Okładka książki Ktoś inny Liliana Więcek
NieZwykłe
2024-05-01
2024-05-01

"Ktoś inny " ~ L. Więcek

Q: Czy potraficie walczyć o siebie?

[...] Dałem upust pierw­szej zło­ści, a lek­cja, jaką do­sta­wał, była ni­czym w po­rów­na­niu do tego, czego się do­pusz­czał przez całe swoje par­szy­we życie.

KTOŚ INNY to jedna z tych książek jednotomowych, która powinna mieć swoją kontynuacje ,a przestępstwem jest jej nie napisanie.! 😉😅

▪️▫️Recenzja ▫️▪️

" Ktoś inny" to książka, która swoją okładką kompletnie niczego nie zdradza. Jej piękne, mieniące się błękitne barwy pozostają tajemnicze, i tylko w trakcie czytania jesteśmy w stanie skojarzyć co kierowało autorką kompletnie zmieniając naszą perspektywę. To wyśmienity zabieg bo dzięki temu mogłam w pierwszej kolejności poczuć się jak każdy drugoplanowy bohater aa następnie wczuć się w emocje Chrisa.
Sama książka prowadzona jest głównie z poziomu bohatera. Dzięki czemu jego myśli są naszymi myślami, a uczucia naszymi uczuciami. Jest to dojrzały mężczyzna, który całe życie był pomijany, wyzyskiwany i poniewierany. Jednak znosił to w imię uczuć do innej osoby. Zapomniał, że powinien też walczyć o siebie. Autorka pokazuje w trakcie czytania jego przemianę. Nie jest ona stopniowanie, ale drastyczna, bo już po kilkunastu stronach mamy trzy letni przeskok w którym wszystko się zmieniło. Bohaterowie byli bardzo ciekawie zrobieni, a kontrast między dwojką braci wręcz groteskowy. Bardzo spodobała mi się postać Tiny. I z niecierpliwością czekałam na rozdziały z nią. Autorka zapewnia nam miłość, pikanterie, zemstę oraz niesprawiedliwość. Nie zabrakło też karmy, która idealnie odzwierciedla popularne powiedzenie
"karma to s**a". Bawiłam się wyśmienicie przy tej książce i choć trochę było mi na końcu przykro to przyznaje, że takie zakończenie było idealne! Liliana to utalentowana autorka, każda kolejna wydana przez nią książka chwyta mnie coraz bardziej za serce. "Ktoś inny" to nie jest zwykła historia, to swego rodzaju lekcja-Pokory dla tych wszystkich co nie wiedzą nic o empatii i Życia dla wszystkich którzy dobro innych stawiają ponad własne szczęście i wygodę. Lubię takie książki, bo czuje po ich przeczytaniu jeszcze długo ochotę na refleksje. Gratuluję autorce wyśmienitej premiery! 😍

[...] nie da się ura­to­wać ca­łe­go świa­ta, bo takie sy­tu­acje to nie­ste­ty po­nu­ra rze­czy­wi­stość.

[współpraca z wydawnictwem]

"Ktoś inny " ~ L. Więcek

Q: Czy potraficie walczyć o siebie?

▪️▫️Recenzja...

♟️ RECENZJA ♟️

✒️ Liliana Więcek
📚 Wydawnictwo NieZwykłe

[ Współpraca reklamowa ]

"To, kim jesteś teraz, jest zasługą tych, przy których kiedyś byłeś słaby. (...) Wbrew pozorom nie osłabili cię, a hartowali."

💎 Życie Chrisa to nie bajka. Mężczyzna z nadwagą, porzucił marzenia o geologii, na rzecz pracy w rodzinnej pizzerii, zmuszony sytuacją zdrowotną ojca i finansową. Lecz nie to sprawia mu największy trud. A jest nim młodszy brat, który umiejętnie uprzykrza mu życie i znęca się nad nim psychicznie. Pewnego dnia tama pęka, dochodzi do zdarzeń, które moją odmienić jego życie na zawsze.
◆ Co przelało czarę goryczy?
◆ Czy zemsta będzie słodka i pójdzie po jego myśli?
◆ Czy znajdzie swoją połówkę?

