Nie na sprzedaż

Liliana Więcek Wydawnictwo: NieZwykłe literatura obyczajowa, romans
NieZwykłe
2023-12-13
2023-12-13

Jak na tego typu tytuł to przyznam, że jest to bardziej ambitna pozycja. Hunter był nieco ciekawszy, z większą dozą humoru. Tu wszystko jest wymieszane. Czasami zbyt dużo powagi. Zakończenie jest jednak nieco ze po zepsuciem ambicji tej pozycji - kończy się dosyć przewidywalnie. Bohaterowie też nieco dziwni - niby dobrze zarysowani, ale jacyś tacy czasami mało rozgarnięci. Ogólnie podobało się. Jest to jakaś odskocznia.

Liliana Więcek przychodzi do nas z nową książką. „Nie na sprzedaż” to najnowsza książka spod pióra autorki i sięgając po nią byłam w stu procentach pewna, że wpasuje się w moje gusta.

Collie jest piękna, silną i niezależną kobietą. Dlatego postanawia pomóc ojcu zdobyć ostatnią działkę, której potrzebuje, by móc w końcu zacząć budowę luksusowego obiektu nad jeziorem. Zadanie wydaje się być banalne, ponieważ właścicielem okazuje się być młody chłopak David, który wspólnie mieszka z babcią.

Jednak czy aby na pewno? Czy uda się dziewczynie przekonać Davida do sprzedaży działki?

Bardzo przyjemnie czytało mi się tę historię. Autorka ma niesamowicie lekkie pióro i z każdą kolejną książką widać, że umie się nim posługiwać w taki sposób,, by wzbudzić emocje. Z każdą kolejną książką daje nam pozycję przemyślaną i dopracowaną, w której nie zabraknie dobrej zabawy, silnych bohaterów i wątków które nie są chaotyczne, a tworzą spójną całość.

Znakiem rozpoznawczym autorki są zawsze nietuzinkowe pomysły na fabułę oraz historię które na długo zostają w pamięci. Za każdym razem, gdy sięgam po książkę autorki wiem, że będę się dobrze bawić i tak było również i tym razem. Podczas czytania tej książki bawiłam się wyśmienicie. Czytało mi się ją naprawdę bardzo dobrze i przyjemnie. Mimo sporej ilości stron, byłam tak zafascynowana tą historią, że nie zauważyłam, kiedy dobrnęłam do końca. Spędziłam z nią naprawdę dobrze czas. Była bardzo komfortowa.

A bohaterowie? No cóż — charakterni jak mało kto. Polubiłam się z nimi już przy pierwszym poznaniu.

„Nie na sprzedaż „to książka, która ma w sobie „drugie dno”. To książka o wartościach, o tym, że na świecie są rzeczy, których nie da się ot tak kupić. Ja jestem zachwycona! Polecam bardzo!

Piękna historia opowiadająca o relacji dwojga osób. Jak to mówią od nienawiści do miłości. Coś w tych słowach jest. Romans, który w swoim wnętrzu skrywa delikatność uczuć oraz budzące się pożądanie. Sprawia, że książkę się pochłania. Jeśli lubicie intrygi, kłamstwa, szantaże oraz tajemnice tutaj to znajdziecie. Książka ukazuje tutaj również, że człowiek może popełnić błędy, ale ważne jest to, aby się po nich podniósł. Uwielbiam czytać książki autorki. Jestem zakochana w serii „Góralka i mafioso”. Po książkę „Nie na sprzedaż” sięgnęłam bez zastanowienia i się nie zawiodłem. Jest to na pewno romans spokojniejszy od tych, które czytałam spod ręki autorki. Polecam i zachęcam do przeczytania.

•RECENZJA•
Jaka książka ostatnio cię zachwyciła?
Współpraca reklamowa @liliana.wiecek / @wydawnictwoniezwykle .

