Róże mają kolce

Tłumaczenie: Urszula Gardner
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Książnica, 2010". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Książnica
Summer of Roses
Szkocja, miłość, romans
Pistacia

Dwie kobiety i ich małe córeczki nalazły schronienie na wybrzeżu Nowej Szkocji, wśród społeczności Cape Hawk. Doświadczyły już kruchości egzystencji, teraz budują nowy dom. Gdy nastanie pełnia lata, obie kobiety zostaną zmuszone do podjęcia decyzji, które ukształtują ich dalsze losy. Aby postąpić krok do przodu, będą musiały spojrzeć wstecz, zmierzyć się z przeszłością, odważnie stawić czoło teraźniejszości i wsłuchać się w swoje serce. Książka o więziach rodzinnych, o pasji kochanków i o niezwykle głębokich, nie dających się zerwać związkach kształtujących całe nasze życie.

źródło opisu: Książnica, 2010

źródło okładki: http://www.najlepszyprezent.pl/sklep/main.php?m=ma...»

Kasiek | 2016-01-02
Na półkach: 2016, Przeczytane
Przeczytana: 02 stycznia 2016

Książka porusza trudny temat, a mianowicie problem przemocy domowej. Jednak sposób, w jaki autora ujęła sedno fabuły, sprawia, że książka nie jest przygnębiająca, a wręcz przeciwnie, napawa optymizmem. Autorka oszczędziła nam drastycznych scen, a ukazała dalsze losy bohaterek, które potrafiły przeciwstawić się tyranowi i podjęły próbę rozpoczęcia wszystkiego od nowa. Wydarzenia z przeszłości mają wpływ na ich decyzje i sposób, w jaki postrzegają obecną i przyszłą rzeczywistość.
Fabuła jest dość zwięzła, jednak autorka bardzo rozbudowała jej tło. Mnogość opisów i nic nie wnoszących do całości dialogów, stała się z czasem zniechęcająca. Mimo, że książka jest przyjemna w odbiorze i dość dobrze się ją czytało, to jednak z czasem stała się nużąca, tym bardziej, że koniec historii jest oczywisty prawie od samego początku.

kasandra_85 | 2012-09-30
Przeczytana: wrzesień 2012

Jaguś | 2012-12-28
Przeczytana: 28 grudnia 2012

Gdy zaczęłam czytać tą pozycję, nie byłam zadowolona. Książka nie wciągnęła mnie od samego początku, ale z racji tego, że znajdowałam się w podróży i nie miałam nic innego dostępnego pod ręką, czytałam mimo początkowego zniechęcenia.
"Róże mają kolce" to historia Lily i Rose, Marisy oraz Jessici, a także osób im bliskich. Mężczyzn, którzy pojawili się w ich życiu, przyjaciół znalezionych w obecnym miejscu zamieszkania oraz rodziny, a wiadomo przecież, że właśnie z rodziną czasem najtrudniej się porozumieć. Książka ta jest piękną opowieścią o ucieczce przed przeszłością, o strachu, który towarzyszy tym kobietom codziennie, a także o stawianiu czoła demonom przeszłości. Nie będę rozpisywała się tutaj długo o samej treści. Jest ona najważniejsza i myślę, że nie ma potrzeby jej streszczać. Każdy czytelnik, jaki zabierze się do tej książki, powinien sam, strona po stronie odkrywać kolejne części składające się na całość.
Zachęcam do przeczytania i proszę, drodzy przyszli czytelnicy,...