💎 Wow Kochani ile tu się dzieje. Po raz kolejny autorka w genialnym stylu porywa niesamowitą fabułą i mega ciekawą akcją. I przyznam szczerze kompletną moją dezorientację jeśli chodzi o tą damską "część". I tak jest właściwie do końca, który okazuje sie totalnym zaskoczeniem. Oj dzieje się. Narracja w głównej mierze należy do Chrisa... no wiadomo, ale i tu Was zaskoczę bo prowadzą ją też, aż 3 kobiety... ciekawie prawda? Czy któraś z nich, okaże się kimś więcej, musicie przekonać się sami.
💎 Zaciekawiło mnie świetne i nietuzinkowe połączenie dwóch pasji naszego bohatera, kryształów/minerałów i szachów. Gdzie dodać muszę, że równie nietuzinkowy przyjaciel Fred mnie zachwycił, jako cichy doradca, wspólnik i powiernik. Ogolnie postaci dostajemy tu wiele. Ważną i jakże znienawidzoną osobą, (dodam, że słusznie) jest brat Derek, który w swej grze pociąga niestety, także narzeczoną i ich matkę. Są to ciekawe sylwetki i niezwykle ciekawie się między nimi dzieje. Kobiety w jego życiu są trzy, każda inna i każda w Chrisie porusza jakąś strunę. Naprawdę warto poznać wszystkie odcienie fascynującej osoby jaką on jest.
💎 Jest to historia intrygująca i poruszająca naprawdę czułe aspekty. Przewodni motyw zemsty, to wokół niego kręci sie życie Chrisa, lecz nie wszystko idzie po jego myśli, różne osoby i okoliczności wymuszają niespodziewane komplikacje. A głównym jest także walka, ale ta wewnętrzna i poszukiwanie ukojenia, harmoni. Szokuje niesprawiedliwość i obłuda, zachwyca przemiana i fizyczna i psychiczna. Rodzina, będąca tylko źródłem trosk, zamiast opoką. Przyjaźń w najczystszej postaci. I miłość, która jest, lecz trzeba się na nią otworzyć. To jakże ważne aspekty. Lecz istotne jest poprostu jego dobre serce, które mimo swoich zawirowań bez chwili zawachania, przychodzi z pomocą kobiecie i dziecku w niebezpieczeństwie. Bo w końcu karma wraca, tak?
💎 Jako zatrważała romantyczka nie do końca jestem usatysfakcjonowana zakończeniem. Czuje taki niedosyt... jakby to nie był jeszcze koniec. Aczkolwiek historia ta wywołała we mnie taką lawinę emocji. Od złości i niedowierzania.... po autentyczną chęć pozbawienia kogoś, czegoś 🤭 i wiele innych. I cóż... czytajcie. Mega polecam❣️❣️❣️

♟️ RECENZJA ♟️

✒️ Liliana Więcek
📚 Wydawnictwo NieZwykłe

[ Współpraca reklamowa ]

"ᴄᴢᴌᴏᴡɪᴇᴋ ᴢᴍɪᴇɴɪᴀ ꜱɪę ɢᴌóᴡɴɪᴇ ᴢ ᴅᴡóᴄʜ ᴘᴏᴡᴏᴅóᴡ. ᴀʟʙᴏ żʏᴄɪᴇ ɢᴏ ɴᴀᴜᴄᴢʏᴌᴏ, ᴀʟʙᴏ ᴢʙʏᴛ ᴡɪᴇʟᴇ ʀᴀᴢʏ ᴢᴏꜱᴛᴀᴌ ᴢʀᴀɴɪᴏɴʏ."
-----------

"Ktoś inny" to jedna z najnowszych powieści autorstwa Liliany Więcek.
Ona znów to robi i po mistrzowsku wyprowadzając mnie z błędu.

Intrygujący opis, ciekawe wydanie i fabuła totalnie inna niż przypuszczałam...
Więcek zaserwowała nam nietuzinkową historię! Historię poruszającą sporą ilość trudnych tematów, stereotypów i ludzkiej ślepoty. 🙄
Bogata kreacja postaci z solidnym wachlarzem osobowości. Sięgając po KTOŚ INNY musicie przygotować się na narrację trzyosobową. Wiem, że nie każdy lubi taką formę, ale uwierzcie mi, w przypadku tej książki ten zabieg był POTRZEBNY! Mowa oczywiście o narracji z perspektywy Chrisa, Livii i Tiny.