●NIE NA SPRZEDAŻ●
Powieść jednotomowa? 16+. 👠
Liliana Więcek / @liliana.wiecek .
Wydawnictwo Niezwykłe.
Ocena: 6/6. 🖤

"A kiedy nasze wargi się dotykają, doznaję wszystkiego, czego, nie można jednoznacznie określić. Bierność, bezsilność, złość, przyciąganie i chwilową beztroskę, która teraz działa jak balsam na poszargane nerwy.
- To będzie błąd.
- Błędy są po to, by je popełniać".

DZIEWCZYNA JEST PRZEKONANA, ŻE TO MIESZKAJĄCY Z BABCIĄ ZWYCZAJNY FACET Z GITARĄ. ZADANIE POWINNO OKAZAĆ SIĘ NIEZMIERNIE PROSTE.
Collie Tunner pochodzi z Charlotte – miasta biznesu. To właśnie tam odbywa się uroczystość rodziców dziewczyny. Podczas imprezy ojciec dzieli się z córką swoimi zmartwieniami. Okazuje się, że w miasteczku Redwill zaplanowano budowę luksusowego obiektu, a pan Tunner ma problem z zakupem ostatniej i kluczowej dla inwestycji działki.
Właścicielem tej ziemi jest młody mężczyzna, David Taylor, który odmawia sprzedania. Collie chce być dobrą córką i oferuje ojcu pomoc. Wyjedzie do Redwill, podszywając się pod biedną artystkę, dzięki czemu będzie mogła zrobić rozeznanie i wybrać najlepszą metodę dotarcia do nowego znajomego...

Książka, która ma w sobie dwa oblicza.
Ja jestem nią zafascynowana, jak i całą twórczością autorki.
Małomiasteczkowy mężczyzna wiodący skromne życie, wraz ze swoją cudowną babcią i ona.
Davidem zostałam zauroczona, tajemniczy Dżin, który zrobił niemałe wrażenie, Collie choć namieszała dużo, też jest świetna. Każdy z bohaterów i tych niewymienionych, dał coś od siebie w tej historii. Z każdym rozpoczynającym się rozdziałem, coraz mocniej książka intryguje swoją tajemniczością i dajemy jej się w ciągnąć w te gierki. Masz ochotę czytać ją bez żadnej przerwy, a późniejszy powrót do rzeczywistości nie jest łatwy. Niby tylko chodzi o sprzedaż domku nad jeziorem, ale to wszystko ma w sobie drugie dno. Tutaj emocje towarzyszą do ostatniej kropki, są zaskakujące zwroty akcji, jest bardzo pikantny seks, jest humor.
Całą sobą ją uwielbiam. ❤️
Czego chcieć więcej?

•RECENZJA•
Jaka książka ostatnio cię zachwyciła?
Współpraca reklamowa @liliana.wiecek / @wydawnictwoniezwykle .

●NIE NA SPRZEDAŻ●
Powieść jednotomowa? 16+. 👠
Liliana Więcek / @liliana.wiecek .
Wydawnictwo Niezwykłe.
Ocena: 6/6. 🖤

Piękna i młoda Colli mimo walki z swoimi uczuciami zakochuje się w Dawidzie. Czy te związek przepełniony kłamstwami ma szansę przetrwać ?
Czy inni pozwolą im na miłość bogatej dziewczyny i prostego chlopaka?

Czy inni pozwolą im na miłość bogatej dziewczyny i prostego chlopaka?

