się oderwać, choćby na moment. Bohaterowie również bardzo fajnie wykreowani.
Przy tej powieści nie będziecie, się na pewno nudzić to mogę wam zagwarantować.
W tej historii nie zabraknie wielu emocji, łez, świetnego humoru, strachu, przyjaźni na dobre i na złe, nadziei oraz namiętności i pożądania.

Rosalyn Beckers to młoda i przebojowa dziennikarka wraz z przyjaciółmi mieszka w Santa Monica.
Pewnego dnia ma, dość wszystkiego pragnie uciec przed natrętnym adoratorem, który ją prześladuje. Za namową przyjaciółek wyjeżdża odpocząć do znajomego domku letniskowego nad jeziorem Tahoe. Jednak nie będzie, w nim sama niebawem dołącza do niej Gabriel Smith, z którym często się widuje na różnych imprezach wspólnych przyjaciół.
Co z tego wyniknie?
Jak się szybko okazuje, zostali oboje wkręceni przez swoich przyjaciół we wspólny wyjazd. Gabriel również zmęczony pracą chce odpocząć i naładować baterie, a przy okazji będzie czuwał nad bezpieczeństwem Rosalyn.
Czy uda im się spędzić czas, nie wchodząc sobie w drogę?
Co się wydarzy, kiedy w grę wejdzie silne pożądanie?
Czy ulegną i otworzą się na nową miłość?
Czy Ros będzie bezpieczna z Gabrielem?

Postać Rosalyn bardzo mi się podobała, lubię takie silne i przebojowe bohaterki, które wiedzą, czego pragną od życia. Były również takie momenty, że jednak było mi jej szkoda. Gabriel, natomiast przystojny mężczyzna ma swój salon tatuażu i bardzo lubi swoją pracę. Na kontakt z kobietami też nie może narzekać. Bardzo lubi seks bez zobowiązań. Związków, gdzie wchodzą, w grę uczucia nie uznaje. Taki trochę lowelas, który w głowie ma imprezy i piękne kobiety na jedną noc.
Ros i Gabriel to dwa przeciwieństwa ona szuka prawdziwej miłości i związku z mężczyzną, z którym będzie bezpieczna i kochana. On kwiatków, buziaczków itp. nie uznaje, jednak jest bardzo zaborczy wobec Ros.
Pomimo tej różnicy od samego początku coś ich przyciąga do siebie i oboje nie chcą się przyznać, że pragną się nawzajem.
Czy dojdzie do czegoś między nimi?
Nie będę, wam więcej zdradzać koniecznie musicie sami przeczytać. Powiem wam tylko tyle, że będzie mega gorąco i pikantnie.

Na zakończenie autorka miło mnie zaskoczyła i szczerze już się nie mogę doczekać historii Logana, który już czeka na czytanie. 😊
A wam gorąco polecam. ❤️
⭐ 9 /10

💙 RECENZJA 💙

Kochanie dziś przychodzę do was z książką „Gabriel” z serii Crazy Love.

Muszę przyznać, że autorka trzyma wysoki poziom scen erotycznych, których jest dużo i są świetnie opisane, ze smakiem. Bohaterowie są zwykłymi ludźmi z problemami, pracoholicy, którzy zatrzymali się w mieście i nie wiedzą jak ruszyć dalej. Motyw ciągłego prześladowania Rosalyn na początku był fajny, potem kolejny i kolejn. Szkoda,że nie wiemy jak zakończył się los Lucy.
Książka idealna na raz, dla relaksu. 🔥👍👏

Rosalyn i Gabriel pomimo tego, że mają wspólnych przyjaciół, to słabo się znają. Rosalyn po wyczerpującej pracy jako dziennikarka, za namową przyjaciółki Alex, postanawia wyjechać do jej domku letniskowego nad jeziorem i odpocząć. Rosalyn próbuje się także odciąć od Lucasa, mężczyzny który próbuje ją osaczać. Gabriel z kolei czuje, że praca która kiedyś przynosiła mu dużo przyjemności, teraz mu spowszedniała. Nie będąc długi czas na urlopie, postanawia skorzystać z zaproszenia Logana (brata Alex) i również wyjechać na parę dni w to samo miejsce, co Rosalyn. Loganowi zależy na bezpieczeństwie Rosalyn, więc pomysł wspólnego urlopu wydaje się być idealny. Rosalyn i Gabriel wpadają sobie w oko, ale propozycja Gabriela psuje między nimi atmosferę. Tych dwoje oczekuje od życia zupełnie czego innego. Jaką propozycje otrzymała Rosalyn i co wydarzy się między nimi?