Zazwyczaj sięgając po daną książkę, już po zapoznaniu się z opisem wiem co, kto, gdzie i z kim...
W przypadku #ktosinny nic, a nic się nie sprawdziło. Zabawne dialogi, spora ilość krzywych akcji pomiędzy znienawidzonymi braćmi i nietypowe zakończenie. Wszystko to sprawia, że całość czyta się z dużym zainteresowaniem. Co do samego zakończenia... Totalnie niespodziewane, inne, przez co DOBRE i ciekawe.
Nastawiłam się na coś innego i czuję się 𝑷𝑶𝒁𝒀𝑻𝒀𝑾𝑵𝑰𝑬 zaskoczona.

-----------

"Ktoś inny" to jedna z najnowszych powieści autorstwa Liliany Więcek.
Powieści, która zaciekawiła mnie już od dnia zapowiedzi. Za każdym razem kończąc książkę autorki, jestem pewna, że już niczym nie jest w stanie mnie zaskoczyć... A tu nagle BUM!💥...

W tej książce znajdziecie motyw brzydkiego kaczątka w wersji męskiej.
Chris przez lata był gnębiony przez swojego brata i pewnego dnia po prostu wszystkie granice zostały przekroczone. Gdy wyjechał ze swoim starszym przyjacielem, Fredem, skupił się w końcu na sobie i na tym co naprawdę kocha. Jednak chęć zemsty kiełkowała w nim od środka. Wrócił i wraz z przyjacielem przygotowali niesamowity plan odwdzięczenia się za te wszystkie lata.
Główny bohater w końcu stawia na siebie i uparcie idzie do celu! Wszystkie chwyty dozwolone!
Bolała mnie postawa matki. Sama nią jestem, ale...jak można kûrwą patrzeć tylko na jedno dziecko..być tak zaślepioną...
Wszyscy bohaterowie są świetnie wykreowani, tempo tutaj nie zwalnia, są zabawne teksty, ale też chwila na refleksję.

"Zanim zastanowisz się, dlaczego ktoś cię nie lubi, najpierw zastanów się, dlaczego cię to w ogóle interesuje."
Znajdziecie tutaj też motyw zemsty, jednak nie wiem czy do końca w złym słowa tego znaczeniu. Będzie też miłość, ale uwierzcie mi to nie jest zwykły typowy romans. Bo miłość można rozpocząć od pokochania samego siebie 🩵💎
Jestem wdzięczna za tak pokierowaną historię, czytam setki książek rocznie, czegoś takiego nie było na rynku! 🔥🩵💎

*Patronat medialny*

W tej książce znajdziecie motyw brzydkiego kaczątka w wersji męskiej.

Fajny pomysł na książkę, ale czuję niedosyt…

Fajny pomysł na książkę, ale czuję niedosyt…

🍕 RECENZJA 🍕
"Człowiek zmienia się głównie z dwóch powodów. Albo życie go nauczyło, albo zbyt wiele razy został zraniony."

Współpraca reklamowa z @liliana.wiecek @wydawnictwoniezwykle

Miłość do bliskich, poświęcenie, ciężka praca, to coś czego Chris dawał zbyt wiele. Zostawiając marzenia w tyle, podjął się w pełni pracy w rodzinnej pizzerii, ratując rodzinną firmę, pomagając ile sił, nie narzekając, próbując wciąż zadowolić innych, samemu popadając w coraz to większe kompleksy. Po latach wyrzeczeń, potajemnych wzdychań do koleżanki z pracy, znoszenia fatalnego traktowania i szykan młodszego brata Dereka, postanawia odejść. Czara goryczy się przelewa, gdy jego najcenniejszy skarb zostaje zniszczony, nie znajduje zrozumienia, pocieszenia, zraniony zostawia doczesne życie, przykre wspomnienia i ucieka. Przez lata się zmienia nie tylko fizycznie, ale i psychicznie, jednak wciąż nie może zapomnieć krzywd i wraca po zemstę, której doskonały plan będzie wdrażał stopniowo w życie. Jego młodszy brat dopiero będzie miał szansę poznać, kim tak naprawdę pomiatał latami. Chris wciąż wierzy, że odnajdzie upragnioną miłość, otworzy oczy nie tylko bliskim, ale także kobietom, które wybrały właśnie Dereka zamiast niego. Miał plan, ale życie lubi weryfikować to i owo, koniec końców, będzie się działo i to dużo.