Autorka po raz kolejny stworzyła wciągająca, pełną ognia ale i dobrego humoru opowieści ❤️ Zaczęłam kilka rozdziałów na wattpadzie i już wtedy wiedziałam, że będzie grubo🤭 Potem z braku czasu przerwałam, aż w końcu doczekałam się jej w papierze i przepadałam 😂 Lilka stworzyła świetnych bohaterów, do tego historia pełna zawiłości, ludzkiej fałszywości i tajemnic, a wszystko w domku na przedmieściach, w którym można się zakochać 😍 Sama chętnie wyjechałabym w takie miejsce, to naprawdę inspirujące 🙈 Niejednokrotnie stanęło mi serce, a połączenie bogactwa i klasy średniej wyjątkowo mi się podobało ❤️ Główni bohaterowie długo opierają się temu ogniu, co prowadzi do fajnych sytuacji, a gdy ogień sięgnie sufitu, można poczuć jego ciepło na policzkach 😈 Czytało się szybko, bohaterowiez również ci drugoplanowi są świetnie wykreowani a ich historię różnorodne 🤭 No i Raia...bosze połączenie ognia i nienawiści, wręcz nie wiedziałam co we mnie dominuje w pewnym momencie 😂 Zdecydowanie książka dla dorosłych czytelników, którzy nie boją się spłonąć i którzy kochają mocne charaktery 😍

Collie Tunner pochodzi z bardzo bogatej rodziny, sama również całkiem nieźle sobie radzi. Ma siostrę bliźniaczkę, z którą wspólnie prowadzi biznes, dziewczyny są dekoratorkami wnętrz. Collie jest piękna, niezależna i do tego inteligentna, w trakcie dwudziestopięciolecia ślubu rodziców dziewczyna dowiaduje się o pewnym problemie, który zaprząta głowę jej ojcu.

Pan Tuner nie może kupić działki, która jest kluczowa dla ogromnej inwestycji, jaka jest tam planowana. Collie postanawia pomóc ojcu, chce przekonać właściciela żeby ją sprzedał. Zamierza za tem pojechać do Redwill i udawać biedną artystkę, byle tylko zbliżyć się do Davida, wyczajnego mało miesteczowego faceta mieszkającego z babcią.
Wydawać by się mogło, że zadanie jest banalne do wykonania, ale kiedy poznaje chłopaka z gitarą wie, że nie będzie łatwo.

Czy David sprzeda działkę? Jak potoczą się ich losy?

Jak już pewnie wiecie jestem wielką fanką książek autorki a seria mafijna skradła moje serce, tym razem Liliana zafundowała nam całkiem inna historię. W książce poznajemy Davida, świetnego faceta mieszkającego z babcią, która jest dla niego całym światem. To ona go wychowała, kiedy stracił rodziców, to ona była dla niego oparciem w ciężkich chwilach. Ze względu na nią mężczyzna nie chce sprzedać domu, wie, że dla Lucy był by to cios. Choć nie mają zbyt wiele, potrafią się dzielić z innymi. Od pierwszej strony pokochałam ich oboje, to jak mężczyzna opiekował się schorowaną staruszką było godne podziwu.

Co do Collie miałam mieszane uczucia, jednak, kiedy zaczęłam dostrzegać zmiany, jakie zachodziły w jej zachowaniu również ją polubiłam. Kiedy poznała bliżej Davida i jego babcie zaczęła rozumieć, dlaczego mężczyzna nie chce sprzedać domu. Była rozdarta między pomocą ojcu a Davidem i Lucy, miała mętlik w głowie, dlatego obmyśliła własny plan.

W książce nie zabrakło miłosnych uniesień a także groźnych momentów, tajemnic i intryg. Bardzo lubię historie, które dają do myślenia i zawierają jakiś morał. Autorka pokazała jak ważna w życiu człowieka jest przyjaźń, miłość i rodzina, nie wszystko w życiu można kupić za pieniądze, te najcenniejsze rzeczy są za darmo, trzeba tylko je dostrzec i potrafić się z nich cieszyć.

Pan Tuner nie...

👠👠👠 Recenzja 👠👠👠

Liliana Więcek " Nie na sprzedaż "
@liliana.wiecek

Wydawnictwo : NieZwykłe
@wydawnictwoniezwykle

👠👠👠👠👠👠👠👠👠👠👠

" Nadchodzi moment, w którym zerwano mi różowe okulary, a kolory, w jakich widzę najbliższych, nie malują się w wesołych barwach. Są jak maskującą farba, dzięki której powstaje obraz, nadający wyrazu i odciągająca uwagę od ponurego odcienia tajemnic znajdującego się na podłożu pod nią... "

" Nie na sprzedaż " to niesamowita powieść, której styl i emocje wciągnęły mnie od pierwszych stron.. Autorka, z ogromną precyzją i dbałością o szczegóły, opisuje życie w tym dynamicznym mieście, pełnym biznesmenów i tajemniczych historii..

