Dieta w ciąży. Zdrowe przepisy na 9 miesięcy

Wydawnictwo RM
2022-09-07
2022-09-07
ciąża dieta zdrowie

Na stronie Wydawnictwa RM, znalazłam publikację, która zwróciła moją uwagę. "Dieta w ciąży. Zdrowe przepisy na 9 miesięcy. Dietetyk radzi", okazała się dla mnie strzałem w dziesiątkę! Książka jest pracą zbiorową pań Magdaleny Czyryndy- Koledy, Magdaleny Jarzynki-Jędrzejewskiej, Ewy Sypnik-Pogorzelksiej oraz Moniki Stromkie-Złomaniec. Oprócz dwuczłonowych nazwisk kobiety te łączy to, iż są one specjalistkami do spraw żywienia.
Książka jest starannie wydana i opisana. Zawiera w sobie wiele cennych informacji dotyczących diety przyszłych mam. Przede wszystkim jest to książka z ponad 150 przepisami na pyszne i sprawdzone (a przede wszystkim zdrowe) dania. Znajdziemy tu propozycje na smacznych śniadań, obiadów, kolacji czy przegryzek. Książkę podzielono na rozdziały, którymi są trymestry ciąży. Oprócz tego, wewnątrz książki znajdziemy mity na temat diety przyszłych mam, czy wyliczenia kaloryczności, zawartości białka, tłuszczów, węglowodanów oraz błonnika dla każdej potrawy.

Przepisami, które zwróciły moją szczególną uwagę były np.: jaglanko-owsianka z malinami i czekoladą, omlet ze szpinakiem i fetą (mój ulubiony!),sałatka owocowa z sosem waniliowym, salsa pomidorowa, sałatka z kaszą jaglaną i bakłażanem czy zupa krem z pieczonych warzyw.
Ja książkę polecam serdecznie, mnie bardzo zachwyciła! Wszystkich przepisów nie uda mi się przetestować, jednak część z nich na pewno wypróbuję! :) Poza tym sam podręcznik jest bardzo ładnie wydany i czytelny. Nie przeszkadza mi nawet tyle różu w jednej książce :)

cała recenzja na mamatosiaczka.blogspot.com

• Ciąża i dziecko