Zraniony Chris przez lata budował w sobie ducha walki. Dawniej z nadwagą, wielkimi kompleksami, brakiem odwagi, duszeniem wszystkiego w sobie myślał, że przezwycięży zło, które w osobie jego brata, ale nie tylko, zgotowało mu taki, a nie inny los. Teraz kiedy po latach dokonał ogromnej przemiany, odbudował swoje ja, schudł i dobrnął do pewnej stabilizacji dzięki przyjacielowi, z którym łączyły go wspólne pasje i zamilowania, wspierany w swojej misji, postanowił wrócić. Pod przykrywką skruszonego synka, pokornego brata chce zemścić się za wszystkie krzywdy. Nie spodziewał się, że walka będzie wyrównana i wciąż będzie przypominała grę w szachy, gdzie każdy ruch musi być skrupulatnie przemyślany. Wierzył, że odzyska dawną ukochaną, uzupełni braki w życiu, zdobędzie uznanie i miłość, której od zawsze mu brakowało. Czas pokaże, że każdy przyjmuje sam własny los, godzi się na pewne traktowania, ma swój własny wybór. Nie zawsze możemy na wszystko wpłynąć. Całość historii to walka jaką toczą między sobą bracia, bardzo wyrównana, ale to do Chrisa będzie należało ostanie zdanie. Wciągną w swoją bitwę rodzinę, przyjaciół, znajomych. Całą historię trzymałam kciuki za Chrisa, że uda mu się w końcu ukazać prawdę, zdobyć upragnioną nagrodę, szansę na miłość, ale zakończenia totalnie nie przewidziałam. Działanie z zaskoczenia w tym przypadku chyba totalnie się sprawdziło. Na pewno nie nudziłam się, a starcia między braćmi były z każdą kolejną chwilą coraz mocniejsze. Jeden okazał się totalnym dupkiem, drugi mimo iż szukał zemsty wciąż potrafił podawać ludziom swoje serce na dłoni. Najgorsza dla mnie okazała się jednak postać ich matki, która takową zwać się nie powinna. Rodzinne potyczki, nienawiść, której nikt nie był w stanie powstrzymać, urosły do wielkiej rangi, nie mogły obejść się bez ofiar. Książka, która nie jest tylko romansem, ale historią, która porywa do swojego skomplikowanego świata, gdzie wszyscy bohaterowie przechodzą wiele zmian, a sprawiedliwości w końcu staje się zadość. Polecam i zachęcam do jej przeczytania. Brawo Lila.

🍕 RECENZJA 🍕

Współpraca reklamowa z @liliana.wiecek @wydawnictwoniezwykle

Chris Wood, to z pozoru spełniony człowiek. Kocha swoją rodzinę, poświęca się i realizuje się jako pizzerman w rodzinnej knajpce, mimo tego, że musiał zrezygnować ze studiów, zawsze próbował dawać z siebie jak najwięcej. Tym bardziej że w miejscu jego pracy, mógł się przyjaźnić z Liv, dziewczyna, dla której zrobiłby dużo, a nawet wiele więcej niż myślał. Jednak zawsze za rogiem czai się niesprawiedliwość, dla Chrisa był to brat Derek. Wieczny pupilek mamusi, sportowiec, młodszy braciszek, który potajemnie drwił i pastwił się nad swoim bratem. Chris miał wielkie serce, ale przez nakład obowiązków, zaniedbywał siebie. Jego jedynym marzeniem i pasją były kamienie. Takie przeciętne i nijakie, a jednocześnie fascynujące i drogocenne. Dla niego były wszystkim, dla innych fanaberią. Niestety kiedy przekroczymy pewną granicę, coś w nas pęka, a przyszłość okazuje się największym sprzymierzeńcem. Niechęć Derek do własnego brata, jest tak wielka, że zapędza Chrisa, do najgorszych czynów. Jednak co najbardziej boli, zdrada i upokorzenie, a Chris doznał wszystkiego od swojego rodzonego brata. Jego wyjazd jest tak nagły, jak wydarzenia które go spowodowały. Rezygnuje ze wszystkiego, by zawalczyć o siebie i kiedy wróci... Patataj patataj gra się zaczęła, a zemsta najlepiej smakuje na zimno.

Moja cząstka serca została w tej historii, nie tylko za fabułę i postacie, ale za przesłanie. Ta historia opowiada drogę zwycięstwa, która była usłana wieloma upadkami. Chris dostał swoją motywację. Zemstę, a ta gra szachów, nie przewiduje jeńców. Jeśli nie czytaliście ten historii. Musicie wiedzieć, że tu nie można się nudzić. Nie tylko za zwroty akcji i za plan zemsty, ale za cięty humor i postać przewodnią rolę autora wykonywanego planu - Freda. Książka jest fenomenalna i zachęcam do przeczytania.