Poznajemy Collie, główną bohaterkę, która postanawia pomóc swojemu ojcu w trudnej sytuacji.. Jej determinacja i odwaga są niezwykle inspirujące.. Autorka świetnie oddaje emocje, jakie towarzyszą Collie w jej podróży, począwszy od niepewności i obaw, aż po radość i triumf..

Wprowadzenie konfliktu związane z Davidem Taylorem, który odmawia sprzedaży działki, dodaje historii dodatkowej dynamiki.. Autorka buduje napięcie i zainteresowanie czytelnika, sprawiając, że nie możemy oderwać się od lektury..

Opisy miasta Charlotte i malowniczego miasteczka Redwill są tak realistyczne, że można sobie wyobrazić ulice, budynki i atmosferę tych miejsc.. Autorka ma niezwykłą zdolność tworzenia obrazowych opisów, które sprawiają, że czujemy się jakbyśmy byli tam osobiście..

Cała historia jest pełna emocji, które przenikają przez strony książki.. Autorka umiejętnie balansuje pomiędzy momentami napięcia a chwilami spokoju, co sprawia, że czytanie jest jeszcze bardziej ekscytujące..

" Takie jest życie. Nie wiemy, co do­sta­nie­my w pa­kie­cie z mi­ło­ścią. Cza­sem jest to wie­lo­let­nie szczę­ście, a cza­sem cier­pie­nie. Ale wszyst­ko dzie­je się po coś..."

Collie Tunner pochodzi z Charlotte, miasta biznesu i bankierów.. W jej rodzinie zbliża się dwudziestopięciolecie ślubu rodziców, które będzie obchodzone w tym pięknym mieście.. Podczas uroczystości, ojciec Collie dzieli się z nią swoimi zmartwieniami.. Okazuje się, że w spokojnym miasteczku Redwill planowana jest budowa luksusowego obiektu nad jeziorem.. Pan Tunner ma jednak problem z zakupem ostatniej i kluczowej działki, która jest niezbędna do realizacji inwestycji..

Właścicielem tej działki jest młody mężczyzna o imieniu David Taylor.. Niestety, David odmawia sprzedaży ziemi.. Collie postanawia pomóc swojemu ojcu i wyrusza do Redwill.. Pod przykrywką biednej artystki, zamierza zbadać sytuację i znaleźć najlepszy sposób, aby nawiązać kontakt z Davidem..

Collie jest przekonana, że David to zwykły facet z gitarą, który mieszka z babcią.. Wydaje się, że to zadanie będzie bardzo proste..

Jednakże, czy na pewno?
Czy David ma więcej tajemnic, niż Collie przypuszcza?

👠👠👠 Recenzja 👠👠👠

Liliana Więcek " Nie na sprzedaż "
@liliana.wiecek

Wydawnictwo : NieZwykłe
@wydawnictwoniezwykle

👠👠👠👠👠👠👠👠👠👠👠

Oh niech nie zwiedzie Was piękny jesienny widok z pięknymi louboutinami na okładce😈 bo to co tam się wyczyniało...

Autorka znana mi z serii "góralka i mafiozo" , którą kocham i ubóstwiam! Nie zawiodłam się na żadnej książce. Na tej również.

Młoda , ale jakże już przedsiębiorcza Collie Tunner , jest oczkiem w głowie tatusia. Mimo że posiada siostrę bliźniaczkę , to właśnie ona zajmuje ten zaszczytny tytuł. Niestety również on wprowadził dziewczynę w tą karuzelę zdarzeń.