Anna | 2012-06-14
Przeczytana: 13 czerwca 2012

Jeśli ktoś, kogo się kocha mówi, że „jesteś jak biała róża. Przecież białe róże są najdelikatniejsze, byle dotyk potrafi pozostawić ślad na ich nieskazitelnych płatkach”* , to te słowa można rozpatrywać w różny sposób. Pewnie w pierwszej chwili, dla większości, będzie to dowodem romantycznej miłości i może nawet zapewnienia w przyszłości opieki, od danej osoby. Z drugiej jednak strony, czy to nie brzmi poniekąd, jak groźba? Dla Lily Malone to miało być ostrzeżenie przed tym, co dopiero się stanie, po ślubie z Edwardem Hunterem. Była na tyle silna, że udało jej się uciec niedługo po tym, jak dowiedziała się, że spodziewa się dziecka. W końcu trafia do miejsca, gdzie czuła się bezpieczna i tam znajdując przyjaciółkę (przy okazji też zranioną przez jej męża) i mężczyznę, który ją kocha. Ona jednak dalej nie umie w pełni zaufać. Mija dziewięć lat. Lily dowiaduje się, że jej babcia jest w szpitalu. Postanawia jak najszybciej wrócić do miejsca, gdzie przeżyła koszmar, by być przy chorej....

Grażyna | 2013-06-20
Przeczytana: 19 czerwca 2013

Dalszy ciąg losów Lily i Rose oraz Marisy i Jessiki . Sporo tu powtórzeń z pierwszej części więc kto przeczyta nie po kolei albo tylko jedną pewnie wystarczy .W pewnych miejscach wydawała mi się "nudna" właśnie przez wyjaśnianie od nowa zawiłych spraw z przeszłości głównych bohaterów. Ale oczywiście to jest moje -subiektywne odczucie. Po prostu nie jest to jedna z tych książek ,które się czyta z zapartym tchem......więc przeczytałam ale zachwytu nie było...

lulu | 2012-03-06
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 06 marca 2012

Nie czytałam pierwszej części "Ta jedna letnia noc" i stanowi to pewne utrudnienie.
Oczywiście już od pierwszych kart powieści, dowiadujemy się o przeszłości głównej bohaterki, domyślamy się przez jakie piekło przeszła i co ją doprowadziło do porzucenia świata w którym dotąd żyła i ucieczki w inną tożsamość.
Poznajemy osoby które ją otaczały, przyjaciół i wrogów.
Nie mozna jednak uciec przed przeszłością. A i przeszłość nie zawsze chce dać spokoj. I tak też jest w przypadku głownej bohaterki. Przeszłość nie chce jej odpuścić i by móc spokojnie żyć trzeba sie z nią ostatecznie rozprawić.

Książkę spokojnie można przeczytać jako zupełnie odrębną historię bez konieczności sięgnięcia po część pierwszą.

Katherina87 | 2012-11-22

Mońcia_POCZYTAJKA | 2012-11-19
Przeczytana: 17 listopada 2012

Ostatnio sięgnęłam po kolejną już powieść Luanne Rice - jednej z moich ulubionych autorek. Tym razem zdecydowałam się na książkę „Róże mają kolce”. Mój wybór to prawdziwy „strzał w dziesiątkę”. Lektura okazała się ciekawa, zaskakująca i pełna emocji. Autorka podjęła tu niezwykle ważny temat, często bagatelizowany w dzisiejszym świecie, a dotyczący przemocy w rodzinie.

Mara Jameson wyszła za mąż za uroczego i czarującego mężczyznę – Edwarda Huntera, który swoją czułością i opiekuńczością zdobył jej serce. Niestety zaraz po ślubie wyszła na jaw jego prawdziwa natura. Mężczyzna okazał się zimnym i wyrachowanym psychopatą, który traktował Marę jak swoją własność , szantażował ją emocjonalnie, wzbudzał w niej poczucie winy i manipulował jej uczuciami. Kiedy dowiedział się, że żona oczekuje dziecka posunął się nawet do próby zabójstwa i upozorowania wypadku na górskim szlaku. Z takim mężczyzną jak Hunter trudno jest walczyć. Jego spryt i precyzja każdego ruchu, umiejętność dobrego...

Jula | 2011-02-26
Przeczytana: czerwiec 2010

Idealne połączenie realizmu z romantyzmem. Optymistyczna :) Sympatyczna lektura na każdą porę roku.

Kasia W-ka | 2011-06-17
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane

Ta książka to kontynuacją "Ta jedna letnia noc"(Summers Child). Przepiękna, może trochę zbyt przewidująca, ale wzruszająca.