Historia, którą dziś przedstawiam, toczy się tak naprawdę między kilkoma przyjaciółmi, z czego główne role odgrywają Rosalyn i Gabriel. Rosalyn jest kobietą, która pragnie mężczyzny do związku opartego na uczuciach. Gabriel natomiast jest kobieciarzem i nie szuka nikogo na stałe. To co łączy tych dwoje, to praca, która swego czasu była ich pasją, paczka bliskich znajomych oraz miłość do miejsca, w którym przyszło im wspólnie spędzać wolny czas. Niby więcej ich dzieli niż łączy, a nawiązuje się między nimi relacja, którą ciężko zdefiniować. Wszystko opiera się bardziej na zaspokajaniu seksualnego napięcia.

Śmiem przypuszczać, że Rosalyn jest albo urodzoną pięknością albo ma wyjątkowego pecha. Dlaczego? Przeczytajcie, a znajdziecie odpowiedź. Powiem tylko w skrócie - szaleńców nie brakuje.
W tej książce można przekonać się, że łatwo można stracić coś, czego się nie docenia, a żeby to odzyskać lub odbudować, już nie jest tak łatwo. Mnie do końca historia nie zauroczyła. Muszę wam jednak powiedzieć, że akcja bywa dynamiczna i bardzo pikantna.

Dziś przyszła pora na moje pierwsze spotkanie z twórczością Moniki. Co prawda zaczęłam już co nieco czytać na Wattpadzie, ale wiadomo - papier to papier.

Główni bohaterowie, których poznajemy, to Rosalyn i Gabriel.

Dziewczyna potrzebuję odpoczynku, nowego startu. Przytłoczenie pracą, niepokojące wiadomości, które otrzymuje od pewnego mężczyzny, wszytko zbiegło się w czasie. Właśnie dlatego, za namową przyjaciół, rzuca pracę i wyjeżdża do domku letniskowego, w którym ma się wyciszyć, odetchnąć świeżym powietrzem, przewietrzyć umysł. Wszystko nad malowniczym jeziorem Tahoe.

Wszystko byłoby w porządku, gdyby nie niespodziewany gość, który również został namówiony do wyjazdu, który również jest pracoholikiem, więc urlop mu się należał. Gabriel został wysłany w to samo miejsce, bez informacji o tym, że ktoś aktualnie przebywa w domku.

Cóż... Oboje potrzebują tego wyjazdu, więc ustalają, że zaistniała sytuacja nie powinna zakłócić ich wypoczynku. Na szczęście znają się ze względu na wspólnych znajomych. Między nimi pojawia się jednak pożądanie. Gabriel znany jest z jendorazowych podbojów. Rosalyn nie jest w stanie pójść na układ bez uczuć.

Co może z tego wyniknąć?

No powiem Wam, że było całkiem przyzwoicie. Bardzo spodobał mi się pomysł na tę historię, natomiast jestem odrobinę sceptycznie nastawiona do bohaterów. Zdaję sobie sprawę z tego, że w całości chodzi o przemianę Gabriela, ale odrobinę denerwował mnie swoim zachowaniem. Z drugiej strony, jak sobie o tym pomyślę, to lubię, gdy bohaterowie wzbudzają skrajne emocje, ale kurczę, nie polubiłabym się z nim. Co do Rosalyn, było mi jej szkoda. Weszła w relację niezgodną ze swoimi wymaganiami, co tylko spowodowało trochę cierpień, a dodatkowo miała pecha w życiu (jeśli chodzi o mężczyzn).

Zdecydowanie dodałabym tu trochę więcej dialogów, ponieważ zabrakło, w moim odczuciu, tego czegoś między bohaterami. Chemia była niesamowita, aż od niej buzowało, natomiast bardzo przyjemnie byłoby poczytać o ich mentalnej więzi. Czuję mały niedosyt co do tego. To chyba jedna z nielicznych historii, w których nie padają ogromne deklaracje, co do uczuć. To też w tym wypadku zasługuje na plus, gdyż po takim rozwoju akcji, trudno byłoby w nie nagle uwierzyć.

Teraz pozostaje mi sięgnąć po kolejne tomy, ponieważ wiem, że chłopaki przyciągną moją uwagę.

Główni bohaterowie, których poznajemy, to Rosalyn i Gabriel.

• Romans

Monika Nawara Gabriel Zobacz więcej