Podczas 25-lecia ślubu swoich rodziców , ojciec zwierza się Collie ze swoich problemów. Czując pierwotną potrzebę pomocy swojemu tatusiowi , dziewczyna postanawia rozwiązać ten problem za niego.
Tunner senior obiecał swojemu przyjacielowi , zdobycie działki w miasteczku Redwill, która jest niezbędna do budowy projektu luksusowego obiektu nad jeziorem. Niestety obecny właściciel mimo proponowanych pieniędzy nie ustępuje a czas nagli.
Dziewczyna rusza zatem na pomoc ojcu , mając w głowie misternie ułożony plan. Początkowo los sprzyjał zamiarom Collie , lecz z czasem niestety wszystko zaczęło się komplikować...

David Taylor właściciel działki , mieszkający że swoją babcią. Jedyną bliską mu osobą po za trójką swoich przyjaciół. Zwyczajny chłopak z gitarą.... Tak przynajmniej myślała Coli....

Oh rajusiuu.... No nie byłam na to przygotowana. Zawirowania i tempo niektórych sytuacji , wprowadzało mnie w kompletne osłupienie. Kiedy już myślałam że wszystko jest na prostej drodze , ona stawała się po raz kolejny serpentyną bez końca. Sceny do których dochodziło między bohaterami sprawiały że i ja zaciskałam nogi 🔥 Jakby było mało samych głównych bohaterów , do całej tej grupy dochodzi babcia Davida, która chcąc nie chcąc stała się moją ulubioną postacią ❤️

Super spędzony czas! Polecam!

" Nie na sprzedaż"
Liliana Więcek
Premiera 13.12.2023

🎸Książka pochodzi z wygranej u @martynka
Dziękuję 🥹

Kochani po raz kolejny zostałam zaskoczona totalnie i zauroczona niejednokrotnie sielskim klimatem, który jest najbliższy memu sercu a także postacią babci Lucy, która była sercem tej historii 🥹. W ogóle pomysł na powieść to dla mnie taki powiew świeżości, bo próżno mi szukać tak wyjątkowej, klimatycznej historii i niecodziennej profesii chłopaków, którzy ubarwiali fabułę tak ogniście, że nie raz potrzeba mi było wody na ostudzenie emocji 🥵😉. Nie wiem skąd Lila czerpie takie pomysły, ale chcę ich więcej i więcej ❤️
Nigdy też nie podejrzewałam, że poznam Dżina i uwierzę w moc życzeń 😅. Takiego Dżina na wyłączność życzę każdej z nas 😅

Sprawa dla Coliie Tunner miała być prosta jak bułka z masłem. Uprzednio zrobiła rozeznanie z kim przyjdzie jej się zmierzyć, wcieliła się w rolę ubogiej artystki i podstępem znalazła się w domku swoich " ofiar" 😂. David, chłopak z gitarą i właściciel działki okazał się być naprawdę godnym przeciwnikiem, od samego początku nie był zadowolony z faktu nowego lokatora. Seksownego lokatora 😉. Nie raz i nie dwa pokazał dziewczynie gdzie jej miejsce, niczym nieskrępowany grał, śpiewał i pływał nago w jeziorze, ale... miał także sekret. Przeszłość, od której chciał się uwolnić, a która powróciła.

Kochani co to była za fantastyczna historia. Piękna i niesłychanie wzruszająca dzięki więzi jaka łączyła Davida z babcią i ziemią. Czuć było tą nostalgię i wielkie przywiązanie do Redvill. Sami bohaterowie dla mnie wykreowani tak " idealnie" jakby już przed samym napisaniem wiedzieli, że są sobie pisani i pisany im był ten zakątek ziemi 🥹.
Cudowna i wyjątkowa dzięki całej otoczce z drużyną chłopaków, małomiasteczkowym klimatem i masą emocji, których nie zapomnę.
Czytajcie a się zakochacie tak mocno jak ja ❤️

" Nie na sprzedaż"
Liliana Więcek