Miłość ci wszystko wypaczy

Okładka książki Miłość ci wszystko wypaczy Louise Rennison
Okładka książki Miłość ci wszystko wypaczy
Louise Rennison Wydawnictwo: Egmont Polska Cykl: Zwierzenia Georgii Nicolson (tom 8) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Zwierzenia Georgii Nicolson (tom 8)
Luuurve is a Many Trousered Thing...
Egmont Polska
2009-03-01
2009-03-01
Aldona Możdżyńska-Biała

Super książka! Polecam wszystkim nastolatkom.

Super książka! Polecam wszystkim nastolatkom.

Georgia Nicolson powraca, a wraz z nią kolejne kłopoty. Młoda Angielka żyłaby sobie spokojnie z bogiem miłości z Krainy Pizzy, gdyby nie chciał on do niej wyjechać. Jakby tego było mało do miasta wraca Robby, bóg seksu i był chłopak Georgii, który zostawił ją i wyjechał do Krainy Kangurów, oczywiście podglądać kangury. Wychodzi więc na to, że biedna Georgia ma aż dwóch potencjalnych chłopaków i przez to musi wyglądać olśniewająco cały czas!

"Muszę być gotowa. Ale tak, żeby nikt nic nie zauważył. Mam wyglądać bosko, ale tak naturalnie, jakbym właśnie wstała z łóżka. Wystarczy odrobinka podkładu, korektor na pryszcze, muśnięcie pudrem brązującym i już. Aha, i oczywiście troszkę błyszczyka, tusz do rzęs i delikatne kreski na powiekach. Pewnie by nie chcieli umawiać się ze mną na przemian…"

Ósmy tom zwierzeń Georgii to kolejne strony pełne czystej zabawy! Nie zaleca się czytania tych książek w miejscach publicznych, ponieważ na pewno wybuchniecie śmiechem podczas lektury i to nie raz, a chyba nie chcecie, żeby ludzie się na Was dziwnie patrzyli, prawda? To jest właśnie cechą charakterystyczną tych książek: są tak niesamowicie pełne niewymuszonego humoru, że autorka powinna dostać za to medal. Książki z tej serii to idealne lektury na lato, lekkie, wciągające i przezabawne. Nie pozostaje nic, tylko czytać!

Cokolwiek sugeruje opis książki te nie są aż tak płytkie. Nie mogę powiedzieć, że jest to literatura z wyższej półki, ale przecież nie można całe życie czytać tylko trudnych książek! Zwierzenia Georgii Nicolson to odmóżdżacz, ale inny od reszty, gdyż nawet książki odmóżdżające mogą być kiepskie, za to tę serię spokojnie można nazwać najlepszym odmóżdżaczem z gatunku młodzieżowego.

Nie ma sposobu byście nie pokochali rezolutnej Georgii, która na pewno doprowadzi Was do łez i to nie raz. Ze śmiechu oczywiście. Jest ona niezwykle oryginalną postacią, już chociażby same słownictwo, jakiego używa(bóg seksu, Kraina Pizzy, dydakonosz i długo by można wymieniać pozostałe nazwy) czyni ją wyjątkową, a to dopiero część jej osoby. Tytuły poszczególnych części są również bardzo oryginalne. Przy Georgii nie sposób się nudzić!

Lektura książki "Miłość ci wszystko wypaczy" to czysta zabawa pełna śmiechu, dlatego żałuję, że ostatnie dwa tomy serii nie zostały wydane w Polsce, ponieważ już same przetłumaczenie tytułów mnie niezwykle interesuje. Jeżeli znacie już Zwierzenia Georgii Nicolson, to wiecie, jak świetne są te książki. Jeżeli nie, to najwyższy czas poznać Georgię, ja publicznie przyznaję się, że uwielbiam tą dziewczynę i te książki!

Ogólna ocena: 9/10.

Książka jest nie do opisania słowami. Podobnie jak cała seria. Jest to ostatnia część, która obecnie została wydana, ale mam nadzieję, że nie ostatnia.
Autorka prezentuje nam w niej swoje niezwykłe poczucie humoru, które po porostu ubóstwiam jak całą resztę. Główna bohaterka jest tak zabawna, że nie raz rozpłakałam się (ze śmiechu oczywiście) czytając te wszystkie sytuacje i wpadki, w których się znalazła. W tej książce chyba każdy znalazłby coś dla siebie, nawet najbardziej wymagający czytelnik. Polecam ją wszystkim tym, którzy lubią takie zwariowane historie.

Kupiłam parę lat temu, będąc na wagarach. Krążyłam między półkami księgarni, błądząc między klasyką, a książkami dla młodych i trafiła w moje ręce 8 część przygód Georgii. Długo się zastanawiałam i w końcu jakiś wielki i przesławny pisarz trafił z powrotem na swoje miejsce, a Georgia wywędrowała ze mną na dalsze podboje wagarowicza. Przeczytana w kilka godzin, czasem raziła, czasem rozbawiała do łez. Ale nie ma po co dopatrywac się w tej książce jakichś głębszych przemyśleń, celów czy czegokolwiek innego. Bo to nie jest ten typ powieści, która coś wnosi do naszego życia, prócz uśmiechu i sporej dawki energii.

Przeczytałam chyba wszystkie książki o życiu nastoletnie Georgii. Tym razem także się nie zawiodłam. Mimo, że znowu było o chłopakach i znowu o jej wielkim nosie to śmiałam się do łez. Idealna na jesienne wieczory. Rozchmurzy każdy dzień.

czy te książki są jeszcze w ogóle dostępne ? albo może ktoś chce sprzedać ?

czy te książki są jeszcze w ogóle dostępne ? albo może ktoś chce sprzedać ?

Świetna książka dla nastolatek, w stylu dziennika Bridget Jones. Fajne postacie i ciekawe doświadczenia.

Bardziej mnie śmieszyły i porywały te książki jak byłam młodsza, ale teraz też się czasem zaśmiałam. Szybko się to czyta i nawet wciąga. Fajne zakończenie, mimo że otwarte. Szkoda, że to ostatnia część.

• 2011

Louise Rennison Miłość ci wszystko wypaczy Zobacz więcej