Trochę mi ta książka namieszała w głowie. Właściwie nic nie jest tam czarne albo białe, nikt nie jest tylko dobry albo tylko zły, a punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.
Może też właśnie dlatego historia była dosyć intrygującą. Nie byłam podczas czytania murem za Chrisem. Widzialam też jego slabe i złe strony. Chyba dlatego też wydawał się bardziej wiarygodny i ciekawy.
Trochę denerwowały mnie niektóre dialogi pomiędzy Fredem a Chrisem, które były zbyt enigmatyczne przez co odrobinę ciężkostrawne.
Mimo wszystko moja ogólna ocena i wrażenie jest pozytywne, bo książkę czytało się szybko i z zaciekawieniem.

💎Kolejna znakomita książka autorki z zawrotną akcją dającą czytelnikowi ogromną ilość zaskakujących wydarzeń.Już od pierwszego rozdziału jest interesująco,a kolejne są ekscytujące.

💎Odnajdujemy w tej powieści walkę o siebie,ze swoimi niedoskonałościami,nękaniem i niesprawiedliwym traktowaniem ze strony matki.To ona daje przyzwolenie,by zrzucić więcej obowiązków na jednego z synów-Chrisa,by Derek mógł się kształcić i rozwijać zawodowo.Jej traktowanie opiewa na krytykę!

💎Zemsta wysuwa się na pierwszy plan w tej lekturze.Przez to jest zabawnie,komicznie a nawet niebezpiecznie.Intryga,zawarty układ bądź plan zemsty sprawiają,że lektura jest nieodkładalna.Dodając do tego pasje do kamieni szlachetnych powoduje,że jest uzależniająco.

💎Opis książki to tylko ułamek historii,którą otrzymujemy.Jestem pod ogromnym wrażeniem rozwiniętej fabuły i realizowanej zemsty.Trzymałam mocno kciuki za powodzenie działań Chrisa.Czasem były okrutne i perfidne,to i tak były łagodne niż postępowanie Dereka.On to istny diabeł-kryjący się za osobą sławnego i idealnego zawodnika oraz syna.

💎Idealna książka dla osób szukającej świetnej historii z nutą pikanterii i zawrotnej akcji.Będziecie zachwyceni!

💎 Nie wahajcie się sięgnąć po tę książkę!Czytajcie i przekonajcie się,że zemsta bywa słodka i…nieprzewidywalna!
Ogromnie polecam tą powieść!

Chrisa poznajemy jako pulchnego mężczyznę niszczonego psychicznie przez własnego brata. Splot wydarzeń sprawił, że musiał wyjechać na kilka lat a tym samym doszło u niego do całkowitej przemiany. Stał się umięśniony, zyskał tatuaże, ale także misje, aby zemścić się na tych którzy go zranili.

Książka pisana jest z perspektywy Chrisa, Livii, Tiny co sprawia, że wiemy co czują i myślą bohaterowie. Jest to rzadkość jaką spotyka się w książkach, ale bardzo mi się to spodobało.

Fabuła zachęca już od pierwszych stron. Autorka w tak genialny sposób lawiruje zdarzeniami co sprawia, że ta książka wydaje się zbyt krótka, aby ją skończyć. Podobała mi się w niej szczególnie osoba Chrisa, któremu szczerze kibicowałam. Czy był dobrą osobą, że chciał zemsty? Myślę i że tak i robił to krok po kroku niszcząc swojego brata. Nawet nie było mi szkoda jego brata, jego narzeczonej czy matki, która od zawsze faworyzowała młodszego syna.

"Ktoś inny" to książka, która kompletnie mnie zakończyła. Czytając opis miałam już wyobrażenie jak ona będzie wyglądać jednak autorka całkowicie zburzyła moje postrzeganie na jej temat. Jeśli myślicie, że to kolejny romans, w którym wszystko jest wiadome musicie przewartościować to co wam się wydaje. Książka jest zaskakująca na każdym kroku, momentami śmieszna, ale i pokazująca jak bardzo człowiek może się zmienić za sprawą jednego wydarzenia.

• Przeczytane 2024
  • Nie

Dodaj cytat z książki Ktoś inny